„Vandenio” muzikos klube koncertuos tarptautinė džiazo grupė “Missing Artist”

Palangos tiltas, 2016-03-04
Peržiūrėta
1381
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Kovo 4 dieną, 20 val. „Vandenio” muzikos klube koncertuos įdomi tarptautinė džiazo grupė “Missing Artist”. Šis modernus džiazo kolektyvas ne tik iš skirtingų šalių, kolektyvo nariai gyvena ir skirtinguose miestuose. Amsterdamas, Groningenas ir Niujorkas — vietos, iš kurių muzikantai semiasi žinių, įkvėpimo ir muzikinio požiūrio. Grupės skambesys yra ganėtinai modernus, grupė groja daugiausiai savo muziką ir aprėpia didelį džiazo muzikos diapazoną, nuo melodingų baladžių iki „free“ improvizacijų, nuo savo kompozicijų iki aranžuotų džiazo standartų. Visi grupės nariai yra spalvingos asmenybės su savo istorijomis ir gyvenimo pasiekimais.

Andrius Dereviančenko yra gimęs Klaipėdoje. Nuo 12 metų groja birbyne, 2006 metais įstojo į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją. Tais metais jis grojo įvairiuose Big Band‘uose, Dixielanduose ir pučiamųjų orkestruose.
Po konservatorijos baigimo Andrius buvo pakviestas studijuoti saksofoną džiazo bakalauro programoje Klaipėdos universitete. Gavęs galimybę išvažiuoti pagal Erasmus mainų programą, Andrius persikraustė į Groningeną (Olandija), ir metus studijavo su tokiais džiazo meistrais kaip Don Braden, David Berkman, Alex Sipiagin, Michael Moore.
Dabar Andrius studijuoja bakalauro programoje Amsterdamo konservatorijoje, Ferdinanto Povel klasėje.
2013 metais A. Dereviančenko „Quartet“ laimėjo „Leiden Jazz Award 2013“.
Martin Majorov yra džiazo gitaristas, muzikantas ir kompozitorius, šiuo metu gyvenantis Groningene (Olandija).
Pradėjo groti, kai jam buvo 10 metų, jį paskatino tėvai. Pabaigė klasikinės gitaros klasę muzikos mokykloje Vilniuje. Tais pačiais metais pradėjo studijuoti inžineriją Vilniuje, bet pabaigęs studijas nusprendė tęsti savo muzikinį kelią ir įstojo į Prince Claus konservatorijos džiazo skyrių Olandijoje.
Šiuo metu Martin moko puikūs gitaros dėstytojai ir džiazo profesionalai, tokie kaip Frank Wingold, Joachim Schoenecker, Jonathan Kreisberg, Paul Bollenback, Freddie Bryant.
Martin daugiausiai įkvėpė šiuolaikinės Niujorko ir Europos džiazo scenos, bet taip pat be galo gerbia džiazo tradiciją ir legendinius džiazo meistrus.
Martin groja su įvairiais tarptautiniais džiazo projektais Olandijoje, yra dalyvavęs Assen Jazz Festival, Swinging Groningen Jazz Festival. 2015 metais buvo Guitar Day konkurso laureatu.
Jo 2013 metais suburtas kolektyvas „Color Field“ sulaukė gerų atsiliepimų iš pripažintų Niujorko muzikantų, ir 2015 metais yra įrašęs EP bei surengęs turą į Lietuvą.
Makram Aboul Hosn yra vienas ryškiausių džiazo kontrabosistų iš Libano. Pradėjęs karjerą grodamas roko ir bliuzo klubuose Beirute, susidomėjęs džiazu Makramas įstojo į Nacionalinę Libano konservatorijoją. Bet savo tikrą muzikinį išsilavinimą Makramas įgavo grodamas daugelyje koncertų, repeticijų.
2009 ir 2014 metais Markram buvo vienas užimčiausių muzikantų Beirute. Jo gebėjimas groti įvairius stilius (džiazas, bliuzas, rokas, brazilų ir Kubos muzika) ir gebėjimas gerai groti ne tik kontrabosu, bet ir elektriniu bosu, lėmė jo populiarumą, koncertai būdavo organizuojami 6 vakarus per savaitę.
Sunkus Makram darbas neliko neapdovanotas galimybėmis. Jis dažnai grodavo su muzikantas, kurie atvažiuodavo į Libaną iš viso pasaulio. Taip Makram gavo galimybę pagroti su tokiomis džiazo legendomis, kaip Cedar Walton, Randy Brecker, Larry Coryell, Ricky Ford, Arthur Satyan, Giovanni Cecarelli ir Cyrus Chestnut ir bliuzo žvaigždėmis Carl Weathersby, Eddie Van Shaw, Deborah Coleman ir Jazz Fusion gitaristų Jean-Paul Bourelly.
Makram taip pat praleido labai daug laiko įrašų studijuose Beirute su keletu Libano muzikantų (Oumaima Khalil, Macadi Nahhas, Samir Nassereddine).
Stefan Goranov kaip muzikantas yra išbandęs įvairius muzikos stilius. Prieš išvykdamas 2007 metais studijuoti ir gyventi į Olandiją jis grojo vienoje iš populiariausių punk/new wave grupių Bulgarijoje „AS“ bei metalo grupėje „Vortex”, su kuria įrašė du albumus. Be kita ko, jis grojo daugybėje šou, kuriuos pristatė „Sleepwalkingz Crew” – populiariausia Bulgarijos break’o šokių grupė.
PC konservatorijoje Stefan studijavo mušamųjų klasėje su Steve Altenberg (JAV) ir pasaulinio garso būgnininkais Gene Jackson ir Ralph Peterson Jr (JAV). Po studijų jis metus laiko dirbo džiazo muzikantu kruiziniuose laivuose, taip aplankė atokiausius pasaulio kraštus.
Šiuo metu Stefan gyvena Olandijoje, aktyviai koncertuoja Europoje su įvairaus dydžio džiazo kolektyvais, rašo savo kompozijas, aranžuoja muziką trio, kvartetui ir didesniems ansambliams, domisi savo šalies liaudies muzikos ritmais ir juos plačiai taiko savo muzikiniame arsenale.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius