Taryba atsilaikė verslininkų spaudimui – šimtamečiai medžiai naikinami nebus

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-07-28
Peržiūrėta
1227
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba atsilaikė verslininkų spaudimui – šimtamečiai medžiai naikinami nebus

Palangos miesto savivaldybės taryba vakar vienbalsiai dar kartą pasisakė prieš verslininkų užmojus naikinti žaliuosius miesto plotus – panaikino žemės sklypo J. Simpsono g. 21 detaliojo plano koncepciją bei vienbalsiai apsisprendė netvirtinti minėto detaliojo plano, taip apgindami Palangos bendruomenės interesus.


Sprendimą Tarybos nariai priėmė nepaisydami didžiulio projekto vystytojų spaudimo. Ar griežčiausioje kurorto paminklosauginėje zonoje esantis parkas bus sunaikintas, priklausys nuo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sprendimo.
Svarstydami šį klausimą Tarybos nariai atkreipė dėmesį, jog minėto žemės sklypo detaliojo plano koncepcija buvo parengta pagal dar nepatvirtinto, taigi – negaliojančio Palangos miesto istorinės dalies nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo plano sprendinius.
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos spalį panaikino savo išduotą teritorijų planavimo dokumento patikrinimo aktą, o gruodį išdavė neigiamą teritorijų planavimo dokumento patikrinimo aktą. Sausį Palangos miesto savivaldybės administracija gavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos privalomąjį nurodymą panaikinti kompleksinio derinimo protokolinį sprendimą ir iš naujo svarstyti detaliojo plano derinimo klausimą teisės aktų nustatyta tvarka.
Detaliojo plano sprendiniai, kuriais sklype numatomas 16 proc. užstatymo tankumas, prieštaravo tuometinio galiojančio Palangos specialiojo paminklosauginio plano nuostatoms didesniuose kaip 20 arų sklypuose leisti tik iki 5 proc. užstatymo tankumą. Įgyvendinant parengtame detaliajame plane numatytus sprendinius, sklype būtų šalinami 37 šimtamečiai medžiai, kurie yra greta esančio Birutės parko tąsa, o tai akivaizdžiai pažeistų visuomenės interesus. Apie būtinybę saugoti šią neįkainojamą vertybę ne kartą yra kalbėjęs profesorius Valdas Stauskas, ne vieną dešimtmetį puoselėjęs idėją matyti Palangos kurortą kaip miestą, skendintį parke.
Palangos miesto Tarybos narių nuomone, detaliojo plano iniciatoriai, vedini galimai komercinių tikslų, negrįžtamai sunaikintų tai, kas buvo puoselėjama nuo kurorto kūrimo pradžios, ko niekas nedrįso sunaikinti net sovietmetyje.
Verslininkai kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą prašydami uždrausti Palangos miesto savivaldybės tarybai svarstyti klausimą dėl žemės sklypo J. Simpsono g. 21 detaliojo plano netvirtinimo. Šiandien ryte teismas nutartimi atsisakė priimti verslininkų skundą.
O prieš posėdį Tarybos narė Elena Kuznecova įteikė prašymą Etikos komisijai apsvarstyti V. Šimaitį, kuris, jos nuomone, „svaidėsi necenzūriniais žodžiais praėjusio posėdžio metu“.
E. Kuznecova turėjo mintyje praėjusio posėdžio metu V. Šimaičio pavartotus žodžius, prasidedančius š raide.
Dar vienas klausimas buvo skirtas miesto merui Šarūnui Vaitkui ir savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Klijonienei – ar skiriant į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pareigas Vidą Misikonį buvo gautos pažymos, liudijančios ankstesnės veiklos skaidrumą.
Savivaldybės administracijos direktorė A. Klijonienė savo pranešimu prašė Tarybos galimybės didinti administracijos didžiausią leistiną pareigybių skaičių. „Konkrečiau – Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje didžiulės darbo apkrovos, darbuotojai kiekvieną dieną sulaukia iki 14 terminuotų prašymų, tad susitvarkyti su dabartiniu žmonių arsenalu paprasčiausiai esame nebepajėgūs“, – argumentavo ji.
Kilo nemaža diskusija, kad visa Lietuva stengiasi valdininkų skaičių mažinti, o Palanga, anot Tarybos nario Eugenijaus Simučio, bus išskirtinė ir tą skaičių didins.
Prieš pasisakė ir E. Kuznecova bei Eimutis Židanavičius, tačiau vis dėlto valdantieji nubalsavo „už“.
Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas savo pranešime siūlė keisti darbuotojų laiką – kad būtų dirbama visą parą. Šis pranešimas tarp Tarybos narių sukėlė ne tiek pasipiktinimo, kiek juoko. „Kur jūs matėte, kad paplūdimiuose gelbėtojai budėtų ištisą parą? Juokingiau nei juokinga. Kiek esu keliavęs, visur paplūdimio zonose yra informaciniai stendai su gelbėtojų darbo laiku. Norime būti išskirtinis kurortas?“ – klausė E. Simutis, tačiau siūlymui su dviem balsais „prieš“ buvo pritarta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią vasarą poilsiautojų srautas Lietuvos pajūryje buvo panašus į praėjusios vasaros, tačiau tai verslininkų pernelyg nedžiugina – rezultatai prastesni nei pernai.


Pagauta įkvėpimo, atsidaužiusi šonus Baltijos bangomis, savo feisbuko paskyroje pasidalinu naujais įspūdžiais apie Palangą, į kurią be jokių išimčių grįžtu kiekvieną vasarą jau daug metų iš eilės, ir galiu palyginti, kaip ji keičiasi. Negaila be jokio užsakymo ir be išankstinių suderinimų pareklamuoti tai, kas verta mūsų laiko ir uždirbtų pinigų. Tai štai – eilinį kartą apginsiu Palangą....


Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika greitu laiku turėtų nelikti – ketvirtadienį, balandžio 28 dieną, vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu bus svarstomas sprendimo projektas, kuriuo numatoma šį obeliską demontuoti. Karių palaikai nebus iškelti. 


Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Naujai rekonstruotoje Kastyčio gatvėje pasodinti nauji medžiai


Savivaldybė: Kęstutis Oginskas, Šventosios turizmo asociacijos (ŠTA) vadovas, dezinformuoja, leidimo iškirsti 25 brandžius medžius Savivaldybė neišdavė, pašalinti medžiai buvo sausi ir nudžiūvę. 


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Nors parodė didelį kovingumą, Palangos „Palanga“ krepšininkai praėjusį šeštadienį namuose turėjo pripažinti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pranašumą Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) – marijampoliečiai 87:83 (23:21, 21:19, 29:16, 14:27) palaužė vietos „Palangos“ (6-14) pasipriešinimą, kuriai tai jau...


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar vienbalsiai dar kartą pasisakė prieš verslininkų užmojus naikinti žaliuosius miesto plotus – panaikino žemės sklypo J. Simpsono g. 21 detaliojo plano koncepciją bei vienbalsiai apsisprendė netvirtinti minėto detaliojo plano, taip apgindami Palangos bendruomenės interesus.


Šių metų vasario mėnesį, Šventojoje mįslingomis aplinkybėmis buvo iškirsti 72 saugotini medžiai – baltalksniai. Padaryta žala gamtai skaičiuojama tūkstančiais, tačiau atsakomybės už įvykį niekas nenori prisiimti. Kai kurie gyventojai baksnoja į Šventosios seniūno pusę – neva jis leidęs medžius iškirsti. Tačiau seniūnas Eugenijus Čilinskas purtosi bet kokios atsakomybės ir tikina tik leidęs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius