Vyriausybė Palangoje posėdžiaus tik dvi valandas, bet laukiama konkrečių sprendimų

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-07-01
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Vyriausybė Palangoje posėdžiaus tik dvi valandas, bet laukiama konkrečių sprendimų

Po  mero Šarūno Vaitkaus apsilankymo praėjusį ketvirtadienį pas Vyriausybės kanclerį, buvo peržiūrėta Palangos savivaldybės valdininkų sudaryta darbotvarkė išvažiuojamajam Vyriausybės posėdžiui Palangoje liepos 12-ą dieną.

                 

Savivaldybės vadovai norėjo Vyriausybei spręsti pateikti 16 klausimų, bet po pokalbio su kancleriu nuspręsta darbotvarkėje palikti 11 klausimų. Išbrauktas siūlomas svarstyti klausimas dėl rinkliavų. Jo esmė – prašyti Vyriausybę inicijuoti Rinkliavų įstatymo pataisas, kad būtų panaikinta įstatymo nuostata, numatanti rinkliavų rinkimą savivaldybės konkurso būdu pagal atitinkamas programas nustatytose vietose. Vyriausybės nuomone, įstatymų pakeitimą turi inicijuoti Seimas. „Per Seimo narius Praną Žeimį ir Kretingoje išrinktą Vaidotą Bacevičių inicijuosime tokius įstatymo pakeitimus“, - sakė Š. Vaitkus.

Dar vienas išbrauktas klausimus – dėl kurorto kultūrinių renginių ne sezono metu rėmimo.

Prieš keletą metų šalies kurortai gaudavo iš šalies biudžeto papildomą finansavimą renginiams, kurie vyksta ne sezono metu – apie 600 tūkstančius litų per metus. Palanga gaudavo apie 210 tūkstančių litų. Tai buvo svari parama Palangos kultūriniams renginiams. Deja, per krizę tokia finansavimo eilutė buvo išbraukta.

Savivaldybė  siūlė Vyriausybei sugriežtinti baudas už komercinės veiklos pažeidimus privačiose valdose, bet klausimą buvo nuspręsta išbraukti.

Mąstant kaip sumažinti ekonomiškumą mieste, Vyriausybės buvo ketinta prašyti, kad ši ir Ūkio ministerija nukreiptų į Palangą tuos užsienio investuotojus, kurie yra Lietuvoje susidomėję švarios pramonės objektų pastatymu. Tačiau nuspręsta, kad tai turi būti daroma ministerijų lygmenyje.

Kaip sakė administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, klausimas dėl atrakcionų J. Basanavičiaus gatvėje yra „pakibęs“.

„Nesupraskite klaidingai, kad šie klausimai nebus sprendžiami. Bus – tik kitu lygmeniu. Vyriausybė nenori švaistyti laiko, jos manymu, ne pirmaeiliams klausimams“, - sakė Š. Vaitkus.

Ministrų kabinetas posėdžiaus Palangoje dvi valandas. Posėdis, planuojama, įvyks viešbutyje „Vanagupė“. Tą pačią dieną ministrų kabinetas lankysis ir Neringoje, kur spręs jos klausimus.

Premjeras A. Kubilius ir ministrai, sutarta, savivaldybės vadovų pasirinkimu, apsilankys prie kurio nors vieno kurorto objekto.

„Aš ministrams ir premjerui siūlysime apsilankyti Vasaros estradoje. Žinoma, sustosime ir prie kurhauzo. Manau, kad ministrai ir premjeras norės pasivaikščioti J. Basanavičiaus gatve, tai jie turės progą pamatyti ir atrakcionus“, - sakė miesto vadovas.

Trečiadienį meras, tradiciškai susitikęs pabendrauti su žurnalistais, pranešė, kad „vyksta labai daug viešųjų pirkimų“. Žinoma, jų gausa byloja apie administracijos aktyvų darbą. Bet susitikimo metu buvo iškeltas klausimas, ar nepritrūks savivaldybė pinigų neplanuotų techninių projektų parengimui. „Nepristigs, nes biudžeto susirinkimas vyksta gerai. Kaip žinia, Palangos biudžetas labiausia yra papildomas po sezono, o jis verslininkams žada būti neblogas“, - sakė Š. Vaitkus.

Palangoje turėtų atsirasti nemokamas vaikų poilsio parkas. Apie galimybę finansiškai prisidėti prie projekto trečiadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė kalbėjo su bendrovės „Orlen Lietuva“ atstovais – generalinio direktoriaus pavaduotoja logistikai Danielia Krelovska bei vamzdynų ir jūrinių terminalų direktoriumi Linu Baužiu.

Anot Š.Vaitkaus, kurorto Savivaldybė šioms reikmėms turi 150 tūkst. litų, tačiau tokios sumos nepakanka. „Norisi mažiesiems pasiūlyti daug atrakcijų – įrengti vaikų miestą su laipynėmis, čiuožyklomis, sūpuoklėmis, taip pat – mechaninių karuselių. Parko danga turėtų būti guminė, kad žaisdami mažyliai neužsigautų“, - kalbėjo Š. Vaitkus.

Meras atkreipė dėmesį, jog vaikų reikmėms ateityje būtų galima pritaikyti ir šalia esantį miškelį – čia galėtų atsirasti mįslių takas ar pasakų personažų skulptūros.

Bendrovės „Orlen Lietuva“ atstovai patikino, jog galimybė prisidėti prie šio projekto juos domina. Mainais už finansinę pagalbą prašoma kitąmet bendrovei sumažinti nekilnojamojo turto mokestį. Tačiau mokesčio lengvata būtų mažesnė, nei bendrovė investuotų į minėtą projektą. 

Vaikų parko vizualizacija jau rengiama, ją ketinama baigti iki rugpjūčio. Miesto vadovai bei bendrovės „Orlen Lietuva“ atstovai sutarė vasaros pabaigoje dar kartą susitikti ir konkrečiau aptarti „Orlen Lietuva“ prisidėjimo prie projekto galimybes.

„Orlen Lietuva“ yra didžiausias nekilnojamojo turto mokesčio mokėtojas Palangoje.

 „Orlen Lietuva“, turinti terminalą Būtingėje, Palangos biudžetą papildo liūto dalimi – 6 milijonais litų per metus.

Kaip pranešė administracijos direktorė A. Kilijonienė, šią savaitę įvykusį konkursą Palangos Kultūros centro direktoriaus pareigybėms užimti laimėjo Žilvinas Kažys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 5-ąją minime mums visiems svarbią datą – Palangos miesto gimtadienį.


Pradingus elektrai po praėjusio ketvirtadienio vakaro- penktadienio rytmečio audros, palangiškis Petras Cirtautas, gyvenantis Palangoje, Gintaro g. 17., tris dienas desperatiškai ieškojo pagalbos, o jos sulaukė ankstyvą pirmadienio rytą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Liepą Palangos miesto savivaldybė paskelbė, jog ketina įrengti miesto prieigose miesto ženklą, tad laukianti pasiūlymų. Pateikė ir konkrečius reikalavimus, ko lauktų iš miesto ženklo. Terminas, iki kada buvo laukiama pasiūlymų, jau baigėsi, tačiau konkursas dar neįvykdytas – netrukus paaiškės, ar buvo sulaukta dėmesio vertų pasiūlymų, o gal teks procedūrą ir pakartoti.


Seime dvi kadencijas baigęs palangiškis Pranas Žeimys jau turi darbą – jis įsidarbino Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus padėjėju.  


Trečiadienį, kovo 23 dieną, Palanga tapo dar vieno istorinio įvykio liudininke: Palangos oro uoste nusileido pirmasis pigių skrydžių bendrovės „Wizz Air“ lėktuvas iš Londono Lutono oro uosto. Pradedami nauji skrydžiai bus vykdomi tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Klientų dieną oro uoste...


Spalio 30 d., atsižvelgdamas į rinkėjų išsakytą susirūpinimą dėl biokuro katilinės statybos pabaigos, Tarybos posėdžio metu su paklausimu kreipiausi į savivaldybės tarybos merą Šarūną Vaitkų, ar tikrai katilinės darbai bus baigti iki datos, kurią žiniasklaidoje įvardino tiek meras, tiek rangovai. Vietoje atsakymo miestiečiams į aktualų klausimą, buvau priblokštas keista...


Vakarykščiame Palangos miesto tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti 40 klausimų. Tačiau jų sumažėjo, nes politikai balsavo už tai, kad visi sprendimų projektai, kuriuos rengė Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius, būtų atidėti kitam posėdžiui. Jau įpusėjus posėdžiui, valdančiosios daugumos siekis, nepaisant susitarimo posėdžio pradžioje, išklausius Šventosios...


Kurios savivaldybės ir jos mero savimeilės neglosto aukšti savivaldybės ar mero vieši reitingai? Žinoma, tokių nerasi, nes pavadinimas ar vardas 60-ies savivaldybių ar jų vadovų viršuje ne tik malonina širdį, bet ir skatina kolegų pagarbą, garantuoja trumpesnius kelius valdžios koridoriuose ir didesnį rinkėjų palaikymą. Bet ko verti tokie reitingai, jeigu...


Po  mero Šarūno Vaitkaus apsilankymo praėjusį ketvirtadienį pas Vyriausybės kanclerį, buvo peržiūrėta Palangos savivaldybės valdininkų sudaryta darbotvarkė išvažiuojamajam Vyriausybės posėdžiui Palangoje liepos 12-ą dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas