Tautos vienybėje – pagarba istorijai

Palangos tiltas, 2016-11-07
Peržiūrėta
577
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tautos vienybėje – pagarba istorijai

Graudūs vaizdai šiandien atsiveria žiūrint į buvusio gražuolio „Royal Clarence“ viešbučio pastatą Exeter'io katedros aikštėje. Praėjusią savaitę praūžęs gaisras nuniokojo tris šimtus metų menantį pastatą. Šis viešbutis – seniausias Anglijoje, pradėjo veikti 1769 metais. Pietvakariniame Anglijos mieste Exeter'yje, jis, o ir kiti prie jo prigludę pastatai (Šv. Martyno bažnyčia, katedra, smuklė, parduotuvės) – unikalūs savo architektūra ir viduramžiais dvelkiančia istorija (Exeter'io  katedrai – aštuoni šimtai metų).
Šiandieną į katedros aikštę plūsta minios žmonių. Kiekvieno akyse liūdesys. Žmonės atėjo atiduoti pagarbą šiam šimtmečius tautai tarnavusiam pastatui. Karališkasis viešbutis savo spalva ir forma priminė gulbę (gulbė, kaip žinia, Anglijoje ypač saugomas paukštis).
Visas Exeter'io centras visą savaitę buvo uždarytas. Jo gatvėmis nevažinėjo transportas ir nevaikščiojo žmonės (tam buvo skirti aplinkiniai keliai). Likviduojant gaisro padarinius, žmonės dirbo dieną ir naktį. Šiandien gaisravietės vietoje ūžia sunkiasvorės mašinos, dirba kranas. Viešbutis buvo unikalus ne tik savo išore. Kiekvienas baldas, indai, paveikslai, gobelenai, grindų parketas buvo kruopščiai saugomi šimtus metų. Prieš porą metų ir mano šeima turėjo garbę viešėti šiame viešbutyje. Prisiminimai apie tai įamžinti šeimos nuotraukų albume.
Pasak mačiusiųjų gaisrą (tuo metu buvau išvykusi), puikiai darbavosi ugniagesių komandos. Ugniagesių komandos, dirbdamos ypač tiksliai ir greitai, neleido ugniai plisti į kitus pastatus. Žmonės gaisro metu vyrams nešė valgyti, o atsidėkodami už jų triūsą, jau kitą dieną katedros aikštėje suorganizavo pinigų rinkimo akciją. Ji tebesitęsia iki šiol. Pasak spaudos šaltinių, viešbučio šeimininkai pažadėjo šį unikalų pastatą atstatyti tokį, koks jis buvo anksčiau. Tam talkins ir Didžiosios Britanijos vyriausybė. Anglijoje pagarba istorijai turi senas tradicijas (čia saugomas kiekvienas šimtametis akmuo), todėl istorinio viešbučio atstatymu abejoti netenka.
Prieš savaitę miestas paskelbė kalėdinį laiką. Exeter'is nušvito įvairiaspalvėmis iliuminacijomis. Kiekvieną penktadienio vakarą dangus nusidažo fejerverkų liepsnelėmis. Žmonės pradėjo ruoštis didžiausiai metų šventei – Šv. Kalėdoms. Kiekvienam žmogui jos turi atnešti viltį ir tikėjimą rytdiena.

Irena VALUŽĖ
Anglija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lygiai prieš 80 metų Sovietų Sąjunga pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą. Didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į GULAG‘o stovyklas. Birželio 14-ą dieną - Gedulo ir vilties dieną - visa Lietuva prisimena tremtyje žuvusius lietuvius. Kviečiame dalyvauti minėjimo renginiuose. 


„Ką pasakytumėte Karaliui Mindaugui? Už ką padėkotumėte Gabrielei Petkevičaitei-Bitei? Kuo jus įkvepia Juozas Miltinis? Ką apie šiandieninę Lietuvą papasakotumėte Vincui Kudirkai?“ – į šiuos klausimus atsakyti Lietuvos moksleivius kviečia Vasario 16-ąją prasidėjusi akcija „Laiškas istorijai“. Palangoje pašto dėžutė pastatyta prie...


Gegužės 12 d. kartu su šalies Prezidento rinkimais visi pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai bus kviečiami referendume išsakyti savo nuomonę pilietybės išsaugojimo klausimu. Šio referendumo rezultatai lems mūsų visų (ne tik užsienyje gyvenančių, tačiau ryšių su Lietuva nenutraukusių mūsų tautiečių) rytdieną, todėl labai svarbu, kad gyventojai atsakingai...


2020 metų rugsėjo 6-ąją visi kas gyvi Lietuvoje, kas dar neabejingi sakytinei-rašytinei-dainuotinai meninei kūrybai minėsime poeto, drąsaus savanorio (ir nesavanorio!) kareivio, jūreivio Klaipėdos žvejybiniame laivyne Povilo (Pauliaus) Širvio 100-ąsias gimimo metines. Šis vyras valdė didelius lobius, kurie tebešildo kiekvieno lietuvio likimą. Iš kartos į...


Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą švenčia jau kelias dienas. Per kurortą keliauja Šimtmečio laiškas – lauko instaliacija su gražiausiais miesto bendruomenės linkėjimais Lietuvai. O sekmadienį nuo ryto iki vakaro mieste gausu šventinių renginių, skirtų Kovo 11-ajai paminėti.


Graudūs vaizdai šiandien atsiveria žiūrint į buvusio gražuolio „Royal Clarence“ viešbučio pastatą Exeter'io katedros aikštėje. Praėjusią savaitę praūžęs gaisras nuniokojo tris šimtus metų menantį pastatą. Šis viešbutis – seniausias Anglijoje, pradėjo veikti 1769 metais. Pietvakariniame Anglijos mieste Exeter'yje, jis, o ir kiti prie...


  Rinkimuose į Seimą dalyvavo tik apie pusė rinkėjų. Iš jų nemažai balsavo tik rinkimuose. O ir iš dalyvavusiųjų referendume dalis – ir aš – balsavo už Ignalinos atominę elektrinę (AE). Taigi tik maža dalis turinčiųjų teisę balsuoti pasisakė prieš AE. /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table...


Vaikų sveikata – tautos kultūros dalis  1

Regina LELIENĖ Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė , 2013 07 18 | Rubrika: Sveikata

Lopšelio-darželio ,,Žilvinas“ pedagogai, įgyvendindami Valstybinės sveikatą stiprinančių mokyklų plėtros programos nuostatas, organizavo pedagogams seminarą ,,Vaikų sveikata – tautos kultūros dalis“ ir kvalifikacijos tobulinimo programą minėtos asociacijos nariams ,,Vaikų sveikatos, kaip tautos kultūros dalies įgyvendinimas lopšelyje-darželyje“.


„Žemaičių draugijos“ ilgametis seniūnas Augustas Narmontas ruošiasi Naujųjų metų pagal senąjį – jis sako, lietuviams tikrąjį – senovės arijų kalendorių sutikimui kovo mėnesį. Palangos gyventojas, Sąjūdžio aktyvistas ir vienas Konservatorių partijos Palangos skyriaus kūrėjų, teigia, kad žemaičių alka Būtingėje, kurioje nors kartą per metus susirenka senojo...


Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. 1941 metų birželio 14-ąją enkavedistų pradėti masiniai lietuvių areštai bei trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą, skaudžiai palietė ir daugelį palangiškių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius