Verslininkai savo laimę vėl bandė kamuoliukais

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-05-03
Peržiūrėta
585
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Verslininkai savo laimę vėl bandė kamuoliukais

Praėjusį penktadienį įvyko konkursas prekybai viešose kurorto vietose. Anksčiau konkurso dalyviai traukė kamuoliukus – aiškinosi, kas teiks maitinimo paplūdimio paviljonuose, pramogų ir kitas paslaugas. Į „Palangos tilto“ klausimus atsakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėjo pavaduotoja Aušra Dangėlaitienė.
– Kiek prekybos vietų buvo pasiūlyta? Kiek ir kur jų buvo naujų?
– Atrankos buvo organizuotos ir vykdytos dėl 111 Palangos miesto savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nustatytų viešųjų vietų, t. y. viešųjų vietų, kuriose 2018-05-31 baigiasi nustatyto vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas išdavimą dydžio galiojimo terminas, ir viešųjų vietų, kuriose praėjusiais metais organizavus atrankas neatsirado nė vieno asmens, norinčio dalyvauti. Viena viešoji vieta šiais metais Tarybos nustatyta nauja, ir ji skirta jodinėjimo ir fotografavimo paslaugai teikti (prie Vaikų parko).
–Kas būdinga šių metų konkursui?
– Šiais metais, kaip ir praėjusiais, laimėtojui išrinkti taikytas „kamuoliukų traukimo“ principas.
– Kokie konkurso rezultatai? Į kurias vietas daugiausiai pretendavo verslininkų? Kurios nesulaukė jokio dėmesio?
– Paklausiausios Tarybos nustatytos viešosios vietos Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, kuriuose leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas (tarp jų ir viešoji vieta – tilto į jūrą pietinėje pusėje). Dėl pirmenybės įsigyti leidimą veiklai vykdyti šioje viešojoje vietoje buvo pateikta 15 prašymų.
Nepateikti prašymai dalyvauti atrankose dėl Tarybos nustatytų viešųjų vietų, kuriose leidžiama prekiauti paveikslais, dirbiniais iš gintaro, odos (Vytauto g. nustatytose viešosiose vietose pagal schemą Nr. 10, Nr. 12, Nr. 13, Nr. 15), teikti mobiliojo batuto, vandens dviračių, valčių nuomos paslaugas, prekiauti kava, arbata Jūratės ir Kastyčio skvere bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Dėl viešųjų vietų, kuriose organizuotos atrankos neįvyko, artimiausiu metu bus organizuojamos naujos atrankos.
– Kiek buvo surinkta rinkliavų per konkursą?
– 2018 m. balandžio 18 ir 27 d. vykusiose atrankose surinkta 238 620 eurų vietinės rinkliavos.
– Ar konkursai prekybai paplūdimio paviljonuose sulaukė tokio pat didelio dėmesio kaip ir prieš trejus metus?
– Viešosios vietos, kuriose leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas, yra paklausios, ir atrankose dalyvauja verslininkai, kurie ir ankstesniais metais teikė minėtas paslaugas.
– Kada bus skelbiamas kitas konkursas?
– Artimiausiu metu dėl Tarybos nustatytų viešųjų vietų, kuriose neatsirado nė vieno norinčio dalyvauti asmens, bus organizuojamos naujos atrankos. Informacija apie tai bus skelbiama Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.palanga.lt (Naujienos/ Aktualijos) ir vietinėje spaudoje.
– Kaip bus panaudotos lėšos, surinktos iš rinkliavų?
– Šios pajamos patenka į miesto biudžetą ir yra panaudojamos Palangos miesto gyventojų reikmėms.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kartu su pavasariu, atbundančia gamta mus aplanko ir Prisikėlimo džiaugsmas – su pakiliu virpesiu širdyse pasitinkame vieną iš gražiausių švenčių – šv. Velykas. Tebūna jos džiaugsmingos ir jaukios, te kiekvienus namus, kiekvieną širdį aplanko vidinė ramybė, šiluma ir pilnatvė. Te šv. Velykų varpų gausmas prišaukia laimę...


Praėjusio penktadienio rytas ir šis pirmadienio rytas buvo karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Buvo atrenkami laimėtojai, kurie gavo leidimus užsiimti prekyba viešose kurorto vietose.


Palangoje bandė visus apmauti, bet įklimpo patys

"Palangos tilto" redakcija, 2019 01 19 | Rubrika: Verslas pinigai

Daugiau nei prieš metus daugiabutį namą Palangoje pastačiusi Kauno nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Devega“ nutarė apgaulės būdu pataupyti, bet įklimpo į daugiau kaip 30 tūkst. eurų nuostolius. Palangoje centralizuotai vandenį tiekianti ir nuotekas valanti savivaldybės įmonė beveik po pusantrų metų trukusio bylinėjimosi sulaukė įsiteisėjusios nutarties.


Praėjusį penktadienį įvyko konkursas prekybai viešose kurorto vietose. Anksčiau konkurso dalyviai traukė kamuoliukus – aiškinosi, kas teiks maitinimo paplūdimio paviljonuose, pramogų ir kitas paslaugas. Į „Palangos tilto“ klausimus atsakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėjo pavaduotoja Aušra Dangėlaitienė.  


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


2005 metų rugpjūtį „Senjorų prezidiume“ jūros tilto prieigose ant suoliuko, pasak vieno Virgučio, moterų, net šių laikų merginų aistrų galimybes ir techninius reikalus gyvai aptarinėjo trys nesugriūvantys Palangos vyrai – fotografas-operatyvininkas Harvidas, fotografas-portretų laureatas Mangustas ir 80 metų „Berluskonio stiliaus“ palangiškis...


Keturiolika metų nelaisvės. Tokį nuosprendį išgirdo aštuoniolikmetis šventojiškis. Jis įsibrovė į svetimus namus, žiauriai sumušė pensininkę, ją apiplėšė, o išeidamas paleido dujas tikėdamasis, kad sprogimo ugnis sunaikins nusikaltimo pėdsakus.


Kiek dar verslininkai atrakcionams vietą mieste rinksis patys?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 28 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Pernai visą vasarą užtrukusios karštos batalijos su J.Basanavičiaus gatvėje atrakcionų parką įkūrusiais olandais tęsiasi ir šiemet. Tiesa, patyrę koncentruotą beveik visų verslą kontroliuojančių šalies institucijų spaudimą, šiemet olandų verslininkai jėga brautis į pamėgtą vietą nesiryžo. Kalbama, kad jie su savo taboru iškeliavo į Latviją, tad neliks...


Meras bandė apginti skandalingąjį komisarą

Pagal Delfi, lrytas.lt, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį Policijos departamentas pranešė, kad Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys atleidžiamas iš vidaus tarnybos už tai, kad žemino pareigūno vardą. Iš pradžių įvykio vietoje J.Kažys neneigė vairavęs mašiną, tačiau po kiek laiko prabilo kitaip. Pasak Policijos departamento, apie spalio 14-ąją, pusę dešimtos vakaro, Klaipėdos rajone, kelyje Klaipėda -...


Joninės – ant Alkos kalno, verslininkai pyksta

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 06 23 | Rubrika: Kultūra

Švęsdama Jonines Šventoji niekada nestokojo kūrybiškumo – šventės dažniausiai vykdavo skverelyje ties Prieplaukos ir Jūros gatvių sankryža, uoste. Šventes paįvairindavo baikerių motociklų riaumojimai, galiūnų pūškavimai ir juos raginančių žiūrovų šūksniai. Šiemet, taupant lėšas, Šventojoje buvo nuspręsta Jonines švęsti kartu su Rasų šventėmis. Kai kurie verslininkai dėl tokio sprendimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius