Taikos sutartis dėl ginčijamų statinių Palangoje atidėta kitai savaitei

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-04-16
Peržiūrėta
410
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taikos sutartis dėl ginčijamų statinių Palangoje atidėta kitai savaitei

Palangai teks dar savaitę palaukti taikos sutarties dėl penkių pastatų statybos Palangoje. „Vyriausybė paprašė patikslinti taikos sutarties formuluotę. Kai kuriems Vyriausybės nariams ji netiko. Jau kitą savaitę rinksis Vyriausybė, sutvarkys formuluotę ir priims sprendimą. Įsitikinęs, kad bus priimtas Palangai palankus sprendimas, kurio labai ilgai laukėme ,“ – sakė „Palangos tiltui“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kurio pastangomis „amžiaus statybos“ po Vyriausybės sprendimo greičiausiai pajudės iš mirties taško.

Meras pabrėžė, kad nei vienas iš minimų penkių objektų nėra savavališka statyba – esą jiems buvo išduoti visi reikalingi leidimai iš atsakingų institucijų.

„Tačiau vėliau tos institucijos kreipėsi į prokurorus su prašymu ginti viešąjį interesą. Tokiu būdu valstybė bylinėjasi su valstybe, o investuotojai yra trečiaisiais asmenimis bylose,“ – sakė Š. Vaitkus.

Vienas iš tokių investuotojų, kurio ketinimus kurorte sustabdė prokuratūra, paveldosaugininkų reikalavimu pradėjusi ginti viešą interesą, yra koncernas „IKEA“.

Jis Palangoje planavo pastatyti sveikatingumo kompleksą už 120 milijonų litų. Kol kas į šį projektą investuota apie 20 milijonų litų.

Š. Vaitkaus iniciatyva, buvo sudaryta tarpžinybinė darbo grupė, į kurią, be kita ko, įeina prokuratūra, Kultūros paveldo departamentas ir Palangos savivaldybė.

 Sprendusi, ką daryti su Palangos kultūros paveldui ir kraštovaizdžiui žalą darančiomis statybomis, grupė pasiūlė su penkių pastatų savininkais sudaryti taikos sutartis.

Siūloma taikos sutartis sudaryti dėl statinių buvusių poilsio namų „Eglė“, „Kastytis“, „Neringa“ vietose, buvusio Jūratės“ baseino vietoje ir statinių Šventosios gyvenvietės pietvakarinėje dalyje. Dėl visų šių statybų į teismus kreipėsi prokurorai, galutinių sprendimų teismai dar nėra priėmę.

Darbo grupės siūlymu, statytojai taikos sutartimis turėtų parengti statinių projektų pakeitimo pasiūlymus, kad būtų sumažinta žala valstybės saugomai kultūros paveldo vietovei - Palangos miesto istorinei daliai ir kraštovaizdžiui, taip pat jie turėtų įsipareigoti nereikšti pretenzijų valstybei ar Palangos savivaldybei.

Darbo grupės pažyma atskleidė, jog išduodant leidimus minėtiems penkiems statiniams buvo padaryta klaidų: prokurorai, gindami viešąjį interesą, teismuose ginčija kai kurių minėtų teritorijų detaliuosius planus, techninių projektų sprendinius ir kitus dokumentus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Iš lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės pareigų Savivaldybės atleista Ilona Milkontė Savivaldybei pasiūlė teismus pasiekusį jos atleidimą baigti taikos sutartimi, tačiau nesulaukusi iš Savivaldybės galvos linktelėjimo, vėl grįžo prie savo pirminių reikalavimų - iš Savivaldybės priteisti 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės...


Kaip „Palangos tiltą“ informavo antradienį Gediminas Valinevičius, šios savaitės antroje pusėje miesto komunalininkai paplūdimyje pastatys konteinerinius tualetus, prieš kuriuos buvo pasišiaušusi Statybų inspekcija. Tualetus buvo galima vėl statyti, kai Klaipėdos apygardos teismas įpareigojo Savivaldybę pertvarkyti inžinerinių statinių, pastatytų pagal...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Birželio 16-19 dienomis Šventojoje organizuojamas Paplūdimio baikerių festivalis. Kad netrūktų pramogų, organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė, asociacija Palangos miesto „Saulės“ klubas bei Klaipėdos miesto motociklininkų klubas „Chimeros“ – parengė turiningą bei renginių turtingą programą. Festivalio renginiai vyks centrinėje...


Aštuoniasdešimt dvejų palangiškio Antano Bartkaus diena dažnai prasideda vienodai- prie rašomojo stalo: atkreipti kurio nors valstybės ar vietos valdžios pareigūno dėmesį į esančias ir tariamas Palangos ar valstybės bėdas. Garbaus amžiaus pašnekovas   prisipažino parašęs ne vieną laišką buvusiam prezidentui Valdui Adamkui, dabartinei...


Vyriausybė, Palangos miesto savivaldybė, Kultūros departamentas, Statybų inspekcija ir Generalinė prokuratūra, susėdusios metų pradžioje prie bendro stalo aptarti „įstrigusių“ statybų Palangoje klausimo, sutarė dėl kompromisų ginčijamų statybų klausimais – palaikė premjero darbo grupės pateiktą pasiūlymą sudaryti taikos sutartis dėl statinių buvusių poilsio namų...


Palanga vakar susilaukė dar vienos geros žinios – Vyriausybė palaikė premjero A. Kubiliaus  vadovaujamos darbo grupės siūlymą taikos sutartis sudaryti dėl statinių buvusių poilsio namų „Eglė“, „Kastytis“, „Neringa“ vietose, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje ir statinių Šventosios gyvenvietės pietvakarinėje dalyje.


Palangai teks dar savaitę palaukti taikos sutarties dėl penkių pastatų statybos Palangoje. „Vyriausybė paprašė patikslinti taikos sutarties formuluotę. Kai kuriems Vyriausybės nariams ji netiko. Jau kitą savaitę rinksis Vyriausybė, sutvarkys formuluotę ir priims sprendimą. Įsitikinęs, kad bus priimtas Palangai palankus sprendimas, kurio labai ilgai laukėme ,“ – sakė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius