Susitikime su Kalėdų bobute atgijo vilkas, ežys, genys ir briedis

Vaikų bibliotekos, „Palangos tilto“ inf., 2013-12-05
Peržiūrėta
17
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susitikime su Kalėdų bobute atgijo vilkas, ežys, genys ir briedis

Palangos miesto savivaldybės viešojoje  bibliotekoje  svečiavosi ilgai laukta Kalėdų bobutė  –  vaikų, tėvelių ir močiučių mylima poetė  Zita Gaižauskaitė. Skambūs, vaizdingi, parašyti vaikams suvokiama kalba, labai melodingi ir ritmingi posmai atnešė vaikams Šventų Kalėdų laukimo džiaugsmą.
Vaikų literatūros skyriuje bibliotekos darbuotojų parengtoje   parodėlėje kone  šimtas susirinkusių svečių smalsiai apžiūrinėjo į lentynas sugulusias ir taip pamėgtas pastarųjų metų Zitos Gaižauskaitės knygeles, skirtas ikimokyklinio bei jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams: „Mūsų giminėlė“ , „Kiškio lopšinė“, „Kas miške gyvena?“, „Kalėdų bobutė“, „Linksmasis traukinukas“, „Žiemos vaikai“ ir kitas.
Besiruošiant šiam šventiškam susitikimui su mylima poete ne viena mama iš vakaro ruošėsi: prisiminė eilėraščius, juos skaitė ir kartojo kartu su savo vaikais, surado  pirmąjį pamėgtą, perskaitytą, spinduliuojantį šiluma ir jautrumu, mintinai išmoktą eilėraštį.
Jaukiame, linksmame ir nuotaikingame renginyje vedini savo mokytojų  Lijanos Krapikienės  ir Nomedos  Maksvytienės aktyviai  dalyvavo Palangos pradinės mokyklos  mažieji skaitytojai bei Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos pirmokėliai su mokytojomis Elena Bendikiene ir Jūrate Baluškevičiūte.  Smalsiai sekdami tuzino girios gyventojų eiliuotas  istorijas vaikai, poetės apdovanoti kaukėmis, noriai ir  linksmai  „virto“  tai ežiuku, kalbančiu su medžiu, tai  voveraite, supančią mažąją dukrelę, saulute, meškučiu... Atgijo vilkas, ežys, genys, briedis, gandras...
Zita Gaižauskaitė pas vaikus atvykusi  „raudonomis akimis“ pabrėžė per ilgai nežiūrėti į kompiuterio ekraną, priminė susirinkusiems apie sužeistą lietuvių kalbą, kurią mes patys žalojame vartodami svetimus žodžius, kalbėjo apie gimtosios kalbos svarbą, mokė, kaip ją puoselėti. Vaikus sudomino poetės skaitomi nuotaikingi eilėraščiai, todėl jie uždavė daugybę klausimų: norėjo sužinoti, kas ją įkvėpė rašyti.
Už tokią puikią  kalėdinę dovaną žiūrovai atsidėkojo šypsenomis ir gausiais aplodismentais. Atsisveikinant Vaikų bibliotekos vedėja Nijolė Bagdonienė, linkėdama kūrybinės sėkmės įteikė poetei puokštę gėlių. Po renginio ne vienas mažasis skaitytojas namo išsinešė po spalvingą eilėraščių knygelę su poetės autografu.
 

 

Jūsų komentaras:

Vienok, 2013-12-19 10:30 (. / IP: 86.100.63.40)
Bet koks renginys vaikams - tai nuostabus įvykis visam gyveninui!..Vienok, Žemaitijos krašte - laukiamas ir garbinamas buvo ir yra tik KALĖDŲ SENELIS-tikras- iš miško,iš pasakų burtų ir kerų, iš amžių glūdumos...(be raudonų šilkų apdarų)...Gerų Švenčių!

Taip pat skaitykite

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos padariniams mažinti įstatymu, Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriuje per š. m. liepos mėn. buvo priimtas 3191 sprendimas skirti vienkartines išmokas vaikams. 2020 m. liepos 27 d. vienkartinės išmokos buvo pervestos...


Palangos specialiųjų poreikių vaikams jau surinkta 3000 svarų

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 08 | Rubrika: Miestas

Šeši palangiškiai praėjusį sekmadienį, spalio 6 d., lėšas Palangos specialųjų poreikių turintiems vaikams rinko dar neregėtu būdu – mindami vintažinių dviračių pedalus mažame Italijos miestelyje Gaiole in Chianti, esančiame Toskanos regione. Paaukotos lėšos bus skirtos nupirkti mokymo priemones, medžiagą ir infrastruktūrą, padėsiančius vaikams su...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Liepos 27–28 dienomis vaikai iš visos Lietuvos didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vėl sveikins jūrą – čia vyks Palangos miesto savivaldybės inicijuojama ir jau tradicine tapusi socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Akcija skirta 7–12 metų vaikams, dar nė karto nemačiusiems jūros. Kad šventė pavyktų, ji turi būti...  Prieš šventas Kalėdas UAB „Kauno būstai“ Palangoje organizavo gerumo akciją – vienuolikai vaikus auginančių ir sunkiau besiverčiančių šeimų padovanojo Kalėdų stebuklą: nupirko ir vargstančioms šeimoms padovanojo dujinę viryklę, skalbimo mašiną, telefonų, lovų, kompiuterį ir kitų vertingų daiktų. „Kai moteris, gavusi dujinę...


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Susitikime su Kalėdų bobute atgijo vilkas, ežys, genys ir briedis  1

Vaikų bibliotekos, „Palangos tilto“ inf., 2013 12 05 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos miesto savivaldybės viešojoje  bibliotekoje  svečiavosi ilgai laukta Kalėdų bobutė  –  vaikų, tėvelių ir močiučių mylima poetė  Zita Gaižauskaitė. Skambūs, vaizdingi, parašyti vaikams suvokiama kalba, labai melodingi ir ritmingi posmai atnešė vaikams Šventų Kalėdų laukimo džiaugsmą.


„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.


Rugsėjo 1-osios skambutis skambės ne visiems vaikams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 01 | Rubrika: Miestas

Šiais mokslo metais į šalies mokyklas susirinks 20 tūkstančių mažiau mokinių nei pernai rugsėjį. Rugsėjo 1-osios skambutis    šiemet nenuskambės kone šimtui   miesto moksleivių. Vieni vaikai, kartu su tėvais, išvyksta į užsienį, kiti dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių mokyklos lankyti neišgali.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas