Valdžia nusprendė bristi į skolą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-03-28
Peržiūrėta
5
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį įvykęs miesto valdžios posėdis prasidėjo kurorto bendruomenės atstovų, kurie savo elgesiu bei kalbomis šįkart „perlenkė lazdą“, pasisakymais. Miesto Tarybos nariams teko išklausyti ne tik per kraštus besiliejusias, emocijas, bet ir įžeidinėjimus, užgauliojimus. Palangos meras Vytautas Stalmokas baigiantis posėdžiui miesto Tarybos narius patikino, jog daugiau nebeleisiąs pasikartoti tokiai situacijai ir uždrausiąs pasisakyti tiems miestelėnams, kurie nepaiso elementaraus padorumo ir etikos.

 

Spręsti finansiniai reikalai

Nors posėdis buvo labai audringas, tačiau darbotvarkėje numatyti klausimai apsvarstyti. Vieni iš pirmųjų buvo svarstomi finansiniai dalykai, t.y. paskolų iš banko ėmimas. Lėšos, kurios siekia per 2 mln. litų, numatytos skirti gatvių rekonstrukcijai užbaigti bei pinigų rinkimo automatų įrangai už automobilių stovėjimą pirkti. Taip pat nemažai diskutuota dėl paplūdimių smėlio mašinos pirkimo.

 

Poliklinikai – išorinis auditas?

Pradėjus svarstyti posėdžio darbotvarkę, paprašyta išsakyti motyvus, kodėl į darbotvarkę neįrašytas klausimas dėl VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro veiklos ataskaitos už kelerius praėjusius metus tvirtinimo. Posėdžio pirmininkas V.Stalmokas trumpai pakomentavo, jog kol nebus atliktas įstaigos išorinis auditas, tol nebus šis klausimas svarstomas. Priminus, jog toks vilkinimas pažeidžia įstatymus ir reikia gerbti miesto Tarybos reglamentą, meras atkirto, kad nieko tokio, jei kiekvienas įstatymus suprantąs skirtingai. Opozicijai atstovaujantys Tarybos nariai teigė, jog nuspręsti dėl išorinio audito atlikimo turi tik Taryba.

 

Įteikė palangiškių parašus

Leidus pasisakyti Vartotojų federacijai atstovaujančiai miesto visuomenės veikėjai Rūtai Ruzgutei, pastaroji, išliejusi savo emocijas valdžios atžvilgiu, įteikė daugiau kaip per 2 tūkst. surinktų palangiškių parašų dėl poliklinikos išlikimo.   R.Ruzgutė įteikė miestiečių parašus dėl poliklinikos.   

Ims paskolas

Nurimus aistroms, savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė pristatė sprendimo projektą dėl ilgalaikės banko paskolos paėmimo. Pasak vedėjos, norint užbaigti pradėtus Birutės alėjos, Kopų bei Žaros ir Ryto gatvių rekonstrukcijų darbus, reikia 1 mln. 720 tūkst. litų. Taip pat skubos tvarka papildytas sprendimo projektas, kuriuo planuojama pasiskolinti dar pusę milijono litų. Už šiuos pinigus finansinės nuomos būdu ketinama įsigyti mokesčių surinkimo už automobilių stovėjimą įrangą.

 Opozicijai atstovaujantis miesto Tarybos narys Giedrius Šatkauskas klausė, ar šie projektai tęstiniai, nes yra Vyriausybės rekomendacijos sunkmečiu pinigų nesiskolinti. Taip pat klausta, ar bus pinigų pedagogų algoms išmokėti, nes balandį teks persvarstyti biudžetą, kuris, politiko žiniomis, nesurenkamas 15 proc. Tarybos nariui paaiškinta, kad pagal biudžeto planą miesto Savivaldybė galinti skolintis iki 5 mln. litų. Šiuo atveju paskola bei palūkanos bus grąžinamos per penkerius metus.    G.Šatkauskas siūlė sunkmečiu nesiskolinti.  

Neaišku, kodėl nuoma?

Miesto Tarybos opozicija priekaištavo dėl pusės milijono litų, nes, anot jų, pateikti skubos tvarka sprendimo projektai ir pasiūlymai nepriimtini. Jų nuomone, šiuo atveju lengvai išmetami 500 tūkst. litų ir neaišku, kodėl įranga bus nuomojama. Tarybos narė Salomėja Slaboševičienė, dar kartą atkreipusi dėmesį į dokumentų rengimo tvarką, pasiūlė pataisyti sprendimo projektą ir pavadinti „Dėl dviejų ilgalaikių paskolų ėmimo“. Valdžia balsų dauguma apsisprendė bristi į skolą.

 

Stebėtojų taryba nepritarė

Svarstant sprendimo projektą „Dėl balsavimo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ eiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime“ taip pat užvirė karštos diskusijos. Susirinkime bus tariamasi, pirkti ar ne paplūdimių smėlio valymo mašiną. Tarybos sprendimo projekte siūlyta Savivaldybės atstovui balsuoti už šios technikos, kainuojančios 350 tūkst. litų, pirkimą, tačiau kai kurie Tarybos nariai tam paprieštaravo. Pasak jų, ketinant išleisti tokias lėšas, būtina žinoti įmonės finansinę padėtį bei ar tai yra neatidėliotinas pirkinys. Kaip posėdyje kalbėjo miesto Tarybos narys Rimantas Mikalkėnas, kuris yra ir šios įmonės Stebėtojų tarybos narys, pastaroji nutarė, kad netikslinga šiuo metu pirkti paplūdimių smėlio valymo mašiną. Jo nuomone, komunalininkai turi mašiną, kuri, rekonstravus už 40 tūkst. litų, galėtų dirbti. Be to, pasak R.Mikalkėno, pirmasis metų ketvirtis komunalininkams finansiniu atžvilgiu yra sunkus, o uždirbti šiemet vargu ar pavyks.    R.Mikalkėno nuomone, šiuo metu pirkti smėlio valymo mašiną netikslinga.   Pirkimo pasiutpolkė Miesto Tarybos nario Šarūnas Vaitkaus nuomone, sunkmečiu susiklostė keista padėtis, kurią jis įvardijąs „pirkimo pasiutpolke“. „Perkame rentgeno aparatą, automobilį bei parkavimo automatus. Yra Stebėtojų taryba, kuri nepritarė, tačiau įmonės direktorius Konstantinas Skierus kreipiasi į merą, nepaisydamas Stebėtojų tarybos sprendimo. Brukamas klausimas svarstyti. Tad kyla pagrįstų minčių – gal jau mašina nupirkta?“ - retoriškai klausė politikas.    Š.Vaitkus posėdį įvarijo „pirkimopasiutpolke“.  

Nuspręsta nepritarti

Miesto Tarybos nariui Daniui Puodžiui, buvusiam vienam iš komunalininkų vadovų, taip pat iškilo abejonių, ar mašina už 350 tūkst. litų bus gera. Be to, juokingai, pasak politiko,  atrodo, jei leidžiama pirkti, tai ir įpareigojama. „Jei nėra galimybės pirkti, tai nereikia sprendimo“, - konstatavo D.Puodžius. Miesto Tarybos narė Nijolė Petkutė pasiūlė visuotiniame bendrovės akcininkų susirinkime, įvyksiančiame balandį, balsuoti prieš paplūdimių smėlio valymo mašinos pirkimą. Miesto Taryba balsavimu pritarė minėtam siūlymui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Palangos bendruomenės nusprendė – miesto gimtadienis bus!

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 24 | Rubrika: Nuomonės

Trečiadienį asociacijos „FotobienalėLT“ prezidento Ado Sendrausko kvietimu į susitikimą, kuriame pristatytas projektas „Palanga. Kraštiečių portretai“, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kraštotyros skyriun susirinko gausus būrys miesto visuomeninių organizacijų bei bendruomenių atstovų.


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Valdžia nusprendė bristi į skolą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį įvykęs miesto valdžios posėdis prasidėjo kurorto bendruomenės atstovų, kurie savo elgesiu bei kalbomis šįkart „perlenkė lazdą“, pasisakymais. Miesto Tarybos nariams teko išklausyti ne tik per kraštus besiliejusias, emocijas, bet ir įžeidinėjimus, užgauliojimus. Palangos meras Vytautas Stalmokas baigiantis posėdžiui miesto Tarybos narius patikino, jog daugiau nebeleisiąs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas