Vaikų bibliotekoje – sumanios lapiuko pamokėlės

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-06-23
Peržiūrėta
831
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį trečiadienį Vaikų bibliotekoje itin smalsiomis akimis būrys lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikų stebėjo apsilankiusį lapiuką Bonį, kuris labai sumaniai mokė atpažinti, kas yra gerai, o kas blogai. Šį išmintingą vaikų draugą atvežė ir jį išradingai pristatė bendrovės „Gudragalvis“ kūrybinių projektų koordinatorė Jolanta Čepauskienė.

 

Su dviem veidukais

Edukacinių priemonių platintoja sumanė pradžiuginti ir mažuosius palangiškius, kurie su džiaugsmu priėmė atvežtas pamokėles. Sumaniai išdalintos kortelės su skirtingomis spalvomis paskatino vaikus ieškoti paprašytų atitikmenų ir įvardinti pavaizduotą kortelėje situaciją. Padedami atlydėjusių auklėtojų jie aktyviai pasakojo, kokius darbus atlieka lapiukas, patys suvokdami, ar tai geras, ar liūdnas veiksmas. Patys mažieji taip pat pasidalino ir savo asmenine patirtimi apie atliktus gerus darbus, už tai jie buvo apdovanoti dovanėlėmis. Lapiukas Bonis – itin dėkinga tokiems pamokymams dvipusė pirštininė lėlė, turinti du veidukus: vieną besišypsantį, kitą liūdną, todėl vaikai greitai atpažįsta lapiuko nuotaiką ir pagal ją gali spręsti, kas gerai. J.Čepauskienė vaikams mielai papasakojo ir mažojo lapiuko vardo kilmės istoriją, padėjusią suklusti visus mažuosius. „Vaikai, koks garsas būna, kai sprogsta balionas?“ – paklaususi koordinatorė greitai sulaukė būrio aktyviųjų vaikų garsaus atsakymo, kuris ir buvo lapiuko vardo kilmė.

 

Ką skaito vaikai

Į kurorto mažųjų biblioteką svečiai atvyko ir su nauja parodėle, kurią paliko pasidžiaugti palangiškiams. Kūrybingi vaikai iš visos Lietuvos kūrė įvairiausius pasakų personažus, puikiausiai atpažįstamus vien į juos pažiūrėjus. Į pagalbą pasitelkę įmantriausias priemones jie sukūrė populiariausius vaikiškų knygelių personažus, taip atskleisdami ir dabartinių vaikų pasirinkimą. Kaip pastebėjo bendrovės „Gudragalvis“ darbuotojai, vaikai pamiršo senųjų, tačiau daug vertingesnių autorių knygeles ir lengviau pasineria į dabartines išpopuliarintas knygas, kurios nėra itin literatūriškai naudingos. Apskritai, vaikai knygą pasiima vis rečiau, todėl tokia parodėlė, itin tinkama Vaikų bibliotekos erdvei, vaikus paskatins į sukurtus personažus pažvelgti įdėmiau ir galbūt susidomėti knyga iš pateikto aprašymo – kiekvienas sukurtas veikėjas šalia turi nedidelę savo kilmės istoriją, iš kurios jis pasakos ir kuo ypatingas.

 

Džiugins palangiškius

Pasisėmę daug naudingų pamokėlių, kurios pravers kasdien, nes buvo išmokyti, kaip eiti gatve, kaip mylėti gamtą ir jos tvarinius, kaip laikytis švaros, už kantrybę ir ypatingai pademonstruotą susikaupimą vaikai buvo apdovanoti saldumynais. Puikiai nusiteikę vaikai atsisveikino su lapiuku Boniu, kuris drauge su atvežta parodėle „viešės“ Vaikų bibliotekoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir...


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


Švęsdami kartu su palangiškiais Palangos grąžinimo Lietuvai 100-tį, Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ surengė vaikų kūrybinę parodą „100-sis pavasaris Palangoje“. PT skelbia vaikų piešinius.  


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Beveik keturiasdešimt metų su pačiais mažiausiais palangiškiais dirbanti vaikų lopšelio-darželio auklėtoja Audronė Bružaitė sako, jog specialybę rinkosi todėl, kad tada jai, pačiai dar vaikui, atrodė, kad darbas darželyje – savotiškas žaidimas. Žaidžia ji ir dabar, tačiau prisipažįsta, jog iš vaikų labai daug ko išmokstanti.


Praėjusį trečiadienį Vaikų bibliotekoje itin smalsiomis akimis būrys lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikų stebėjo apsilankiusį lapiuką Bonį, kuris labai sumaniai mokė atpažinti, kas yra gerai, o kas blogai. Šį išmintingą vaikų draugą atvežė ir jį išradingai pristatė bendrovės „Gudragalvis“ kūrybinių projektų koordinatorė Jolanta Čepauskienė.


Biblioteka spręs vaikų problemas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 30 | Rubrika: Miestas

Antradienį bibliotekoje įvykusi vaikams skirta akcija „Sukurk dainą žvaigždei“ skatino vaikus turiningai leisti savo laisvalaikį, kurti ir lavintis interneto pagalba, o svarbiausia atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių ir smurto tarp vaikų problemą Lietuvoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius