Turizmo informacijos centras šiemet pastatys info terminalus

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-05-23
Peržiūrėta
1773
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Turizmo informacijos centras šiemet pastatys info terminalus

Jeigu visi keliai vasarą veda į Palangą, tai jie dažniausiai veda ir pro Palangos turizmo informacijos centrą (TIC), į kurį sezono metu plūsteli kurorto svečių virtinės. Paslaugių TIC darbuotojų įvairiaspalviai lankytojai teiraujasi visko: net prašo surasti tarpukariu Palangoje tariamai gyvenusius giminaičius. „Stengiamės pagal savo jėgas padėti visiems“, – sakė laikinai einanti TIC direktorės pareigas Egidija Smilingienė.
– Su kokiomis naujovėmis TIC lankytojus pasitinkate šį vasaros sezoną?
– Visiškai naujų paslaugų šiam vasaros sezonui nesiūlysime. Daugiau pastangų dėsime jau ir pernai siūlytai paslaugai – nemokamai ekskursijai po Palangą. Ją vesime lietuvių ir rusų kalbomis, jeigu bus poreikis, apie miestą ir jos įžymybes galėsime papasakoti ir angliškai. Tokios ekskursijos vyks kartą per savaitę – dėl konkretaus laiko dar reikėtų pasitikslinti vėliau. Pirmąją tokią ekskursiją surengėme po Joninių. Ekskursija po Palangą yra nemokama, bet į ją reikia užsiregistruoti tel. 846048811.
Kaip ir iki šiol, aktyviai siūlome ekskursijas po pajūrį – Neriją (Nidą), Kuršių neriją, į Klaipėdos delfinariumą ir Dinozaurų parką, Nemuno deltą. Į pastarąją ne tik nuvežame, bet ir siūlome po ją su laiveliu paplaukioti, vietos žvejų sugautą žuvį paragauti. Galime Palangos poilsiautojams pasiūlyti nuvykti ir pas kaimynus latvius – į Liepoją pasigėrėti medinių vargonų koncertu. Žinoma, tokios išvykos kainuoja. Pavyzdžiui, suaugusiam žmogui ekskursija į Klaipėdos delfinariumą ir Dinozaurų parką kainuoja 45 eurai. Į Neringą – 30 eurų, ekskursija į Žemaitijos lankomas vietas – 28 eurai, į Nemuno deltą – 45 eurai, Liepoją – 40 eurų. Vaikams iki 12 metų, pensininkams ir neįgaliesiems, pateikus pažymėjimą, taikomos nuolaidos. Tokios ekskursijas trunka beveik visą dieną.
Šiai vasarai daug dėmesio skyrėme informacijos apie mūsų centrą sklaidai – esame šešiomis kalbomis (lietuvių, rusų, anglų, vokiečių, latvių ir lenkų) išleidę leidinį „Myliu Palangą“. Jame galima rasti naujausią informaciją, ką šiemet siūlo Palanga. Jau pakeliui yra mūsų nauji žemėlapiai. Jie bus itin detalūs, sulankstomi – kiekvienas galės atrasti juose tai, kas įdomu ir reikalinga.
– Kokias kurorto vietas Palangos svečiai dažniausiai aplanko? Kurios galbūt nėra dar itin populiarios, bet jūs patariate aplankyti?
– Tradiciškai lankomiausios vietos kiekvienais metais – tos pačios: Birutės parkas, Gintaro muziejus, J. Basanavičiaus gatvė ir Jūros tiltas. Tarp naujųjų lankomų objektų – Koncertų salė, Muzikinis fontanas, naujoji Sporto salė. Į kai kuriuos renginius šiuose objektuose bilietai bus mokami, bet dalis renginių bus nemokami, tad tikiu, kad miesto svečiai mielai pasinaudos tokia galimybe.
Palangoje labai populiarūs dviračių takai. Galima atsivežti į kurortą savo dviračius, galima ir vietoje išsinuomoti. Ir labai įvairius – ir dviračius, ir triračius, ir keturračius.
– Ar Palangos TIC galima įsigyti bilietus į renginius Koncertų salėje ir universalioje Sporto salėje?
– Kol kas tokios paslaugos nesiūlome. Bilietai į Koncertų salėje vykstančius renginius parduodami per internetą ar Koncertų salės kasose.
Mes centre parduodame bilietus kelionei katamaranu iš Klaipėdos į Nidą. Pakeliui jis sustoja Juodkrantėje. Pas mus bilietų labai populiariai pramogai galima įsigyti su nuolaida.
TIC-e galima užsisakyti viešbutį Palangoje. Privačiame sektoriuje taip pat. Kadangi turime tiesiogines sutartis su dauguma viešbučių operatorių, pas mus nakvynė kainuos mažiau. Beje, mūsų centro tinklapis yra sujungtas su populiaria viešbučių rezervacijos sistema www.booking.com ir www.tripadvisor.com. Jose mes galime matyti ir atsiliepimus apie Palangą bei mūsų centrą.
– Kokiomis kitomis kalbomis be lietuvių galite svečiams suteikti informaciją?
– Galime visi bendrauti su svečiais rusiškai, angliškai, taip pat ir vokiškai.
– O jeigu užeis pas jus italas ar kinas?
– Susišnekame su visais, netgi su kurčnebyliais.
– Koks buvo netikėčiausias prašymas ar pageidavimas, kurį išgirdote Turizmo informacijos centre?
– Būna, kad užėję žmonės pas mus teiraujasi apie savo protėvius. Žinoma, mūsų darbas su archyvine medžiaga niekaip nesusijęs, bet stengiamės ir tokiems interesantams pagal savo jėgas padėti. Turime pas save 1937 metų Palangos gyventojų registrą. Jeigu tuo metu kurorte gyveno giminės ir valdė čia kokį nors turtą, tikėtina, kad jie yra jame, todėl ir mes interesantus, ieškančius savo giminių, galime nudžiuginti naudinga informacija.
Būna ir kuriozinių įvykių. Kartą prie mūsų praviro lango sustojęs turistas teiravosi, kur yra įėjimas į centrą, nors duris, regis, visi pastebi.
– Ar TIC teiks ir mobilias paslaugas šią vasarą?
– Vasarą turime du filialus: Birutės parke, Sargo namelyje ir Šventojoje, Kultūros centre. Abu ten jau veikia ne vienerius metus. Du info terminalus, veikiančius ištisus metus visą parą, planuojame pastatyti naujoje autobusų stotyje ir Palangos oro uoste. Šiuo metu derinami paskutiniai darbai – tikimės, kad jie nurodytose vietose atsiras birželį.
Daugelis jau pastebėjo, kad mes visiškai atnaujinome savo interneto svetainę. Visiems siūlytumėme atsisiųsti mūsų centro mobilią aplikaciją mobiliajam telefonui. Žinoma, aktyviai išnaudojame socialinius tinklus: Facebook, Instagram, Pinrest.
– Ar Palangos TIC turės atstovybių užsienyje?
– Turėsime savo atstovą Minske – kelionių agentūrą „Vokrug Sveta“, ir Kaliningrade – „Noktiurnas“, taip pat Peterburge, Taline, Rygoje.
– Kur patartumėte apie jus ieškoti daugiau informacijos?
– Mūsų paskyra Facebook yra „Visit Palanga“, tokia ji yra ir Instagram, o mūsų tinklapis yra www.palangatic.lt. Galima mums ir paskambinti telefonu 8460 48811. Vasarą mes dirbsime kiekvieną dieną: nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 9 iki 19 val. O šeštadienį ir sekmadienį – nuo 10 iki 16 val.
– Ką dar akcentuotumėte?
– Kviečiame visus bendradarbiauti su Palangos turizmo informacijos centru: pateikti informaciją apie save, o jai pasikeitus, prašome apie tai ir mus informuoti. Esame atviri visiems – informacija į mūsų internetinę svetainę yra talpinama nemokamai. Galime pasiūlyti ir mokamos reklamos – banerius tinklapyje, taip pat mūsų leidžiamuose leidiniuose ar žemėlapiuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Jeigu visi keliai vasarą veda į Palangą, tai jie dažniausiai veda ir pro Palangos turizmo informacijos centrą (TIC), į kurį sezono metu plūsteli kurorto svečių virtinės. Paslaugių TIC darbuotojų įvairiaspalviai lankytojai teiraujasi visko: net prašo surasti tarpukariu Palangoje tariamai gyvenusius giminaičius. „Stengiamės pagal savo jėgas padėti visiems“, – sakė...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius