Ant jūros tilto Palangoje suplevėsuos Izraelio vėliavos

Palangos tiltas, 2023-10-11
Peržiūrėta
796
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

J. Kalinsko / BNS nuotr.
J. Kalinsko / BNS nuotr.

„Ant Jūros tilto bus iškeltos Izraelio vėliavos, Palanga yra pasirengusi priimti namo negalinčius grįžti turistus iš Izraelio“, – pirmadienį feisbuke pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Reiškiame nuoširdžią užuojautą Izraelio žmonėms, kenčiantiems nuo teroristinės grupuotės „Hamas“ išpuolių. Neišpasakytai sukrėtė tai, jog žudynių aukomis tapo keli šimtai taikaus jaunimo muzikos festivalio dalyvių, nemažai jų paimti įkaitais, jaunų žmonių likimai nežinomi.

Galvoti, jog visa tai vyksta kažkur ten, toli, nesigauna.

Tūkstančiai Izraelio gyventojų vienaip ar kitaip, arčiau ar toliau yra susiję su Palanga – tai palikuonys tų palangiškių žydų, kurie Antrojo pasaulinio karo išvakarėse emigravo į Vakarų šalis ar prieglobstį rado Afrikos žemyne, iš kurio vėliau persikėlė į Izraelį. Tai palikuonys tų palangiškių, kurie kažkada taip pat kaip ir mes dabar grožėjosi saulėlydžiais prie Baltijos jūros, braidė mūsų pajūrio smėliu, žvejojo, apdirbo gintarą, vystė prekybą mūsų kraštuose.

Mūsų, Palangos žydų, istorijos puslapiai yra itin skaudūs. Didžioji dauguma tų, kurie nespėjo pasitraukti, tapo nuožmaus Holokausto aukomis – Antrojo pasaulinio karo metais buvo nužudytas kas aštuntas tuometės Palangos gyventojas.

Žinau, kad Izraelyje, apšaudytame Tel Avive, ir dabar gyvena dar visai neseniai palangiškiais buvę žmonės, čia esantys tėvai ir giminės šiomis dienomis bei akimirkomis išgyvena didžiulį nerimą dėl jų likimų.

Artimi ir draugiški ryšiai mus sieja su mūsų miesto partneriu Izraelyje – kurortu ir uostamiesčiu Eilatu. Šio miesto atstovai buvo atvykę pas mus, iki šiol prisimename ir mūsų delegacijų šiltą priėmimą Eilate.

Vakar parašiau žinutę Eilato vadovams, pareiškiau užuojautą ir palaikymą.

„Mes esame kartu su Izraelio žmonėmis, su mūsų partnerio miesto Eilato žmonėmis ir esame labai sukrėsti dėl teroristinių išpuolių prieš taikius gyventojus. Meldžiamės už netekusius gyvybių ir nuoširdžiai užjaučiame visų žuvusiųjų artimuosius“, – tokią žinutę iš Palangos vakar išsiunčiau į Eilatą.

Solidarizuodamiesi su Izraelio tauta ir reikšdami jai palaikymą trečiadienį ant Jūros tilto iškelsime Izraelio valstybės vėliavas. Palanga yra pasirengusi laikinai priimti Lietuvos pajūryje viešinčius Izraelio turistus, kurie dabar neturi galimybių grįžti namo. Šiandien oficialiai kreipsimės į Izraelio ambasadą Lietuvoje“, – teigė Š. Vaitkus.

diena.lt inf.

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2023-10-12 13:51 (IP: 162.158.222.141)
Gaila netik Izraelio, bet ir Palestinos vaiku

Taip pat skaitykite

„Ant Jūros tilto bus iškeltos Izraelio vėliavos, Palanga yra pasirengusi priimti namo negalinčius grįžti turistus iš Izraelio“, – pirmadienį feisbuke pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Rengiantis gruodžio 31 d. 24 val. vyksiančiam Naujametiniam fejerverkui ant Palangos tilto, paskutinės metų dienos vakarą bus laikinai uždarytas jūros tiltas.


Į „Palangos tiltą“ užėjęs palangiškis Aloyzas piktinosi, kad moderni Palanga nėra tokia moderni


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


Mokytoja Kostancija, ilgametė „Palangos tilto“ skaitytoja ir bičiulė, redakciją per Užgavėnes pavaišinusi skaniais blynais, savo laimėjimą „Palangos tilto“ prenumeratorių loterijoje jau senai atsiėmė. Ar atsiėmėte jūs savo prizą? Paskubėkite tai padaryti, nes laimėjimus galima atsiimti tik iki kovo 17 dienos. Laukiame jūsų, „Palangos tilto“...


Dramatiško įvykio praėjusią savaitę ant Palangos tilto liudininkais galėjo tapti visi, kurie per „Palangos tilto“ internetinio puslapio www.palangostiltas.lt gyvą kamerą žvilgteli, kas dedasi ant tilto ar prie jo prieigų. Praėjusio ketvirtadienio ankstyvą popietę kaukdama ant tilto skubėjo greitoji – pagalbos prireikė epilepsijos ištiktam žvejui. Jei ne...


Tik nuo šiandien iki Kalėdų, gruodžio 24-os dienos, „Palangos tilto“ prenumerata 2011-iems metams, atsiimant laikraštį redakcijoje, tik 39 Lt!


Beždžionių tilto gyvavimas tęsis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Pėsčiųjų tiltas, dar vadinamas Beždžionių tiltu, per Šventosios upę sulaukė kapitalinio remonto. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojo Stepono Šepučio, tilto remonto darbai pradėti dar prieš šventinį savaitgalį ir turėtų būti baigti iki Šv. Velykų.


Idėja – kavinė ant jūros tilto

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto vadovas Vytautas Stalmokas spaudos atstovus supažindino su bendrovės „Nesė Pramogų bankas“ pasiūlymu – verslininkai norėtų ant jūros tilto įrengti lengvų konstrukcijų lauko kavinę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius