Tvarkomos Palangos švietimo įstaigos – bus šilčiau

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017-10-13
Peržiūrėta
409
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tvarkomos Palangos švietimo įstaigos – bus šilčiau

Palangos švietimo įstaigos keičiasi. Šiuo metu darbai vyksta Pradinėje mokykloje, kur apšiltinamas cokolis, rengiamasi renovuoti lopšelį-darželį „Žilvinas“, o ir Šventosios pagrindinės mokyklos kieme verda darbai – ten atnaujinamas stadionas.

Tvarkoma Pradinė mokykla
Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Lūžienė papasakojo, jog Palangos pradinėje mokykloje vyksta cokolio šiltinimo darbai ir keičiami langai.
„Šiuos darbus jau buvo būtina atlikti. Džiaugiamės, jog pagerinti mokyklos pastato būklę galėjome pagal Švietimo įstaigų modernizavimo programą. Tikimės, jog darbai greitu metu bus atlikti, o langai, planuojama, bus pakeisti per mokinių atostogas. Tad po atostogų vaikai grįš į kur kas šiltesnę mokyklą“, – teigė I. Lūžienė.
Pasak vyriausiosios specialistės, dalyje ugdymo įstaigos patalpų buvo šalta, nes jose nuo pat mokyklos pastatymo nebuvo keisti langai. Dauguma langų rėmų jau buvo nesandarūs, iš dalies pažeisti puvinio, pralaidūs šalčiui ir vėjui. Remontuoti pamatus buvo taip pat būtina, nes dėl sukritusios nuogrindos ir kapiliarais kylančios drėgmės poveikio cokolio tinkas buvo suaižėjęs, o kai kur ir visai nukritęs.
„Cokolis bus apšiltintas, pakeisti langai dalyje pastato, o tai neabejotinai mokykloje suteiks daugiau jaukumo“, – teigė I. Lūžienė.
Pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, laikinoji direktorė Nijolė Sabaliauskienė džiaugėsi vykstančiomis permainomis. Ji patikino, jog kol bus keičiami langai, mokytojai su mokinukais galėtų ir prisitaikyti – vesti pamokas kitose klasėse. Tačiau to gali ir neprireikti, kadangi langus ketinama keisti vaikų atostogų metu.
„Tikime, jog po visų atliktų darbų mokykla bus gerokai šiltesnė“, – pokyčiais džiaugėsi N. Sabaliauskienė.

Renovuos „Žilviną“
Pokyčiai laukia ir lopšelio-darželio „Žilvinas“ – pastatas bus renovuojamas, kad taptų jaukesnis bei patogesnis tiek šios įstaigos darbuotojams, tiek – svarbiausia – darželį lankantiems vaikams.
Šis darželis statytas 1985 metais, išorės atitvarų remonto darbai (išskyrus langų ir durų keitimą naujais) čia nebuvo daryti jau 20 metų, tad, specialistų teigimu, atnaujinti pastatą buvo būtina.
Renovacijos metu bus suremontuotos ir apšiltintos pastato išorės sienos, taip pat – apšiltintas ir nauja danga uždengtas stogas, apšiltinta perdanga virš rūsių, rekonstruota šildymo sistema. Mažųjų įstaigos lankytojų patogumui bus atliktas grindų ant grunto šiltinimas bei rekonstruotas grindinis šildymas vaikų užsiėmimų grupėse. Planuojama pakeisti ir pastato buitinio bei lietaus nuotakyno, taip pat – vandentiekio vamzdynus ir stovus, įrengti priešgaisrinę signalizaciją bendrojo naudojimo patalpose.
Tikimasi, jog šios priemonės ne tik pagerins pastato energines charakteristikas bei sumažins suvartojamos energijos kiekius, bet ir ugdymo įstaigą padarys jaukesnę bei patogesnę darbuotojams bei darželį lankantiems vaikams.
„Darbai prasidės jau šį rudenį. Modernizavimo metu numatyta keisti šildymo sistemą, tačiau šie darbai nusikels į kitus metus, jau pasibaigus šildymo sezonui“, – apie darbų terminus papasakojo I. Lūžienė.

Verda darbai ir Šventojoje
Šiuo metu darbai verda ir Šventosios pagrindinės mokyklos stadione. Netrukus bus atnaujintas sporto aikštynas, kuriame mėgsta lankytis ne tik mažieji, bet ir visi šventojiškiai bei svečiai.
Kaip minėjo Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė Valda Šarkienė, ilgą laiką esminė Šventosios pagrindinės mokyklos problema buvo šiuolaikiško lauko sporto aikštyno stoka. Kūno kultūros pamokos ir neformaliojo ugdymo užsiėmimai buvo vykdomi uždaroje patalpoje, sporto salėje arba mokyklos teritorijoje esančiame sporto užsiėmimams nepritaikytame lauke. Tačiau pastarieji keletas metų atnešė pokyčių – Palangos miesto savivaldybė, įvertinusi Šventosios pagrindinės mokyklos stadiono modernizavimo poreikį ir perspektyvos galimybes, apsisprendė iš esmės pagerinti sąlygas tiek mokiniams, tiek ir visiems Šventosios bendruomenės nariams, aktyviai užsiimantiems fizine veikla bei propaguojantiems sveiką gyvenseną. Per keletą metų greta mokyklos esančioje teritorijoje buvo įrengtos universalios dirbtinės dangos futbolo ir krepšinio aikštelės, lauko gimnastikos įrenginys ir jėgos treniruokliai. Ši sporto zona tapo ne tik mokinių, visos Šventosios gyventojų, bet ir atvykstančių svečių, poilsiautojų traukos objektu.
Tačiau siekiant užtikrinti kūno kultūros pamokų ir neformaliojo ugdymo užsiėmimų lauke kokybę, o taip pat – visapusiškai aktyvią Šventosios bendruomenės narių ir atvykstančių svečių sportinę veiklą, šią sporto erdvę vis dar reikėjo tobulinti. Todėl 2017 m. Palangos miesto savivaldybės biudžete Šventosios pagrindinei mokyklai buvo skirta 60 tūkst. eurų viešojo sporto aikštyno rekonstrukcijos darbų pirmajam etapui.
Dar iki šių metų pabaigos greta mokyklos bus įrengti asfaltuoti trijų bėgimo takų su integruota 100 metrų bėgimo tiesiąja ir uždaroma šuolio į tolį sekcija pagrindai. Kitais metais miesto biudžete papildomai bus skirti asignavimai šių bėgimo takų guminei dangai bei visos lauko sporto zonos tvorai aptverti.

Jūsų komentaras:

SG 2017-10-16 22:20 ([email protected] / IP: 83.188.57.175)
Kodėl negali normaliai renovuoti pradinės mokyklos? Kodėl Palanga taip nemyli nesirūpina savo vaikais?

Taip pat skaitykite

Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Tvarkomos Palangos švietimo įstaigos – bus šilčiau  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 13 | Rubrika: Miestas

Palangos švietimo įstaigos keičiasi. Šiuo metu darbai vyksta Pradinėje mokykloje, kur apšiltinamas cokolis, rengiamasi renovuoti lopšelį-darželį „Žilvinas“, o ir Šventosios pagrindinės mokyklos kieme verda darbai – ten atnaujinamas stadionas.


Palangoje bei Šventojoje intensyviai tvarkomos gatvės. Daugelis rugsėjį pradėtų darbų jau juda link pabaigos.


Palangos senosios kapinės tvarkomos puikiai

Sandra ŠENKER, 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

,,Palangos tilto“ redakcija gavo anoniminį skundą, jog prastai tvarkomos senosios Palangos kapinės.


„Senyvo amžiaus pora, drebančiomis kojomis ir rankomis, įsikibę turėklų ir vienas kito, bandė nulipti poliklinikos laipteliais“, – apie tokį vaizdą S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre pasakojo į redakciją užėjęs Palangos gyventojas S. Š., kuris šiuo metu vaikšto su ramentais. „Jei taip sunku pensinio amžiaus žmonėms, tai ką...


Palangoje tvarkomos miesto gatvės ir daugiabučių kiemai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje miesto tvarkymo darbai nesustoja – darbininkai intensyviai triūsia Žvejų g. atkarpoje nuo Ganyklų g. iki Vytauto g. Dar šią vasarą rekonstruojamoje dalyje bus pakeisti gatvės ir šaligatvių pagrindai, jų dangų konstrukcijos, įrengti lietaus nuotekų surinkimo šuliniai, gatvės apšvietimo tinklai. „Kad gyventojai patirtų kuo mažiau...


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas dėl miesto mokyklų pedagoginių pareigybių, dėl bendrojo lavinimo mokyklų, gimnazijos, mokyklos-darželio, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų darbuotojų etatų normatyvų.


Praėjusį penktadienį Savivaldybės salėje įvyko miesto valdžios organizuotas pasitarimas, kuriame dalyvavo visų biudžetinių įstaigų vadovai, miesto Tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos padalinių vadovai. Jiems pranešta žinia, jog Savivaldybė turi „įjungti“ taupymo programą, todėl kiekvienai biudžetinei įstaigai mažinami asignavimai 5 procentais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius