Miestas

Politikos Eurovizijoje, rinkimuose į Europos Parlamentą, Palangos mero Šarūno Vaitkaus šansus vertina 1 iš 10, bet Jurgis Razma ir Laima-Liucija Andrikienė sako: „Politika – pilna netikėtumų“ 2

Birželio  9 dieną vyks rinkimai į Europos Parlamentą (EP), kuriuose dalyvauja ir vienintelis palangiškis, Palangos meras, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus...

Palanga siūlo vasarą pradėti įspūdingai – kviečia Kurorto festivalis

Palanga kviečia švęsti – jau kitą savaitgalį, gegužės 31 – birželio 2 dienomis, į linksmybes pasinerti vilios Kurorto festivalis. 

Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis vyks gegužės 30 dieną, 9 valandą

Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis vyks gegužės 30 dieną, 9 valandą.

Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis vyks gegužės 30 dieną, 9 valandą.


Koncertai, pramogos, edukacija – visa tai jau parengta. Festivalis „Myliu Palangą 2024“ ateinantį savaitgali įsuks ir svečius, ir kurorto gyventojus.


Kodėl reguliarus apgamų tikrinimas būtinas vasaros pradžioje? Su vasaros sezono pradžia Palangos pajūryje vis daugiau laiko praleidžiame lauke, mėgaudamiesi saulės šiluma ir jūros malonumais. Tačiau šis malonumas neatsieina be rizikos mūsų odai. Saulės spinduliai, nors ir suteikia gyvybę, gali sukelti odos pažeidimus ir ilgainiui – rimtesnes odos ligas. Būtent todėl svarbu ne tik mėgautis...


Palangos miesto savivaldybės administracija siekia nuolat gerinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Jūsų nuomonė mums labai svarbi.


Vakar dienos popietę įvyko pirmasis 2024–2027 metų kadencijos Palangos kurorto muziejaus tarybos posėdis. Posėdžio metu buvo išrinkti tarybos vadovai ir aptarti svarbūs muziejaus veiklos klausimai bei ateities perspektyvos.


Jeigu Vilniaus miestą saugo ant jo nutūpę balti angelai, tai Palangą puošia „Baltasis angelas“. Būtent taip pavadinta viena seniausių šio miesto vilų.


Vonia yra viena iš svarbiausių patalpų jūsų namuose, kurioje galite rasti ramybę ir atsipalaidavimą. 


Kačiukai yra labai aktyvūs ir sparčiai augantys gyvūnėliai, todėl svarbu tinkamai subalansuoti jų maitinimą, kad jie augtų sveiki ir stiprūs.


Tinkamos valties pasirinkimas gali būti svarbus sprendimas, ypač, jei planuojate aktyviai leisti laiką vandenyje.


Saulės elektrinės yra tvari ir aplinkai draugiškas energijos šaltinis, kuris tampa vis populiaresnis pasaulyje.


Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami pasitikti vasarą su kurorto festivaliu „Myliu Palangą“, kurio metu visą pirmąjį birželio savaitgalį (gegužės 31 d. – birželio 2 d.) netrūks pramogų nei žemėje, nei danguje.


Šiemet dviračių nuomotojai Palangoje sukruto anksčiau, mat lepina orai. Kai kurie dirba jau kone du mėnesius, nors vasaros sezoną Palanga atidaro tik gegužės pabaigoje. Kokio sezono tikisi kurorto dviračių nuomos verslininkai? Apie tai buvo kalbama LNK žiniose.


Gegužės 28 d., 13 val., prie Palangos centrinės gelbėjimo stoties (Žvejų g. 2A, Palanga), vyks akcija „Saugi mano vasara“! 


Paskutinį gegužės savaitgalį (24-26 d.), pasitinkant vasarą, kviečiame prisijungti prie tarptautinės upių pakrančių švarinimo iniciatyvos River Cleanup. 


Trečiadienį Darbėnuose vyko renginys, skirtas Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti.


Gegužės 17 d. Palangos Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko Sporto festivalis, skirtas Vaikų dienai paminėti. Siekiant padovanoti moksleiviams smagų laiką ir džiugias emocijas, renginys organizuotas kartu su Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos bendruomene. 


Su žydinčių sodų ir gėlių skleidžiamu aromatu savaitgalį miesto neįgaliųjų draugijos nariai rinkosi į bendruomenės namus, kur pakviestas svečias - Palangos miesto Rinkliavos Centro direktorius Algimantas Bliuškis supažindino su lengvatomis.


Šią vasarą liepos 8–11 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus vėl kvies į dienos stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves „Mano istorija“ 10–14 metų paaugliams. 


Gegužės 18 d. Vievyje vyko suaugusiųjų chorų konkursas-festivalis ,„Mūsų dainose". Jame dalyvavo virš 30 chorų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos.


Kelių pastarųjų metų ekonominės situacijos paveikti lietuviai atidžiau planuoja kelionių biudžetą ir vis dažniau iškeičia Baltijos jūrą į poilsį pietų Europoje, rašoma „Kelionių panoramos“ pranešime žiniasklaidai.


„Mūsų istorija – tai nuolatinė kova dėl Lietuvos vardo išsaugojimo pasaulio žemėlapyje. Reti ir trumpi naujaisiais amžiais buvo tie periodai, kuriuos mums likimas skyrė valstybę kurti. 


Gegužę žydi žiedai, žydi ir mūsų talentai. Palangos senoji gimnazija didžiuojasi, kad mūsų gimnazijoje  mokosi talentingi vaikai, aktyvūs ir už mūsų mokyklos ribų. 


Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis gydant nutukimą – atlikta pirmoji Baltijos šalyse endoskopinė operacija po skrandžio apylankos. 


Buvo planuota, kad rangovas, UAB „Plungės lagūna“, birželio mėnesį planuoja uždės pirmą asfalto sluoksnį ant Kontininkų gatvės ir leis automobiliams važiuoti šia gatve.


Palanga tampa tarptautinių renginių organizavimo vieta.


Palangoje kyla Marriott viešbutis – jau pastatyti beveik du aukštai po žeme, taip pat parkingas, SPA, baseinai, konferencijų centrai, restoranai.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Respublikos Prezidentą II rinkimų ture, iki 20 valandos vakaro Lietuvos savivaldybėse iš viso balsavo daugiau kaip 96 tūkst. rinkėjų. Dar virš 7 tūkstančių balsavo specialiuosiuose punktuose.


Šeštadienį ir sekmadienį (gegužės 25–26 dienomis) Kretingos mieste ir apylinkėse vyks bendros Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos policijos, Viešojo saugumo tarnybos, Kretingos rajono savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pratybos. 


Kaip ir kasmet, prasidedant vasarai darbą pradeda sezoninės „Rimi“ parduotuvės – Palangoje durys atveriamos gegužės 23 d., Šventojoje – nuo gegužės 30 d., o Trakuose nuo birželio 1 d. ilgės parduotuvės darbo laikas.


Vienos labiausiai prestižinių vandenlenčių varžybų pasaulyje – „Red Bull WakeDuel“ – šiemet birželio 5–8 dienomis vėl sukvies elitinius sportininkus ir jų talento gerbėjus į šalia Palangos esantį „313 cable park“. 


Gegužės 15-17 dienomis, Drevernoje ant Kuršių marių kranto įvyko 16-oji Klaipėdos universiteto (KU) organizuojama nacionalinė jūros mokslų ir technologijų konferencija „Jūros ir krantų tyrimai 2024“.


Tik prieš porą mėnesių į skaitytojų širdis pasibeldė Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ kūrėjos Anelės Emilijos Mažeivaitės išleista antroji poezijos knyga „Pelėdos veidas“.


Gegužės 15 dieną Palangos bibliotekoje įvyko literatės Anelės Emilijos Mažeivaitės antrosios poezijos knygos „Pelėdos veidas“ sutiktuvės. Tai – lyg pavyzdinė šventė, organizuota pačių pajūrio literatų. 


Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rūmuose pirmą kartą surengtas Iškilmingas baleto gala koncertas, dedikuotas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui, publikai atvėrė magišką šokio pasaulį.Darbdaviai šiais metais personalo poreikį vasaros sezonui suplanavo kiek anksčiau nei pernai - darbo ieškantys žmonės balandį turėjo galimybę rinktis iš daugiausiai laisvų darbo vietų per pastarąjį pusmetį, rašoma Užimtumo tarnybos pranešime žiniasklaidai. 


Siekis gyventi tobulai, ribotas atsparumas stresui, visuomenės spaudimas, per pandemiją ir prasidėjus karui Ukrainoje tebesitęsiantis nerimas – tik keli iš veiksnių, atvedančių žmones pas medikus spręsti psichologinių problemų. 


Palangoje jau trečią sezoną besisukantis apžvalgos ratas Klaipėdoje turi brolį. Uostamiestyje pradėjo veikti „Laimės ratas“. Iš Šiauriniame rage pastatyto apžvalgos rato atsiveria uosto, jūros vartų ir Klaipėdos senamiesčio vaizdai.


Šią savaitę Palangoje įvyks Baltijos šalių ir Šiaurės grupės gynybos ministrų bei gynybos politikos direktorių susitikimai. Valstybių atstovai aptars aktualius saugumo ir gynybos klausimus bei paramą Ukrainai.


Savaitgalį vasaros sezoną pradeda Klaipėda. Uostamiestyje vyksta įvairūs renginiai: nuo Žuvies dienos, iki Vilties bėgimo.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos miesto socialinių paslaugų centru nuo 2022 metų įgyvendina projektą „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Palangos miesto savivaldybėje“. 


Antradienį prasideda tris dienas truksiantis balsavimas iš anksto Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture.Savaitgalį Kaune, „RIO arenoje“ surengti Lietuvos U12 tinklinio čempionatų finalai. Lemiamose kovose iš viso žaidė 16 mergaičių ir 4 berniukų komandos.


LNDM Palangos gintaro muziejus kviečia į dizainerio ir tyrėjo Manto Lesausko personalinės parodos „Peripheria x Cor“ atidarymą. Parodos atidarymas 2024 m. gegužės 24 d., penktadienį, 17 val.


Keleiviams lengvai prieinamos nemokamos geriamojo vandens stotelės nuo šiol veikia visame Lietuvos oro uostų tinkle.


Palangos „Olimpo“ ateities istorijoje – naujas posūkis. Tinklalapio BasketNews žiniomis, Renaldas Seibutis atsitraukia nuo iniciatyvos susigrąžinti klubą į savo rankas ir sieks karjeros trenerio kelyje.


Ko gero, jūsų keliai šią vasarą, ar dar greičiau, veda į Palangą, didžiausią šalies kurortą. Palangos miesto savivaldybės Tarybai pakoregavus automobilių statymo kurorte tvarką, Palangos miesto rinkliavų centras (PMRC), kuris renka rinkliavas už parkavimą, vairuotojus įspėja ir prašo būti atidžiais. Ir ne tik. „Automobilių valdytojai ar vairuotojai būtų dėmesingesni ir atkreiptų dėmesį ne tik...


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvas „Jūrė“ paskutinę balandžio mėnesio dieną atšventė dešimtmečio jubiliejų. Kolektyvo vadovė Janina Serapinienė džiaugėsi, jog kolektyvas sėkmingai gyvuoja ir jo narės klesti – mėgaujasi šokiu, bendryste ir surastu pomėgiu, be kurio nebeįsivaizduoja savo gyvenimo. „Visko būna, bet džiugu, kad visada randame kompromisą, kad ir kokį klausimą...


„Palangos tilto“ straipsnis „Tūkstantmečio mokyklų“ kūrybingumo ugdymo mokymuose Palangos mokytojos turi papasakoti ir apie savo pirmąjį bučinį kitoms tai filmuojant“, kurį paskelbėme balandžio 18-ąją, sulaukė didelio skaitytojų ir kurorto švietimo bendruomenės dėmesio. Tačiau Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Nedzveckienė  užima gynybines pozicijas ir į kritiką nereaguoja....


Buvusios unikalios Palangos duonos gamyklos patalpos virs šiuolaikiška menine erdve „Palangos duonos Fabriku“. Šią vasarą miesto gyventojai bei svečiai čia galės lankytis išskirtinėse parodose, koncertuose bei degustacijose.


Elektros darbai yra esminis aspektas siekiant užtikrinti elektros įrenginių saugumą ir efektyvumą tiek pramonėje, tiek kasdieniame naudojime. Šiame straipsnyje aptariame esmines paslaugas, jų technologinius ypatumus ir saugumo reikalavimus.


Gegužės 11 dieną Kėdainių arenoje vyko Lietuvos Kyokushin Karate jaunučių ir jaunimo čempionatas - tai vienos svarbiausių karate sezono varžybų, nes jame sportininkai turi galimybę iškovoti kelialapius į Europos čempionatą.


Už tai, kad būtų nukelti sovietiniai paminklai, balsavę kelių Lietuvos savivaldybių tarybų nariai, merai papildė Rusijos ieškomų asmenų sąrašą.


Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į išskirtinį susitikimą – Jūratės Rekevičiūtės (1969–2019) kūrybos prezentaciją, skirtą jos kūrybinio kelio pradžiai. 


Nacionalinis kraujo centras gegužės 20 d., pirmadienį, kviečia dalyvauti neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje.


Pirmoje LDS Palangos dailės rezidencijų programoje dalyvaujantys menininkai - Javier García Sánchez (JAV), Madeleine Popkin (JAV), Eva Z. Schmitt (Vokietija) ir Tsu Ou-Yang (Taivanas) kviečia į savo kūrybos pristatymo renginius Palangoje.


2024 m. gegužės 13 d. buvo atlikti Palangos miesto vaikų žaidimų aikštelių smėlio parazitologiniai tyrimai, kurių metu parazitologinės taršos neaptikta.


Trečiadienį Savivaldybėje apdovanoti projekto „Saugi šeima – mano tvirtovė“ nugalėtojai – jiems įteikti marškinėliai su pačių iniciatyvos dalyvių atsiųstomis nuotraukomis.


Miesto turgus yra gyva krašto istorijos dalis, liudijanti ne tik prekybos, bet ir kultūrinio gyvenimo raidą mieste, atspindinti laikmečio madas, skonius. 


Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose. 


Viena žymiausių Lietuvos pianisčių Ieva Dūdaitė skelbia didžiausius savo karjeros koncertus pavadinimu „Grand Piano Show“. Vilniaus ir Kauno arenose bei Palangoje pasirodysianti kompozitorė ir atlikėja taps pirmąja pianiste mūsų šalies istorijoje, surengsiančia turą arenose. 


Palangos senoji gimnazija šiandien paminėjo Vyšivankos dieną, kuri labai svarbi mūsų mokykloje besimokantiems ukrainiečiams ir visiems šiuo metu laisvę ginančios Ukrainos bičiuliams. 


Gegužės 25 d. 12 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos atvira jaunimo erdve „Be stogo“ ir VšĮ „Metų rievės“ kviečia susiburti orientaciniam iššūkiui.


Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas su kitais parlamentarais lankėsi Ukrainoje, Kijeve, Radoje (Ukrainos parlamente). M. Skritulskas paskelbė tokį įrašą socialiniame tinkle Facebook.


Kai įprastuose socialiniuose tinkluose dalijatės savo įrašais – nuotraukomis ar mintimis – žinote, kad juos matys ir vertins visi drauguose esantys žmonės.


Palangos miesto gyventojai ir atvykstantys poilsiautojai šią vasarą turės daugiau galimybių atsiskaityti už parkavimą – nuo gegužės 15 dienos mieste pradeda veikti nauja programėlė vairuotojams „carOne“. 


Gegužės 13 - 26 dienomis Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama lietuvės režisierės, žurnalistės Dianos Marios Olsson fotografijų paroda „Laikyk mane arčiau".
Praėjusį penktadienį, gegužės 10 d. Kauno technologijų universiteto Cheminės technologijos fakultete vykusiame finaliniame „Akademiko Jono Janickio chemijos konkurso“  etape I-os vietos diplomas atiteko mūsų Gimnazijos IIIE kl. gimnazistei Emilijai Sebeckis. 


Šis pavasaris Palangos kurhauze klausytojams dovanojo įsimintinus koncertus. „Minint 200 metų sukaktį, pirmiesiems kultūros puoselėtojams grafams Tiškevičiams įsigijus Palangos dvarvietę, koncertų cikle keliavome pro praėjusių amžių muziką su Lietuvos ir tarptautinėmis žvaigždėmis.


Tvarkomas Palangos senosios gimnazijos vidinis kiemas

"Palangos tilto" informacija, 2024 05 14 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės biudžeto lėšomis, kurias skyrė taryba, tvarkomas Palangos senosios gimnazijos vidinis kiemas.  „Bus erdvė ir poilsiui, ir nedideliems  renginiams. Gimnazija rekonstruota 2021 metais. Šiuo metu vyksta iš šios ugdymo įstaigos stadiono rekonstrukcija,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus paskelbė Facebook.


Lietuvoje kasdien nustatoma po naują gimdos kaklelio vėžio atvejį – maždaug 400 per metus ir tai yra vienas blogiausių rodiklių Europoje.


Palangiškiai gegužės 6 d. prisijungė prie neeilinio tarptautinio renginio „International March of the Living 2024“ (lietuvių k.: „Gyvųjų maršas“) Aušvice (Lenkija). 


Pasitikėjimas suaugusiais – vienas svarbiausių aspektų sveikai vaiko emocinei raidai, todėl gebėti bendradarbiauti su suaugusiais vaikai turėtų išmokti kuo anksčiau, tikina psichologai. 


Atėję 2024-ieji įpūtė naujų vėjų į mados pasaulį ir į akinių tendencijas. Pastebima, kad šių metų akinių tendencijos yra kaip niekada įvairios – siūloma stilių įvairovė nuo sportiško iki prašmatnaus, nuo ekologiško iki išmanaus. 


Gegužės 13 - 26 dienomis Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama lietuvės režisierės, žurnalistės Dianos Marios Olsson fotografijų paroda „Laikyk mane arčiau". 


2024 m. gegužės 7-ąją,   Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė sukėlė skaitymo bangą – prisijungė prie akcijos „Lietuva skaito“, kurią organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija.


Penktadienį „Jurbarko-Kario“ klubui paskelbus, kad komanda dėl infrastruktūrinių ir kitų iššūkių atsisako galimybės dalyvauti 2023–2024 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone, nušvitusia galimybe siekia pasinaudoti Palangos „Olimpo“ klubas.


Šešiose Palangos rinkimų apylinkėse rinkėjai labiausiai palaikė dabartinį prezidentą Gitaną Nausėdą – 41.59 procento balsavo už jį. Už premjerę, Tėvynės Sąjungos -LKD kandidatę Ingridą Šimonytę – 22.34 procento, Igną Vėgėlę – 15.43 procento, Remigijų Žemaitaitį – 8.64 procento, Eduardą Vaitkų – 5.33 procento, Dainių Žalimą –  3.73 procento, Giedrimą Jeglinską – 1.37...


Šį savaitgalį Lietuva gyvena dviem įvykiais – muzikiniu ir politiniu, tai yra Prezidento rinkimais ir „Eurovizija“. Paliekant nuošaly politiką ir kalbant apie muziką labai labai tikėtina, kad vieną dieną, ir galbūt visai greitai, į „Eurovizijos“ sceną lips palangiškis, Kristupas Kerulis.


Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto kompleksas (FOTO GALERIJA)

"Palangos tilto" informacija, 2024 05 11 | Rubrika: Miestas

Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai.


Jau tapo tradicija Palangoje kasmet paminėti Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną. Ta proga penktadienio, gegužės 10 dieną, vakarą į Kurorto muziejų buvo sukviesti Palangos verslininkai bei gyventojai, tiekiantys privataus apgyvendinimo paslaugas, sumokėję daugiausiai mokesčių į mūsų miesto biudžetą. 


Savaitgalį Šveicarijoje Štanso mieste įvyko Šveicarijos atviras kiokušin karate čempionatas, kuriame shodaniečiai varžėsi kata (kova su šešėliu) ir kumite (kova su varžovu) rungtyse bei iškovojo 8 prizines vietas: 2 sidabro ir 6 bronzos medalius. 


Šią savaitę šalyje vyksta Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai, pažadinantys ne tik gyventojų pilietinę pareigą, bet ir piktavalių bandymus pasinaudoti sumažėjusiu visuomenės budrumu.


„Įvairiapusė ir dinamiška Iškilmingo baleto gala koncerto programa, kurioje klasikinis šokis jungsis su šiuolaikiniu šokio repertuaru, neabejotinai žada tikrą puotą jūsų akims“,- sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovas Gajus Žmavcas. 


2024-05-09 Klaipėdos apskrities VPK vyko konkurso „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ finalas, kuriame rungėsi 8 mažųjų komandos, geriausiomis pripažintos Klaipėdos apskrities rajonuose vykusiuose konkurso etapuose. 


2024 m. gegužės 8 d. ir 9 d. vyko bendras Klaipėdos apskrities VPK ir LR Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Pakrančių rinktinės, Latvijos Respublikos valstybinės policijos Kuržemės regiono policijos valdybos ir Latvijos Respublikos valstybinės sienos apsaugos pareigūnų patruliavimas.


Sulig kiekviena diena artėjant vasaros sezonui, lietuvių akys nejučia krypsta į šalies pajūrį, o jei tiksliau – į jame esantį nekilnojamąjį turtą (NT).


Gegužės 8 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Jono Šliūpo muziejuje atidaryta nauja vieno eksponato paroda „Moteris su kamera 19 a. pabaigoje – 20 a. pradžioje“, kurioje eksponuojamas itin retas fotografės Paulinos Mongirdaitės portretas, praneša muziejus. Penktadienį Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru susitiko Nyderlandų Karalystės ambasadorius Jack Twiss Quarles van Ufford ir Nyderlandų garbės konsulė Jurgita Šilinskaitė Venslovienė.


Trečiadienį, gegužės 8 d., „Palangos tiltą“ pasiekė liūdna žinia: mirė Donatas Žuolys, aktyvus Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narys, rašytojas, medžiotojas, visuomenininkas, šaulių ansamblio „Jūros šauliai“ narys, Lietuvos šaulių sąjungos Palangos rinktinės narys, „Palangos tilto“ bičiulis, laikraščiui parašęs ne vieną straipsnį. „Pripratau prie „senjoro“ statuso ir savo neribotą...


Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos miesto socialinių paslaugų centru nuo 2022 metų įgyvendina projektą „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Palangos miesto savivaldybėje“.


„Būk sveikas, kaip gintaras“, – jau šį savaitgalį visi palangiškiai ir miesto svečiai girdės šį palinkėjimą, gal ir linkės vienas kitam, nes jau 16-ąjį kartą bus minimas Gintarinis savaitgalis.Lietuvos kariuomenės gynybos štabas informuoja, kad 2024 m. gegužės 13–31 d. visoje šalies teritorijoje vyks Lietuvos kariuomenės tarptautinės pratybos, kuriose dalyvaus Lietuvos ir užsienio partnerių kariai.


Gegužės 8 d. įvyko paskutinysis, respublikinis, konkurso „Aš ir policija“ etapas, kuriame Palangos senosios gimnazijos komanda laimėjo IV-ą vietą. 


Seimas imasi svarstyti parlamentaro Mindaugo Skritulsko pateiktas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, siūlančias praplėsti žiauraus elgesio su gyvūnais sąvoką.


Savivaldybei skyrus lėšų, Palangos sporto centras, kuriam vadovauja Saulius Simė, atnaujino krepšinio aikštelę kurorto daugiabučių namų kvartale. „Šioje krepšinio  aikštelėje užaugau kartu  su savo kiemo draugais, o dabar ji vėl nauja ir ženkliai geresnė, modernesnė, saugesnė nei buvo prieš maždaug 40 metų. Sportuokite, judėkite ir bendraukite! Dar viena puiki erdvė jaunimui ir...


Profesorius Vytautas Landsbergis išankstiniuose prezidento rinkimuose ketvirtadienį, gegužės 9 dieną, balsavo Palangoje. „Ačiū, gerbiamas Profesoriau, kad apsilankėte pas mus ir savo taip svarbų balsą atidavėte mūsų gražuolėje Palangoje,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalino žinute savo Facebook paskyroje. PT info


Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyks knygos „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ sutiktuvės. 


Balandžio 24-28 dienomis Kroatijos sostinėje Zagrebe vyko įspūdingas renginys – prestižiškiausios šunų parodos pasaulyje: World Dog Show 2024 ir Croatia Winner 2024.


Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki rinkimų į Europos Parlamentą, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į Europos Parlamento narius asmenų sąrašus.


Nutraukta Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl keliolikos tūkstančių eurų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario, tautodailininko Raimundo Puškoriaus.


2024 m. gegužės 8 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad VMI pradėjo siųsti priminimus gyventojams, kurie nepateikė pajamų deklaracijų, nors turėjo tai padaryti. 


Šeštadienį, gegužės 11 d., 12 val. visi, mėgstantys aktyviai leisti laisvalaikį, kviečiami į Palangos ekstremalaus sporto aikštyno atidarymą.


2024-05-03 Palangos sanatorinėje mokyklos bendruomenė dalyvavo projekte „Atgal į mokyklą“. 


Gegužės 7 d. vyko Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos (LAKMA) asamblėja, kurioje patvirtintas 2024 m. veiklos planas, atnaujinti asociacijos įstatai, išrinkta valdyba bei prezidentas.


Šiandien Palangos senojoje gimnazijoje paminėta Spaudos diena. 


Darbai stadione prasidės jau artimiausiu metu, o baigti juos numatoma per 13 mėnesių. 


Lietuvos nacionalinis muziejus prisideda prie gegužės 18 d. vyksiančios Muziejų nakties ir kviečia į nemokamus renginius savo padaliniuose.Gegužės 1 dieną buvo minima pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena.


Siekiant suteikti daugiau ir kokybiškesnių   ambulatorinių slaugos paslaugų pacientams namuose, kurorte įgyvendinamas projektas „Mobilios komandos teikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Palangos miesto savivaldybėje“. 


2024 m. gegužę minėsime svarbią Lietuvai sukaktį – Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO dvidešimtmetį. 


Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė taip pat liko sužavėta Europos pučiamųjų orkestrų čempionatu Palangoje. Ministrė padarė tokį įrašą Facebook: „Europos varinių pučiamųjų orkestrų konkursas Lietuvoje – 10 metų puoselėta Palangos svajonė ir didžiulis darbas! Vakar Europos kultūros sostinė tikrai buvo čia – Palangoje! Ačiū merui Šarūnui Vaitkui ir jo komandai!“ PT info


Visais laikais švyturys buvo ypatingas objektas – ne tik laivų kelrodis tamsoje, bet ir paslaptingomis istorijomis apipintas simbolis.


Šeštadienį Palangoje prasidėjo Lietuvos ilgų metimų čempionatas, o dalyviai varžėsi ieties ir kūjo metimo rungtyse. 


Nuo gegužės 1 dienos keičiasi dalies lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių darbo laikas – pirmieji vėlesnėmis valandomis apsipirkti galės Kauno, Palangos ir Šalčininkų gyventojai. 


Balandžio mėnesį Palangos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas” startavo Palangos miesto savivaldybės finansuojamas saviraiškos projektas „Eina saulė aplink dangų“. 


Palangoje, oro uoste, penktadienio naktį neblaivus vyras trenkė Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnui, pranešė policija.


Gegužės 2 dieną Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje Palangos senosios gimnazijos III A kl. gimnazistas Linas Daukšas buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos mokyklų akrosticho konkurso „Vienybė težydi“, skirto Lietuvos vardo paminėjimo  dienai, laureato diplomu.


Klaipėdoje vykusioje XXXVI-oje Lietuvos mokinių geografijos olimpiadoje Palangos senosios gimnazijos ugdytiniai vėl nudžiugino savo gerais rezultatais. 


Andrius Kubilius, buvęs premjeras, dabar europarlamentaro kadenciją baigiantis Europos Parlamente, savaitgalį praleido Palangoje, kur mero Šarūno Vaitkaus kvietimu, dalyvavo Europos brasbandų (varinių pučiamųjų orkestrų) čempionate.  A.Kubilius Palangą dosniai apipylė pagyromis. PT skelbia visą jo įrašą FacebookPalangoje vykstančio Europos brasbendų čempionato (EBBC) metu ketvirtadienio vakarą paaiškėjo 9-ojo Europos kompozitorių konkurso rezultatai.


Europos brasbendų čempionatas Palangoje pavyko – kurortas sulaukė daugiau nei trijų tūkstančių svečių iš visos Europos ir Lietuvos. O ir oras čempionato dalyvius džiugino – lepino saulė. 


Judumo platforma „Bolt“ tęsia plėtrą Vakarų Lietuvoje – nuo šiol elektriniais paspirtukais galės dalytis Kretingos gyventojai ir miesto svečiai.


Gegužės 15 d. (trečiadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje kviečiame pasitikti naują literatės Anelės Emilijos Mažeivaitės eilėraščių ir prozos knygą „Pelėdos veidas“. 


Palangoje vykstantis Europos brasbendų čempionatas įsibėgėjo – ketvirtadienio vakarą kurorte užvirs kompozitorių kovos, o jau rytoj, penktadienį, prasidės pagrindiniai orkestrų pasirodymai – dėl geriausiųjų titulo orkestrai susirungs Čempionų kategorijoje. 


Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) žengė reikšmingą žingsnį reformos procese. Įstaigos dalininkai – Klaipėdos universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija – patvirtino šalyje analogų neturinčią gydymo įstaigos struktūrą ir valdymo modelį.


Vakar Palangos gimnazistai oficialiai atidarė dviračių sezono pradžią, po 4 pamokų išmynę pakvėpuoti geriausiu oru Lietuvoje pajūrio pušynų takais bei išsirinkti geriausius dviratininkus. 


24 patys geriausi Europos orkestrai ir dar apie 2000 sirgalių iš visos Europos. Palangą užlies muzikos jūra. „Vakar atvyko jaunimas. Ačiū Dainiui Numgaudžiui už priėmimą,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalino įrašu Facebook. „Palangos tiltas“ inf.


Antradienį, balandžio 1 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasveikino Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) šokių kolektyvą „Jūrė“ ir jos vadovę Janiną Serapinienę su 10-ties metų veiklos jubiliejumi.  „Ačiū, kad esate ir gyvuokite dar ne vieną dešimtmetį!“ – meras Š. Vaitkus paskelbė įraše Facebook. Radvilės Kucevičiūtės nuotraukos


Balandžio 20 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 5 ir 7 klasių mokiniai kartu su Kretingos miškų urėdijos, Darbėnų girininkijos miškininkais dalyvavo kasmetinėje medelių sodinimo akcijoje – nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“. 


Palangoje per gaisrą garaže penktadienio naktį nukentėjo vyras.


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad uostamiesčio kriminalistai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo nepilnamečiams Palangoje. Įtarimai pareikšti penkiems asmenims.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


Balandžio 26 d. Palangoje, Kurhauzo koncertų salėje, paminėta Lietuvos medicinos darbuotojų diena.


Gegužės 4 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia atsukti istorinį laikmetį ir nusikelti į mūsų protėvių VIII–XI a. Kuršių genties kiemą.


Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) pradėtas taikyti naujas saugus ir efektyvus metodas užkalkėjusioms kraujagyslėms plėsti.


„7bet-NKL“ debiutantai „Jurbarkas-Karys“ atkrintamąsias baigė auksiniu žygiu iki pat čempionų trofėjaus. Povilo Valaičio kariai sausakimšame Kretingos sporto centre 89:84 (18:13, 25:16, 15:22, 31:33) įveikė „Kretingą“ ir pasidabino aukso medaliais.Lemiamame „7bet-NKL“ mažojo finalo mūšyje triumfavęs Palangos „Olimpas“ sezoną baigė pergalinga nata. 


Merai sukilo prieš Laisvės partijos siūlymą lėšų gynybai imti iš savivaldybių, skelbia LNK žinios. Koalicijos partneriai irgi negaili riebių žodžių tam.


Šiais metais Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena Lietuvoje bus paminėta išskirtinai – Palangoje pirmąsyk organizuojamas festivalis „Senjorų savaitė“. 


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo balandžio 29 d. skelbiama 2023–2024 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga.


Palangoje prasideda ypatinga savaitė – balandžio 27 – gegužės 5 dienomis kurorte vyks Europos brasbendų čempionatas.


Kai baigus dvyliktą klasę palangiškei Justei teko rinktis savo ateities kelią, sudėtinga nebuvo. Vidinė nuojauta pakuždėjo kur save realizuoti, tad dainavimo talentas, laisvės pojūtis ir kūrybinis potencialas Justę Dumčiūtę atvedė į Kazimiero Simonavičiaus universitetą.Palangos miesto savivaldybės teritorijoje viešai tiekiamo geriamojo vandens tiekimą vartotojams vykdo vienas geriamojo vandens tiekėjas UAB „Palangos vandenys“. Vanduo tiekiamas iš Antrosios ir Šventosios vandenviečių. 


Šiandien Palangos savivaldybės taryba apsisprendė dėl vietinės rinkliavos už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose pokyčių. Jie priimti Palangos rinkliavų centro siūlymu.  Apie tai savo Facebook paskyroje pranеšė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Šiandien Palangos savivaldybės taryba apsisprendė dėl vietinės rinkliavos už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose pokyčių. Jie priimti Palangos rinkliavų centro siūlymu.Palangos senosios gimnazijos III E kl. mokinė Emilia Sebecekis geriausiai iš visų šalies moksleivių išmano chemiją.


Mažieji palangiškiai atidarė Jurginių festivalį „Jurgi, paimk raktus!”, vaikai dalyvavo edukacijoje „Jurgi, budink žemę“.


Įėjimas į lemiamas, penktąsias, Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) mažojo finalo serijos rungtynes tarp Palangos „Olimpo“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ – nemokamas!Palangos miesto savivaldybės Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines.


Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) skelbiamas naujas Palangos kino teatro „Naglis“ pastato rangos viešasis pirkimas. Pasiūlymų laukiama iki šių metų gegužės 15 d. 


Palangoje kasmet gausėja iniciatyvų, skatinančių atminti turtingą Palangos štetlo istoriją.


Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia. 


Ar Palanga neliks be jokio aukšto meistriškumo krepšinio klubo? 


Bene daugiausiai poilsiautojų sulaukiantis šalies kurortas ruošiasi keisti automobilių statymo apmokestinimą. Panašu, kad daugiau mokės ir tie, kas atvažiuoja tik pro retą, ir tie, kas gyvena kurorte. Ir net tie, kas važinėja elektromobiliais.


Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pagalbos priemones.


2024 m. balandžio 20-21 d. Kaune vyko  2023/2024 m.Lietuvos U15 jaunučių mergaičių (2009 m.g.) salės tinklinio čempionato  finalinės kovos. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad per 2 tūkst. (56 proc.) Palangos m. gyventojų, kurie pernai vykdė individualią veiklą (IDV), pajamas jau deklaravo, kitiems lieka savaitė. 


Išmanūs įrenginiai ir gyvūnams? Išmanusis maisto dozatorius, žaislas, gultas ir kiti žaisliukai? Ne, tai ne mistika, bet šių dienų realybė. Tik ji palengvina ne gyvūnų, bet jų šeimininkų gyvenimą ir komfortą. 


Palangos kredito unija siūlo 5 procentus metinių palūkanų terminuotiems indėliams 12 arba 18 mėnesių Pasiteirauti skambinti tel. +370 460 53553 ; el. p: [email protected]


Šeštadienį Vilniuje, Kėdainiuose, Marijampolėje bei Palangoje pradedamas diabeto prevencijos turas per Lietuvą.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rinkėjams pradedami platinti pranešimai apie rinkimus. Šiemet rinkėjai turėtų gauti iš karto du lapelius. 


Nuo 2024 m. balandžio 1 d. pasikeitė Asmenų aprūpinimo regos techninės pagalbos priemonėmis tvarkos aprašas.


Palangos miesto savivaldybės administracija dalyvauja projekte ,,Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų sostinės regione, vidurio ir vakarų Lietuvos regione”.


Demografinė situacija verčia keisti požiūrį į vyraujančią situaciją darbo rinkoje penkiasdešimtmečių ir šešiasdešimtmečių atžvilgiu.


Gegužės 3 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje  į jubiliejinės –  70-ajam gimtadieniui skirtos parodos atidarymą kviečia tapybiškasis Romas Paulikas. 


Gegužės 2 d. (ketvirtadienį) 15 val. Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje atidaroma Giedriaus Stankevičiaus tapybos darbų paroda „Nuo Vėlinių iki Velykų“. 


Jau tapo tradicija,  kad balandžio pabaigą Palangoje vainikuoja smagi, pavasariu dvelkianti Jurginių šventė.


Per 4 mėnesius inžinieriui-rangovui Rapolui Žigui (1891–1942) vadovaujant, buvo pastatytas modernus, su erdviomis klasėmis ir kabinetais mokyklos pastatas, kuriame Lietuvos švietimo ministerija nuo 1932 m. spalio 1 d. leido steigti privačią gimnaziją.


Dar vienoje atkaklioje „7bet-NKL“ bronzinės serijos akistatoje triumfavo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, kuri išvykoje 81:76 (22:17, 22:16, 12:23, 25:20) įrodė pranašumą prieš išretėjusį Palangos „Olimpą“. 


Kretingos kraštas vilioja gamtos grožio ir  žmogaus kūrybos harmonija. Ilgėjančios dienos, skaisčiai šviečianti saulė ir pagaliau atėjęs  pavasaris vis dažniau kviečia pasimėgauti grynu oru ir išjudinti per žiemą sustingusį kūną.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Plungės apylinkės teismas netenkino neblaivaus vairavusio bei teises laikinai praradusio Klaipėdos Jūrininkų ligoninės kapelionas ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos rezidento Sauliaus Stumbros prašymo grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko.


Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys net gi vadinamas jaunų – 15-50 metų – vyrų onkologine liga. 


Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ Palangos mieste, Klaipėdos pl. 42, balandžio 18 d. atidarė pasikeitusią modernią dviejų X parduotuvę, kurioje pirkėjai pamėgtas prekes galės rasti šviesiose, naujai išplanuotose erdvėse. 


Plungės apylinkės teismas netenkino neblaivaus vairavusio bei teises laikinai praradusio dvasininko prašymo grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko.


Konservai katėms gali būti įvairių skonių, taip pat skirtis savo ingredientais bei sudėtimi, todėl renkantis tinkamą maistą, būtina įvertinti daugelį skirtingų veiksnių. 


Balandžio 23-ąją minimos Jurginės, o Palangoje ši diena yra viena iš svarbiausių kasmetinių švenčių, kai susitelkia visa bendruomenė, kuruojama Palangos kultūros centro, ir visi kartu atrakina žemę.


Gyvūnų augintojai kraupsta – Kunigiškiuose, kaip įtariama, nuodijamos katės. Neaiškiomis aplinkybėmis per daugiau nei savaitę, pasak augintojų, jau nugaišo 17 kačių.


Neseniai pradėto rekonstruoti senojo miesto parko istorija siekia beveik 100-metį. Istoriko Juliaus Kanarsko duomenimis, Kretingos dvaro Vaitiškių 21 ha sklypas miestui atiteko 1925 m. Žemės reformos komisijai jį suvalstybinus.


2024 m. balandžio 13 d. atkrintamosiose ketvirtfinalio rungtynėse Palangos U15 mergaičių tinklinio komanda dramatiškoje kovoje su Vilniaus rajono SM komanda rezultatu 3:2 ( 25/11 13/25 21/25 26/24 15/5) iškovojo pergalę ir pateko į finalinį LT čempionato ketvertą. 


Ne kartą girdėta kretingiškių pelenės istorija „7bet-NKL“ atkrintamosiose tęsiasi, o joje dar liko neatverstas paskutinis skyrius pavadinimu „finalas“. 


Seimo narys Mindaugas Skritulskas užregistravo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą (ją taip pat pasirašė Seimo nariai Andrius Kupčinskas ir Andrius Vyšniauskas), susijusią su gyvūnų nuodijimu cheminėmis medžiagomis. Seimo nario teigimu, parengti įstatymo projektą paskatino dažnėjantys naminių ir laukinių gyvūnų apnuodijimo cheminiais preparatais, skirtais graužikų naikinimui (pvz....


Šventes galima sutikti ir vienam, minant dviratį – tiek per karštį, tiek per krušą. Štai taip šiųmetes Velykas atšventė palangiškis Lukas Pantelejevas. Nors vyras, po 8-erių metų grįžęs iš Anglijos, pastaruosius porą metų gyvena Vilniuje, save vis dar laiko palangiškiu, ir netgi piligriminio, Šv. Jokūbo kelio „Camino Lituano“ punktuose visur žymėjo „Palanga“, kad būtent iš čia atvykęs. 
Balandžio 24 d. (trečiadienį) 15 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks literatų klubo „Takai per kopas“ popietė  „Poezijos paukštė“. 


Balandžio 13 dieną Kėdainių arenoje įvyko Lietuvos Kyokushin Karate vaikų čempionatas, kuriame varžėsi net 667 dešimties – keturiolikos metų sportininkai iš 38 Lietuvos klubų.


Palangoje atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda  „Kas išsigando Šliūpo?“ , parengta pagal Miglės Anušauskaitės komiksų knygą. 


Atšilus orui, lietuviai pradeda planuoti ne tik savaitgalius, bet ir poilsį vasaros metu. 


Vaiko teisių gynėjai primena, kad praėjusių metų pabaigoje buvo atnaujintas įsimintinų dienų kalendorius – iš jo išbraukta sovietines šaknis turinti Vaikų gynimo diena, minėta birželio 1-ąją.


Ligonių kasos sulaukia gyventojų klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus, o šiemet vėl tenka šias priemokas mokėti. 


Gera naujiena nudžiuginusi Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius gelbėtojus.


1944 m. vasarą vėl prasidėjo liūdnas Lietuvos istorijos laikotarpis – reokupacija, sovietizacija. Patriotiškai nusiteikusi tautos dalis pasipriešino okupantams. Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos LIONS klubų asociacija, Nacionalinis kraujo centras bei Lietuvos diabeto asociacija suvienijo jėgas ir kviečia gyventojus nemokamai atlikti kraujo tyrimą, galintį užkirsti kelią cukriniam diabetui. 


Lietuvos Caritas pradeda paramos Ukrainai rinkimo akciją lėšomis, ilgo galiojimo maisto produktais ir reikalingiausiomis higienos bei buities priemonėmis. 


Pasieniečiai Palangoje sulaikė vietos gyventoją, važiavusio automobiliu „Dodge Ram 1500“, kurio identifikavimo numeris (VIN), įtariama, yra suklastotas.


UAB "Palangos šilumos tinklai" informuoja, kad vykdant šilumos tiekimo tinklų atnaujinimo darbus balandžio15-16 dienomis bus drenuojamos šilumos tiekimo trasos.


Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir operacijoms. 


Kovo 18-22 dienomis 8 Palangos švietimo įstaigų vadovai ir „Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimo Palangos miesto savivaldybėje komandos nariai dalyvavo „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto, kurį finansuoja ES, stažuotėje „Lyderystė pokyčių valdymui ir tinklaveikai.


Siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą senojoje miesto dalyje, pradėti šilumos tiekimo trasos rekonstrukcijos darbai Malūno gatvėje.


Anot ekologų, medžio drožlių, medžio dulkių ir orientuotų skiedrų plokštes reikėtų naudoti atsargiau, nes jų gamyboje naudojamos priemonės gali kenkti sveikatai. 


Jaunieji Palangos miesto karatekos kovojo dėl Lietuvos čempiono vardo gausiose net 660 dalyvių iš 38 Lietuvos kyokushin karate klubų surinkusiose varžybose. 


Aikštėje žaidžia ne pinigai – dažnas, banalus ir neretai underdogų kartojamas posakis, kuris darkart tapo kūnu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalyje.


Seimo narys Mindaugas Skritulskas kreipėsi į Aplinkos ministeriją, ragindamas supaprastinti teisinį reguliavimą dėl gatvių asfaltavimo neprioritetinėse miesto zonose.


Palangos verslininkai su nerimu laukia vasaros – dalis kavinių po karantino užsidarė, dalis ėmė paskolas, kad išsilaikytų, o nuo Naujųjų panaikinta PVM lengvata taip pat nepadeda sugrįžti į stabilias vėžes. O kur dar atlygis už darbą: gera virėja už ačiū taip pat nedirba.


2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl gimimu įgytos Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos, valstybės pilietybę.


Iki svarbiausio šiųmečio Palangos įvykio – 45-ojo Europos brasbendų čempionato (EBBC 2024) – liko vos dvi savaitės. Į kurortą suvažiuos geriausi Europos varinių pučiamųjų orkestrai, kurie rungsis tarpusavyje dėl čempiono titulo skirtingose kategorijose. 


Minint Tarptautinę šeimos dieną, kviečiame siųsti savo nuotraukas, kurios labiausiai atspindi, kas Jums yra šeima.


Balandžio 11 d. posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės kolegija pritarė Administracijos ataskaitų rinkiniui. Posėdžio metu buvo aptarti 2023 m. atlikti darbai, pasidžiaugta pateisintais ir net viršytais metiniais lūkesčiais.Palanga jau renovavo daugiau nei pusę visų kurorte esančių senų daugiabučių namų, ir renovacija tęsiasi. Prie renovuotų namų tvarkoma ir gyvenamoji aplinka. 


Balandžio 25 d. (ketvirtadienį) Palangos viešojoje bibliotekoje  ypatingas Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės svečias – charizmatiškasis TV laidų vedėjas, kūrėjas, rašytojas Robertas Petrauskas!


10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą.


Gyvenime bėdų nėra. Ne kartą viso pokalbio metu su nemokamu žurnalu „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, kartojo palangiškė Aistė Viskontė, su vyru Renaldu auginanti be rankyčių ir kojyčių gimusią dukrytę Sofiją. Žvelgdama į šios moters šypseną ir švytinčias akis jaučiu: prieš mane sėdi tikrai laiminga moteris. Moteris su ypatinga svajone – bioninėmis rankomis...Palangoje pasieniečiai sulaikė stipriai nuo alkoholio apsvaigusį dviratininką, jam nustatytas sunkus 3 promilių girtumas.


Kovo 24 dieną Kėdainių arenoje vyko Lietuvos vaikų kata čempionatas. Kata – tai kovos technikos demonstravimo rungtis. Iš viso šiose varžybose startavo net 385 sportininkai iš 25 Lietuvos karate klubų.


Nedegink žolės

2024 04 11 | Rubrika: Miestas

Orai vis labiau ir labiau šiltėja, prasidėjo švaros ir tvarkymosi metas. Kaip ir kasmet, deginamos senos šakos, žolė, šiukšlės.


Paskutinį balandžio savaitgalį Jurgis paims raktus, atrakins žemę ir išleis šilumą.


Balandžio 14 dieną per sekmadienio Šv. Mišias visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai, o nuo antradienio iki ketvirtadienio miestuose bei miesteliuose Caritas savanoriai rinks paramą ilgo galiojimo maisto produktais, higienos ir buitinės chemijos priemonėmis.


Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas trečiadienį, balandžio 10 dieną, nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje per pratęsimą 87:78 (20:19, 14:13, 22:19, 16:21, 15:6) pranoko reguliariojo sezono nugalėtoją Palangos „Olimpą“ ir laimėjo pusfinalio seriją 3-2.


UAB „Palangos vandenys“, Palangos miesto geriamojo vandens tiekėja ir nuotekų tvarkytoja, šiemet pasiryžusi padirbėti iš peties.


Jau 9-tus metus iš eilės Šventosios kurorte rengiamas tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“ skelbia šių metų renginio datą ir programą. Siekiant populiarinti policijos pareigūno profesiją, ugdyti moksleivių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę ir policijos sistemą, stiprinti švietimo įstaigų bendruomenių bei teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą, toliau tęsiama tradicija organizuojant moksleivių žinių konkursą. 


Mūsų gimnazistė IE klasės mokinė Smiltė Šiurkutė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“, skirto kalbininkams Jonui Kazlauskui ir Antanui Lyberiui atminti, viena iš laureatų. Pamiškėje šalia kelio tarp Klaipėdos ir Palangos norima statyti restoraną. Neįvardijamas statinio užsakovas maitinimo įstaigą planuoja statyti privačiame sklype, maždaug 300 metrų nuo kelio, Bruzdeilyno kaimo ribose, Krūmų gatvėje.


Nepastovių orų lydima pavasario pradžia vis dar sunkina kelių su žvyro danga būklę. Nepaisant to, AB „Kelių priežiūra“ mechanizmai vien per šių metų kovo mėnesį jau sugreideriavo daugiau kaip 7 tūkst. kilometrų žvyrkelių. 


Indrė Gaudiešiutė. Mama, laiminga moteris, lektorė, kviečia į 3 paskaitų ciklą tėvams, auginantiems vaikus. 
Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris nežinotų populiariosios Viljamo Šekspyro tragedijos „Romeo ir Džiuljeta“, pasakojančios apie jaunuolių meilę ir prieš jų draugystę priešiškai nusiteikusius šeimos narius. 


Šventosios pagrindinė mokykla, bendradarbiaudama su Šventosios girininkija,  kiekvieną pavasarį organizuoja inkilų kėlimo akciją „Man namelis, tau giesmelė“. 


Palangoje labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ veikia jau pusę metų.


Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą.


BĮ Palangos miesto rinkliavų centras informuoja: nuo balandžio 8 d. bus vykdomi automobilių aikštelės, adresu Taikos g. 2, remonto darbai.Moterų Baltijos krepšinio lygos („Biosil-WBBL“) finale stipriausia Latvijos komanda Rygos TTT Palangoje 77:66 (17:23, 28:17, 22:18, 10:8) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą ir apgynė čempionės titulą.


Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Šliūpo muziejus tęsia renginių, aktualizuojančių kuršių kultūros palikimą, ciklą, kuris skirtas šiuo metu veikiančiai vieno eksponato parodai „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“.


Artėjant balandžiui, švaros mėnesiui, pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkantis Registrų centras primena, kad tvarkos ir higienos nederėtų pamiršti ne tik savo namų ar darbo aplinkoje, bet ir vadovaujant įmonėms bei organizacijoms.


Saulius Skvernelis, buvęs šalies premjeras, dabar – opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas, drasko kadenciją baigiančią TS-LKD ir liberalų vyriausybę į skutus dėl daug ko, taip pat ir dėl jos požiūrio į Šventosios uosto atstatymą. „Esame jūrinė valstybė, tačiau, deja, šiai konservatorių ir liberalų valdžiai taip neatrodome, nors Šventosios uostas turi didelę valstybinę...


Su laiku mūsų visuomenėje auga slaugos paslaugų poreikis. 


Motinos dieną galima švęsti įvairiais būdais, tačiau sunku įsivaizduoti šią progą be gerai parinktos dovanos. Tai puikus metas parodyti mamai dėkingumą ir maloniai ją nustebinti. Kokią Motinos dienos dovaną pasirinkti? Į ką atkreipti dėmesį? Kaip išrinkti dovaną Motinos dienos progai?


Švarus namų oras gali labai pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę. Pirmiausia – jis bus kur kas sveikesnis ir produktyvesnis. 


Kviečiame savivaldybės gyventojus, po vieną ar šauniomis draugų kompanijomis, ar kartu su savo šeima, dalyvauti konkurse „Lietuvos narystė ES ir NATO: 20 sėkmės metų“ ir kūrybiškai parodyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia šis sėkmės dvidešimtmetis!


Trečiadienį Palangos oro uoste paminėta graži sukaktis – skrydžių bendrovė „airBaltic“ iš kurorto keleivius skraidina jau 15 metų.


Švenčiant 10-ąjį, jubiliejinį, renginių ciklą „Palangos dienos“, it viesulas praūžė ir jau septintą kartą organizuojamas poezijos konkursas „Haiku Palangai 2024 “. 


Kretingos meras Antanas Kalnius ketvirtadienio popietę pranešė grąžinęs 7,5 tūkst. eurų, gautus už "čekiukus" transporto išlaidoms. Pasirašyta taikos sutartis civiliniame ginče.


Kretingos rajono merui Antanui Kalniui – klausimai dėl atostogų metu piltų degalų už biudžeto lėšas. Esą mero apmokėjimui pateiktuose čekiuose fiksuota, kad A. Kalnius dyzelino pylėsi Lenkijos pasienyje, kai keliavo atostogų į Prancūziją.


Du kartus per metus valstybės asignavimus politinėms partijoms apskaičiuojanti Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia paskirsčiusi 2024 m. I pusmečio sumą.Balandžio 3 d. Palangos miesto savivaldybėje buvo atidaryta talentingų palangiškių, neprofesionalių menininkų kūrybos paroda „Palanga – mano miestas“, skirta jubiliejiniam, jau 10-ajam renginių ciklui „Palangos dienos“.


Palangos miesto savivaldybė primena, kad gyventojai dar turi laiko balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „Judėkime lauke“ bei „Sporto ir laisvalaikio aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams“.


Kovo 28 d. Šventosios pagrindinė mokykla organizavo tarpmokyklinį pėsčiųjų žygį ,,Kai žingsniai sujungia...”, skirtą Palangos miesto dienoms paminėti. 


Balandžio 6 d. 17 val. Klaipėdos lėlių teatras lauks Palangos gyventojų ir miesto svečių nuotaikingajame lėlių spektaklyje „Raudonkepuraitė“. 


Palangos miesto savivaldybė ir Palangos kurorto muziejus 2024 m. balandžio 5 d. (penktadienis), 13 val. renginių ciklo „Palangos dienos" metu, organizuoja diskusiją, skirtą pirmajam Palangos vardo paminėjimui.


Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. 


Daugiau nei 700 Palangos mylėtojų saulėtą pirmadienio vidurdienį pėsčiomis, dviračiais, riedučiais ir paspirtukais iškeliavo iš Palangos į Šventąją.


Nuo trečiadienio iki savaitės pabaigos abiturientai laikys anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalį.Palangos savivaldybės II a.fojė trečiadienį, balandžio 3 d., 15 val. atidaroma bendruomenės "Palangos santarvė" rengiama paroda "Palanga - mano miestas".


Palangoje su šauksmais iš mamos paimto berniuko nuolatinė gyvenamoji vieta nustatyta su tėčiu Alytuje, nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas. 


Kaišiadorių rajono savivaldybė dar 2022-aisiais už beveik 40 tūkst. eurų įsigijo elektromobilį. Praėjusių metų pabaigoje Kauno miesto taryba taip pat nusprendė įsigyti 4 elektromobilius, dar 2 – nuomoti.


Palangos savivaldybė kovo pradžioje paskelbė meninio akcento, skirto grafų Tiškevičių 200-osioms Palangos valdų įsigijimo metinėms įamžinti, projekto idėjos pirkimo konkursą.


Kovo 29 - Balandžio 1 dienomis Darbėnų keliu, Kretingos gatve, Klaipėdos plentu ir Liepojos gatve į Palangą įvažiavo 40 134 transporto priemonės.


Balandžio 3 d. (trečiadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje atidaroma Kuršių genties istorijos, rekonstrukcijos ir kultūros populiarinimo klubo „Pilsots“ fotografijų paroda „Kuršiai ir Palanga“, dedikuota kurorte prasidedančiai jubiliejinei „Palangos dienos 2024“ savaitei.


Lietuvos vasaros kurorto sostine vadinama Palanga pasiruošusi šiltajam sezonui: Palangos koncertų salės repertuaras su išskirtinių žvaigždžių pasirodymais sparčiai pildosi, o ir poilsiautojų su šylančiu oru vis daugėja.


Artėjant šiltajam sezonui prasidėjo aktyvios darbuotojų paieškos darbui Palangoje. Kai kurie iš jų viliojami ir siūlymais uždirbti daugiau nei 2 tūkst. eurų „į rankas“.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai,  jau visai netrukus į kiekvienus namus pasibels viena iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos. Tebūna jos džiugios ir giedros, kupinos pavasariškos šilumos ir pakilios atgimimo nuotaikos.  Tegul atbundanti gamta pažadina mūsų širdyse naujas viltis, o šv. Velykų varpų gausmas tesustiprina Prisikėlimo džiaugsmą bei kiekvienus namus pripildo...


Mielieji,  Šv. Velykų proga visiems linkiu prisikėlimo džiaugsmo ir įkvepiančio atsinaujinimo.“ Tenušvinta Kristaus atgimimo šventė taika, ramybe ir šviesiu optimizmu. Aleliuja!  Mindaugas Skritulskas Lietuvos Respublikos Seimo narys


Tuo metu, kai Lietuvoje dirbantys komerciniai bankai traukiasi iš šalies regionų ir miestelių, lietuviškosios kredito unijos didina apsukas ir užsitarnauja vis daugiau pasitikėjimo. Gyventojai ir verslas vertina ne tik dažnai žemesnes ir palankesnes finansinių paslaugų bei finansinių produktų kainas, aptarnavimo kokybę, bet ir tai, kad kredito unijos bei jų skyriai – atviri savo klientams ir...


Karo mašinai toliau traiškant gyvybes Ukrainoje, o geopolitinėms grėsmėms smarkiai išaugus, Palanga pasirengė blogiausiam scenarijui. 


Adriano Celentano – tai ištisas kino ir muzikos istorijos laikotarpis. Jo dainas klauso visame pasaulyje, žodžius atkartoja pilni stadionai, o milijonai žiūrovių žavėjosi jo vaidmenimis kine. 


Prieš nosį – ilgasis savaitgalis. Tautiečiai jį stengsis išnaudoti maksimaliai, dalis lietuvių be abejonės patrauks į pajūrį. 


Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalis prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“.


Minint tarptautinę šeimos dieną, kviečiame siųsti savo nuotraukas, kurios labiausiai atspindi, kas Jums yra šeima.


Lietuvos Respublikos Vyriausybė skelbia konkursą visiems kūrybingiems – šeimoms, jauniems, senjorams, bendruomenėms ir visiems, kurie nori kūrybiškai parodyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia „Lietuvos narystė ES ir NATO: 20 metų sėkmės“!


Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią savo pirmtakų „Kuršių“ pasiekimą, jurbarkiečiai stipriausiame „7bet-NKL“ ketvertuke – pirmąkart.


„Kaip stipru turėti besimokančius mokytojus – tai įkvepiantis pavyzdys ir mokiniams“, – sako Palangos senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ir etikos mokytoja ugdymui Jolita Vaičiulienė, pati turinti 3 diplomus, iš kurių 2 įgijo jau dirbdama mokykloje.  


Artėjant šv. Velykoms, Palangos J. Basanavičiaus gatvė tradiciškai pasidabino įspūdingais, dviejų metrų aukščio margučiais.Mūsų kasdienybėje atsirado gausybė įvairių mobiliųjų technologijų, kurioms yra reikalingos baterijos. Jų veikimui palaikyti naudojamos vienkartinės arba įkraunamos baterijos. 


Antroji pagal didumą deportacija – vežimas „Priboj“ (bangų mūša) Lietuvoje vyko Lietuvos SSR Ministrų Tarybos bei LKP (b) CK pasiūlymu deportuoti „Banditų ir buožių“ šeimas.


Pirmadienį, kovo 25-ąja, Palangos savivaldybės administracija išdavė statybos leidimą naujam prekybos paskirties pastatui Kretingos g. 56 statyti.


Kiekvienais metais didžiulis skaičius tikinčiųjų iš viso pasaulio įsilieja į piligrimines keliones, ieškodami dvasinės stiprybės, palaimos ir artimo ryšio su Dievu. 
Respublikos Prezidento rinkimuose kandidatuojančio Remigijaus Žemaitaičio atstovai trečiadienį pristatė rinkėjų parašų lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ir užbaigė parašų rinkimą.


Balandžio 18 d. (ketvirtadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje kino ir teatro kritikė Rūta Oginskaitė pristatys knygą apie kino legendą režisierių Arūną Žebriūną – „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“.


1.57 milijardo pasaulyje ir 22 milijonai Europoje: galbūt ir jūs patenkate į šį skaičių savarankiškai (su individualios veiklos pažyma, verslo liudijimu ar pagal autorinę sutartį) dirbančiųjų? Nuo balandžio 2 dienos Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje eksponuojama uostamiesčio Adomo Brako dailės mokyklos mokytojo, tapytojo Vytauto Sajausko darbų paroda „Palikimas“. 


Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Jau kovo 31-ąją, šv. Velykų dieną Palangos koncertų salė prisipildys geriausiais dainininkės Adele superhitais, kuriuos atliks britų „X Factor“ žvaigždė Katie Markham kartu su savo grupe iš Didžiosios Britanijos.


Prasidėjo sezoninių darbuotojų paieška. Pikas prognozuojamas balandį. Dabar pastiprinimo dairosi pajūrio maitinimo ir apgyvendinimo verslai.


Už informaciją, kuri padės rasti dingusį augintinį – 1000 eurų atlygis. Tokią premiją skiria kovo 3 dieną iš uždaro kiemo Palangoje pabėgusios 2 metų ir 8 mėnesių amžiaus vipetų veislės kalytės vardu Resmė radimą jos šeimininkė 41 metų klaipėdietė Renata Jomantaitė-Svobūnienė.


Šiemet pavasaris Palangoje ir Šventojoje džiugins renginių gausa. Velykų šventė įsilies į jubiliejinį renginių ciklą „Palangos dienos“, veiklų galės atrasti ir aktyvesnio laisvalaikio mėgėjai, ir šeimos su vaikais. 


Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Palangos miesto savivaldybė kviečia gyventojus balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „Judėkime lauke“ ir „Sporto ir laisvalaikio aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams“.


Palangos miesto savivaldybė skelbia 2024 m. vaikų vasaros poilsio programų rėmimo konkursą (toliau – Konkursas).


Moterų Baltijos krepšinio lyga („Biosil-WBBL“) gyvena artėjančio savaitgalio laukimu – keturios geriausios komandos iš Lietuvos ir Latvijos  Palangoje išsiaiškins, kas artimiausius metus galės vadintis stipriausia komanda Baltijos šalyse. Palangoje tęsiasi išskirtinių koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“. Čia klausytojus stebina aukščiausio meninio lygio programos su talentingiausiais Lietuvos bei užsienio šalių muzikais.


Sekmadienį Kėdainių arenoje įvyko Lietuvos kyokushin karate vaikų kata čempionatas. Jame technikos demonstravimo įgūdžius rodė virš 350 karatekų iš įvairiausių Lietuvos miestų. 


Vienas iš būdų greitai atsikratyti buitinės technikos – paaukoti juos labdaros organizacijoms. 


Kanapės ir jų sveikatingumo savybės naudojamos jau šimtus ar net tūkstančius metų. CBD aliejus nepasižymi psichoaktyviomis savybėmis, todėl jį veiksmingai gali vartoti net vaikai ir paaugliai.


Tobulos piniginės pasirinkimas – tai sprendimas, neapsiribojantis paprastu pinigų ir kortelių saugojimu. 


Kretingos rajonas – turtingas kraštas. Čia galite rasti ne vieną lobį. Tik lobis ne auksu žibės. Lobis, kurį atrasite, suteiks daugiau žinių, dvasinio gėrio, emocinio ir fizinio poilsio, smagių akimirkų. Kretingos vardas dažnai siejamas su mažuoju Lietuvos Vatikanu. 


Generolo Jono Žemaičio Palangos 306 šaulių kuopa kovo 27 d. 18 val. Palangos bendruomenės namuose (Smilčių g. 16, 2 aukštas) organizuoja paskaitą „Šeimos evakuacijos planas, išvykimo krepšys“.


Kovo 23 d. į Šventosios pagrindinę mokyklą atvyko tikros krepšinio legendos - Pasaulio ir Europos čempionas,olimpiadų prizininkas, krepšinio treneris Valdemaras Chomičius bei vienas geriausių ir tituluočiausių Lietuvos krepšininkų Gintaras Einikis.


Ignas Pikturna – lietuvių rašytojas, žurnalistas kūrybinį kelią paskyręs marinistikos temai. 


Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. 


11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“ komplektacija. 


„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę.


Lietuvos oro uostai šį aviacijos vasaros sezoną, kuris prasidės kovo pabaigoje, keleiviams pasiūlys naujų krypčių.


Balandžio 3 d. (trečiadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje atidaroma Kuršių genties istorijos, rekonstrukcijos ir kultūros populiarinimo klubo „Pilsots“ fotografijų paroda „Kuršiai ir Palanga“ dedikuota kurorte prasidedančiai jubiliejinei „Palangos dienos 2024“ savaitei.


Palangoje po truputį pradeda sklisti Velykų nuotaika.  J. Basanavičiaus gatvėje – jau pastatyta Margučių alėja. Lietuvos etnografinių regionų raštais kiaušinius išmargino palangiškiai dailininkai Martynas Lapas ir Gintaras Lapas, gamtiniais elementais puošia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Pajūrio skyriaus dekoratyvinio apželdinimo mokiniai ir mokinės.


Bėgant laikui mados nuolat keičiasi ir šiomis dienomis tai vyksta ypatingai greitai. Kiekvieną sezoną pristatomos naujos kolekcijos, nevengiama eksperimentuoti ir atrasti kažką nauja. Taip pat didelę įtaką daro ir kiekvienos kartos pomėgiai bei požiūris, prie kurio turi prisitaikyt ir madų kūrėjai. Tuo labiau, kad dažnai tai yra visiškai natūralus vyksmas. Tačiau džinsai jau kurį laiką yra...


Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis bei pasiners į kultūrinių renginių šurmulį – kurorto bendruomenė kviečiama džiugiai minėti net du miestui svarbius įvykius ir aktyviai dalyvauti tam skirtuose renginiuose.


2024-03-20 apie 08.00 val. buvo gautas pranešimas, kad Rietavo sav., Budrikių k., pastebėta, jog iš daržinėje stovėjusio traktoriaus yra pavogtas akumuliatorius. 


Šiemet savo dešimtmetį švenčiančios futbolo akademijos FK „Gintaras“ įkūrėjas ir siela Marsel Balasanov iki šiol nepasisotino skambiais laimėjimais – jų ant visų pirštų tikrai nesuskaičiuosi! – ir jais tvirtai pradėti 2024-ieji. „Vien tik tarptautinių turnyrų apie penkiasdešimt per dešimt metų laimėjome, o taures, laimėtas Lietuvoje, ko gero, šimtais galėtumėme skaičiuoti,“ – šypteli...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius