Vasara Šventojoje prasidėjo „Žuvėdros skrydžiu“

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2013-06-13
Peržiūrėta
660
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasara Šventojoje prasidėjo „Žuvėdros skrydžiu“

Šventosios pagrindinė mokykla šių metų Lietuvos kultūros sostinės Palangos vasaros renginių pynę papildė jaunųjų talentų festivaliu „Žuvėdros skrydis 2013“, vykusiu birželio 4-6 dienomis. Šio renginio tikslai – sudaryti galimybę jaunesniųjų klasių mokiniams pasidalyti su bendraamžiais savo kūrybiniais – meniniais pasiekimais, užmegzti draugystę su skirtingų regionų bei mokyklų bendraminčiais.
Į šių metų festivalį Šventojoje atvyko 9 kolektyvai iš Kretingos ir Utenos rajonų, Plungės, Ignalinos ir Kauno miestų. Juos pasitiko jūreiviais persirengę Šventosios mokiniai bei pedagogai su direktore Valda Šarkiene, projekto vadovėmis mokytojomis Ingrida Griškėniene, Danute Petkiene bei „kapitonu – vėliavnešiu“ mokytoju Stasiu Baužiu.
„Žuvėdros skrydis“ prasidėjo smagia, triukšminga eisena ką tik lietaus išplautomis Šventosios gatvėmis: mokyklų vėliavos, balionai, kaspinai, spalvinga dalyvių apranga, smagios skanduotės, dainos šypsenomis nušvietė miestelio gyventojų ir poilsiautojų veidus. Sugrįžus į mokyklos kiemą, buvo iškelta jau šeštą kartą vykusio festivalio vėliava, giedamas Šventosios pagrindinės mokyklos himnas.
Apsigyvenę nakvynei rūpestingai paruoštose klasėse, pasidžiaugę išsiilgta jūra, susipažinę su miesteliu, aplankę Kultūros sostinę Palangą, svečiai būrėsi mokyklos salėje, kur dvi dienas vyko kolektyvų pasirodymai. Mokyklų prisistatymo metu buvo galima pasidžiaugti gražiomis Lietuvos tarmėmis: išgirdome įdomią uteniškių šnektą.
Pirmąją festivalio dieną savo „talentus demonstravo“ Kretingos raj. Jokūbavo pagrindinės mokyklos dramos būrelis (vadovė Rima Stuopelienė).
Antrąją dieną salėn rinktis ragino žaismingi Šventosios pagrindinės mokyklos miuziklo „Mergaitė ieško pasakos“ personažai. Minėtai V. Palčinskaitės pjesei muziką sukūrė Palangos S. Vainiūno meno mokyklos gitaros klasės Šventojoje mokytojas Alfonsas Juškys, o debiutui visus mokslo metus grupę mokinių ir pedagogų ruošė muzikos mokytoja Virginija Juškienė.
Kasmet „Žuvėdros skrydyje“ dalyvaujanti Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla į festivalį atsiuntė net tris kolektyvus.
Kauno Rokų vidurinės mokyklos teatro studija „Fantazija“ (vadovė Daiva Klimavičienė) parodė profesionaliai parengtą giliaprasmę miniatiūrą „Gyvenimo ratai“ (pagal A. Lauručio pjesę „Maži nusikaltimai“). Žiūrovai turėjo progą apmąstyti menine forma perteiktas draugystės, vaikų santykių su suaugusiais, smurto ir patyčių mokykloje problemas, pasimokė, kad reikia stengtis „matyti kiekvienos dienos mažus džiaugsmus“.
Ignalinos gimnazijos ir Č. Kudabos pagrindinės mokyklos vokalinis ansamblis „Pumpurai“ (vadovė Vida Ksenzovienė), Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos dainavimo studija (vadovė Romena Zabielienė), Šventosios pagrindinės mokyklos dainavimo studija (vadovė Virginija Juškienė) pradžiugino susirinkusiuosius ansamblių, duetų, solistų atliekamomis prasmingomis dainomis. „Ar tu matei laukus savo gimtinės,/ Ar tu matei paukščius ant medžio krūtinės?“ – klausė „Pumpurai“; „Būk, širdele, tik būk, /Būk, širdele, dėl manęs“ – graudino šventojiškių Ugnės ir Paulinos duetas; plungiškiai apdainavo pilną gerumo vaikystės pasakų šalį. Nebuvo pamirštos ir liaudies dainos. Įspūdį paliko viduramžiškų abitų stiliaus rūbais apsirengę Utenos rajono Leliūnų kultūros centro (vadovai Aušra ir Edmundas Gutauskai) choro „Aušra“ dainininkai, jaudinančiai atlikę sudėtingą giesmę „Sanctus“ iš grupės „Libera“ repertuaro ir folkroko stiliumi padainavę „Saulelė raudona“.
Renginys turėjo ne tik kultūrinę pažintinę, bet ir didelę auklėjamąją vertę: visų mokyklų kolektyvų pasirodymuose buvo išaukštintos tokios gyvenimo vertybės kaip tautiškumas, draugystė, žmogaus širdies gerumas, darbštumas, meilė gamtai, tėvynei, Dievui.
Šventosios pagrindinė mokykla nuoširdžiai dėkoja jaunųjų talentų festivalio „Žuvėdros skrydis 2013“ rėmėjams: Palangos miesto savivaldybei ir Palangos miesto viešbučių ir restoranų asociacijai.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dėl COVID-19 įvesto infekcijų plitimo ribojimo režimo dviem Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinėms klasėms – 2 A ir 1 emocijų ir raidos sutrikimų klasių mokiniams – lapkričio 3-13 d. bus taikomas nuotolinis mokymas (šių klasių mokiniai mokysis namuose).


Kovo 10 d. Šventosios pagrindinėje mokykloje iškilmingai paminėtas artėjantis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis, skiriant Lietuvai gražiausias dainas ir nuoširdžiausius žodžius.


Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Birželio 3-5 dienomis Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko respublikinis jaunųjų talentų festivalis „Žuvėdros skrydis – 2015“. Turtingame dainų, šokių, spalvų, šypsenų, draugysčių renginyje buvo proga ne tik parodyti mokinių ir jų mokytojų kūrybingumą, gebėjimus, bet ir susipažinti su Lietuvos etnografiniais regionais, skatinti kalbėjimą...


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Vasara Šventojoje prasidėjo „Žuvėdros skrydžiu“

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2013 06 13 | Rubrika: Kultūra

Šventosios pagrindinė mokykla šių metų Lietuvos kultūros sostinės Palangos vasaros renginių pynę papildė jaunųjų talentų festivaliu „Žuvėdros skrydis 2013“, vykusiu birželio 4-6 dienomis. Šio renginio tikslai – sudaryti galimybę jaunesniųjų klasių mokiniams pasidalyti su bendraamžiais savo kūrybiniais – meniniais pasiekimais, užmegzti draugystę su...


Įsibėgėjo tapytojų pleneras „Palanga „Prie Parko“ – 2013 vasara“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Kultūra

Palangoje kūrybingi tapytojai susitvenkė į vieną tirštą debesį, kuris žada išskirtinių autorinių darbų lietų – Lietuvos kultūros sostinėje įsibėgėjo tradicinis tarptautinis tapytojų pleneras „Palanga „Prie Parko“ – 2013 vasara“. Šis pleneras tęstinis ir jau antras šiais metais, pradedantis naują keturių metų laikų ciklą...


Programos LEADER mokymo metodikos centras tęsia mokymų ciklą Lietuvoje. Rugpjūčio 5-6 dienomis į seminarą buvo pakviesti specialistai, rengiantys žuvininkystės regionų plėtros strategijas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 metų veiksmų programos Ketvirtosios prioritetinės krypties „Tvari žuvininkystės regionų plėtra“. Programą remia Europos žuvininkystės fondas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius