Vakaras-koncertas „Šokio ritmu“

Loreta Žulkuvienė, Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos mokytoja, 2009-04-01
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Tai buvo nuostabus kovo 27-osios vakaras nuostabioje ir jaukioje Palangos gintaro muziejaus Židinio menėje. Stasio Vainiūno muzikos mokyklos fortepijono klasės mokytojos Rasa Daukšienė ir Dalia Staškūnienė nustebino gražiu renginiu: paruošė, suorganizavo ir pravedė pirmąjį projekto „Žemaitijos dvarų kultūra. Šokių muzika dvaro menėje“ koncertą „Šokio ritmu“.

 Šios mokytojos jau ne pirmą kartą klausytojams dovanoja puikų muzikos vakarą, kuris kiekvieną sykį būna nenuspėjamas – kupinas išradingumo ir kūrybinių staigmenų. Ir šį kartą jos vedė vakarą nepaprastai šiltai, stebino lig šiolei negirdėtomis istorijomis, apipintomis legendomis, viena kitą papildydamos pasakojo apie įvairiausių stilių šokio pasaulį nuo viduramžių iki šių dienų. Jos puikiai valdė laikmečius bei juos atspindinčią skambančią muziką. Mokytojos Rasa Daukšienė ir Dalia Staškūnienė kartu muzikavo su savo mokiniais ir žavėjo publiką artistiškumu bei gebėjimu suintriguoti, pralinksminti ir vėl sukaupti klausymui.

Mokiniai savo pasirodymais buvo ypač ryškūs. Argi galėčiau bent vieno šių Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos jaunųjų atlikėjų ar jų mokytojų nepaminėti? Štai jie, jaunieji muzikos talentai: fortepijono klasės mokiniai Aušrinė Plonytė, Iveta Danieliūtė, Diana Grigaitytė, Vilius Tubinas, Greta Dubinaitė, Augustė Vaičiūnaitė, Aistė Česnauskaitė, Kotryna Jasinskaitė, Kotryna Drungilaitė, Akvilė Dulkytė, Vita Klimaitė, Rasa Marozaitė ir Emilija Kurlytė, fleitos klasės mokinės Viktorija Lingaitytė, Dovilė Kačerauskaitė ir Rūta Šeduikytė, birbynininkai Nerijus Putrius ir Adomas Bitinas. Juos solo bei ansambliniam atlikimui paruošė mokytojai Rasa Daukšienė, Dalia Staškūnienė, Loreta Fridinovienė ir Jurgis Žalimas. Muzikuojantiems vaikams akomponavo puiki koncertmeisterė Neringa Gricienė, kurios subtilaus ir jautraus pritarimo galėtų pavydėti kiekvienas atlikėjas. 

Tą vakarą išgirdome puikiai grojančius solistus, lygiaverčių atlikėjų duetus, ypatingos darnos kamerinius ansamblius. Visi muzikos atlikėjai buvo nepaprastai žavūs ir puošnūs, primenantys aristokratiškuosius praeities šimtmečius: elegantiški skambindami, trapūs ir taurūs išgaudami skaidrų, spalvingą ir kokybišką garsą bei grakštūs savo pikantiškais nusilenkimais maloniai publikai. Jaunieji mūsų miesto muzikai, žengiantys pirmuosius žingsnius tikrojo profesionalumo link, nesiekė įtikti ar pataikauti klausytojams, bet išsyk juos pavergė savo įtaigiu atlikimu ir meistriškai pateikta grojimo maniera.

L. Mocartas, Ž. Ramo, G.F. Hendelis, F.E.Bachas, L.van Bethovenas, Dž.Martini, R.Krentzlin, J,Kačanauskas, V. Poor, Doga, L. Rid, A. Diubak, A.Petrovas, R. Štrausas ir kiti įvairių epochų žymūs kompozitoriai, kurių sukurti burre, rigodonai, menuetai, gavotai, mazurkos, polkos, valsai žavėjo ir patį išrankiausią klausytoją.

Nekasdieniška būsena ir neįprasta nuotaika akivaizdžiai tvyrojo tą vakarą Palangos gintaro muziejaus Židinio menės erdvėje. Buvo jaučiamas kažkoks neįtikėtinas, šiek tiek magiškas dvasinis poveikis, nuspalvintas žaismingais ir lengvais netikėtumais. Šokio ritmu praskriejo vakaro muzikos garsai ir laikas, bet muzikos gerbėjai neskubėjo skirstytis ir atsisveikinti su koncerto dalyviais. Jie dovanojo aplodismentus, pirmuosius pavasario žiedus ir savo dėkingumą už nuostabų vakarą – kūrėjų, atlikėjų ir klausytojų susitikimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos labadaros vakaras nušvis kalėdinėmis gerumo spalvomis

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 14 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 29 d. 19 val. Palangos koncertų salėje vyks jau tradiciniu tapęs labdaros vakaras. Šiemet renginį inicijuoja net trys skirtingos organizacijos: Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, Palangos „Rotary“ bei Palangos moterų „Lions“ klubas, susivienijusios vardan vieno tikslo – padėti stokojantiems pagalbos.Gegužės pradžioje Palangos gintaro muziejus pakvietė į Klasikos sezono pradžios renginius. Klasikos sezonas prasidėjo dailės ir muzikos valanda rūmų Didžiajame salone, kur buvo atidaryta Petro Balčiaus jubiliejinė paroda „Laiko ženklai“, kitą dieną vyko ir kitų renginių. O praėjusį penktadienį palangiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į parodą „Spalvos ir...

Liepos 31-rugpjūčio 5 d. vyksiantis festivalis „Palangos vasara“ kurorto gyventojus ir svečius kaip ir kasmet kviečia į jaukius poezijos bei muzikos vakarus Gintaro muziejaus Židinio menėje.


Palanga pirmą vasaros savaitgalį šurmuliuos šokio ritmu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Besikeičianti Palanga kalendorinę vasarą šiemet pasitiks audringu šokių festivaliu „Palangos ritmu 2012“, kurio metu kurorto svečiai galės ne tik pasidžiaugti daugybės šokėjų pasirodymais, bet ir kartu su jais pamiklinti kojas.


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Vakaras-koncertas „Šokio ritmu“

Loreta Žulkuvienė, Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos mokytoja, 2009 04 01 | Rubrika: Kultūra

Tai buvo nuostabus kovo 27-osios vakaras nuostabioje ir jaukioje Palangos gintaro muziejaus Židinio menėje. Stasio Vainiūno muzikos mokyklos fortepijono klasės mokytojos Rasa Daukšienė ir Dalia Staškūnienė nustebino gražiu renginiu: paruošė, suorganizavo ir pravedė pirmąjį projekto „Žemaitijos dvarų kultūra. Šokių muzika dvaro menėje“ koncertą „Šokio ritmu“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas