Užburianti A. Martinaičio „Spalvų zona – realybė“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-01-20
Peržiūrėta
1299
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Užburianti A. Martinaičio „Spalvų zona – realybė“
Šalčio vis labiau kaustomą, baltu sniegeliu kiek papudruotos sausio pilkumos supamą Palangą šeštadienį viešbučio „Gamanta“ meno galerijoje atidaryta spalvomis užburiančia paroda nušvietė ir sušildė dailininkas Arvydas Martinaitis, pakvietęs pasinerti į „Spalvų zoną – realybę“. „Gražu, kad Palanga net ir žiemą tampa tuo miestu, kuriame įvairiose erdvėse atidaromos parodos. Ir itin džiugu, kad nuo šiandien mūsų galerijoje palangiškiai gali pasidžiaugti Arvydo spalvomis“, – atidarydamas A. Martinaičio parodą „Spalvų zona – realybė“ sakė viešbučio ir meno galerijos „Gamanta“ šeimininkas Alvydas Meškys. Kauno aukštesniojoje meno mokykloje, vėliau – Vilniaus dailės akademijoje tapybą studijavęs ir magistro laipsnį įgijęs A. Martinaitis nuo 1999 dėsto bei vadovauja katedrai Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultete, o nuo 2009 kuruoja parodas bei plenerus. Lietuvos dailininkų sąjungos nario tapybos darbų yra įsigiję dailės kolekcionieriai Lietuvoje, Norvegijoje, Anglijoje, Airijoje bei JAV. „Man labai malonu įgyvendinti vieną iš savo slaptų svajonių – surengti parodą Palangoje“, – prisipažino A. Martinaitis, sakęs, jog apie naują praėjusių metų kovą kurorte atsidariusią galeriją sužinojęs bebraidydamas po interneto platybes. Ir buvo maloniai nustebintas, kai A. Meškys, su kuriuo jau buvo suspėjęs virtualiai susipažinti, pakvietė jį surengti personalinę parodą „Gamantoje“. „Esu dailininkas abstrakcionistas. Vasarą iš natūros tapau peizažus ir natiurmortus, žiemą gi imu tapyti abstrakcijas. Darbus, kuriuos jūs matote, galima pavadinti eskizais: čia yra tai, kas sukurta stebint realybę – todėl paroda taip ir pavadinta – „Spalvų zona – realybė“. Dabar rengiuosi pavasarį būsiančiai parodai, kur ši realybė virs „Spalvų zona – abstrakcija“, – kalbėjo dailininkas. Parodoje – per dvi dešimtis dailininko eskizais vadinamų paveikslų: „Pavasaris“ ir „Natiurmortas su gėlėmis“, „Laukinės gėlės“ ir „Natiurmortas su kriauše“, „Vakaras Jūrėje“ bei „Zuikiai ir kalnas“. Visi jie užburia spalvomis bei ekspresija, kuri ir traukia, ir įtraukia. A. Martinaičio darbų paroda – pardavimas „Gamantos“ galerijoje veiks iki vasario 17 dienos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasarai peržengus į antrąją pusę, 15min siūlo 10 kultūrinių renginių – parodų, koncertų bei spektaklių, kurie atostogas leidžiantiems Palangoje suteiks naujų patirčių.


Nereikia ir sakyti – poilsis yra vienas svarbiausių dalykų kiekvieno žmogaus gyvenimo. Tik kokybiškai pailsėję, turėsime jėgų tinkamai atlikti darbo užduotis, o taip pat – tik tokiu atveju galėsime džiaugtis tvirtu imunitetu bei būsime geros nuotaikos. Tad ilsėtis yra labai svarbu. Tiesa, nesunku pastebėti, kad ne kiekvienas turi galimybę išvykti toli nuo namų, tad tenka ilsėtis tiesiog juose....


MB „Pozityvūs sprendimai“ sukūrė prekinį ženklą „Kino zona“ ir karantino metu pradėjo rodyti kiną privažiuojant automobiliais. Stengėmės ieškoti ypatingų, savotišką atmosferą padedančių sukurti vietų. Rodėme kiną aerodromuose, prekybos centrų aikštelėse, pajūryje ir net galingai besisukančių vėjo malūnų parke.


Šie metai kūrybinei grupei „Mostas“ – ypatingi. Mostiečiai švenčia 25-erių metų veiklos sukaktį. Šiuos išskirtinius metus jie jau akcentavo susitikdami spalio pabaigoje Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje, o savaitgalį susitiko su palangiškiais ir Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur apibendrino nuveiktus...


Sparčiai sanatorinio gydymo bei sveikatinimo srityje besiplečiančioje Palangoje planuojamos grandiozinės investicijos į naują viešbutį su gydomąja zona. 55 mln. eurų – tiek ketinama investuoti, kad jau 2019 m. modernus viešbučio ir sanatorinio gydymo kompleksas galėtų priimti pirmuosius svečius.


Kurorto gyventojus bei svečius ir vėl džiugina muzikinis fontanas – Nepriklausomybės aikštėte jis vandens, muzikos ir spalvų šokiu žavi kasdien nuo 12 iki 22 val. 


Olandijoje vykusiame atvirame kyokushin karate čempionate puikiai pasirodė Kretingos kyokushin karate mokyklos „Shodan“ kovotojos Emilija ir Kornelija Česnakaitės. Šis tarptautinis turnyras kasmet vis sugeba sutraukti nemažai dalyvių – šiais metais jų susirinko apie 220 net iš 6 šalių.


Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 06 | Rubrika: Miestas

Gegužės pabaigoje po rekonstrukcijos pėstiesiems atidarytos Jūratės g. aikštėje prie Vytauto g. vėl triūsia darbininkai. Čia įrengiamas palangiškius ir svečius nustebinsiantis ir dar vienu traukos objektu tapsiantis fontanas, kurio srovės, skambant žiūrovų pasirinktoms melodijoms, kurs savąjį šokį, pašokdamos net iki aštuonių metrų aukščio.


Šalčio vis labiau kaustomą, baltu sniegeliu kiek papudruotos sausio pilkumos supamą Palangą šeštadienį viešbučio „Gamanta“ meno galerijoje atidaryta spalvomis užburiančia paroda nušvietė ir sušildė dailininkas Arvydas Martinaitis, pakvietęs pasinerti į „Spalvų zoną – realybę“.


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius