Valsas pušų pavėsy

Palangos tiltas, 2017-06-05
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Telšių „Pinavija“ ir Palangos „Jūrė“.

Telšių „Pinavija“ ir Palangos „Jūrė“.

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. Todėl neatsitiktinai pasirinkta ir popietės vieta – Palangos kurorto muziejus, kuris saugo miesto praeitį, kur jaučiama kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių dvasia, kur iki šiol dar ataidi Maironio, Kipro Petrausko, prezidento Aleksandro Stulginskio ir kitų garsių Lietuvos žmonių žingsniai. Kiek čia visko būta! Nors praeitis daug ką jau užklojo, bet įvykių dvasia dar sklando muziejaus salėse. Ir apie visa tai, ir apie muziejaus įkūrimo istoriją susirinkusiems maloniai sutiko papasakoti muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė.
Šventėje dalyvavo svečiai iš Telšių. Tai moterų šokių kolektyvas „Pinavija“. Šokių pynėje palangiškius keitė telšiškės ir atvirkščiai. Popietę praturtino Sigito Gedos ir Justino Marcinkevičiaus eilės, kurias skaitė „Jūrės“ šokėja Nijolė Kapčienė.
Pasidžiaugę valsais, kadriliais, lietuvių liaudies bei europinių šokių siuitomis, uždainavę ir kartu pašokę „Žemėj Lietuvos“, nepajutome, kaip prabėgo prasmingas laikas iki šiol vadinamoje „Anapilio“ viloje, o dabar kurorto muziejuje.
Tą popietę nuoširdžiai dėkojome Telšių šokėjoms ir jų vadovei Genovaitei Lukauskytei už gražius šokius, muziejaus darbuotojai Audronei Levickytei už svetingą priėmimą, šios šventės iniciatorei „Jūrės“ vadovei Janinai Serapinienei, Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorei Vilmai Želvienei, kuriai visada užtenka laiko, gero žodžio, kantrybės ir dėmesio mūsų kolektyvui, kaip ir visam Trečiojo amžiaus universitetui.
Prie šių padėkos žodžių plojimais prisidėjo ir žiūrovai, kuriuos vos sutalpino salė. O juk tomis dienomis visa Palanga knibždėte knibždėjo nuo įvairių renginių.
Tad drįstame sakyti: „Iki kitų susitikimų kitose stotelėse“.

Ona STONIENĖ
„Jūrės“ šokių kolektyvo seniūnė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kunigiškių bendruomenė sunerimo, pamačiusi, kaip ties Užkanavės gatve esantis pušynas paruoštas iškirsti. Daug pušų pažymėtos, vadinasi, jų greit turėtų nelikti. Susirūpinusi Užkanavės gatvės gyventoja kreipėsi į redakciją, prašydama, jog būtų paaiškinta, kodėl apskritai taip vyksta. Palangos girininkijos girininkas Stanislovas Jonaitis...


Valsas pušų pavėsy

2017 06 05 | Rubrika: Kultūra

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. 


Vakar, birželio 30 dieną vyko Tarybos posėdis, kuriame aktualiausi svarstyti klausimai – „Eneos 1006 km“ lenktynės ir niekaip netylančios diskusijos dėl statybų Simpsono gatvėje.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas