Po Klaipėdos regiono merų kreipimosi bus ieškoma 18 milijonų eurų Palangos oro uosto atnaujinimui

"Palangos tilto" informacija, 2020-12-16
Peržiūrėta
2053
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po Klaipėdos regiono merų kreipimosi bus ieškoma 18 milijonų eurų Palangos oro uosto atnaujinimui

Trečiadienį, gruodžio 16 d., Seimo Ekonomikos komitetas po Palangos mero Šarūno Vaitkaus kreipimosi svarstė visam Vakarų Lietuvos regionui itin svarbų klausimą dėl Palangos oro uosto (POU) infrastruktūros atnaujinimo.
Su prašymu rasti galimybių finansuoti Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją į LR Vyriausybę ir Seimo ekonomikos komitetą kreipėsi 7 Vakarų Lietuvos savivaldybių merai, asociacija „Klaipėdos regionas“.
Anot Š. Vaitkaus, neatidėliotinai rekonstruoti Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo taką yra būtina, kadangi, ekspertų vertinimu, tako danga yra visiškai susidėvėjusi ir gali tarnauti tik metus laiko. Tai reiškia, kad neatnaujinus tako, greitu laiku Palangos oro uostą tektų uždaryti, o uždarymo pasekmes netruktų pajusti Vakarų Lietuvos regiono gyventojai ir verslas.
„Suprasdama šio oro uosto svarbą, asociacija „Klaipėdos regionas“ deda visas pastangas ir net finansiškai prisideda, siekdama plėsti skrydžių geografiją, o neatnaujinus oro uosto infrastruktūros, laukiamų rezultatų, deja, pasiekti nebūtų įmanoma. Lietuvos oro uostai yra pasirengę įgyvendinti projektą, reikia tik išspręsti finansavimo klausimą,“ – sakė Š. Vaitkus.
„Esu labai dėkingas Seimo ekonomikos komitetui, jo nariui palangiškiui Mindaugui Skritulskui bei komiteto pirmininkui K. Starkevičiui ir kitiems Seimo ekonomikos komiteto nariams už tai, kad supranta Palangos oro uosto svarbą bei palaiko asociacijos „Klaipėdos regionas“ prašymą rasti galimybių finansuoti kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją – komitetas šiandien vienbalsiai pritarė Palangos oro uosto infrastruktūros atnaujinimui bei rekomendavo Vyriausybei ir Susisiekimo ministerijai rasti šiam projektui būtinas lėšas – 18 milijonų eurų.,“ – sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius