Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba tirtis dėl COVID-19 - praėjusį penktadienį ir šeštadienį mobilusis punktas sulaukė vos 19 palangiškių

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-02-15
Peržiūrėta
2363
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba tirtis dėl COVID-19 - praėjusį penktadienį ir šeštadienį mobilusis punktas sulaukė vos 19 palangiškių

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį ir šeštadienį Palangos mobiliajame koronaviruso tepinėlių ėmimo punkte prie miesto baseino išsitirti panoro vos 19 palangiškių verslininkų.
„Tai – nedaug. Kol kas žmonės labai vangiai testuojasi,“ – pastebėjo J. Mikutienė.
Tiesa, smulkiuosius kurorto verslininkus truputį suklaidinti galėjo ir „Palangos tiltas“ – skelbėme, kad punktas praėjusį šeštadienį nedirbs, nors jis dirbo. Palangos savivaldybės gydytoja redakcijai neatsiuntė atnaujintos informacijos.
Punkto darbo valandos šį savaitgalį paaiškės artimiausiomis dienomis, www.palangostiltas.lt, sulaukęs informacijos apie punkto darbo laiką iš Savivaldybės gydytojos, tokią informaciją paskelbs.
„Tiesą pasakius, jeigu susidomėjimas testavimu nepadidės, mums kyla klausimas, ar yra prasmės laikyti punktą atidarytą šeštadienį. Tačiau sprendimą priimsime vėliau šią savaitę pasitarę su Savivaldybe ir pranešime visuomenei,“ – sakė J. Mikutienė.
Mobiliajame punkte tepinėliai dėl COVID-19 imami iš nosiaryklės.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 30 mln. eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso. Verslui bus iš dalies atlyginamos išlaidos už sveikatos priežiūros įstaigose darbuotojams atliktus greituosius tyrimus ir testus. Bus kompensuojama 8 eurai už vieną greitąjį serologinį antikūnų tyrimą ir 12 eurų už greitąjį antigeno testą. Už šias lėšas bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas 12 kartų.
„Norime, kad verslas sklandžiai ir saugiai galėtų tęsti veiklą, dėl to inicijuojame testavimo kompensaciją įmonėms, kad jos galėtų reguliariai testuoti savo darbuotojus. Ši parama ne tik sumažins darbuotojus jau testuojančių įmonių išlaidas, bet ir, tikimės, paskatins tai daryti daugiau įmonių. Reguliarus testavimas leis itin greitai atsekti užsikrėtimo atvejus, taigi įmonės apsaugos savo darbuotojus ir galės veikti be priverstinių pertraukų. Už šias lėšas bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas 12 kartų“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Kompensacijas gaus smulkusis ir vidutinis verslas, įskaitant dirbančiuosius savarankiškai, jei jų veiklos buvo apribotos antrojo karantino metu. Į pagalbą galės pretenduoti tie verslai, kurie per pastaruosius dvejus metus nėra išnaudoję 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos kartelės. Darbuotojams tyrimai turi būti atliekami reguliariai, kompensacijos už juos bus pervedamos įmonėms periodiškai pagal atliktų tyrimų skaičių.
Greitasis testavimas leidžia operatyviai atsekti susirgimo atvejus, trumpinti kai kurių darbuotojų izoliacijos laikotarpį arba jų išvis neizoliuoti. Greitasis serologinis antikūnų testas nustato, ar asmuo yra persirgęs koronavirusu, o greitasis antigenų testas parodo, ar asmuo šiuo metu serga šia liga. Antikūnų testas atliekamas ne dažniau kaip kas 60 dienų, o antigeno testas – ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino visuomenės vakcinacijos nuo COVID-19 planą, atsižvelgdama į farmacijos kompanijų „AstraZeneca“, „BioNTech“ ir „Pfizer“ bei „Moderna“ pateiktus vakcinų pristatymo planus.
Jeigu gamintojai užtikrins stabilų vakcinų tiekimą, pagal atnaujintą vakcinacijos planą pirmąjį šių metų ketvirtį bus pradėti skiepyti visi senjorai, vyresni nei 65 metų, o masinė vakcinacija prasidės jau šį pavasarį. Gavus naujų duomenų apie į Lietuvą pristatomus vakcinų kiekius – planas bus atnaujintas.
Atsižvelgus į Pasaulio sveikatos organizacijos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos pateiktas rekomendacijas, priimtas sprendimas „AstraZeneca“ vakcina skiepyti asmenis, vyresnius nei 18 metų. Taip pat nuspręsta šio gamintojo vakcina skiepyti visus gyventojus nuo 18 metų, tarp pirmo ir antro skiepo darant 12 savaičių pertrauką.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 10-12 dienomis Palangai švenčiant Stintų šventę bei šį šventinį savaitgalį kurortui sulaukus daug svečių, laikinai keičiama eismo organizavimo schema mieste. 


Penktadienį, balandžio 29 dieną, prie Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) (poliklinikos) mobilaus COVID-19 testavimo punkto prie kurorto baseino buvo daug šypsenų ir jokių apsauginių veido kaukių – beveik du metus čia veikęs punktas buvo uždarytas.


Palangos mobilusis punktas ilgina darbo laiką – nuo sausio 25 d., antradienio, mobilusis punktas dirbs dviem pamainomis.


Informuojame, kad šią savaitę Palangos mobilus punktas dirbs ilgiau – ne tik kiekvieną darbo dieną nuo 8 val. iki 14 val., bet ir šeštadienį, spalio 30 d., nuo 8 iki 12 val. Lapkričio 1-2 dienomis Palangos mobilus punktas nedirbs.


Nuo birželio 1-osios kurortuose ir kai kuriose kitose „Iki“ parduotuvėse pirkėjų patogumui ilginamas darbo laikas. Prasidėjus šiltajam sezonui tam tikros parduotuvės dirbs iki 22:30 val. 8 įvairiose šalies vietose esančių „Iki“ parduotuvių darbo laikas nuo birželio 1-osios bus pailgintas ir jos dirbs iki 22 val. Visomis savaitės dienomis iki 22:30 val....


Nuo rytojaus, lapkričio 11 d., mobilus koronaviruso patikros punktas Palangoje dirbs intensyvesniu grafiku – penkias dienas per savaitę. Tyrimai bus atliekami kiekvieną darbo dieną – nuo pirmadienio iki penktadienio 8–12 val.


Penktadienį, lapkričio 6 d., Palangoje darbą pradeda mobilus koronaviruso patikros punktas. Jis įsikurs šiaurinėje automobilių stovėjimo aikštelėje prie miesto baseino, Kretingos g. 23. Numatyta, kad mobilus punktas dirbs pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 8.30 val. iki 12 val. Kaip ir pirmosios koronaviruso bangos metu, prie mobilaus punkto darbuotojų...


Klaipėdoje trečiadienį, kovo 18 d. popiet pradėjo veikti mobilus patikros punktas. Jame išsitirti dėl koronaviruso gali ir palangiškiai, kurie dar nejaučia ligos simptomų. Šis punkta veikia specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) yra prie „Švyturio“ arenos.


Klaipėdos miesto savivaldybėje mobilus patikros punktas pradės veikti nuo kovo 18 d. popietės. Šis punktas bus įkurtas specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) bus prie „Švyturio“ arenos. Jame galės apsilankyti ir palangiškiai, kurie įtaria sergą koronavirusu.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius