Sveikuoliai jubiliejų vainikavo ruonių maudynėmis

"Palangos tilto" informacija, 2015-02-19
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Sveikuoliai jubiliejų vainikavo ruonių maudynėmis

Šeštadienį palangiškiai ir Palangos svečiai ne tik šurmuliavo tradicinėje stintų šventėje, bet ir turėjo progą pasveikinti su jubiliejumi Dainiaus Kepenio vadovaujamą Lietuvos sveikuolių sąjungą. Nebe pirmi metai savo gimtadienį švenčiantys sveikuoliai, pagyvinantys stintų šventę tradicinėmis ruonių maudynėmis ledinėje Baltijoje, šiemet šventė savo veiklos 25-metį.
„Greitai praėjo Lietuvos sveikuolių sąjungos 25-eri tikėjimo, vilties ir atsidavimo sveikos gyvensenos idėjai metai. Per tą laiką Lietuvos sveikuolių sąjunga sukaupė unikalią Europoje sveikatos atstatymo ir stiprinimo patirtį, tapo profesionalia organizacija Lietuvoje, puoselėjančia tautos išminčių suformuotą holistinės sveikatos stiprinimo metodiką, subūrė gausų būrį bendraminčių ir savanorių visoje šalyje. Ir vis dar tobulėjame. Vis dar esame kartu: nesusipykę, neišsiskirstę, laimingi galėdami vieni kitus palaikyti, bendrauti, dalintis. Mums tai svarbi šventė“, – sakė Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis, atidarydamas jubiliejui skirtą konferenciją „Grūdinimasis ir sveikata“.
O antrą valandą popiet prasidėjo didžiausia atrakcija sveikuoliams bei smalsuoliams – prie jūros tilto rengiamos tradicinės „ruonių“ maudynės.
Atbėgančių „ruonių“ prie jūros laukė daugybė žmonių, kurie būriavosi ir ant tilto, ir kopose. O išsimaudyti jūroje pasiryžo beveik 300 žmonių. Tiesa, pasiryžę maudytis drąsuoliai sakė, jog gamta juos šiemet nuvylusi: mat jūroje maudytis gerokai maloniau, kai oro ir vandens temperatūra skiriasi labiau, nei buvo tądien – kai ant kranto šalčiau, tuomet jūros vanduo atrodo gerokai šiltesnis.
Pašokę prie laužo, tradiciškai sušukę „mano sieloj šiandien šventė“, iš rūbų išsinėrę sveikuoliai puolė į jūrą. Tiesa, vieni tik kojas susišlapino, kiti gi, raginami žiūrovų šūkių „Lietuva“ ir „Karšta, karšta“, kelias minutes vandenyje pasitaškė ir juokavo, kad vis dėlto vanduo geras – šlapias.
O po maudynių sveikuoliai paminėjo savo jubiliejų bendraminčių būryje bei linksminosi Lietuvos sveikuolių sąjungos 25-mečiui surengtame vakarėlyje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusio šeštadienio vakarą Palangoje esantis restoranas „deCuba“, alsuojantis Lotynų Amerikos ritmais, atšventė penkiolikos metų jubiliejų. Centrinės J. Basanavičiaus gatvės viduryje esančio restorano šventė daugeliui asocijavosi su kurorto vasaros sezono atidarymu, mat dėl karantino šios tradicijos šįmet buvo atsisakyta.


Šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia penkių metų jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia 5-rių metų jubiliejų. Šis kolektyvas susikūrė 2014 m. vasario 3 d., ir pirmasis pasirodymas įvyko Kurhauze. Po metų šokių kolektyvas pasivadino „Jūrės“ vardu.


Jau daug metų Palangos sveikuoliai su Dainiu Kepeniu, Palangos Sveikatos sveikuolių mokyklos įkūrėju priešakyje svajoja apie galimybę sveikos gyvensenos mokymus skleisti Palangos Birutės parke esančioje istorinėje viloje „Vaidilutė“. Ilgai nenaudotas pastatas pernai vėl sulaukė sveiktos verslininkų dėmesio. Tačiau praėjus vasarai pastatas vėl tapo tuščias. Kaip...


Liaudiškų šokių kolektyvas „Bočiai“, švenčiantis 55-erių metų veiklos jubiliejų, šeštadienį palangiškius ir kurorto svečius pakvietė į šventinį koncertą, kuriame pasirodymą surengė ne tik šios šventės „kaltininkai“, bet ir svečiai – Šiaulių „Kalatinis“, Rygos „Bijūnas“...


Lapkričio 10-12 dienomis V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas.


Sveikuoliai jubiliejų vainikavo ruonių maudynėmis

"Palangos tilto" informacija, 2015 02 19 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai ir Palangos svečiai ne tik šurmuliavo tradicinėje stintų šventėje, bet ir turėjo progą pasveikinti su jubiliejumi Dainiaus Kepenio vadovaujamą Lietuvos sveikuolių sąjungą. Nebe pirmi metai savo gimtadienį švenčiantys sveikuoliai, pagyvinantys stintų šventę tradicinėmis ruonių maudynėmis ledinėje Baltijoje, šiemet...


1824-aisiais statyta ir tais pačiais metais pašventinta Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia šiemet minės 190-ąsias savo įkūrimo metines. Ilgiausią amžių skaičiuojantys Palangos savivaldybės teritorijoje esantys į Kultūros vertybių registrą įrašytieji maldos namai į jubiliejų žengia prašyte prašydamiesi remonto – stogo būklė tiesiog apverktina. Norų...


Šeštadienį sveikuoliai sušoks maudynių į Baltiją  1

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 14 | Rubrika: Miestas

Šį šeštadienį į Baltijos pajūrį sugužės žiemos maudynių mėgėjai iš visos Lietuvos į šventę „Palangos ruoniai-2013”, kuri jau skaičiuoja kelis dešimtmečius ir rengiama kiekvienais metais. Jau dešimtmetį tuo pat metu vyksta ir renginys „Palangos stinta“, kuris pritraukia labai daug žmonių į kurortą žiemos metu. Šio...


Ataskaitą vainikavo naujametinės vaišės

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Iki savivaldos rinkimų nelikus nė dviem mėnesiams netrukus rinkėjais tapsiantys palangiškiai sulaukė Palangos mero Vytauto Stalmoko akibrokšto.


Rytoj, spalio 21-ąją, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys švęs 60-ąjį jubiliejų. „Iš tiesų net keista, jog jau 60 metų. Supranti tik viena, jog laikas eina, eina, o atgal jo nepasuksi“, - atskleidė direktorius, bemaž 30 metų vadovaujantis miesto bibliotekai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas