Tolerancijos diena Senojoje gimnazijoje

Palangos tiltas, 2017-11-23
Peržiūrėta
901
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tolerancijos diena Senojoje gimnazijoje

Lapkričio 16-oji UNESCO yra paskelbta Tarptautine tolerancijos diena. Palangos senojoje gimnazijoje ši diena tapo ugdymo proceso dalimi. Lapkričio 16-osios dienos pamokų laikas buvo skirtas įvairioms prasmingoms veikloms, išryškinančioms šiuolaikiniame pasaulyje aktualią tolerancijos temą: tai paskaitos, integruotos pamokos, susitikimai, akcijos, filmų peržiūros ir aptarimai.
III gimnazijos klasių mokiniams vyko žinomo LCC lektoriaus Emilio Griciaus paskaita. Kaip teigia joje dalyvavusieji, tai įtaigus ir išraiškingas pasakojimas apie šiandien modernioje visuomenėje labai reikalingą kritinį mąstymą. Pateikdamas daug pavyzdžių iš realaus gyvenimo, paskaitos autorius kvietė susimąstyti apie tai, kad labai dažnai dėl susidariusių aplinkybių pritariame kitų nuomonei, nors patys galvojame kitaip, nedrįstame arba bijome pasakyti savo nuomonę, suabejoti tariamais autoritetais. Lektorius Emilis Gricius ragino visus būti kritiškus, turėti pagrįstą savo nuomonę ir kuo daugiau skaityti, nes būtent skaitymas aktyvina mąstymą. II-okai turėjo progą klausyti Palangos parapijos kunigo Sigito Žilio paskaitos apie toleranciją.Apibendrindami prasmingos paskaitos turinį gimnazistai citavo lektoriaus mintį: „Kur baigiasi meilė, prasideda tolerancija“. Tolerancijos ir draugystės tema I-okai, aktyviai įsijungę į tarptautinio projekto ERASMUS+ veiklą, kūrė videofilmukus. Būtent jų pristatymas ir geriausio filmuko rinkimai vyko lapkričio 16-ąją.Geriausiu išrinktas ID klasės mokinių kurtas filmukas. Tolerancijos savaitei netradicinę pamoką „Sakykime vieni kitiems komplimentus“ skyrė anglų kalbos ir kitų užsienio kalbų mokytojai. Tai Erasmus+ projekto idėja. Pamokos sulaukė džiugios mokinių reakcijos: visi noriai ieškojo komplimentams tinkamų žodžių, posakių anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbomis ir skyrė juos savo draugams. Ir dabar dar ant užsienio kalbų kabinetų sienų, kaip pavyzdžiai, eksponuojami šilti žodžiai, kurie gali pakeisti ir mūsų artimo, ir mūsų pačių gyvenimo kokybę. Šie Tolerancijos dienos renginiai – tai Erazmus+ projekto DARE (Demokratiniai veiksmai valdo Europą) dalis.
Tolerancijos tema labai glaudžiai susijusi su lietuvių tautos istorine patirtimi. Pasak poeto Tomo Venclovos, rašiusio apie tragiškiausius Lietuvos istorijos puslapius, mąstyti apie praeitįir įvertinti ją „yra priklausymo vienai ar kitai tautai prasmė“.Paskatinti mokinius pagalvoti apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime ir istoriniame kontekste ragino ir kitos lapkričio 16-osios veiklos. Tai IV klasių gimnazistams skirta literatūros mokytojų ir klasės auklėtojų vesta pamoka apie skaudžią patirtį išgyvenusį žydų tautybės rašytoją Icchoką Merą ir jo kūrybą. Susipažinę su rašytojo biografija, viešais pasisakymais ir kūryba abiturientai buvo pakviesti diskusijai „Kas yra tikrasis didvyriškumas?“. Kitą skaudų Lietuvos istorijos puslapį vertė ir I-II klasių gimnazistai. Jie, išklausę informacijos apie istorinį kontekstą, žiūrėjo filmą „Ekskursantė“, kuris yra sukurtas pagal tikrą 11-metės mergaitės iš Lietuvos, pabėgusios iš traukinio, vežusio jos šeimą į Sibirą, istoriją. Per aptarimą nuskambėjusios mokinių įžvalgos ir prasmingi klasės auklėtojų akcentai leido suprasti, kad viltis, meilė, draugystė, pasiaukojimas ir geraširdiškumas yra vertybės, kurių aktualumo nenutrina laikas. Šių vertybių svarbą šiuolaikiniame pasaulyje akcentavo III-IV klasių gimnazistų žiūrėtas ir aptartas filmas apie savanorystę „Kita sotelė“. Vėliau šių klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti susitikime su Lietuvos karo akademijos atstovais, kurie vyresniųjų klasių gimnazistus supažindino su tuo, kaip plačiąja prasme turi būti suprantamas nacionalinis saugumas ir kaip kiekvienas iš mūsų galime prie jo prisidėti. Susitikimas baigėsi gimnazistų, kurie priklauso Lietuvos šaulių sąjungai, pokalbiu su atstovais iš LKA.
Gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras, įkurtas bendradarbiaujant su Tarptautine istorinio teisingumo komisija, kvietė gimnazistus dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Ištiesk tolerancijos ranką“.Jos tikslas – paskatinti mokinius pagalvoti apie toleranciją prisimenant XX a. Lietuvos istorijos faktus. Tolerancijos idėjų kontekste rankų simbolis prasmingas, nes žmogaus rankomis pasaulyje daromi ir geri, ir blogi darbai.

Laura ŽURAUSKAITĖ
Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių jau nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Lapkričio 16-oji UNESCO yra paskelbta Tarptautine tolerancijos diena. Palangos senojoje gimnazijoje ši diena tapo ugdymo proceso dalimi. Lapkričio 16-osios dienos pamokų laikas buvo skirtas įvairioms prasmingoms veikloms, išryškinančioms šiuolaikiniame pasaulyje aktualią tolerancijos temą: tai paskaitos, integruotos pamokos, susitikimai, akcijos, filmų peržiūros ir...


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius