Visuotinis susirinkimas išreiškė nepasitikėjimą Palangos kredito unijos vadovais

Palangos tiltas, 2016-03-24
Peržiūrėta
2131
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visuotinis susirinkimas išreiškė nepasitikėjimą Palangos kredito unijos vadovais

2016-ųjų kovo 21-ąją įvyko Palangos kredito unijos visuotinis narių susirinkimas. Į susirinkimą užsiregistravo 192 unijos nariai. Retai kada unijų susirinkimuose balsuoja tiek daug unijos narių. Trečią kartą iš eilės per paskutinius dvejus metus susirinkimo pirmininku išrinko šių eilučių autorių Evaldą Petrauską. Į pirmininkus buvo pasiūlytas ir Centrinės unijos darbuotojas Vaidievutis Ipolitas Geralavičius. Už E. Petrauską balsavo 122 unijos nariai, už V. I. Geralavičių – 54 unijos nariai.
Susirinkime informavau, kad pats nekandidatuosiu į jokius valdymo organus. Susirinkimo pirmininku sutikau būti tik todėl, kad unjos nariai tiesiog užvertė prašymais padėti atgauti pajus.
Jau greitai bus metai, kaip esu Kredito unijų narių asociacijos pirmininkas. Teismuose, Lietuvos banke, unijose ginu unijų narių turtinius ir neturtinius interesus.
Per paskutinius 3 metus pagal Lietuvos banko statistiką Palangos kredito unija patyrė virš 3,2 mln. eurų nuostolių. Unija visokiais būdais slepia informaciją, kodėl dirba nuostolingai. Turima informacija leidžia manyti, kad galimai yra švaistomos unijos lėšos. Visuotinis narių susirinkimas pareiškė nepasitikėjimą unijos vadovais, valdymo organais ir juos nušalino nuo valdymo.
Kadangi visuotinis narių susirinkimas yra aukščiausias unijos valdymo organas, tai išrinko komitetą, kuris perims unijos valdymą, kol bus išsiaiškinta ar unijos lėšos per paskutinius 4 metus yra švaistomos, grobstomos. Ar teisėtai yra perkelta daug paskolų į kaimynines unijas. Ar kaimyninių unijų vadovai, esantys ir Palangos kredito unijos vadovais, piktnaudžiavo savo padėtimi? Į komitetą buvo išrinkti: Artur Arakelyan, Giedrius Petružis ir E. Petrauskas. Susirinkimo dalyviai įpareigojo komiteto narius su pareiškimu kreiptis į Generalinę prokuratūrą, Lietuvos banką, nepriklausomą audito kompaniją, kad įvertintų, kodėl yra tokie dideli nuostoliai.
Yra žinoma, kad, pavyzdžiui, iškėlus vieną paskolą į Mėmelio kredito uniją, Palangos unija patyrė apie 194 000 litų nuostolį. Mėmelio unijos vadovas H. Čepas, centrinės unijos vadovas F. Dirginčius ir centrinės unijos teisininkas Vytenis Tomkus buvo tie asmenys, kurie padarė minėtą žalą Palangos kredito unjai. Susirinkimo dalyviai nusprendė, kad artimiausiu metu komitetui turi būti perduota visa unijos veiklos dokumentacija.
Susirinkimo eiga ir priimtais sprendimais piktinosi cenrinės unijos vadovas F. Dirginčius ir vadovo patarėjas V. I. Geralavičius bei atsivežti darbuotojai. Centrinės unijos darbuotojas V. I. Geralavičius net norėjo kandidatuoti į stebėtojų pirmininkus. Unijos narių paklaustas, kada bus grąžinti pajai, tai V. I. Geralavičius atvirai pagrasino: „Jeigu Jūs čia plojate ir džiaugiatės, tai nematysite savo pajų visiškai niekada“. Kadangi buvo filmuojama, tai toks grasinimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Komitetas artimiausiu metu su pareiškimu kreipsis į Generalinę Prokuratūrą.
Mėmelio vadovas H. Čepas (jis – ir Palangos unijos stebėtojų tarybos pirmininkas, o jo pavaduotoja yra Palangos unijos valdybos narė), centrinės unijos darbuotojai, nepatenkinti visuotinio narių susirinkimo sprendimais, pasakė, kad jie po šio susirinkimo rengs savo susirinkimą ir priims sprendimus, kokius tik norės. Pasak jų, susirinkimas yra negaliojantis, nes buvo sprendžiami klausimai ne pagal darbotvarkę. Akivaizdu, kad tai melas, nes susirinkimas buvo sustabdytas balsų dauguma; išreikštas nepasitikėjimas unijos vadovais dėl patiriamų nuostolių ir unijos privedimo prie bankroto. Kadangi visuotinis narių susirinkimas yra aukščiausias valdymo organas, tai S. Garjonytė, V. Tomkus, Centrinės unijos, Mėmelio unijos vadovai turi suprasti, kad nebus toleruojamas toks neatsakingas unijos valdymas.
Komitetas informavo Lietuvos banko Priežiūros skyrių dėl Centrinės unijos noro perimti Palangos unijos valdymą. Norisi tikėti, kad į Palangos unijos valdymo organus ateityje bus išrinkti vietos bendruomenės atstovai ir unijos nariai galės vėl gauti geras finansines paslaugas.
Per 4 metus, kai uniją valdo Centrinė unija, mažėja indėliai, turtas, paskolų kiekis, o auga tik nuostoliai. S. Garjonytė spaudoje „seka pasakas“, kaip gerai dirba. Pagal Lietuvos banko statistiką, 2015 m. Palangos unija patyrė beveik 1,5 mln. eurų ir buvo pirma Lietuvoje pagal nuostolį, o Mėmelio unija patyrė beveik 350 tūkst. eurų nuostolių ir buvo antra Lietuvoje. Mėmelio unijos 2 valdybos nariai iš 3 yra Palangos unijos vadovai. Centrinės unijos vadovo F. Dirginčiaus pusbrolis Jonas Dirginčius yra Mėmelio unijos vienas iš vadovų. Suprantu, giminėms reikia padėti, bet kodėl turi kentėti Palangos unijos pajininkai, kurie neatgauna pajų? Tikimės, kad prokuratūra padės tai atsakyti.

Evaldas PETRAUSKAS

Jūsų komentaras:

Sazine 2018-05-24 19:11 ([email protected] / IP: 78.60.167.123)
Kuo daugiau turi, tuo daugiau nori. Arba apetitas kyla bevalgant. Ilga laika galvojau, jog visos kredito unijos yra tarpusavyje susietos, bet issiaiskinus jog ne, drasiai naudojuosi kku.lt paslaugomis. Salygos seniai patiko, bet del tokiu skandalu ir savo nezinojimo, jog tai visiskai skirtingi juridiniai asmenys, buvau nusiteikusi priesingai. Siaip idomu kaip issisuko tas truputeli praturtejes veikejas.

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius