Vaškinių figūrų parodoje mėgsta lankytis ir vaikai, ir suaugę

Irena VALUŽĖ, 2017-07-14
Peržiūrėta
729
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaškinių figūrų parodoje mėgsta lankytis ir vaikai, ir suaugę

Armen’as Arutjunjan’as – skulptorius, vaškinių figūrų parodos sumanytojas, įsitikinęs, jog skulptūros, kurias jis jau ne vieną vasarą pristato Palangoje, yra kruopštaus ir sunkaus darbo rezultatas.

Nelengvas darbo procesas
Šiuo metu Palangoje eksponuojamos 37 vaškinės figūros, mainų principu atsivežtos iš Olandijos, Belgijos meistrų, bei Sankt Peterburgo muziejaus.
„Norint sukurti identišką pasirinktam personažui vaškinę figūrą, visų pirma ją reikia visapusiškai išstudijuoti“, – pasakojo parodos šeimininkas. – Panaudojant kino, foto (jei tai istorinė asmenybė – visi rašytiniai bei vizualiniai šaltiniai), surenkama informacinė bazė. Vėliau sukuriamas bendras jos siluetas. Kiekvienas pasirinktas asmuo yra skirtingas: charakteriu, mimika, laikysena, odos bei plaukų struktūra. Kaip žinia, žmogus metų tėkmėje pasikeičia, tačiau yra tam tikri veido bruožai, kurie niekada nesikeičia. Tai žmogaus akys, antakiai, nosis, žandikaulis, lūpų prorėžiai, galvos palenkimas“.
Darbo eigoje iš molio nulipdytas modelis pernešamas į gipsą, iš kurio padaroma jo forma ir tada yra užpilamas vaškas. „Ir tai dar ne viskas, – sakė skulptūrų meistras. – Kiekvienas žmogus skiriasi savo kūno bei plaukų struktūra, todėl labai svarbu surasti visus atspalvius, kurie būtų identiški pasirinktai asmenybei atskleisti. Kad sukurtum vaškinę figūrą, prie jos pluša nuo 15 iki 18 įvairiausio profilio specialistų. Vienai figūrai padaryti reikia mažiausiai pusę metų“.

Sunku skulptūras transportuoti
Pasaulio garsiausiuose vaškinių figūrų muziejuose visi eksponatai rodomi prieblandoje (veide nesimato defektai), Palangoje vaškinių figūrų veidai yra apšviesti. „Žmonėms specialiai norima parodyti kiekvieną veido ir odos štrichą. Vaškinių figūrų akys – tai kvalifikuoti medicininiai protezai, kur kiekvienu atveju jie tarsi stebi tave“, – pasakojo parodos autorius.
Atsivežti ir prižiūrėti skulptūras nėra taip paprasta. Patalpa nėra idealiai pritaikyta eksponatams (vaškinių figūrų muziejuose yra specialus mikroklimatas), todėl norėdami figūras išsaugoti, tenka kartą per mėnesį jas nuvalyti. Tomis dienomis paroda yra uždaroma.
„Eksponatų negalima liesti, jos nėra stabiliai prie žemės pritvirtintos, be to, išsitrins „odos“ štrichai“, – sakė vaškinių figūrų meistras. Skulptorius parodė alkoholiko skulptūrą, kur lankytojai neiškenčia ir paliečia išmaldos prašantį delną. Delnas nublizgintas, ant jo sunku beįžiūrėti odos raukšlelių. Anot menininko, parodos lankytojai yra patenkinti pateikta išsamia informacija apie kiekvieną eksponatą.

Apie menininką
Palangoje skulptorius jau ne vieni metai džiugina meno mylėtojus įvairiais savo darbais. Anksčiau yra publikai pristatęs tapybos darbus, o prieš porą metų mikrominiatiūrų ekspoziciją, kur perpjovus plauką pusiau, jo viduryje įmontuojama miniatiūra (futbolo aikštė, žmonės ir judantis kamuolys).
Armen‘as Arutjunjan‘as – daugiaplanis menininkas. Į Palangą atvažiavo iš Estijos, savo draugo Nerijaus Stasiulio (buvęs kultūros centro direktorius) kvietimu, dabartinę vaškinių figūrų parodą surengė kito draugo pagalba (buvo nenaudojamos patalpos). Anot skulptoriaus, jis galvoja kitais metais vaškinių skulptūrų parodą Palangoje praplėsti (tikėtina, kad ekspozicija užims antrą pastato aukštą) ir pristatyti publikai. Ypač, anot jo, vaškinių figūrų skulptūromis džiaugiasi vaikai.
Paroda veikia kiekvieną dieną iki 10 val. vakaro, Vytauto g. 67, Palanga, telefonas pasiteirauti: +370 672 06003.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Lietuvos balandininkų triumfas didžiausioje Europos parodoje

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 6-11 dienomis Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacija, kuriai priklauso ir Palangos balandininkų klubas, dalyvavo 29-ojoje Europos balandžių ir naminių gyvūnų parodoje „Europashau 2018“ Herninge, Danijos karalystėje. Lietuvos delegaciją sudarė šeši balandininkai. Lietuviai iš parodos grįžo ne tuščiomis, jie parsivežė garbingų apdovanojimų.


V. Jurgučio pagrindinės mokyklos penktokas Juozas Korsakas šiuo metu vis dar gyvena naujausio laimėjimo nuotaikomis – matematikos konkurse „Pangea“, varžantis mokiniams iš visos Lietuvos, jis pelnė trečiąją vietą. Tai – ne pirmas svarus laimėjimas, tikėtina, kad tikrai ir ne paskutinis, nes Juozas – itin imlus ir pasiryžęs įveikti dar ne vieną...


Jo nepastebėti tiesiog neįmanoma: su 2 metrais ir 16 centimetrų jis yra aukščiausias kurorto reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ žaidėjas per visą klubo istoriją, nors jo rekordas bus trumpalaikis – kitą savaitę „Palanga“ sulauks 2 metrų 24 centimetrų monstro iš Amerikos. 22 metų milžinas iš Olandijos, Bobas Van Zijverdenas...


Armen’as Arutjunjan’as – skulptorius, vaškinių figūrų parodos sumanytojas, įsitikinęs, jog skulptūros, kurias jis jau ne vieną vasarą pristato Palangoje, yra kruopštaus ir sunkaus darbo rezultatas.


Jaunas žmogus, paklaustas, kas yra „geocache“, gal ir atsakytų, tačiau vyresnis – vargu. O tai, pasirodo, vis populiarėjantis visame pasaulyje lobio ieškojimo žaidimas. Lietuvių kalboje kol kas atitikmens šiam žodžiui nerasta, bet daugelis įprastai jį vadina tiesiog lobiavimu.


Ketvirtadienį Palangoje, Vytauto g. 67, atidaryta vaškinių figūrų paroda. Susirinkusiems lankytojams parodą pristatė jos organizatorius ir autorius Armenas Arutjunjanas.


Palangos kurortas pristatytas turizmo parodoje Varšuvoje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 26 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas pristatytas balandžio 20-22 dienomis Lenkijoje, Varšuvoje vykusioje XVII tarptautinėje turizmo ir poilsio parodoje „LATO 2012“. Lietuvai parodoje atstovavo Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA asociacijos, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrai (TIC). Informacija apie Palangą teikta bendrame Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA...


Palanga pristatyta parodoje „VIVATTUR 2010“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 06 | Rubrika: Miestas

Vasario 26 dieną Palangos miesto delegacija vyko į didžiausią tarptautinę jau 16-tą turizmo, sporto ir laisvalaikio parodą „VIVATTUR 2010“, vykusią Vilniuje parodų centre „Litekspo“. Minėta paroda – viena didžiausių ir labiausiai lankomų parodų Baltijos šalyse. Šiemet parodoje dalyvavo 152 dalyviai iš 19-os šalių.


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 04 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius