Portugalija dar kartą užtildė kritikus

Palangos tiltas, 2019-06-27
Peržiūrėta
770
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Portugalija dar kartą užtildė kritikus

Portugalijos futbolo rinktinė Europoje visuomet buvo laikyta kaip viena stipriausių. Kita vertus, anksčiau ji turėjo Luisą Figo, dabar turi Cristiano Ronaldo ir dažnai yra vadinama tiesiog vieno žaidėjo komanda. Nors ir turi pajėgia ekipą, tačiau Portugalijos rinktinė praktiškai niekuomet nėra įvardijama kaip viena iš esminių pretendenčių į konkretų titulą.
Po to kai portugalai triumfavo 2016-ųjų metų Europos futbolo čempionate Prancūzijoje per pratęsimą įveikdami turnyro šeimininkų vienuolikę, netilo kalbos, kad Portugalijos rinktinė to nenusipelnė. Ką gi, dabar portugalų kišenėje – dar vienas trofėjus. Tad galbūt ši komanda išties įrodė, kad yra viena pajėgiausių pasaulyje?

Apie tai, ką 2019-ųjų metų vasarą sugebėjo iškovoti portugalai siūlome skaityti šiame straipsnyje.

Pirmą kartą rengta UEFA tautų lyga

UEFA prieš keletą metų nusprendė, kad reikia rengti dar vieną, visiškai naują turnyrą – tautų lygą. Ten komandos buvo suskirstytos į pajėgumo grupes ir iš kiekvienos grupės po vieną komandą patenka į paskutinį etapą.

Tautų lygoje varžėsi ir Lietuvos rinktinė, tiesa mūsiškiams ten sekėsi išties prastai ir savo grupėje likome paskutiniai.

Galiausiai viskas susiklostė taip, jog į lemiamą etapą pateko keturios komandos – Olandija, Anglija, Šveicarija ir Portugalija. Pastarosios dėl tautų lygos trofėjaus varžėsi atkrintamųjų varžybų principu, o teisė rengti turnyrą buvo patikėtos būtent portugalams.

Namų sienos padėjo

Portugalams pusfinalyje teko iš pažiūros bene silpniausias varžovas – Šveicarijos rinktinė. Tiesa, futbolo specialistų vertinimu, šveicarai portugalams turėjo būti išties labai kietas, o gal net ir neįveikiamas riešutas.

Visgi, savo fanų aistringai palaikomi portugalai pusfinalio mače atrodė kur kas geriau ir nors rungtynių pabaigoje rezultatas buvo lygus, šeimininkai vis tiek visomis pajėgomis ėjo į puolimą, ką galiausiai vainikavo du C. Ronaldo tikslūs smūgiai. Beje, pirmąjį įvartį turnyro rengėjų rinktinei taip pat pelnė būtent didžiausia komandos žvaigždė.

Finale dauguma taip pat kalbėjo, jog jauną ir ambicingą sudėtį turintys olandai gali iškovoti trofėjų, o statymai internetu dažniausiai buvo atliekami ne į šeimininkų komandos pusę, tačiau portugalai tiesiog nepriekaištingai atrodė gynyboje ir nors laimėjo tik 1-0 pergalės akivaizdžiai nusipelnė labiau.

Po mačo tiek rinktinės treneris, tiek žaidėjai dėkojo arenoje susirinkusiems aistruoliams už išties įsimintiną ir aistringą palaikymą ir vylėsi, kad dabar portugalai bus vertinami taip, kaip pridera.

Naudingiausias ne C. Ronaldo

Portugalijos rinktinė siekia nusikratyti vieno žaidėjo komandos šleifo ir tą daryti jiems veikiausiai pavyks. Daug ką pasako faktas, kad naudingiausiu tautų lygos turnyro žaidėju tapo ne C. Ronaldo, o „ManchesterCity“ krašto puolėjas Bernardo Silva.

Tiesa, C. Ronaldo apie tai turėjo savo atskirą nuomonę, tačiau tai jau asmeninės žmogaus būdo savybės.

Didžiausių žvaigždžių Lietuvoje galime ir neišvysti

Lietuvos futbolo fanai portugalų triumfu veikiausiai per daug nesidžiaugia. Laimėję tautų lygą, portugalai gavo tiesioginį bilietą į kitų metų Europos čempionatą, tad realu, jog atrankoje su Lietuvos rinktine ir kitomis komandomis žais ne pačios pajėgiausios sudėties. Visgi, pasirodymas atrankoje portugalams nieko nebelemia.

Fanai į Lietuvoje vyksiantį mačą prieš Portugaliją jau prieš kurį laiką iššlavė visus bilietus, kadangi tikėjosi išvysti C. Ronaldo – dabar šansai, kad šis žaidėjas atvyks į Lietuvą yra kur kas menkesni.

Dar visai neseniai lažybų bendrovė Betsafe siūlė lažintis ar C. Ronaldo atvyks į Lietuvą su visiškai kitokias koeficientais. Tuo metu buvo spėjama, kad žaidėjas veikiausiai žais Lietuvoje, tačiau net ir dabar tokio varianto pilnai atmesti tikrai negalima.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius