Į Palangos mero postą – keturračiu?

Palangos tiltas, 2018-09-21
Peržiūrėta
500
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Palangos mero postą – keturračiu?

Vos 28 metų palangiškė Svetlana Grigorian politinę kampaniją dėl Palangos mero posto pradėjo slystelėjimais. Seimo nario, buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus padėjėjos, apsižergusios keturratį, reklaminė nuotrauka šokiravo aplinkosaugininkus, o politikės tėvo verslą lydi Statybų inspekcijos sankcijos. Kandidatė į kurorto merus yra ir akcininkė bendrovės, kuri bausta už tabako gaminių reklamos nuostatų nepaisymą.

Pribloškė D.Palucko praeitis
Politikos naujokė S.Grigorian rinkimų kampaniją pradėjo šią vasarą, socialdemokratų Palangos skyriui ją vienbalsiai išrinkus kandidate kitąmet vyksiančiuose tiesioginiuose Palangos mero rinkimuose. Ši jaunutė, anksčiau niekam nežinoma politikė į tokias pozicijas šoktelėjo po to, kai išaiškėjo skandalingi Socialdemokratų partijos pirmininko Gintauto Palucko brolio Dano Palucko praeities faktai. Viešumoje pasklidus žiniai apie tai, jog D.Paluckas praeityje buvo teistas už vagystes ir nelegaliai laikytą ginklą, politikas paliko Palangos savivaldybės tarybą bei partijos Palangos skyriaus pirmininko pareigas. Todėl kurorto socialdemokratams teko ieškoti naujų veidų artėjantiems savivaldos rinkimams.

Ratais – ant žolės?
Tokiu veidu tapusi S.Grigorian lyg ir turėjo patraukti jaunų rinkėjų simpatijas, tačiau nuo pirmųjų naujos politikės žingsnių palangiškiai ėmė gūžčioti pečiais dėl paaiškėjusios informacijos, kuri sukasi aplink šią kandidatę. Socialiniame tinkle ir vienoje publikacijų mergina yra nusifotografavusi žaviai įsitaisiusi ant keturračio motociklo.
Vairuotojo pažymėjimą turinčiai S.Grigorian tokia fotosesija nesukėlė jokių klausimų. „Taip, aš turiu vairuotojo pažymėjimą. O kas?“ – paklausta, kaip vertina šią nuotrauką, nustebo jaunoji politikė. Palangiškė socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, jog apžergusi galingą keturratį ji užfiksuota Šventojoje, prie poilsio namų „Energetikas“.
„Ką galima manyti apie politiką, kuris reklamai renkasi tokį įvaizdį? Aš manau, kad keturračiai pajūryje, o ypač kopose yra siaubinga blogybė. Jei ši politikė juo važinės privačioje valdoje, aš klausimų neturėsiu. Tačiau iš būsimų kandidatų į Palangos mero postą pirmiausia norėčiau išgirsti, kokių priemonių jie ruošiasi imtis, kad būtų sutramdyti keturračiai chuliganai pajūrio kopose?“ – retorinį klausimą kandidatams uždavė Pajūrio regioninio parko direkcijos ekologas ErlandasPaplauskis.
Bet kuris viešųjų ryšių specialybės pirmakursis pastebėtų, jog jaunoji politikė įamžinta pėsčiųjų take, už galingo keturračio matyti pėsčiųjų grupė. Vienu ratu keturratis stypso ant žolės, o tai aplinkosaugininkams kelia nerimą. „Tai turėtų policija aiškintis, ar ten nebuvo užfiksuotas pažeidimas? Ar važiuota tuo keturračiu? Ar stovėta ant žolės? Gamtosaugininkams tokios „dramblinės“ transporto priemonės galvoje kelia sąsajas su gamtos naikinimu. Beje, mes jau kurį laiką aiškinamės, kas tokiomis transporto priemonėmis niokoja pajūrį, išaria miško paklotę ir naikina paukščių dėtis? Įtartina, tačiau kažkas į saugomą teritoriją keturračiais įvažiuoja nuo Palangos pusės ir sugeba nepatekti į slaptų kamerų akiratį. Kyla įtarimų, iš kur kai kas gali žinoti, kur tos kameros yra paslėptos?“ – klausimus uždavinėjo aplinkosaugininkai.

Nuo klausimų – į krūmus
Pati S.Grigorian, vos išgirdusi dienraščio „Klaipėda“ klausimą, iš karto nutarė nerti į krūmus, pareiškusi, jog atsakinės tik į raštu pateiktus klausimus. Tik patikinus, jog kandidatei į Palangos merus jau vertėtų pradėti mokytis atsakinėti į tiesius rinkėjų klausimus, S.Grigorian pokalbiui laiką skyrė trečiadienį, po darbo valandų A.Butkevičiaus sekretoriate. Tačiau sutartu laiku, praėjus porai valandų po pirmojo pokalbio, politikė telefono ragelio nebekėlė, o paskambinus dar vėliau, jis jau buvo išjungtas.
Seimo narys A.Butkevičius buvo itin nustebintas, išgirdęs, jog jo padėjėja, taikanti į aukštas politines pareigas, slapstosi nuo žurnalistų. „Aš jai pasakysiu, jog jei jau nusprendei kandidatuoti, rinkaisi politinį kelią, koks čia slapstymasis gali būti? Beje, nuo kitos savaitės Svetlana mano komandoje nebedirbs. Kaip žinia, aš nesu socialdemokratų partijos narys, o Svetlana pradėjo rinkimų kampaniją kaip socialdemokratų partijos kandidatė į Palangos mero postą. Na, negali mano komandoje dirbti kitos partijos žmogus, tai tas pats, kaip pasisamdyti konservatorių“, – nevyniojo į vatą A.Butkevičius.

Įmonė sulaukė baudos
Ekspremjeras A.Butkevičius nusistebėjo jaunos politikės užmoju iš karto taikyti į mero postą. „Ji negali užsiiminėti politine kampanija ir tuo pat metu dirbti mano komandoje. Aš turiu planų ir žvelgiu į ateitį, galvoju apie Europos Parlamento rinkimus, todėl faktiškai jau surinkau savąją komandą“, – neslėpė A.Butkevičius. Išgirdęs, kokių klausimų dienraštis turi S.Grigorian, Seimo narys labai nustebo.
Kandidatė Vyriausiajai etikos komisijai deklaravo kartu su vyru esanti įmonės „Loidus“ akcininkė.Ši bendrovė užsiiminėjo elektroninių cigarečių ir papildomų talpyklų pardavimu internete. Sugriežtinus tabako reklamos nuostatas, ši įmonė sulaukė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento baudos už įstatymo nuostatų nepaisymą. Trumpai tariant, internetu elektroninių cigarečių prekyba buvo uždrausta, tačiau įmonės „Loidus“ tinklalapis su visais jame esančiais prekių aprašymais tebesisuko internete. „Oho. Nejaugi? Aš to nežinojau, man tai tikrai naujiena“, – išgirdęs šiuos faktus stebėjosi A.Butkevičius.

Sulaukė inspekcijos sankcijos
S.Grigorian palangiškiai turi klausimų ir dėl jos tėčio Artūro Arakelyano veiklos. Šis Palangoje žinomos kavinės savininkas pastaruoju metu vis dažniau linksniuojamas dėl mįslingomis aplinkybėmis laimėto J.Basanavičiaus gatvėje esančio apleisto viešbučio „Pajūris“ nuomos konkurso. Tačiau vos tik pradėjęs šeimininkauti milijoninės vertės objekte, A.Arakelyanas sulaukė Statybų inspekcijos dėmesio. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija, liepos 2 d. patikrinusi kapitalinio remonto darbus, vykstančius J.Basanavičiaus gatvėje, konstatavo, jog patikrinimo metu nustatyta, kad atliekamas pastato kapitalinis remontas mieste, kultūros paveldo vietovėje, Palangos miesto istorinėje dalyje, išmontuojant pastato šildymo ir elektros bendrąsias sistemas, keičiant laikančiąsias konstrukcijas į blogesnes savybes turinčias konstrukcijas, neturi privalomojo savivaldybės administracijos išduoto statybą leidžiančio dokumento.
„Dėl išvardintų pažeidimų statytojui surašytas savavališkos statybos aktas ir privalomasis nurodymas nevykdyti jokių savavališkai kapitališkai remontuojamo neypatingojo statinio J.Basanavičiaus g. 9, Palangoje, statybos darbų, iki kol nebus pašalinti savavališkos statybos padariniai, fiksuoti savavališkos statybos akte“, – konstatavo Statybų inspekcija.
Ši informacija taip pat sudomino A.Butkevičių. Išgirdęs apie Statybų inspekcijos nuobaudą, susijusią su kandidatės į Palangos merus šeimos nario veikla, politikas neslėpė nuostabos. „Į visus šiuos klausimus reikia atsakyti“, – pastebėjo A.Butkevičius.

Problemų nemato
Tikėtina, jog sugėdinta darbdavio S.Grigorian su žurnalistais nutarė kalbėtis tik kitą dieną, ketvirtadienį.
„Dėl tos nuotraukos aš galiu pasakyti, jog fotografuota buvo uždaroje teritorijoje, renginio metu, vyko sąskrydis. Šis keturratis stovėjo uždaroje teritorijoje, o aš tiesiog priėjusi nusifotografavau“, – tikino jaunoji politikė. S.Grigorian aiškino, jog nemato jokios bėdos dėl tokios fotosesijos, net ir patikinta, kad Šventosios mieste, būtent toje vietoje, kur ji yra užfiksuota, eismas yra draudžiamas.
Paklausta, ar kaip būsima Palangos merė turi kokių nors minčių, kaip vertėtų kovoti su pajūrį niokojančiais keturračių mėgėjais, S.Grigorian pareiškė, jog iš viso nemato tokios problemos. „Kur čia problema? Palangos savivaldybė yra uždraudusi parko teritorijoje važinėti, mano žiniomis, dabar šioje teritorijoje yra teikiama bauda žmonėms, kurie važinėja keturračiais, ir aš manau, kad ši problema yra sprendžiama. Policijos pareigūnai užtikrina viešąją tvarką ir čia problemos nėra“, – žinias apie savivaldos ir Saugomų teritorijų pavaldumą demonstravo S.Grigorian.
Pastebėtina, jog socialdemokratų Palangos skyriaus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje galima rasti ir kitų aplinkosaugininkams nerimą keliančių nuotraukų. Vienoje fotosesijų užfiksuotas, tikėtina, partijos skyriaus sąskrydis gamtoje. Nuotraukoje matyti, kaip keli vyrai vartoja alkoholį. Du šventės dalyviai kūrena ugnį šašlykinėje, miško aikštelėje matyti ant žolės sustatytos alaus skardinės. Kiti šventės dalyviai, traukdami dūmą, kažką aptarinėja sustoję ratu, rankose taip pat laikydami alaus skardines. Nuotrauka pavadinta „Bičiulių popietė“.

Pažeidė įstatymą
Dienraštis domėjosi, kokia patirtimi gali didžiuotis ir iš kokios aplinkos yra kilusi kandidatė į Palangos merus S.Grigorian. Paklausta apie įmonę, kurios akcininkė ji yra, S.Grigorian patikino, jog įmonė šiuo metu veiklos nevykdo. „Vyras yra šios įmonės direktorius. Galiu pakomentuoti tik tiek, kad vyras kreipėsi į teismą dėl baudos (ją skyrė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, – aut.) sumažinimo ir teismas sumažino. Kiek žinau, teismas net nelabai suprato, kur tas pažeidimas buvo padarytas“, – aiškino S.Grigorian.
Vilniaus apygardos administracinis teismas, nors ir tenkino S.Grigorian vyro prašymą iš dalies ir sumažino skirtą baudą nuo 1 450 eurų iki 500 eurų, tačiau Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas šiame procese yra pažymėjęs: „Realiai apčiuopiamos baudos paskirtis yra ne tik nubausti teisės pažeidėją, bet, visų pirma, vykdyti prevenciją: teisės subjektas, pažeidęs nustatytas sąlygas, yra baudžiamas, idant daugiau nedarytų žalos teisės saugomoms ir ginamoms vertybėms. Nagrinėjamu atveju prašymo sumažinti paskirtą baudą tenkinimas neatliktų ekonominei sankcijai keliamų tikslų ir pažeistų visuomenės bei kitų ūkio subjektų interesus.“
Tad kaip vertinti rinkėjui S.Grigorian ir jos vyro tokią verslo patirtį bei požiūrį į teisės saugomas ir ginamas vertybes? „Tuo laikotarpiu, kai šie dalykai vyko, aš dar nedirbau su A. Butkevičiumi“, – patikslino S.Grigorian, tačiau pripažino, jog apie politinę karjerą svajojo senokai.
„Aš negaliu be politikos. Mane domina vykstantys procesai. Partijoje esu apie dvejus metus“, – pokalbio metu paaiškino kandidatė.

Pradės dirbti, kai išrinks
Politikė mėgino atsiriboti ir nuo klausimų apie jos tėvo A.Arakelyano verslą. „Prie ko čia tėtis ir prie ko čia Svetlana?“ – į klausimą, kodėl palangiškiai turėtų balsuoti už Svetlaną, jei jos tėtis susijęs su kontraversiškai vertinamu verslu, atsakė S.Grigorian. Politikos naujokę teko patikinti, kad kandidatei į Palangos merus pateikiamas klausimas apie jos tėčio veiklą yra itin svarbus vien jau dėl to, jog būtina išsiaiškinti, ar nekils grėsmių, jog šeimos narių verslui gali būti taikomos tam tikros išlygos, jei S.Grigorian vis dėlto taptų mere. Dėl viešbučio „Pajūris“ nuomininko kapitalinio remonto darbų į Statybų inspekciją šią vasarą kreipėsi būtent Palangos savivaldybė, klausdama, ar tokia veikla atitinka įstatymus.
„Svetlana yra Grigorian. O tėtis turi ir plėtoja savo veiklą. Klausimai yra jam. Nesu labai įsigilinusi. O rinkėjas nuspręs, ar balsuoti tada, kai jam bus pristatyta rinkiminė programa“, – nuo klausimo išsisuko S.Grigorian. Kandidatė neišgirdo pastabos, jog rinkėjai dažniausiai balsuoja vertindami konkrečius darbus, o ne rinkimines programas. „O dėl konkrečių darbų. Kai aš būsiu jau išrinkta į tarybą, ar tai būsiu kitoje pozicijoje, tada juos ir vykdysiu“, – politines ambicijas demonstravo S.Grigorian, tačiau pripažino, jog dar nežino, ką veiks, kai nuo kitos savaitės liks bedarbe. „Pailsėsiu ir rengsiu politinę programą“, – žvaliai ištarė S.Grigorian, pripažinusi, jog A.Butkevičiaus sekretoriate plušėjo už ne itin didelę algą – vos 600 eurų.

Rengs projektą
Palangiškių žvilgsniai į S.Grigorian tėvo verslą krypsta ne veltui. Liepą kapitalinį remontą be statybos leidimo viešbutyje „Pajūris“ pradėjęs A.Arakelyanas neseniai į viešbučio teritoriją atsigabeno statybinių medžiagų krovinį. Vietiniai iš karto uždavė klausimą, ar statybos leidimą palangiškis yra gavęs?
„Kol kas tik atsivežėme čerpes stogui, laukiame dokumentų. Tačiau statybos leidimo iš viso čia nereikėjo. Juk mes naikinome tai, ką Palangos savivaldybė buvo konstatavusi – pastatas yra avarinės būklės ir reikėjo jį gelbėti“, – dienraščiui aiškino A.Arakelyanas. Kandidatės į merus S.Grigorian tėvas teigė, jog po Statybų inspekcijos patikrinimo jis yra įpareigotas atlikti projektą būsimiems darbams. „Užsakiau architektus, jie yra profesionalai, tegul dirba. Mano tikslas buvo pašalinti trūkumus, juk akte parašyta, jog galima pastato avarinė situacija“, – teisinosi verslininkas.

Ūkio banko turto likučiai
Kandidatės į Palangos merus tėtis A.Arakelyanas šeimininkauja Generalinės prokuratūros areštuotame viešbutyje „Pajūris“, kuriam priskirtas 31 aro sklypas pačiame Palangos centre – J.Basanavičiaus gatvės viduryje. Vietos verslininkas šį pastatą išsinuomojo tik šią vasarą iš bankroto administratoriaus. Pastatai areštuoti dėl baudžiamosios bylos, susijusios su Ūkio banko veikla.
Oficialiai pastatų valdytoju turėtų būti pripažinta bankrutuojanti įmonė „Bofora“, kuri pirkimo-pardavimo sutartimi įgijo šį objektą iš vėliau bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Optimalus turto valdymas“ 2013 m. Tačiau šis turtas buvo įkeistas Šiaulių bankui, kuris perėmė skandalingai žlugusio Ūkio banko turtą ir įsipareigojimus. Itin keista, tačiau pelno siekianti finansinė struktūra – Šiaulių bankas vėliau įkeitimo atsisakė savo noru.

Tyrimo ėmėsi FNTT
Įdomių sutapimų šioje istorijoje yra ir daugiau. Įmonės „Bofora“ bankroto procedūrą vykdo įmonės „Valeksa“ direktorius Stasys Poškus, tiesa, tik kaip fizinis administratorius, o ne atstovaudamas uždarajai akcinei bendrovei „Valeksa“. Tačiau „Valeksa“, lyg tyčia, buvo bankrutuojančios įmonės „Optimalus turto valdymas“ bankroto administratorė, o S.Poškus buvo asmeniškai įgaliotas administruoti įmonę bendrovės „Valeksa“ vardu.
Netikėtai paaiškėjus, jog žlugusio Ūkio banko įsipareigojimus perėmęs Šiaulių bankas atsisakė pretenzijų į 1,155 mln. eurų vertės turtą, tuo susidomėjo teisėsauga. Dienraštis „Klaipėda“ rašė („Viešbutis „Pajūris“ – interesų pinklėse“, Asta Dykovienė, 2018 05 09), jog Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šio sandorio, kai Generalinė prokuratūra gavo skundą. Į Generalinę prokuratūrą kreipęsis asmuo skunde teigia, esą buvo susitarta su bendrovės Šiaulių banko atstovais, kad „pastarieji kreditorių susirinkime nubalsuos 1 155 583,87 Eur dydžio plius palūkanos reikalavimo teisės pardavimą už 10 000 Eur kainą“. Teisė valdyti milijoninį turtą vos už 10 tūkst. eurų sumą buvo suteikta fiziniam asmeniui K.T. Tačiau prokuratūrai siųstame rašte pažymėta abejonė: ar šis asmuo nėra statytinis, atstovaujantis nežinia kieno interesams? Teisėsaugininkai ikiteisminį tyrimą pradėjo dėl įtariamo piktnaudžiavimo.
Dienraštį prokuratūra yra informavusi, jog bankroto administratorius S.Poškus šioje byloje buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. Su juo A.Arakelyanas šį pavasarį ir sudarė itin vertingoje Palangos vietoje esančio pastato nuomos sutartį.

www.klaipeda.diena.lt

 

ŽINUTĖ MANO KONKURENTAMS
Svetlana Grigorian:
„Melas, konkurencijos baimė ir šmeižtas yra silpnybės bruožai. Konkurenciją suvokiu kaip argumentų, idėjų kovą ir darbą, kuris padėtų Palangos ir Šventosios gyventojams gyventi patogiau, sveikiau ir oriau.
Ar galite įvertinti pastangas žmonių, kurie mano asmeniui skyrė tiek daug dėmesio ir prestižinę vietą pagrindiniuose laikraščio puslapiuose?
Keista, kad oponentai vietoje to, kad energiją ir pinigus naudotų konkretiems darbams ir mūsų žmonių gerovei, nukreipė juos naujai pasirodžiusios konkurentės, tai yra mano asmens menkinimui, žeminimui ir juodosioms technologijoms.
Nusprendusi dalyvauti rinkimuose nusiteikiau kietai kovai, tačiau nesitikėjau, kad ši kova taps be taisyklių. Esu pakankamai drąsi, bet šioje istorijoje apmaudu, kad nukenčia artimiausi man žmonės, mano tėvai, kuriais bandoma naudotis žaidžiant purvinus politinius žaidimus.
Savo konkurentus kviečiu į atvirą, etišką ir garbingą kovą. Kviečiu susitikti akis į akį debatuose ir tiesioginėse diskusijose.
Neabejoju savo krašto žmonėmis ir tikiu, kad jie atskirs grūdus nuo pelųbei įvertins politikus ne tik už jų atliktus ar neatliktus darbus, tačiau ir gebėjimą sąžiningai ir padoriai konkuruoti“.

Už. Nr 012

 

Jūsų komentaras:

Nepasitikiu 2018-10-19 22:26 (IP: 94.211.134.25)
Tegul vaziuoja kas kuo nori, bet as Palangos dabartiniu meru nepasitikiu, nepriklausomai kiek sis ar kiti laikrasciai jam rasytu ditirambu. Matyt, jo darbeliai man padare per "dideli ispudi".

paprasta 2018-10-15 23:01 (IP: 77.160.89.235)
vienvaldyste - visuomet issigimsta. As tai jau matau su Vaitkaus valdzia. Tad balsuosiu uz bet ka, kad tik ne uz Vaitku.

Manau bus gera merė, 2018-09-24 17:45 (IP: 78.57.200.47)
nes dabartinis meras Vaitkus yra akivaizdžiai nesusitvarkantis savivaldybėje... vienas pvz.: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/09/12/news/po-maudyniu-valdininkes-lauke-netiketas-kerstas-7536882/

mukas 2018-09-24 13:03 (IP: 84.15.227.106)
ale, leido redaktoriui ir kandidates atsiliepima gale straipsnio, baltomis siulemis susiuto, pasisakyti...

Vilija 2018-09-24 12:08 (IP: 78.60.133.12)
Gal kada nors ir galės būti rimta kandidate, bet dabar - tuščia vieta, vaikiška užgaida, noras būti pastebėtai.

Palangos tilto purvasklaida 2018-09-23 20:17 (IP: 90.131.44.189)
Isties pirma mintis irgi buvo ta, kad prasidejo konservatoriu purvu drabstymosi etapas. Tipo, dviratis ant zoles, tevas kazka ne taip padare, akcininke kazkur kitur ir t.t. Zodziu Palangos tilto purvasklaida ijunge aukstesne pavara.!!

„Prestižinė vieta“-kas tai ir kodėl? 2018-09-23 14:45 (IP: 86.100.63.99)
„mano asmeniui skyrė tiek daug dėmesio ir prestižinę vietą pagrindiniuose laikraščio puslapiuose“

kol kas 2018-09-23 14:28 (IP: 86.100.63.99)
nežinoma nei viena savybė. dėl kurios galėtų mėginti tapti mere.

Vaje 2018-09-22 14:08 (IP: 78.57.131.98)
Kaip issigando kazkas konkurento. Juk tik vienas, neklystantis, meras gali buti ilgiems laikams.

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius