Verslininkai savo laimę vėl bandė kamuoliukais

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-05-03
Peržiūrėta
1805
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Verslininkai savo laimę vėl bandė kamuoliukais

Praėjusį penktadienį įvyko konkursas prekybai viešose kurorto vietose. Anksčiau konkurso dalyviai traukė kamuoliukus – aiškinosi, kas teiks maitinimo paplūdimio paviljonuose, pramogų ir kitas paslaugas. Į „Palangos tilto“ klausimus atsakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėjo pavaduotoja Aušra Dangėlaitienė.
– Kiek prekybos vietų buvo pasiūlyta? Kiek ir kur jų buvo naujų?
– Atrankos buvo organizuotos ir vykdytos dėl 111 Palangos miesto savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nustatytų viešųjų vietų, t. y. viešųjų vietų, kuriose 2018-05-31 baigiasi nustatyto vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas išdavimą dydžio galiojimo terminas, ir viešųjų vietų, kuriose praėjusiais metais organizavus atrankas neatsirado nė vieno asmens, norinčio dalyvauti. Viena viešoji vieta šiais metais Tarybos nustatyta nauja, ir ji skirta jodinėjimo ir fotografavimo paslaugai teikti (prie Vaikų parko).
–Kas būdinga šių metų konkursui?
– Šiais metais, kaip ir praėjusiais, laimėtojui išrinkti taikytas „kamuoliukų traukimo“ principas.
– Kokie konkurso rezultatai? Į kurias vietas daugiausiai pretendavo verslininkų? Kurios nesulaukė jokio dėmesio?
– Paklausiausios Tarybos nustatytos viešosios vietos Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, kuriuose leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas (tarp jų ir viešoji vieta – tilto į jūrą pietinėje pusėje). Dėl pirmenybės įsigyti leidimą veiklai vykdyti šioje viešojoje vietoje buvo pateikta 15 prašymų.
Nepateikti prašymai dalyvauti atrankose dėl Tarybos nustatytų viešųjų vietų, kuriose leidžiama prekiauti paveikslais, dirbiniais iš gintaro, odos (Vytauto g. nustatytose viešosiose vietose pagal schemą Nr. 10, Nr. 12, Nr. 13, Nr. 15), teikti mobiliojo batuto, vandens dviračių, valčių nuomos paslaugas, prekiauti kava, arbata Jūratės ir Kastyčio skvere bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Dėl viešųjų vietų, kuriose organizuotos atrankos neįvyko, artimiausiu metu bus organizuojamos naujos atrankos.
– Kiek buvo surinkta rinkliavų per konkursą?
– 2018 m. balandžio 18 ir 27 d. vykusiose atrankose surinkta 238 620 eurų vietinės rinkliavos.
– Ar konkursai prekybai paplūdimio paviljonuose sulaukė tokio pat didelio dėmesio kaip ir prieš trejus metus?
– Viešosios vietos, kuriose leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas, yra paklausios, ir atrankose dalyvauja verslininkai, kurie ir ankstesniais metais teikė minėtas paslaugas.
– Kada bus skelbiamas kitas konkursas?
– Artimiausiu metu dėl Tarybos nustatytų viešųjų vietų, kuriose neatsirado nė vieno norinčio dalyvauti asmens, bus organizuojamos naujos atrankos. Informacija apie tai bus skelbiama Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.palanga.lt (Naujienos/ Aktualijos) ir vietinėje spaudoje.
– Kaip bus panaudotos lėšos, surinktos iš rinkliavų?
– Šios pajamos patenka į miesto biudžetą ir yra panaudojamos Palangos miesto gyventojų reikmėms.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Palangos verslininkai atsisveikina su vasaros sezonu. Šį vertina palankiai. Šiltuoju metų laiku kurortą aplankė išrankūs šalies gyventojai, kurie nors ir taupė, tačiau noriai lankėsi kavinėse ar restoranuose. Deja, verslininkai šiemet pasigedo mielai išlaidaujančių turistų, rašo lrytas.lt


Besibaigiantį sezoną Palangos verslininkai palydi džiugiai. Vos atlaisvinus suvaržymus kurortus apgulė poilsiautojai. Nors skųstis nėra ko, nes sezonas buvo tikrai pelningas, bet kaip sako kai kurie verslininkai, šis sezonas buvo karantino „skylių“ lopymas: „pavasarinis karantinas mums pridarė daug nuostolių, būtent tuos nuostolius šią vasarą ir atidirbinėjome“, – kalbėjo vieno iš...


Finansų ministerija trečiadienį, rugsėjo 15 d., Vyriausybei pasiūlė iš esmės pritarti teikiamam įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo ketinama nustatyti, kad esant daugiau negu vienam asmeniui, prašančiam išduoti leidimą įrengti išorinę reklamą, prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės tarybos sprendimu nustatytose viešosiose vietose, skelbiamas viešasis konkursas pirmumo teisei pagal...


Trečiadienio, rugpjūčio 25 d., rytą Palangoje BMW X5 vairuotojas bandė papirkti Kelių policijos tarnybos pareigūnus. Malūno g. pareigūnai pastebėjo automobilį BMW X5, kurio vairuotojas nesegėjo saugos diržo.


Palangoje į naktinį klubą girtas vaikinas keliavo apsirūpinęs narkotikais. Sekmadienį, liepos 4 d., vos po vidurnakčio, apie 00.58 val. gautas pranešimas, kad Basanavičiaus g., Palangoje, apsaugos darbuotojas sulaikė asmenį, kuris į naktinį klubą bandė įsinešti plastikinį maišelį su žalsvos spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga.


Kartu su pavasariu, atbundančia gamta mus aplanko ir Prisikėlimo džiaugsmas – su pakiliu virpesiu širdyse pasitinkame vieną iš gražiausių švenčių – šv. Velykas. Tebūna jos džiaugsmingos ir jaukios, te kiekvienus namus, kiekvieną širdį aplanko vidinė ramybė, šiluma ir pilnatvė. Te šv. Velykų varpų gausmas prišaukia laimę...


Praėjusio penktadienio rytas ir šis pirmadienio rytas buvo karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Buvo atrenkami laimėtojai, kurie gavo leidimus užsiimti prekyba viešose kurorto vietose.


Praėjusį penktadienį įvyko konkursas prekybai viešose kurorto vietose. Anksčiau konkurso dalyviai traukė kamuoliukus – aiškinosi, kas teiks maitinimo paplūdimio paviljonuose, pramogų ir kitas paslaugas. Į „Palangos tilto“ klausimus atsakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėjo pavaduotoja Aušra Dangėlaitienė.  


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


2005 metų rugpjūtį „Senjorų prezidiume“ jūros tilto prieigose ant suoliuko, pasak vieno Virgučio, moterų, net šių laikų merginų aistrų galimybes ir techninius reikalus gyvai aptarinėjo trys nesugriūvantys Palangos vyrai – fotografas-operatyvininkas Harvidas, fotografas-portretų laureatas Mangustas ir 80 metų „Berluskonio stiliaus“ palangiškis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius