Stasio Vainiūno meno mokyklos pedagogų koncertas „Tėvyne, mano Tėvyne...“

Palangos tiltas, 2018-03-24
Peržiūrėta
1059
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Stasio Vainiūno meno mokyklos pedagogų koncertas „Tėvyne, mano Tėvyne...“

Kovo 11-ąją Stasio Vainiūno meno mokyklos pedagogai koncertavo istorinėje Kurhauzo salėje. Styginių instrumentų skyriaus metodinės grupės pirmininkės mokytojos Liucijos Gadeikytės iniciatyva šiemet surengtas jau 4-asis šventinis koncertas Palangos bendruomenei. Sumanymas, šiai progai rengti mokytojų koncertus, pasiteisinimo, sulaukė susidomėjimo. Klausytojų susirinko tikrai daug! O tai jau didelis meno įstaigos įvertinimas.
Renginio „Tėvyne, mano Tėvyne...“ vedėja meno mokyklos bibliotekininkė Loreta Tamoševičiūtė tautos poeto J. Marcinkevičiaus žodžiais kreipėsi į salėje esančius klausytojus, skaitė poeto eiles intarpuose tarp muzikos kūrinių. Sveikindama visus su švente, linkėjo gražaus vakaro bei priminė šios dienos akcentus.
Šventinį koncertą Vinco Kudirkos Tautine giesme pradėjo 2 chorinio dainavimo klasės mokinė Gabrielle Betha Mestanza Beitnaraite (mokytoja Janina Alūzienė, koncertmeisterė Tamara Prokopovič). Visus klausytojus prikaustė smuikininkė Teodora Morta Staigė lyriškai, jausmingai pagrieždama lietuvių klasiko B. Dvariono „Noktiurną“ fis-moll. Gerą energiją ir subtilumą demonstravo pianistė Karolina Butrimavičienė. Pedagogė atliko K. Scott kūrinį „Lotosų šalis“. Klausytojus pakerėjo emocionalumu, puikia technika. Kas gali būti svarbiau ir gražiau už meilę? Meilę artimam žmogui ir meilę Tėvynei? „Meilių yra daug, bet vienintelė yra tokia – Lietuva“ (J. Marcinkevičius). Šventinį koncertą papuošė Tamaros Prokopovič ir Natalijos Blauberg fortepijoninis duetas. Su meile atliekamos skambėjo J. Brahms „Meilės dainos“ op. 52, trys valsai ir R. Carell „Ritminė fantazija“. Dainius Žilinskas romantiškosios gitaros stygomis atliko A. B. Mangore „Valsą“ op. 8 Nr. 4 ir tikru kareivišku akcentu kompozitoriaus N. Koshkin „Žaidimą kareivėliais“ iš „Žaislų siuitos“. Po istorinio Kurhauzo skliautais paslaptingai suskambo Ž. Masnė „Susimąstymas“, kurį subtiliai smuiku pagriežė Skaistė Čilinskaitė. Profesionaliai, temperamentingai praskambėjo dar du pedagogės atliekami šokiai – H. Vieniavskio Mazurka ir J. Brahms Vengrų šokis Nr. 5. Smuikininkei talkino puiki koncertmeisterė Tamara Prokopovič. Vėliau sceną užkariavo mokytojų kvartetas: Raimundas Žilius, Petras Švatelis, Artūras Staigys ir koncertmeisteris Vincas Paulauskas. Ypač meistriškai su gyvenimišku džiaugsmu ir džiazu, profesionaliai ir vyriškai nugriaudėjo S. Villiam „Gatvės bliuzas“ ir G. Marks „Viskas apie mane“. Visi kūriniai, kuriuos atliko muzikuojantys pedagogai sulaukė ilgų ovacijų. Klausytojai ne kartą šaukė „bravo“.

Loreta Tamoševičiūtė
Nuotraukos - Loretos Žulkuvienės

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius