Teisininko komentaras

Palangos tiltas, 2013-11-14
Peržiūrėta
72
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vytautas Korsakas.

Vytautas Korsakas.

Laikraščio skaitytojas iš Šventosios klausia: kokia numatyta atsakomybė už „žolės“ (narkotinės medžiagos) laikymą namuose?
Teisininkas Vytautas Korsakas atsako:  Administracinių teisės pažeidimų kodekso 44 str. numatyta, kad neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais be tikslo parduoti ar kitaip platinti užtraukia baudą iki 1000 Lt arba administracinį areštą iki 30 parų su narkotinių ar psichotropinių medžiagų konfiskavimu.
Tačiau asmuo, laikantis didesnį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dviejų metų pagal BK 259 str.
Sveikatos apsaugos ministras 2003-04-23 įsakymu yra patvirtinęs rekomendacijas, kuriose numatyta, ką reikėtų laikyti nedideliu, dideliu ir labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.  Nedidelis kiekis kanapių yra iki 5 g.
Dar visai neseniai, prieš metus, Klaipėdos apygardos teisme buvo baigta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 5 palangiškiai ir du kretingiškiai (visi 10-11 klasių moksleiviai), buvo nuteisti už disponavimą narkotinėmis medžiagomis.  Palangiškiai moksleiviai buvo sulaikyti, kai vienas iš vaikinų vasaros pradžioje apie 21.17 val., prie Ronžės g. 3 namo, vieną polietileninį maišelį su 0,514 g. kanapių (ir jų dalių) už 30 litų pardavė nepilnamečiui, o kiti vaikinai kanapes laikė su savimi bei vartojo.  Vaikinai prisipažino, kad, Klaipėdoje nusipirkę kanapių, nuvyko į „Gintaro“ sanatorijos aikštelę Palangoje, kur visi parūkė žolės, po to nuėjo į kavinę ir ten dar kartą parūkė.  Vienas iš teisiamųjų, kretingiškis moksleivis A. A. taip pat prisipažino, kad mamos automobiliu „Renault Megane“ vežė į Palangą draugą vadinamos žolės pirkti.
Policija vaikinus sekė.  Slapčia renkant elektroninių ryšių tinklais perduodamą informaciją nustatyta, kad palangiškis E.V. siunčia trumpąją sms žinutę savo pažįstamam su tekstu „tu blt daunas nedalink mano numerio krw mentam kažkokiem, bo nx šūdų nebedaryk“, asmuo atrašo „nementas jis“, E. V. toliau pyksta „px bet šūdus šneka, ne per tl tokius dalykus šnekėt, jis manęs 200 per rageli prašo, kaušas kažkoks blt“ ( t. 1, b. l. 20).
Vėliau, bylos nagrinėjimo metu paaiškėjo, kad tai paprasti vaikinai, mokykloje mokėsi gerai. Palangiškis E.V. netgi sportavo, mokėsi muzikos mokykloje.  Palangos senoji gimnazija, kurioje A. G. mokosi, taip pat charakterizuoja jį kaip pažangų, stropų, drausmingą, draugišką, laisvalaikiu sportuojantį moksleivį.
Visus vaikinus Klaipėdos apygardos teismas pripažino kaltais ir skyrė laisvės apribojimo 6 mėnesiams bausmes, įpareigojant nuo 23 valandos iki 6 valandos būti namuose, dirbti arba mokytis, uždraudžiant lankytis kavinėse, diskotekose ir kitose vietose, kur vartojamas alkoholis.
Keista ir liūdna, tačiau ne pirmas kartas, kai neblogi vyrukai iš Šventosios taip pat pakliūva už narkotinių medžiagų laikymą, o teisindamiesi pateikia išmaniausių pasiaiškinimų.  Vienas teigia kanapes auginęs verpalams verpti, nes norėjęs iš augalo pluošto audinį rūbams gaminti, kitas teigia norėjęs alų gaminti, o kanapes būtų naudojęs vietoj apynių, trečias porina, kad yra šamanas, todėl psichotropinių medžiagų turinčius grybus laikęs ir naudojęs sakralinėms apeigoms.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausybės trečiadienį (gegužės 6 d.) patvirtintame ekonomikos skatinimo plane – šimtai tūkstančių eurų dvarų ir kitų lankytinų objektų remontams. Šiame plane 1,2 mln. eurų numatyta skirti Palangos kurhauzo medinės dalies atstatymui ir pritaikymui kultūrinei veiklai.


Orai vis labiau ir labiau šiltėja, prasidėjo švaros ir tvarkymosi metas. Kaip ir kasmet, deginamos senos šakos, žolė, šiukšlės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per tris šių metų mėnesius šalyje jau kilo 885 žolės gaisrai, vien kovo mėnesį ugniagesiai užgesino 816 tokių gaisrų. Jų metu sudegė per 1 300 ha...


Šiltėjant orams gyventojai tvarkosi savo namų kiemus, sodybas ir neretai surinktas ar sugrėbtas šiukšles degina. Dažnai pasitaiko ir pernykštės žolės deginimo atvejų, kurie kenkia aplinkai, sukelia grėsmę savo turtui, sveikatai ar net gyvybei. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros specialistai kartu su Palangos...


Teisininko komentaras

2013 11 21 | Rubrika: Miestas

Laikraščio skaitytojas klausia: parduotuvėje nusipirkau netinkamą prekę, per kiek laiko turiu teisę ją grąžinti?


Teisininko komentaras

2013 11 14 | Rubrika: Miestas

Laikraščio skaitytojas iš Šventosios klausia: kokia numatyta atsakomybė už „žolės“ (narkotinės medžiagos) laikymą namuose?


Laikraščio skaitytojas klausia: kai kurie kaimynai yra atsijungę radiatorius nuo centrinio šildymo, ar reikėtų mokėti už šildymą, jei faktiškai būtų nupjauti radiatoriai, o šilumos tiekėjas informuotas apie tai, kad šilumos energija bute nebebus vartojama?


Teisininko komentaras

2013 09 23 | Rubrika: Miestas

Laikraščio skaitytojas klausia: neturėdamas kitame mieste gyvenančio bendraturčio sutikimo ir statybos leidimo atlikau gyvenamojo namo stogo rekonstrukcijos darbus. Ar galima įteisinti savavališką statybą, jei bendraturtis neduoda sutikimo gauti statybos leidimą.


Teisininko komentaras

2013 09 02 | Rubrika: Miestas

Laikraščio skaitytojas klausia: esu išsituokęs, teismas dukros gyvenamąją vietą nustatė su mama.  Ar gali buvusi sutuoktinė, neturėdama vaiko tėvo sutikimo, išsivežti vaiką gyventi į užsienį?


Laikraščio skaitytoja klausia: mano sugyventinis nuolat svetimoteriauja, namuose naudoja psichologinį smurtą ir baigia privesti prie savižudybės, kokių priemonių galėčiau imtis prieš smurtaujantį ir svetimoteriaujantį sugyventinį?


Noras sugrįžti bet kokia kaina

Šarūnas VAITKUS, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Nors nuo naujosios Vyriausybės darbo pradžios dar nepraėjo 100 dienų, tačiau nuo valdžios lovio patraukti socialdemokratai vakarietiškos politinės kultūros nesilaiko ir Vyriausybę purvais drabsto net suprakaitavę. Toks socialdemokratų elgesys gali būti suprantamas tik noru bet kokia kaina nuo rinkėjų pykčio paslėpti jų pačių „padarytus gerus darbus“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas