Oro uoste atimti daiktai keliaus mažiau pasiturintiems

Palangos tiltas, 2016-11-21
Peržiūrėta
2208
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Oro uoste atimti  daiktai keliaus mažiau pasiturintiems

Nuo šiol Kauno bei Palangos oro uostuose prie aviacijos saugumo patikros postų keleivių palikti maisto ir kosmetikos produktai bus atiduodami vargstantiems. Tokios iniciatyvos nuspręsta imtis įvertinus Vilniaus oro uoste pasiektus rezultatus, kur jau nuo vasaros pradžios, bendradarbiaujant su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“, keleivių paliktas maistas ir kosmetika perduodami nepasiturintiems.
„Kasdien susiduriame su atvejais, kuomet prie aviacijos saugumo patikros postų keleivių prašome išimti tam tikrus produktus, kurių neleidžiama gabenti oro transportu. Prieš keliones išsiblaškę keleiviai dažnai pamiršta, kad rankiniame bagaže galima vežti ne didesnes kaip 100 ml tūrio skysčių pakuotes“, – teigia Lietuvos oro uostų Komunikacijos projektų vadovė Agnė Mažeikytė.
Paprašyti sumažinti vežamų produktų kiekį rankiniame bagaže, keleiviai visada gali pasirinkti – perkelti produktus į registruotą bagažą, perduoti atlydėjusiems asmenims arba tiesiog išmesti į šiukšliadėžę. Pasak A. Mažeikytės, visgi dažniausiai jie pasirenka pastarąją išeitį. Dėl šios priežasties oro uostuose pastatytos specialios dėžės, į kurias keleiviai gali sudėti nepažeistos pakuotės oro transportu neleistinus vežti produktus, vietoj to, kad juos tiesiog išmestų.
„Tokiu būdu siekiame sumažinti nereikalingą maisto švaistymą oro uoste. Iki šiol surinkti statistiniai duomenys rodo, kad kas mėnesį nepasiturintiems perduodame 500-1000 kg keleivių paliktų produktų“, – sako Lietuvos oro uostų atstovė. Pasak jos, dažniausiai keleiviams tenka palikti vandens ir gaiviųjų gėrimų buteliukus, mėsos, žuvies, daržovių ir vaisių konservus, uogienes, taip pat įvairias higienos priemones.
„Faktas, kad prie Vilniaus oro uosto iniciatyvos padėti skurstantiems neseniai prisijungė ir Kauno bei Palangos oro uostai rodo, kad maisto švaistymo problema išties aktuali. Ugdysime keleivių sąmoningumą ir kartu darysime gerą darbą – padėsime skurstantiems“, – teigia „Maisto banko“ Vilniaus regioninio padalinio vadovas Modestas Bastys. 
„Maisto banko“ savanoriai prie aviacijos saugumo patikros postų įrengtų dėžių turinį peržiūri kartą per savaitę. Į dėžę priimami įvairūs nepažeistos pakuotės maisto produktai, higienos priemonės, tačiau dėl trumpo galiojimo laiko nepriimami pieno produktai. Iš viso nuo birželio mėnesio „Maisto bankas“ vargstantiems jau perdavė beveik 4 tonas įvairių produktų, surinktų Lietuvos oro uostuose. Jų vertė –11,9 tūkst. eurų.
 
Aurelija ASTRAUSKĖ 
VIP Communications projektų vadovė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius