Šventosios seniūnui patarinės skaitlingesnė taryba

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-04-18
Peržiūrėta
176
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios seniūnui patarinės skaitlingesnė taryba

 Praėjusį penktadienį į visuotinį Šventosios seniūnijos gyventojų susirinkimą atėję per 60 miestelio gyventojų, dauguma jų – pernai įkurtos Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai, – po gan audringų debatų išrinko naują prie seniūnijos veikiančią ir seniūno patariamuoju balsu įvardijamą tarybą. Ateinančius ketverius metus šioje taryboje dirbs ne 9, kaip iki šiol, o 12 visuotinio susirinkimo metu išrinktų jos narių.

 

Pribrendo laikas permainoms

Priminsime, jog praėjusius ketverius metus Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybai priklausė R. Petrauskas, E. Jarulienė, R. Šimaitienė, V. Šimaitis, V. Kryževičius, I. Pilkauskienė, D. Lapinskienė, tarybos pirmininke išrinkta I. Galdikienė ir jos pavaduotojas R. Šeštokas.

Į Šventosios pagrindinės mokyklos salę susirinkę šventojiškiai, išklausę kadenciją baigiančios tarybos pirmininkės Irenos Galdikienės ataskaitą, pageidavo išgirsti ir seniūno Eugenijaus Čilinsko ataskaitą. Tačiau, kaip replikavo susirinkusieji, seniūno ataskaitos jie kaip negirdėjo, taip ir neišgirdo. Tad seniūno ir pačios seniūnijos, kaip institucijos, atžvilgiu buvo išsakyta nemažai kandžių pastabų. Tarp jų – jeigu seniūnas vis aiškina, jog jis praktiškai negalįs priimti jokių sprendimų, nes seniūnija nėra asignavimų valdytoja, ir visi sprendimai priimami Palangos savivaldybės administracijoje, ar toji seniūnija apskritai reikalinga? O jeigu ji reikalinga, tai joje seniai pribrendo laikas permainoms.

„Mūsų seniūnas – neįgalus. Ir ne todėl, kad kokią negalią turėtų, o todėl, kad neturi galimybių savarankiškai priimti jokių su finansais susijusių sprendimų. Paprastas pavyzdys: teigiama, kad pernai Šventosios gėlynams skirta per 200 tūkst. Lt – praktiškai tiek pat, kiek šiam tikslui skyrė Klaipėdos savivaldybė. Turint tiek pinigų, turėjome skęsti gėlėse. To nėra. Bet seniūnas negali kad ir tų pačių 200 tūkst. Lt leisti savo nuožiūra, tarkim, gėlėms skirti 100 tūkst., o likusius panaudoti kitoms pribrendusioms problemoms spręsti. Esame įsitikinę, jog seniūnija privalo vėl tapti asignavimų valdytoja, kaip buvo anksčiau“, – kalbėjo šventojiškiai.

 

Išrinkta 12 narių

Diskutuota ir dėl pačios tarybos formavimo, prisiminta, jog prieš ketverius metus ją išrinko vos keliolika žmonių, ir pabrėžta, jog jei ne pernai įsteigtoji aktyviai dirbanti Šventosios seniūnijos bendruomenė, ir į šį susirinkimą būtų atėjęs vos vienas kitas šventojiškis. Nepriklausantieji įvardintajai bendruomenei replikavo, jog norint į ją įsilieti, reikia pareiškimą rašyti ir nario mokestį mokėti. Jiems atsakyta, kad įsilieti į bendruomenės gretas galima ir be jokių pareiškimų ar nario mokesčių. Tik tokiu atveju žmonės negalėsiantys balsuoti bendruomenės susirinkimuose, kai bus svarstomi jai aktualūs klausimai.

Padiskutavę dėl Šventosios, jos seniūnijos ir tądien renkamos tarybos būtinumo ir ateities, susirinkimo dalyviai palaikė per pusantro šimto gyventojų vienijančios Šventosios seniūnijos bendruomenės atstovų pasiūlymą. Ši bendruomenė, kurios per mažiau nei metus skaičiuojančią oficialią veiklą nuveiktus darbus šventojiškiai spėjo ir pamatyti, ir įvertinti, pasiūlė į renkamą tarybą įtraukti visus šios bendruomenės tarybos narius. Tam buvo pritarta, papildžius šią tarybą Šventosios seniūnijos teritorijoje esančių seniūnaitijų seniūnaičiais, Palangos miesto taryboje esančiu vieninteliu miestelio atstovu V. Šimaičiu ir kadenciją baigusia tarybos pirmininke I. Galdikiene. Tad, be minėtųjų asmenų, Šventosios seniūnijos bendruomenės taryboje dirbs Šventosios seniūnaitis R. Šeštokas, Būtingės seniūnaitis V. Kryževičius, Monciškių seniūnaitė O. Dejienė, D. Jurevičius, A. Knieža, N. Rekašius, M. Balčius, K. Oginskas, V. Brigmanienė ir A. Bukauskienė.

 

Tikisi patarimų

„Ko tikiuosi iš naujos tarybos? To paties, ko ir iš baigusios kadenciją – patariamojo balso, kai iškyla problemos, kai reikia pasirinkti ir apsispręsti, kokį sprendimą priimti, – sakė Šventosios seniūnas E. Čilinskas. – Tikiuosi informacijos – tarybos nariai, bendraudami su šventojiškiais, jos kartais turi daugiau nei seniūnija, tikiuosi pasiūlymų, kurie pagerintų visų bendruomenės narių gyvenimą“.

E. Čilinskas paminėjo, jog po Velykų ketinama sušaukti pirmąjį tarybos susirinkimą, kurio metu bus išrinktas jos pirmininkas bei pavaduotojas. Taip pat šio susirinkimo metu ketinama apsispręsti, kur bus organizuojama pavasarinė miestelio švarinimo talka.

Paklaustas, ko tikisi iš naujosios tarybos, antrajai kadencijai perrinktas V. Šimaitis sakė, jog vertinti esą sunku. Be to, jis negalėjęs dalyvauti penktadienio susirinkime – buvę svarbesnių reikalų ir problemų.

„Visų pirma reikia išsirinkti pirmininką, pavaduotoją, pradėti dirbti – tada bus galima ir komentuoti“, – lakoniškas buvo Palangos miesto savivaldybės tarybos narys.

 

Žengia į priekį

„Tai, kad visa mūsų bendruomenės taryba in corpore buvo pasiūlyta ir išrinkta į prie seniūnijos veikiančią tarybą – dar vienas žingsnis į priekį, – kalbėjo pernai įregistruotosios Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos pirmininkas Domininkas Jurevičius, pasidžiaugęs, kad prieš I. Galdikienės ataskaitą ir naujos tarybos rinkimus buvęs labai konstruktyvus pokalbis su Palangos miesto policijos komisariato pareigūnais dėl ateinančio vasaros sezono ir Šventosios, šventojiškių bei miestelio svečių saugumo. – Džiugu, kad žmonėms ne tas pats, kas darosi Šventojoje, kas vyksta bendruomenėje, kad jie atėjo į susirinkimą ir atėjo ne šiaip, o pasirengę tiek užduoti klausimus, tiek išreikšti savo nuomonę. O toliau – dirbsime bei žiūrėsime, kaip mums seksis“.

Be seniūno paminėtosios talkos bei bendruomenės iškelto klausimo dėl asignavimų valdymo, ketinama susitikti su Palangos meru ir kalbėtis dėl patalpų bendruomenei – buvo gautas vienas raktas nuo numarintoje „Eldijoje“ esančios patalpos, tas pats neseniai atimtas, dėl panaikintojo Šventosios kultūros centro, dėl ateities projektų: kaip ir kada pradėti rengti dokumentaciją ir paraiškas, kad neatsitiktų kaip šiemet, kai nė vienas šventojiškių pasiūlymas „nepraėjo“ – esą buvę per vėlu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šio pirmadienio (lapkričio 16 d.) Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko patarėju pradėjo dirbti iki tol Palangos oro uostui vadovavęs Andrius Daujotas. Meras teigia, jog naująjį patarėją rinkosi iš trijų kandidatų.


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Siekiant įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Savivaldybėje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų, Savivaldybės tarybos sprendimu trejų metų kadencijai sudaryta bendruomeninių organizacijų taryba.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


Šventosios seniūnui patarinės skaitlingesnė taryba

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 18 | Rubrika: Miestas

  Praėjusį penktadienį į visuotinį Šventosios seniūnijos gyventojų susirinkimą atėję per 60 miestelio gyventojų, dauguma jų – pernai įkurtos Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai, – po gan audringų debatų išrinko naują prie seniūnijos veikiančią ir seniūno patariamuoju balsu įvardijamą tarybą. Ateinančius ketverius metus šioje taryboje...


Šventosios uoste vyksta valymo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Šventosios uosto direktorė Airida Čėsnienė informavo, kad nuo balandžio pirmosios dienos prasidėjo uosto valymo darbai. Konkursą laimėjusi Latvijos kompanija „BGS“ jau kurį laiką valo Šventosios uostelio įplaukos kanalą. Iš viso planuojama iškasti per 66 tūkstančius kubinių metrų grunto. Jis nebus plukdomas į jūrą, o liks formuoti būsimo Šventosios uosto teritorijai. Nuo 20-30 centimetrų...


Ar bus Palangoje Kultūros ir meno taryba?

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti Palangos miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos nuostatus bei juos patvirtinti, tačiau šis klausimas buvo išbrauktas iš tarybos posėdžio darbotvarkės, nes buvo pateiktas dar vienas siūlymas – įsteigti Kultūros ir turizmo tarybą. Kaip teigė Kultūros ir meno tarybos idėjos iniciatorius...


Šventosios upė neužteršta

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę susirūpinę šventojiškiai pranešė, kad Šventosios upė užteršta neaiškios kilmės teršalais. Nuvykus ir apžiūrėjus upės vagą pastebėta, kad vanduo parudavęs ties Beždžionių tiltu bei uosto teritorijoje. Prie Šventosios upės meškeriojęs žvejas tikino, kad per dvidešimt metų nebuvo matęs tokia spalva nusidažiusios upės.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius