Valstybė partijoms atseikės milijonus

"Delfi", 2014-01-06
Peržiūrėta
109
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybė partijoms atseikės milijonus

Nors šie metai – rinkimų metai, didžiosios šalies politinės partijos iš valstybės biudžeto jiems gaus tiek pat kaip ir praėjusiais metais – 19 mln. litų.
Daugiausiai pinigų – po du milijonus litų – gaus konservatoriai ir socialdemokratai.
Pirmąjį šių metų pusmetį į valstybės dotaciją pretenduos devynios šalies partijos. Antrąjį pusmetį partijoms skiriami pinigai bus perdalinti atsižvelgiant į šių metų gegužės pabaigoje vyksiančių Europos Parlamento rinkimų rezultatus.
Pirmąjį pusmetį bus padalyti 9,5 mln. litų.
Daugiausiai turėtų gauti Tėvynės sąjunga – 2,05 mln. litų, Socialdemokratų partija – 2,02 mln. litų ir Darbo partija – 1,77 mln. litų.
Po šių partijų seka partija Tvarka ir teisingumas, kuriai valstybės dotacija sudarys beveik 876 tūkst. litų, Liberalų sąjūdis – 745 tūkst. litų, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 705 tūkst. litų, „Drąsos kelias“ – 486,5 tūkst. litų.
Pinigų iš valstybės biudžeto gausiančių partijų sąrašą užbaigia dvi neparlamentinės partijos – Valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 437 tūkst. litų bei Liberalų ir centro sąjunga – 194,5 tūkst. litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant rinkimams į Seimą, Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) siūlo politinėms partijoms stiprinti savivaldos savarankiškumą ir skatinti lygiavertį bendradarbiavimą su centrine valdžia.


Automobilių kelių direkcija už 3,4 mln. eurų iki šių metų pabaigos ketina remontuoti 7 kilometrų ilgio kelio Klaipėda-Palanga ruožą.


Palangiškiai iš taupyklių išpurtė milijonus litų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 09 | Rubrika: Miestas

Palangoje esančiuose Lietuvos paštų skyriuose ir bankų filialuose jau baigėsi gyventojų, norinčių išsikeisti litus į eurus, apgultis. Pirmąsias dvi sausio savaites būriais plūdę žmonės į paštą atnešė daugiau nei šešis milijonus litų, o trijuose bankų filialuose iškeista apie 17 mln. 600 tūkst. Lt.


Nors šie metai – rinkimų metai, didžiosios šalies politinės partijos iš valstybės biudžeto jiems gaus tiek pat kaip ir praėjusiais metais – 19 mln. litų.


Kokioje valstybėje gyvename? Demokratinėje ar policinėje? Ir iš ko pareikalauti atsakomybės ir žalos atlyginimo, jeigu užsakymus susidoroti ar sukompromituoti jėgos institucijos gauna iš aukščiausių šalies pareigūnų, o juos vykdo dažnai susikompromitavę pareigūnai? Kodėl valstybės pareigūnams dėl padarytos žalos valstybei taip paprasta išsukti uodegą, o...


Šylant orams ir šildymo sezonui einant į pabaigą, palangiškiai, ir ne tik jie, lengviau atsikvepia: nebereikės mokėti didžiulių sąskaitų už šildymą. Ir vėl pradedama sukti galvą: ką čia padarius, kad kitą sezoną mokėti reikėtų mažiau? Kaip žinoma, kai kurie gyventojai bando patys atsijungti nuo šilumos tiekėjų. Šie gi skundžia atsijungusiuosius...


Praėjusios savaitės pabaigoje Palangą pasiekė džiugi žinia: ūkio ministras Rimantas Žylius pasirašė įsakymą, kuriuo pirmajam darbų etapui Vasaros koncertų salei Palangoje rekonstruoti ir daugiafunkciniam kultūros pastatui įrengti skiriami du milijonai litų.


Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris...


Paplūdimio ruože netoli Botanikos parko burzgia galinga technika, dėmesį traukia įspūdingo dydžio vamzdžiai, o visą darbų aikštelę saugo pasamdyti akylūs saugos tarnybos vyrukai. Jie, beje, tik po derybų leido trumpai šnektelėti su paplūdimyje dirbančiais belgais - ruošiamasi paplūdimio maitinimo darbams. Paplūdimių maitinimas smėliu – itin brangus malonumas. Laimei, Palangos savivaldybės...


Nuolat nukreiptas akylas žvilgsnis į horizontą, kirbanti baimė širdyje dėl siaučiančių piratų ir mėnesiams bėgant didėjantis ilgesys – tokia palangiškio Domo Nazarovo, antrojo laivo kapitono padėjėjo, realybė. Jaunas vyras, visuomet svajojęs apie tokią profesiją, po penkerių metų studijų ją įgyvendino. Nors palangiškis džiaugiasi galėdamas atitrūkti nuo darbo, visgi savo gyvenimo be laivų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius