Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos darbų paroda

Palangos tiltas, 2022-06-13
Peržiūrėta
878
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos darbų paroda

Birželį Palangos viešosios bibliotekos parodų salės ekspozicijoje – viešnios iš Vilniaus, tapytojos ir scenografės Giedrės Riškutės-Kariniauskienės originalūs ir nepakartojami paveikslai. Nors G. Riškutė-Kariniauskienė daug savo gyvenimo metų paskyrė ne tik tapybai, bet ir teatrui, tačiau, menininkės teigimu, tapyba visuomet užėmė labai svarbią vietą jos gyvenime ir visada užims. Prisipažįsta tapanti nuo pat mažens, tad gamta jai – vienas iš įkvėpimo šaltinių.

Tarptautinių ir Lietuvos kūrybinių simpoziumų, plenerų, grupinių parodų dalyvė, tarptautinių tapytojų konkursų laureatė įkvėpimo ieško ir Palangoje. Menininkė  dalyvavusi LDS tapybos pleneruose Palangoje, mėgsta ilgam atmintyje išliekančius pajūrio peizažus, jūrą, gamtos reiškinius. Atsiplėšus nuo realybės jos piešinių eskizai gimsta vos turint laisvą minutę. Dirbant teatre tarp spektaklių pastatymų profesorė rasdavusi laiko pasivaikščioti prie jūros, kuri tapytoją inspiravo jautriai stebėti virsmus ir įgytas patirtis perkelti ant drobių paviršiaus: ,,Tie visi jūros apšvietimai, kuriuose susipina įvairios mintys, tos erdvės veda nuo peizažo iki abstrakcijos – ir dangus, ir žemė kartais visai sutirpsta, visiškai suabstraktėja ir savaime padiktuoja tavo kelią. Vaizdai išlieka atmintyje. Man svarbus tas ryšys su gamta, abstraktus vaizdas, ieškojimas šviesos, kažkokios gilumos paveiksle, bet tai tik mano subjektyvi nuomonė, gal kiti visai to nemato, o gal ir mato. Aš pati siekiu ir man labai svarbu, kad mano darbas būtų pripildytas šviesos ir kažkokių savų emocijų“, – sako menininkė.

G. Riškutė-Kariniauskienė – Dailininkų sąjungos, LATGA narė. Lietuvoje privačiose kolekcijose – per 300 autorės darbų. Dirbo Kauno muzikiniame teatre teatro dailininke, sukūrė scenografiją ir kostiumus 45 pastatymams, Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėms. 

Vilniaus Dailės akademijoje studijavo scenografiją ir tapybą. Dėstė Lietuvos edukologijos universitete, šiuo metu – Vytauto Didžiojo universiteto profesorė.

Paroda – išskirtinė, tapyba – unikali, kupina geros emocijos, prisodrinta vaiskiomis spalvomis, bylojanti harmoniją, stebinanti, neįpareigojanti ir neapsunkinanti. Ekspozicija kviečia gėrėtis plastiškų, švelnių pustonių ir formų purumu įtraukiančių G. Riškutės abstrakcijų deriniu. Toks lengvumas, šviesus džiugesys, sumišęs su ilgesiu, apima žiūrint į G. Riškutės paveikslus!

Kviečiame ir Jus pamatyti šią parodą. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje rugpjūčio mėnesi eksponuojama palangiškio menininko Gintaro Puškoriaus tapybos darbų paroda. 


Palangos kurorto muziejuje rugpjūčio 5-28 d. eksponuojama klaipėdiečio menininko Ernesto Žvaigždino tapybos paroda, skirta Klaipėdos 770-ajam gimtadieniui. 


Birželį Palangos viešosios bibliotekos parodų salės ekspozicijoje – viešnios iš Vilniaus, tapytojos ir scenografės Giedrės Riškutės-Kariniauskienės originalūs ir nepakartojami paveikslai. 


Ištikimo aliejinei tapybai ir lietuviškajam peizažui V. Šato drobės – pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas  surengęs ne vieną parodą Lietuvoje ir už jos ribų. Meno kūrėjų asociacijos narys.


Ji gali būti tikra sielos gydytoja, – žvilgtelkite ir Jūs Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje gegužės 6 – 31 dienomis.


Tapybos abstrakcijos perteikia pavasariškas nuotaikas. Pasauliai įvairiuose lygmenyse autoriaus traktuojami kaip gamtos ir dangaus kūnų fragmentai. Kai kuriuose darbuose galime įžvelgti horizonto liniją, augmeniją, miško motyvus. Kituose – sutviska žvaigždžių sidabras, kosminės, žėrinčios dulkelės.


Viešosios bibliotekos skaityklos salėje vasario mėnesį eksponuojama Palangos TAU dalyvės Angelės Skurdauskienės tapybos darbų paroda ,,Artyn savęs“.  


Viktoro Šato drobės yra pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas yra surengęs ne vieną parodą Lietuvoje, Argentinoje.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius