Kančios vasara

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018-07-12
Peržiūrėta
754
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kančios vasara

Dar prieš prasidedant šiai vasarai palangiškiai daug kartų girdėjo miesto valdžios prašymų pakentėti. Labiausiai dėl pačiu karštymečiu pradėtos rausti Kretingos gatvės ir pagrindinės įvažiavimo į kurortą sankryžos.

Prognozuodami šį sezoną poilsiautojų laukiančius nepatogumus, įvairių leidinių, portalų ir televizijų žurnalistai kaip mantrą kartodavo, kad atvykstantiems į Palangą teks "apsišarvuoti kantrybe".
Poilsiautojams kas, atvažiavo, pabuvo keletą dienų ir išlėkė namo. Na, gal dar kartą per šią vasarą iki Palangos atlėks. Kam iš tiesų šią vasarą reikia kantrybės šarvų, tai gyvenantiems Palangoje. Kurie kasdien šiuo keliu važiuoja namo, į darbus Klaipėdoje ir tuo pačiu keliu grįžta.
Nepaisant smulkmeniškų priekabių, rekonstruojama gatvė bet kuriuo atveju yra pravažiuojama. Ir kartkartėmis čia susidarančios spūstys yra juokingos. Jei kam sunku porą kartų per savaitę automobiliu keletą šimtų metrų pašliaužti kokias 5 minutes, tegu į Palangą ar iš jos su vėjeliu lekia aplinkkeliu. Keliais kilometrais toliau, tačiau nestabčiojant.
Šiuos tariamus sunkumus galima iškentėti. Juo labiau, kad prizas - patogus ir saugus 4 juostų plentas - nebe už kalnų. Jau rugsėjo pabaigoje. Liko tik kiek daugiau nei du mėnesiai.
Tačiau labai sunku kasdien kęsti ant mašinos tykštančius purvus, automobilio amortizatoriais skaičiuoti visus žvyrkelio nelygumus, kai gatvę rekonstruojančius darbininkus matai bestoviniuojančius atsirėmus į kastuvus, ar susėdusius ant šaligatvio bortelių parūkyti.
Kai važiuojant prieš penkias gatvėje nebematyti nė vienos oranžinės liemenės, lyg darbininkus iš čia kas būtų išrūkęs. Kai savaitgaliais rekonstruojamoje gatvėje vien tik dardantys automobiliai ir nė gyvos dvasios.
O nuo darbų pradžios iki šiol jau būta daugiau nei 30 tokių savaitgalio dienų. O per visą numatytą rekonstrukcijos laikotarpį - 54 šeštadieniai ir sekmadieniai. Neskaičiuojant šventinių dienų. Beveik du mėnesiai. Vadinasi, jei rangovai būtų dirbę ištisą savaitę, o darbo dienomis bent iki 19 valandos, Kretingos gatvės rekonstrukcija būtų pabaigta rugpjūčio 1 dieną.
Mums kentėti bereiktų gerokai mažiau. Aišku, viršvalandžiai ir darbas savaitgaliais iš rangovo pareikalautų daugiau sąnaudų darbininkų atlyginimams. Projektas būtų pabrangęs, tačiau ar šią rekonstrukciją užsakiusi Kelių direkcija tam reikalui negalėjo išleisti kokį puse milijono daugiau ir pareikalauti tokios darbų spartos?
Kančių visiems būtų mažiau: ir poilsiautojams, ir palangiškiams. Tačiau mes juk galime pakentėti. Apsišarvuoti, kitaip sakant. Mums - kantrybės šarvai, o Kelių direkcijai - jos biudžete atlikę 500 tūkst. eurų.
Darbus pradėję rangovai užsakovams ir savivaldybei pateikė numatomų darbų planą - kas ir kuomet bus pradedama bei baigiama daryti. Kad užsakovai į šį planą nekreipia jokio dėmesio, buvo aišku jau iš to, kad šviesoforinę sankryžą buvo numatoma panaikinti balandžio viduryje ir čia įrengti eismą ratu. Iš tiesų šviesoforų nebeliko planus užvėlinus mėnesiui. Jokio eismo ratu iki šiol nė kvapo, o automobiliai nereguliuojamoje sankryžoje stumdosi, kaip kas išmano.
Visuomenė buvo raminama, kad prasidėjus intensyviam sezono laikotarpiui, nuo Joninių ar jau liepą visi važiuosime asfaltuota nauja kelio dalimi ir, suprask, nepajusime jokio skirtumo nuo to, kas buvo prieš tai. Šiuo rangovo pažadu patikėjęs ir jį viešai kartojęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus apsijuokė prieš visą Lietuvą.
Iš tiesų, ir su kelių statyba nesusijusiam žmogui aišku kaip diena – čia asfalto nematysime iki vasaros pabaigos. Jau dabar eismas nukreiptas naujai išpiltu keliu, kuris gali būti pradėtas asfaltuoti tik automobilius nukreipus rekonstruota senąja gatvės dalimi. O darbai čia dar tik prasideda.
Savivaldybė visus ramina - rangovas darbus baigs per pažadėtą terminą, o gal net ir anksčiau. Tačiau kodėl nesilaikoma anksčiau nustatytos darbų eigos? Miesto vadovams priežastys yra žinomos, tačiau apie jas informuoti "kenčiančiuosius", niekas nemato reikalo. Juk ne dėl Kelių direkcijos ar Palangos savivaldybės ši gatvė tiesiama. Dėl mūsų - Palangos ir visos Lietuvos gyventojų. Tai gal mes turime teisę žinoti kas ir kada vyks?
Dar vienas kančios poligonas - Ryto kvartale rekonstruojama Priešaušrio gatvė. Visą praėjusį rudenį po keletą kartų toje pačioje vietoje rausęsi darbininkai čia vėl sugrįžo vėlyvą pavasarį. Gyventojų neinformavę iš anksto ėmė ir gatvės vietoje iškasė gilų griovį žmonių sklypus palikdami ant skardžio.
Kiemuose žmones pamatę darbininkai išvakarėse informavo, kad šie iš kiemų patrauktų savo mašinas. O kaip su tais, kurių namie neužtiko, ar jie tuo metu buvo išvykę?
Ne maži vaikai, visi suprantame, kad per visą gatvės plotį iškasus metro gylio griovį juo nevažinėsi. Gyventojai kantriai laukė, kol jis bus užpiltas gruntu. Pagaliau griovį pripildė smėliu ir, regis, bent tokiu keliu bus galima įvažiuoti į kiemą, ar naudotis garaže likusia mašina.
Tačiau nieko neįspėję darbininkai ėmė ir kiemus nuo gatvės atkirto šaligatvio borteliais. Galėjo toje vietoje darbus ir pabaigti, kad bent jau tų namų gyventojai galėtų naudotis savo kiemais. Bet ne, jau 4 valandą po pietų išgaruojantis menkas būrelis darbininkų dėliodamas šaligatvio bortus nuslinko tolyn, o ten kur jau atsirado bortelių barjeras, nieko nedaroma savaitėm.
Gyventojai į savo kiemus neįvažiuoja pusantro mėnesio. Kažkas kieme įkalintu automobiliu jau mėnesį negali nuvykti iki techninių apžiūrų centro, kažkas atsivežęs malkų žiemai priverstas jas pasipilti ties namu ir, žirgliodamas per šaligatvio bortelius, į kiemą jas nešiotis rankomis. Po aplinkines gatves savo išvarytus automobilius išmėtę šios gatvės gyventojai iki namų tįsia sunkiausius nešulius.
Gyvenantys Priešaušrio gatvėje, kaip miesto valdžia ir prisakė, kenčia. Vardan šviesaus ir asfaltuoto rytojaus. O tokį romų palangiškių elgesį matydami rangovai šaiposi. Klodami savo bortelius vienam gyventojui nutraukė elektra valdomų kiemo vartų kabelį. Prašo žmonės darbininkų sutaisyti, ką pridarę. Jiems žada vis rytoj. Jau dvi savaitės praėjo, kaip vartai neatsidarinėja. O kam, įvažiuoti į kiemą vis vien neįmanoma.
Priešaušrio gatvės rekonstrukciją užsakė ne Kelių direkcija, o miesto savivaldybė. Atrodytų, kad jau savo valdžia apgins palangiškius. Ir iš tiesų, šią savaitę gatvėje pasirodė žmonių išjudintas savivaldybės atstovas. Griežtai pakalbėjo su rangovais. Pasakė, kad taip negalima, kad nenormalu, kai žmonės mėnesiais negali naudotis savo kiemu ir turtu.
Rangovas pažadėjo į žmonių kiemus įrengti laikinus įvažiavimus. Tai yra, ties įvažomis bortelius užpilti smėliu ir suformuoti automobiliams tinkamą nuolydį. Matyt tokį, kokį gyventojai turėjo matyti dar prieš mėnesį.
Tačiau klausant savivaldybės atstovo kirba klausimas: kodėl šios gatvės rekonstrukciją užsakiusi savivaldybė žmonių bėdų nematė anksčiau? O gal
už statybą atsakingas jos atstovas statomuose objektuose net nesilanko? Mieste atliekamus darbus galima pakentėti. Iš tiesų, juk netrukus bus gražiau ir patogiau. Tačiau sunku kentėti akivaizdų vilkinimą, abejingumą, tinginiavimą ir nesiskaitymą su žmonėmis.
˙

Jūsų komentaras:

Kathyrn 2019-08-31 09:31 ([email protected] / IP: 41.203.78.244)
Comment j'ai retrouvé mon mari Merci au Dr Eboh d'avoir ramené mon mari et apporté une grande joie à ma famille ??? Je m'appelle Kathryn Louise, mon ex-mari m'a larguée il y a deux semaines après que je l'ai accusé d'avoir vu quelqu'un d'autre et de l'avoir insulté. Je veux qu'il revienne dans ma vie mais il refuse tout contact avec moi. J'étais tellement perplexe et ne sais pas quoi faire. J'ai donc demandé de l'aide à Internet et j'ai vu comment un lanceur de sorts aidait les gens à récupérer leur ex. J'ai donc contacté le lanceur de sort et lui ai expliqué mon problème. et il a jeté un sort pour moi et m'a assuré de 48 heures que mon ex reviendra à moi et à ma plus grande surprise le troisième jour, mon ex est venu frapper à ma porte et implorer pardon. Je suis tellement heureuse que mon amour soit de retour et, pas seulement, nous sommes sur le point de nous marier. Encore une fois merci Dr Eboh, vous êtes vraiment talentueux et doué. [email protected] est la seule réponse. Il peut être d'une grande aide et je ne cesserai pas de le publier car il est un homme formidable. Email: [email protected] ou +2348053823815. [email protected]

Linai 2018-07-19 07:54 (IP: 90.131.45.254)
mano akimis Ziabkus tai vienas is daugelio Palangos mero asmeniniu klapciuku. Jei klapciuko darbas yra jokiais budais nekritikuoti ir bet kokiom aplinkybem slovinti savo pona, tai jis ta darba atlieka puikiai. Ir siame straipsnelyje juk Palangis valdzia lyg nei prie ko.. Tipo, blogi tik statybininkai.. Valdzia kaip kukli mergele stovi nuosaly ir "pergyvena"..

Lina G 2018-07-16 08:52 (IP: 90.131.33.224)
Nei kančia nei ką tik Ziabkus vis kuom nors nepatenkintas ir rašinukus rašo, rašo, ar esi ką pats padaręs palangai???

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius