Šventojiškiai bus pratinami prie alternatyvios muzikos festivalio

Alfredas PUMPULIS, 2011-08-18
Peržiūrėta
705
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškiai bus pratinami prie alternatyvios muzikos festivalio

Ilgąjį Žolinės savaitgalį  Šventosios  miestelį drebino alternatyvios muzikos festivalis ,,Satta  Outside”, kuris Šventojoje vyko jau antrus metus.

 

Muzika grojo tyliau

Alternatyvi muzika Šventojoje liejosi tris dienas ir tris naktis. Guodžia tai, jog šiais metais  muzika grojo kiek tyliau, nors buvo pastatytos net penkios scenos.

,,Palyginus su festivaliu pernai, triukšmo šiemet buvo mažiau”, - teigė Šventosios seniūnas E.Čilinskas. „Po festivalio vaikščiojau po miestą ir niekas man į atlapus nekibo ir akių nedraskė“, - pridūrė jis. Jis išreiškė mintį, kad galbūt ir šventojiškiai pripranta prie alternatyvios muzikos.

Festivalyje koncertavo net 110 atlikėjų iš Lietuvos, Vokietijos, Prancūzijos,  JAV ir kitų šalių. Renginio organizatoriai  siūlė žaisti  paplūdimio tinklinį ir futbolą.

Užsieniečiams į akis labiausiai krito tarybinių laikų scena. 

 

Gatvės – sausakimšos

Dar gegužės mėnesį Šventosios gyventojams Palangos vicemeras Saulius Simė pažadėjo, jog bus užtikrinta tvarka mieste, kad bus sureguliuoti eismo srautai. Tačiau akivaizdu, jog šis mažas miestelis nebuvo pasiruošęs tokiam dideliam automobilių srautui. Prasilenkti buvo beveik  neįmanoma. Bilietų į šį renginį buvo parduota  kone 7 tūkstančiai, tad galima įsivaizduoti, kiek buvo mašinų…

Seniūno pavaduotojos Elenos Vigelienės teigimu, vieta festivaliui Šventojoje buvo parinkta viską gerai apgalvojus: ,,Pieva už miestelio, manau, geresnė vieta, negu pajūris Palangoje“.

Šventojiškis  Edvardas Britmanis sakė, kad nieko blogo alternatyvios muzikos festivalyje neįžvelgiantis.

,,Toks jaunimo susiėjimas didžiulės problemos man nesukelia, juolab, kad šiemet buvo labiau sureguliuotas ir eismas. Jaunimas buvo gan intelektualus, daugiausia studentai”, - sakė jis. Seniūnas E. Čilinskas sako, kad miesteliui, siekiančiam pritraukti kuo daugiau svečių, renginių, reikės įprasti ir prie „Satta Outside“ festivalio. „Išvaryti visus galima greitai – tam daug proto nereikia. Tačiau turime būti sumanūs ir užtikrinti, kad vietos Šventojoje pakaktų visiems“, - sakė seniūnas.

 

Liko ir pasipiktinusių

Trečiadienį, važiuojant pro renginio vietą, vis dar  buvo galima matyti kalnus šiukšlių. Paklaustas, kodėl  pirmadienį pasibaigus festivaliui, teritoriją buvo imtasi tvarkyti tik trečiadienį, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus atsakė,  jog renginio organizatorių „uždelsimai“ tampa tradicija. „Pagal susitarimą jie turėjo išsikraustyti pirmadienį, tačiau antradienį dar tebebuvo ten”, - sakė K. Skierus.

„Satta Outside” savo internetiniame puslapyje skelbė: „Satta Outside“ – tai kurorto utopija. Kurorto, kurį valdo alternatyva, o televizinis gyvenimo būdas tampa svetimas”.

Vos už kelių šimtų metrų nuo festivalio vietos gyvenantis Evaldas (redakcijai pavardė žinoma – aut.) renginio utopiniu nevadino: ,,Narkomanų festivalis, ne kas kita. Jaunimas ėjo po pievas klupinėdami, gulinėdami. Visos upės pakrantės liko apšnerkštos. Komunalininkai tik paviršutiniškai aptvarkė aplinką. Kas liks, bus nuplauta lietaus arba rudeninio potvynio. Ką jau kalbėti apie ištryptą žolę ar išlaužytus medžius”, - sakė Evaldas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 19-30 dienomis dešimt renginių po atviru dangumi grafų Tiškevičių rūmų terasoje, nuostabioje Palangos kurhauzo salėje, Tiškevičių parko tvenkinyje plaukiojančioje valtelėje. Užburianti, scenos meistrų bei kylančių žvaigždžių atliekama programa šiemet inspiruota gamtos stichijų ir kosminių idėjų. Tai nakties ir vėjo muzika, muzika ant vandens, ir...


Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos vedėja Andromeda Grauslienė, Palangoje  praėjusį savaitgalį vėl buvo išskirta papildomų pajėgų. Per ilgąjį savaitgalį Palangos kurorte buvo surašyti 143 protokolai už KET pažeidimus, o už administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 str. pažeidimą dėl karantino nesilaikymo surašytas tik 1...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Kultūra

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Verslas pinigai

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Šeštadienio vakarą kultūrinėje erdvėje „Kablys: Jūra. Kultūra“, įsikūrusioje Vasaros parodų paviljone, netilo jaunimo klegesys, o susirinkusiųjų akis traukė įspūdingi rūbai bei spalvos: čia vyko pirmasis jaunimo alternatyvios mados festivalis „KILiMAS“, sukvietęs jaunuosius mados kūrėjus iš visos Lietuvos.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia (Vytauto g. 51): Žolinės šventė (rugpjūčio 14 d., trečiadienis, 20 val.) Solistas V. Noreika (tenoras). Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas V. Rekašius). Programoje: J. S. Bach, R. van Beringen, Ph. Sparke, G. Verdi, A. Caldar, P. Stanek. Festivalio baigiamasis koncertas (rugpjūčio...


Į sakralinės muzikos vakarus kviečia festivalis „Ave Maria“

Festivalio organizatorių inf., 2012 08 02 | Rubrika: Kultūra

Jau ketvirtą rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir svečius iš kasdienio šurmulio ištrūkti kvies vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Jis unikalus tuo, kad yra skirtas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje esančiam paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“. Jau keletą metų festivalis...


Ilgąjį Žolinės savaitgalį    Šventosios    miestelį drebino alternatyvios muzikos festivalis ,,Satta    Outside”, kuris Šventojoje vyko jau antrus metus.


Sakralinės muzikos festivalis įsibėgėjo

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo atidarytas Sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“, kuris tęsis visą likusią savaitę. Tądien su parapijiečiais atsisveikino ir visų mylimas klebonas Algis Genutis, ištarnavęs kurorto bažnyčioje septynerius metus. Pradėjęs festivalį, kuris atsirado pernai jo ir VšĮ „Cantus firmus“ iniciatyva, jis pabaigė savo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius