V. Grigalauskienė: „Norėjau padėti verslui ir laikiausi įprastos tvarkos”

Palangos tiltas, 2017-04-10
Peržiūrėta
2113
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Virginija Grigalauskienė.
Palangos maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Virginija Grigalauskienė.

Palangos maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Virginija Grigalauskienė, kuriai Specialiųjų tyrimų tarnyba pateikė įtarimus dėl neteisėto veikimo vykdant įgaliojimus ir pažeidžiant teisės aktu nustatytą tvarką, „Palangos tiltui“ tvirtino nepadariusi nieko neteisėto, tik bandžiusi padėti vietos verslui, laikydamasi įprastos darbo praktikos.

Pažadėjo pažeidimus pašalinti
Viršininkė tikina, kad jos vadovaujama įstaiga vienai įmonei išdavė maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, įmonei pasirašius garantinį raštą, kad esami pažeidimai bus panaikinti iki veiklos pradžios.
„Tokia praktika buvo taikoma ir anksčiau, ir, kiek žinau, ne tik mūsų tarnyboje, – „Palangos tiltui” sakė V. Grigalauskienė. – Tokiais atvejais, jeigu įmonė pateikia svarius įrodymus apie trūkumų pašalinimą, pavyzdžiui, pateikia trūkstamas sutartis, sąskaitas, nuotraukas, paskui jos galima ir nebepertikrinti. Tačiau esant didesniems pažeidimams, būtinai vykstame patikrinti dar kartą papildomai. Minimu atveju buvo išduotas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas, kad subjektas galėtų tvarkytis dokumentus gauti licenziją prekybai alkoholiu”.

Pasitikėjo darbuotojais
Jeigu tokia praktika buvo taikoma ir anksčiau, kodėl tuomet šis atvejis vertinamas kaip galimai korupcinė veikla? V. Grigalauskienė tvirtino negalinti į tai atsakyti, nes yra pasirašiusi susitarimą neatskleisti bylos detalių, kol vyksta tyrimas. „Aš pati tarnyboje dirbu pusantrų metų, maisto produktų inspektoriai atlieka tikrinimus ir, suderinę, pateikia man pasirašyti dokumentus, šiuo atveju – maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą“, – aiškino viršininkė.
V. Grigalauskienė pabrėžė, kad norint gauti licenziją prekybai alkoholiu, tai užtrunka. „Jeigu užfiksuojami tam tikri trūkumai, garantiniu raštu įmonės vadovas įsipareigoja iki veiklos pradžios tuos trūkumus pašalinti. Tiesiog su mūsų išduotu maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimu jis gauna teisę toliau tvarkytis leidimą dėl licenzijos prekybai alkoholiu. Tokia yra tvarka – nežinau, ar visoje Lietuvoje, ar tik mūsų savivaldybėje, – kalbėjo laikraščio pašnekovė. – Taigi, kaip minėjau, praktikos šiuose reikaluose aš neturiu ir pasitikiu savo darbuotojais – maisto inspektoriais. Dažnai važiuoju kartu su jais į norinčias pradėti veiklą ir jau veikiančias viešojo maitinimo įmones, kad pamatyčiau, kaip ir kokiose patalpose vykdomas maisto tvarkymas. Turiu tik vieną tikslą – kad vartotojas gautų saugų maistą, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje taip pat“.

Laikėsi valdžios rekomendacijų?
Viršininkės teigimu, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat akcentuoja, kad reikia padėti verslui ir skatinti, patarti, konsultuoti.
„Žinoma, nekalbama apie neteisėtus veiksmus, bet, kad teisėtais veiksmais padėtume susiorientuoti dokumentų gausybėje, – aiškino V. Grigalauskienė. – Pagal galiojančią tvarką ir teisės aktus, norint atidaryti įmonę, reikalinga tarnybai pateikti labai daug dokumentų. Žmogui pradėjus tvarkytis, jam kartais gal atrodo, jog tarnyba galbūt specialiai vilkina dokumentų išdavimą. Tačiau, jeigu jis būtinų dokumentu nepateikia, arba nepilnai pateikia, jo prašymas išduoti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą netgi nepriimamas. Tik tuomet, kai jis pateikia visus reikalingus dokumentus – subjekto registravimo pažymėjimą, verslo liudijimą, nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos pažymą, ūkininko ūkio įregistravimo pažymėjimą, maisto tvarkymo patalpų projektą su įrenginių išdėstymu, maisto tvarkymo proceso aprašymą, projektinę gamybos apimtį, subjekto darbuotojų skaičių bei reglamentuojančius RVASVT principais pagrįstą savikontrolės sistemą dokumentus, tik tada mes registruojame jo prašymą ir tarnybos darbuotojai vyksta į neplaninį patikrinimą pagal prašymą“.
Įtarimai pateikti ir Šilutės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkui Edmundui Cipariui bei Klaipėdos tarnybos vyriausiajai specialistei – maisto produktų inspektorei Vaidai Merkevičienei.

„Palangos tilto” inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius