Šventojoje sudegusios „Mažoji Armėnija“ savininkas Levon Markarjan: „Ugnies jėga buvo uraganinė – net langų stiklas nuo karščio sproginėjo"

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-02-20
Peržiūrėta
3056
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje sudegė kavinė „Mažoji Armėnija“
Šventojoje sudegė kavinė „Mažoji Armėnija“

Praėjusio ketvirtadienio vakarą, apie 22.20 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šventojoje, Kopų gatvėje 16, atvira liepsna dega namas. Deja, šiuo adresu įsikūrusią armėniškų patiekalų kavinę „Mažoji Armėnija“ gaisras suniokiojo negailestingai – sudegė apie 90 procentų kavinės pastato. Laimei, ugniai buvo užkirstas kelias į su kavine sujungtą namą, kuriame gyvena kavinės patalpų savininkai.
Kavinės „Mažoji Armėnija“ savininkas Levon Markarjan šeštadienio vakarą papasakojo „Palangos tiltui“, kas nutiko.
„Apie devintą valandą vakare aš dar buvau bare – mūsų picerija per karantiną dirba tik savaitgaliais, viskas, aišku, tik išsinešimui. Parėjau namo, atsiguliau, kai truputį po 10 valandos išgirdau, kad įsijungė kavinės signalizacija. Ne gaisro signalizacija, o bendra. Nuėjau pasižiūrėti, kad nutiko,“ – prisiminė L. Markarjan.
„Kai atėjau, kavinės vidus buvo ką tik pradėjęs degti, ugnies židinys buvo patalpų, kur buvo elektros dėžė, pusėje. Bandžiau pribėgti prie jos, bet ugnis jau didelė ir labai greitai plito. O aš net nebuvau telefono pasiėmęs. Nulėkiau pas (kavinės patalpų) savininką, iš kurių aš nuomuojuosi patalpas. Atbėgo jis, jo sūnus ir jo žentas – keturiese gesinome su ugnies gesintuvais. Jų bene penkis turėjome. Bet ugnies jėga buvo uraganinė – net langų stiklas nuo karščio sproginėjo,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo L. Markarjan.
Anot „Mažoji Armėnija“ savininko, ugniagesiai gelbėtojai iš Palangos atvyko per maždaug 20 minučių, bet pridūrė, kad strese galėjo tinkamai neįvertinti atvykimo laiko.
„Kai toks gaisras kilęs, kiekviena minutė atrodo amžinybė. Aš su savo mašina nelėkdamas greičiau iš Palangos į Šventąją atvažiuoju. Man užtenka ir 10 minučių,“ – sakė L. Markarjan.
Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Vidmantas Jarulis, sudegė apie 90 procentų kavinės, kuri buvo medinė.
„Ji buvo apie šimto kvadratinių metrų. Ji yra priblokuota prie gyvenamo namo. Gaisro tikėtina priežastis buvo palikti įjungti šildymo įrenginiai – tąnakt buvo apie 10 laipsnių šalčio, jutiminė temperatūra – apie 20 laipsnių šalčio. Elektros skydinė taip pat buvo rasta gerokai apdegusi,” – V. Jarulis sakė „Palangos tiltui.“
Anot V. Jarulio, tyrimą dėl gaisro atlieka Plungės PGT.
Bet L. Markarjan abejoja, kad gaisro kaltininkas – šildytuvas.
„Taip, jis buvo įjungtas. Bet įrenginys, jį aš vadinu kondicionieriumi – visai naujas, kainavo 1 600 eurų. Jis apšildinėjo patalpas, nes kitą dieną, penktadienį, turėjo dirbti mūsų picerija,“ – sakė verslininkas. „Kaip sakiau, ugnies daugiausiai buvo toje patalpų pusėje, kur buvo elektros skydinė.“
Armėnijoje gimęs verslininkas džiaugiasi, kad ugnis nepersimetė į namą, kuriame gyvena kavinės patalpų savininkas.
„Ugniagesiai spėjo laiku užgesinti,“ – sakė L. Markarjan.
Palangos PGT viršininkas V. Jarulis sakė „Palangos tiltui“, kad dėl karščio išsilydė kai kurių langų stiklai, kai kurių – išsproginėjo, apdegė į gyvenamą namą vedančios durys. V. Jarulis netiesa vadino L. Markarjan teiginį, kad ugniagesiai gelbėtojai iš Palangos atvyko per maždaug 20 minučių. „Yra tiksliai užfiksuota: nuo skambučio į Bendrąjį pagalbos centrą iki mūsų pirmos mašinos atvykimo užtruko 12 minučių."
Paprašytas preliminariai įvertinti žalą, „Mažoji Armėnija“ savininkas sakė „Palangos tiltui“, kad vien į virtuvės įrangą buvo investavęs apie 80 tūkstančių eurų.
„Labai labai liūdna. Buvau ir patalpas truputį atnaujinęs, tad bendra žalos suma tikrai yra virš 100 tūkstančio eurų. Pirmadienį lauksime draudimo eksperto, kalbėsime,“ – sakė verslininkas. „Laimei, kad turtas – ir patalpos – buvo apdrausti.“
Kavinė Šventojoje veikė jau 8 metus.
Nelaimės prislėgtas verslininkas kol kas neįsivaizduoja, ką darysiąs toliau.
„Čia jau buvome neblogai įsitaisę, mus žinojo klientai. Žinoma, viskas priklausys dabar nuo kavinės patalpų savininko valios – ką jis norės daryti toliau. Gyvenime nieko daugiau labai ir nemoku: noriu savo pradėtą veiklą tęsti,“ – prisipažino L. Markarjan.
Jis įdarbino apie 10-11 darbuotojų, tačiau dauguma dėl karantino buvo prastovose.
L. Markarjan jau susilaukė skambučių iš savo tautiečių, armėnų, gyvenančių ir verslu užsiimančių Lietuvoje – jie ne tik guodė, bet ir siūlė jam savo pagalbą.
„Bet ant kojų atsistoti turėsiu pats,“ – sakė verslininkas.
Šeštadienį, vasario 20 d., Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus padėkojo ESO ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ už operatyvų reagavimą į nelaimę.
„Dėkoju ESO ir „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojams už tai, kad operatyviai sureagavo į situaciją ir padėjo šventojiškiams, nukentėjusiems nuo gaisro. Vakar ryte su vicemeru Rimantu Mikalkėnu nuvykome pas nukentėjusius žmones, aptarėme situaciją. Paaiškėjo, kad elektros neturi ne tik jie, bet ir visa gatvė, kadangi sudegė ir pagrindinė elektros spinta. Šalia esančiame name gyvena nukentėjusiųjų nuo gaisro vaikai su trijų mėnesių kūdikiu. Naktį jie atsisakė mūsų pagalbos dėl viešbučio, miegojo pas vaikus. Vakar ryte susisiekėme su ESO Klaipėdos skyriaus vadovybe, vadovu Donatu Martinkumi. Atvykusios ESO pajėgos per 3 valandas pastatė naują elektros spintą. Žmonės, kurių dalį turto suniokojo gaisras, elektrą pasijungė laikinai nuo generatoriaus. Komunalininkai išvalė gatvę ir šaligatvį. Vanduo yra. Žmonės laikinai prisiglaudė pas netoliese gyvenančius vaikus, nes nenori važiuoti į viešbutį. Visa, kas šiuo metu reikalinga, išspręsta. Padėsime, kuo tik galėsime, ir toliau. Laimei, žmonės turtą buvo apsidraudę,“ – Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui.“
 

 

Jūsų komentaras:

Annika Wells 2021-04-13 16:41 (San Francisco / IP: 108.162.219.213)
Hi, I hope you are doing well. I want to contribute a guest post article to your website that may interest your readers. It would be of high quality and free of cost. You can choose the topic of the article from the topic ideas that I'll send you in my next email once you approve this offer. Please note that I will need you to give me a backlink within the guest post article. Please let me know if I shall send over some amazing topic ideas? Regards, Annika Wells

Eric Jones 2021-03-31 07:18 (New York / IP: 141.101.104.234)
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site - palangostiltas.lt - while surfing the net. You showed up at the top of the search results, so I checked you out. Looks like what you’re doing is pretty cool. But if you don’t mind me asking – after someone like me stumbles across palangostiltas.lt, what usually happens? Is your site generating leads for your business? I’m guessing some, but I also bet you’d like more… studies show that 7 out 10 who land on a site wind up leaving without a trace. Not good. Here’s a thought – what if there was an easy way for every visitor to “raise their hand” to get a phone call from you INSTANTLY… the second they hit your site and said, “call me now.” You can – Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site. CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better! That’s why we built out our new SMS Text With Lead feature… because once you’ve captured the visitor’s phone number, you can automatically start a text message (SMS) conversation. Think about the possibilities – even if you don’t close a deal then and there, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship. Wouldn’t that be cool? CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. You could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=palangostiltas.lt

Sigitas 2021-02-21 12:08 ([email protected] / IP: 162.158.183.240)
Smagu, kad sureagavote ir antraštę pakoregavote :)

Sigitas 2021-02-21 11:55 ([email protected] / IP: 172.69.138.33)
Noriu pastebėti, kad jau straipsnio antraštėje šmeižiami Palangos ugniagesiai, nurodant, kad į gaisrą jie atvyko per 20 min. ir tai pateikiama kaip tiesa. Iš tikrųjų iškvietimas gautas 22.21, o pirmas automobilis atvyko 22.34, taigi po 13 min. ir tai yra faktinė informacija, pateikta viešai prieinamoje PAGD paros įvykiu suvestinėje. Gerbiamas Palangos tilte, prašau tikrinti faktus, prieš rašant tokią informaciją.

Sigitas 2021-02-21 09:04 ([email protected] / IP: 172.69.194.45)
Noriu pasiteirauti, kodėl jau straipsnio antraštėje šmeižiami Palangos ugniagesiai, nurodant, kad į gaisrą jie atvyko per 20 min. ir tai pateikiama kaip tiesa. Iš tikrųjų iškvietimas gautas 22.21, o pirmas automobilis atvyko 22.34, taigi po 13 min. ir tai yra faktinė informacija, pateikta viešai prieinamoje PAGD paros įvykiu suvestinėje. Gerbiamas Palangos tilte, prašau tikrinti faktus, prieš rašant tokią infomaciją.

Rimis 2021-02-20 16:20 (IP: 141.101.76.29)
Gaila

Taip pat skaitykite

Palangoje, Lydekų gatvėje degė gyvenamasis namas

"Palangos tilto" informacija, 2021 03 22 | Rubrika: Miestas

Kovo 22-osios naktį ugniagesiams gelbėtojams pranešta apie gaisrą Palangoje. Degė gyvenamasis namas. Pranešimas apie gaisrą Lydekų gatvėje gautas po 3 val. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, namas degė atvira liepsna. Gaisro metu sukrito stogas, nudegė ir nuardytos stogo konstrukcijos, antro aukšto perdengimas. Apdegė ir prie namo priblokuotas medinis sandėliukas....


Praėjusio ketvirtadienio vakarą, apie 22.20 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šventojoje, Kopų gatvėje 16, atvira liepsna dega namas. Deja, šiuo adresu įsikūrusią armėniškų patiekalų kavinę „Mažoji Armėnija“ gaisras suniokiojo negailestingai – sudegė apie 90 procentų kavinės...


Koks namas statomas?

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 06 | Rubrika: Miestas

Nijolė Petrauskienė Facebook paskyroje Vieninga Palanga klausia: „Vasario 16-osios gatvėje 35 statomas 4 aukštų, 16 butų namas. Visi jo kaimynai norėtų sužinoti, ar čia vyksta savavališka statyba, ar yra išduotas statybos darbų leidimas tokiam pastatui. Kreipėmės į valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, tačiau nors jau antras mėnuo atsakymo dar...


Kaip sustabdyti kopų eroziją? Mūsų protėviai kopas saugojo vydami iš karklo vytelių apsaugines tvoreles, statydami akmenų sienas jūroje. O ką dabar daryti, kad kopos išliktų ir ateities kartoms? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su vyriausiuoju moksliniu bendradarbiu Lietuvos energetikos institute Algiu Džiugiu. Mokslininkas save vadina „dideliu“ Palangos...


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Praėjusį penktadienį, rugsėjo 7 d., 22.27 val. iš BPC Klaipėdos skyriaus buvo gautas pranešimas, kad dega gyvenamasis namas Palangos m. Sermiesčio g. 9. 22.31 val. ugniagesiams gelbėtojams atvykus, namas degė atvira liepsna. Namas mūrinis, 1 aukšto su mansarda, stogas dengtas čerpėmis. Gaisro metu stipriai sugadinta medinė terasa, apdegė 1-ojo aukšto 2 langai...


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Liepos 22-ąją, 15 val. 43 min. iš Bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad dega namas prie Žaros g. Palangoje. 15 val. 04 min. atvykus ugniagesiams, Saulėlydžio g. 20 degė namo stogas bei automobilio stoginė, buvo daug dūmų. Pastatas medinis, vieno aukšto su palėpe, stogas dengtas skarda. Prie pastato degė automobilis „Toyota Yaris“, kuris gaisro...


„Tik šiąnakt grįžau nakvoti, bet beveik nemiegojau: bute vis dar nėra elektros, sėdėjau žvake pasišviesdama. Septynerius metus kentėjome orgijas už sienos, ir va – kokia nelaimė. Kaip reikės viską susitvarkyti, juolab, kad kažkodėl mano pusėje stogo neketinama perkloti – tiesiog nežinau“, – ketvirtadienį guodėsi labiausiai nukentėjusi nuo...


Ganyklų gatvėje degė sunkvežimis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 17 | Rubrika: Kriminalai

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Palangoje, Ganyklų gatvėje, liepsnojo sunkvežimis „Scania R144LA“. Įtariama, kad transporto priemonė buvo padegta, tačiau vykstantis tyrimas turėtų patikslinti aplinkybes.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius