Europos Parlamentas ratifikavo Stambulo konvenciją

Palangos tiltas, 2023-05-10
Peržiūrėta
1690
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiadienį europarlamentarai pritarė tam, kad ES prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai, siekdami užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.

2011 m. Stambule priimta Europos Tarybos konvencija nustato tarptautinius kovos su smurtu prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos standartus. Praėjus šešeriems metams po to, kai ES pasirašė Stambulo konvenciją (2017 m.), ji nebuvo ratifikuota, nes kai kurios valstybės ES Taryboje atsisakė tai padaryti. 2021 m. spalį ES Teisingumo Teismas pateikė nuomonę, kad konvencijos sudarymui ES vardu nebūtinas visų ES valstybių pritarimas, nes dėl to sprendžiama kvalifikuota balsų dauguma. Be to, atkreiptas dėmesys, kad ES prisijungimas apima tokias sritis kaip prieglobstis, teisminis bendradarbiavimas baudžiamosiose bylose ir ES institucijų bei viešojo administravimo įsipareigojimai.

Šių metų vasarį Europos Parlamentui (EP) paraginus įsiklausyti į teismo nuomonę, ES Taryba galiausiai sutarė užbaigti konvencijos ratifikavimą ir perdavė ratifikavimo dokumentus EP.

Atsižvelgdami į tai, EP nariai pritarė ES prisijungimui prie Stambulo konvencijos kiek tai susiję su prieglobsčiu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose (464 balsai už, 81 prieš, 45 susilaikius) bei su ES institucijų ir viešojo administravimo įsipareigojimais (472 balsai už, 62 prieš, 73 susilaikius).

ES prisijungimas prie Stambulo konvencijos nereiškia, kad visos ES valstybės narės ratifikavo konvenciją – jos vis dar turėtų tai padaryti nacionaline tvarka. Europarlamentarai yra paraginę šešias konvencijos dar neratifikavusias ES valstybes – Bulgariją, Čekiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą ir Slovakiją – nedelsiant tai padaryti.

EP pranešėjas Łukasz Kohut (Socialistai ir demokratai, Lenkija) pažymėjo: „Smurtas lyties pagrindu yra didžiausia kasdieninė neišspręsta problema Europoje. Kas trečia moteris ES arba 62 mln. moterų yra patyrusios fizinį ir/ar seksualinį smurtą. Gana! Stambulo konvencija yra veiksmingiausia priemonė kovai su smurtu lyties pagrindu, nes ji nustato konkrečius įsipareigojimus. Konvencijos ratifikavimas padės Europoje apsaugoti moteris ir mergaites.“

EP pranešėja Arba Kokalari (Europos liaudies partija, Švedija) pridūrė: „Džiaugiuosi, kad ES galiausiai imasi būtinų veiksmų moterų saugumui ir teisėms užtikrinti. Po dešimtmetį trukusio Europos Parlamento raginimo ES ratifikavo Stambulo konvenciją ir užtikrino aukštus prevencijos ir kovos su smurtu lyties pagrindu standartus.“

Dovaidas Pabiržis

EP ryšių su žiniasklaida administratorius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje sudaužytas „City Bee“ automobilis. Pirminiais duomenimis, avariją sukėlė automobilį trumpam išsinuomojęs girtas jaunuolis.


Trečiadienį europarlamentarai pritarė tam, kad ES prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai, siekdami užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.


Po dviejų merginų naktinio konflikto Palangoje, viena jų nakvojo areštinėje. 


Gegužės 9 d. 19 val. naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinis konkursas „MCC Palanga 2020“ kviečia į baigiamąjį projekto renginį – internetu transliuojamame koncerte publikos laukia septynių naujų lietuviškų kūrinių premjera ir pažintis su kompozitoriais.


Pašnekesiai apie Stambulo konvenciją (toliau - Konvencija) ne tik kad suskaldė visuomenę, bet ir atskleidė kiek dar mūsų žmonėse yra susikaupę pykčio, neapykantos, priešiškumo. Teiginį „Pašnekesiai“ pavartojau neatsitiktinai, kadangi vietoj garbingų viešų diskusijų, daugiausiai girdisi oponentų žeminimas, isteriški užgauliojimai...


Buvęs emigrantas, asosiacijos Ex-emigrantai įkūrėjas ir prezidentas Dovydas Petrošius zuja tarp Vilniaus bei Palangos. Energingas jaunas vyras aktyviai patarinėjo Gitanui Nausėdai Prezidento rinkimų kampanijos metu, o ypač didelis Dovydo rūpestis – ekologija. „Palangoje trūksta proveržio žaliosios energetikos srityje,“ – sakė jis „Palangos tiltui.“



Šiandien Konstantinas Skierus, aštuonerius metus vadovavęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“, – laisvas žmogus. „Ko gero, pirmą savaitę per aštuonerius metus galiu normaliai išsimiegoti – vis tekdavo keltis 5 valandą ryte. Visi nori mano išėjimą susieti su politika, bet sakau tiesiai: politikos mano sprendime nėra. Pavargau...


„Labai stipri, protinga, savarankiška ir ambicinga laida“

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 22 | Rubrika: Jūros vaikai

Dalis jų kelia sparnus į užsienį, dalis – į Lietuvos aukštąsias mokyklas, keletas kol kas galbūt liks Palangoje. Jie visi penktadienį – ko gero, paskutinį kartą – rinkosi į Palangos vasaros estradą, kur jiems, Palangos senosios gimnazijos abiturientams – 176-iems iš viso – buvo įteikti gimnazijos baigimo brandos atestatai.


Švariose rankose politika visada švari

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 05 27 | Rubrika: Miestas

Kokie žmonės valdys Palangą ateinančius ketverius metus? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Į klausimus atsakė Tarybos narys Albinas Stankus, kuris pateko į miesto savivaldybės Tarybą pagal Lietuvos centro partijos Palangos skyriaus sąrašą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius