Tuščius įtarinėjimus paneigia kažkodėl užmirštami faktai

Palangos tiltas, 2012-08-23
Peržiūrėta
45
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tuščius įtarinėjimus paneigia kažkodėl užmirštami faktai

Neseniai viešoje erdvėje pasirodžiusios abejonės dėl neva pernelyg didelės ir galimai dirbtinai išpūstos naujojo Palangos vaikų žaidimų parko sąmatos, mane privertė susidomėti, kaip Seimo Antikorupcinės komisijos narį.
Jei darbai iš tiesų perkami už didesnę nei realią sumą, vadinasi – tai kažkam naudinga. Tuomet kažkas iš vaikų žaidimo parko įrengimo turėjo gauti asmeninės naudos. Tai jau yra galimos korupcijos reiškinys, kurį privalu tirti, net jei toks įtarimų šešėlis mestas mano Palangai.
Todėl kurorto vaikų žaidimų parko įrengimu pasidomėjau ir aš. Tačiau kuo labiau gilinausi į spaudoje išdėstytas abejones ir viešai prieinamus faktus, tuo labiau ryškėja viena išvada – skleidžiami įtarinėjimai viso labo tėra negražus priešrinkiminis politikavimas.
Visų pirma, kodėl įtarimai dėl parko įrengimo kainos neatsirado iš karto po jo atidarymo, kai visose žiniasklaidos priemonėse buvo skelbiama, kad šis objektas miestui atsiėjo 654 tūkstančius litų?
Abejoti parko sąmata pradėta prieš pat rinkimus. Ir tai daro miesto tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas, kuris pats kandidatuoja į Seimą. Natūralus klausimas – kur jis buvo anksčiau? Kodėl nesigilino į savivaldybės viešuosius pirkimus? Juk būtent tokia yra Kontrolės komiteto pareiga.
Jei įtarimai jau yra tokie rimti, kodėl dėl jų ištyrimo nesikreipta į teisėsaugos organus, o apsiribojama tik abejotinais lyginimais spaudoje. Be kita ko, darant įstatymo pažeidimą, nes kandidato į Seimą publikacija nėra įvardinta,
kaip politinė reklama, už kurią privalu susimokėti iš kandidato rinkiminės sąskaitos.
Tegu tai lieka politiko sąžinei. Visuomenei, ko gero, yra svarbesni su vaikų žaidimų parko įrengimu susiję faktai.
O jie tokie. Birželio viduryje atidarytame parke įrengti 6 unikalūs žaidimų įrenginiai buvo perkami konkurso būdu. Konkursą, kuriame dalyvavo trys įmonės, laimėjo Sankt Peterburgo bendrovei priklausanti Lietuvos įmonė „KSIL pasaulis“, kuri įrenginius pasiūlė pastatyti už 465 tūkstančius litų.
Antroje vietoje likusi kauniečių bendrovė buvo įvardinusi 596 tūkstančių litų kainą, o latvių įmonė savo darbą įvertino dar 3 tūkstančiais litų brangiau.
Būtų galima abejoti, kad konkurso laimėtojai savo paslaugas kurortui pasiūlė per brangiai, jei kažkas būtų pasišovęs tai padaryti pigiau. Bet tokių neatsirado.
Vargu ar galima priekaištauti, kad miesto valdžia išlaidauja pasirinkdama pernelyg didelius ir nepigius žaidimų įrenginius – pirmasis Lietuvoje įrengtas toks parkas privalėjo būti įspūdingas.
Pastačius pigesnes, bet elementarias sūpynes ar nusileidimų kalnelius nebūtų pasiektas norimas rezultatas.
Apie 25 arų ploto parko aplinkos sutvarkymui komunalininkai skyrė 192 tūkstančius litų. Tai, iš tiesų, didelė suma. Paskaičiuokime, kokiems darbams ji buvo išleista.
Už 33 tūkstančius litų buvo sumontuota 364 metrų ilgio tvora. 32 tūkstančius litų kainavo pastatyti 8 gatvės apšvietimo stulpus, nutiesti požeminius kabelius, įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Pakloti 200 metrų ilgio šaligatvį kainavo 43 tūkstančiai litų. Vaikų saugumui žaidimų įrenginių vietose supilta 200 kubinių metrų smėlio. Tai atsiėjo7200 litų.
Be to, už likusias infrastruktūrai įrengti skirtas lėšas – 77 tūkstančius litų buvo nutiestas vandentiekis, pastatytas tualetas, sumontuoti suoliukai, pasodinti augalai ir gėlynai bei atlikti kiti darbai.
Parke nebuvo galima sėti įprastos vejos, nes ji vasarai dar nebūtų sudygusi. Todėl buvo paklota 2000 kvadratinių metrų velėnos su jau sužėlusia veja. Šie darbai kainavo 47 tūkstančius litų.
Tad ar parko aplinkos sutvarkymui išleisti 192 tūkstančiai litų buvo pernelyg brangu – spręsti patiems palangiškiams.
Apskritai, toks erdvus vaikų žaidimų parkas, kuriame vienu metu saugiai gali pramogauti 190 vaikų, su pirmą kartą mūsų šalyje pastatytais tokio aukščio žaidimų įrenginiais kol kas yra vienintelis Lietuvoje. Todėl jį lyginti su kituose miestuose įrengtomis vaikų žaidimo aikštelėmis yra visuomenės klaidinimas ir dirbtinis visiškai nepagrįstų abejonių kėlimas.
Iš tiesų, už tą sumą Palangos daugiabučių namų kiemuose būtų galima įrengti keliasdešimt nedidelių vaikų pramogų aikštelių, tačiau pradėti rūpintis palangiškių
ir poilsiautojų vaikų laisvalaikiu, manau, reikėjo būtent nuo prestižinio parko įkūrimo, apie kurį jau dabar kalbama net už Lietuvos ribų.
Kaip vertinti pasigirdusius priekaištus, kad šis parkas įrengtas pernelyg skubiai, aš nebežinau. Vargu ar greitu savivaldybės darbu galėtų piktintis sveiko proto žmogus?
Tokie parkai turėtų atsirasti ir kitose Palangos vietose, Šventojoje. Raginčiau miesto valdžią aktyviau pasinaudoti Seime priimto Rinkliavų įstatymo galimybėmis ir apmokestinus automobiliais
į kurortą atvažiuojančius poilsiautojus, surinktą rinkliavą grąžinti jų vaikams. Suteikiant jiems galimybę pramogauti įdomiuose ir saugiuose žaidimų parkuose.
 

Pranas ŽEIMYS,
Lietuvos Seimo narys

Seimo rinkimų agitacija bus apmokėta iš partijos TS-LKD specialios rinkimų sąskaitos. Užsakymo nr. R005

Jūsų komentaras:

Mikas 2012-08-25 18:54 (a.g / IP: 81.7.87.118)
P. Pranai per visą kadensiją nepastebėjau, kad būtumėte Seime ištaręs nors žodį, ar ir per sekančią kadenciją būsite toks tylus

manyciau 2012-08-25 11:13 (IP: 78.61.104.50)
kad Sventojoje labai reikalingas seimininkiskas zvilgsnis ne tik pro istaigingos masinos langa , bet ir pestute pavaikscioti ... Mane pasiurpino nenusienauti plotai ir centre , ir toleliau . Suskeldeje saligatviai dar taip baisiai neatrodo , kaip tie sabakstynai , matomai , knibzdantys erkiu , ten ir vilku greit atsiras . Labai jau silpnas ten valdzios atstovas

Taip pat skaitykite

Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Praėjusį penktadienį, gegužės 14 d. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) išplatino pranešimą spaudai „Mažesnių miestų šilumos tinklai naujo šildymo sezono gali nebesulaukti“. Jame pažymėta, kad itin griežtas ir nelankstus reguliavimas, šylantis klimatas ir paveldėtos infrastruktūros problemos nemažai daliai Lietuvos...


Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikui vieni dalykai mokykloje sekasi puikiai, o kiti – sunkiau? Kodėl vieni matematikos uždavinius „gliaudo“ lengvai lyg riešutėlius, o kitiems reikia daug sykių aiškinti? Kodėl vienas, vos išgirdęs ketureilį, gali jį atkartoti akimirksniu, o kitam reikia daug laiko ir pastangų vien perskaityti tekstą?


Šeimoms draugiškoje Palangoje, gerinant miesto infrastruktūrą, kasmet atsižvelgiama ne tik į suaugusių miestiečių bei svečių, bet ir į vaikų poreikius. Vienas įgyvendinamų mažiesiems skirtų projektų – modernių žaidimų aikštelių įrengimas daugiabučių namų kiemuose.


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Apžvelgti visas naujas Kretingos rajone, Žibininkų kaime įsikūrusio HBH  pramogas dešimties hektarų teritorijoje, kuri bus žinoma kaip Malūnų kaimas, vien savo kojomis pasikliauti netrukus negalėsite – greitai ir patogiai nukakti į jį jau kitų metų pavasarį HBH siūlys... traukinuku. Naujai HBH „užkariaujamame“ lauke jau iškasti tvenkiniai, supiltas 12...


Prieš metus duris atvėręs vaikų žaidimų parkas Palangoje, įsikūręs netoli gelbėjimo stoties, tebėra labai populiarus ir lankomas, tačiau vis dažniau galima išgirsti ir jam skirtų pastabų.


Neseniai viešoje erdvėje pasirodžiusios abejonės dėl neva pernelyg didelės ir galimai dirbtinai išpūstos naujojo Palangos vaikų žaidimų parko sąmatos, mane privertė susidomėti, kaip Seimo Antikorupcinės komisijos narį.


Kurorte remontuojamos vaikų žaidimų aikštelės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose įrengtos vaikų žaidimų aikštelėse šią savaitę triūsia kurorto komunalininkai. Per keletą dienų planuojama suremontuoti susidėvėjusias medines įrenginių dalis, kad mažieji palangiškiai jiems skirtose vietose dūkti galėtų saugiai. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, vaikams skirtos žaidimų...


Vaikų gynimo dieną mažiesiems dar neteks pasidžiaugti nauju poilsiu parku Palangoje. Tikėtasi, kad birželio 1-ąją kurorte jau bus atidarytas žaidimų parkas, tačiau planai nusikėlė dar pusei mėnesio. Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, atidarymas planuojamas birželio 16 dieną. Termino pratęsimą jis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas