Dainius Želvys: “Partija gali mums ir “primesti” savo kandidatą. Tik ar jis sulauks mūsų skyriaus pilno palaikymo Seimo rinkimuose?"

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-05-30
Peržiūrėta
1672
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos tilto“ žiniomis, savaitgalį kurorto konservatoriai prie arbatėlės gamtoje ieškos sprendimo iš aklavietės – kokį kandidatą į Seimo rinkimus pasiūlyti Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų – palangiškiai?
PT žiniomis, TS-LKD skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus šį savaitgalį turės dar kartą „peršnekėti“ su Mindaugu Skritulsku – gal šis pakeisiąs nuomonę dėl dalyvavimo Seime? Užsimenama ir apie jauno konservatoriaus Alberto Martinaičio, sužibėjusio per karantiną kaip Savivaldybės savanorių koordinatorius, pavardė. Jis jau yra TS-LKD partiniame rinkimų sąraše. Per savaitgalį nesnaus ir Veronika Skeberdytė, kuri skyriui tapo nemažas galvos skausmas.
„Man ji ne – ne maištininkė, o labiau išsišokėlė, kuri palaikymo parašus susirinko iš miesto aštuoniasdešimtmečių senučių,“ – „Palangos tiltui“ sakė vienas Palangos konservatorių politikos sunkiasvoris.
Priminsime, kad Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumas praėjusį trečiadienį atmetė kurorto skyriaus kandidato į Seimą, Gedimino Valinevičiaus, kandidatūrą – jis kažkuomet buvo nušalinto prezidento Rolando Pakso patarėjas. Tačiau Prezidiumas nepatvirtino ir kitų balsavimui pateiktų kandidatūtų – jau minėtos Veronikos Skeberdytės, kurią Seime nori matyti TS-LKD Palangos skyriaus narių grupė, ir Agnės Bilotaitės, kurią kandidate Mėguvos apygardoje iškėlė partijos Atrankos skyrius.
TS-LKD Prezidiumo posėdy praėjusią savaitę Vilniuje dalyvavo ne tik jis, bet ir Mindaugas Skritulskas, Šarūnas Vaitkus bei Gediminas Valinevičius. Posėdyje dalyvavo ir Veronika Skeberdytė. Jos dalyvimas sukelė žinomų partijos bendražygių iš Palangos nuostabą.
„Žvalgytuvės dėl naujo žmogaus vyksta iškart po partijos Prezidiumo posėdžio. Jeigu pavyks susitarti, naują kandidatą turės siūlyti mūsų partijos skyriaus Taryba. Mūsų tikslas – vietinis kandidatas,“ – sakė D. Želvys.
Tarp kurorto konservatorių sklando gandai, kad gali būti Prezidiumui iš naujo teikiama G. Valinevičiaus kandidatūra.
„O kodėl gi ne? Aš – už tai. Juk skyrius jį labai palaiko, Prezidiumas turi į tai atsižvelgti. Yra ne tik partijos Prezidiumas, bet ir aukštesnis partijos organas – Taryba. Gal ir ji turėtų pasisakyti dėl mūsų skyriaus kandidato?“- „Palangos tiltui“ sakė Ilona Pociuvienė, TS-LKD Palangos skyriaus Tarybos narė.
„G. Valinevičiaus kandidatūra greičiausiai nebus teikiama, nors jis dar savo kandidatūros neatsiėmė. Butų logiška, kad jeigu mes ieškosime kito kandidato, jis turi savo kandidatūrą atsiimti,“ – svarstė D. Želvys.
Jis teigė, kad skyriaus vadovybė žinojo, kad G. Valinevičius yra dirbęs Rolandui Paksui.
Anot jo, dalis partijos Prezidiumo narių palaikė G. Valinevičiaus kandidatūrą.
„Tik nežinau, kaip jie balsavo – prieš balsavimą mes, svečiai iš Palangos, turėjome išeiti,“ – sakė D. Želvys.
Paklaustas, ar bus mėginama iš naujo įšnekinti M. Skritulską dalyvauti rinkimuose, D. Želvys šypsojosi: „Jo paklauskite. Kalbėsiu apie save – aš kandidatu nebūsiu.“
Šį pirmadienį TS-LKD Palangos skyriaus vadovybė nuspręs, kada rengti skyriaus Tarybos posėdį.
Paklaustas, kodėl Palangos konservatorių vadovybė neremia Veronikos Skeberdytės kandidatūros Seimo rinkimuose, D. Želvys sakė: „Ji nelabai nori ką nors koordinuoti su mumis, su Taryba. Veikia savarankiškai. Ir jos pasirodymas partijos Prezidiumo posėdyje mums buvo netikėtas.“
„Aš ją gerbiu, bet ji turėtų visiems aiškiai pasakyti: ji rado keletą senelių, „prigavo“ juos ir jie pasirašė už ją kaip, girdi, visų kandidatę. Kaip galima tai gerbti? Ar ji – jaunimo kandidatė, ar aštuoniasdešimtmečių?,“ – sakė D. Želvys.
Jis samprotavo, kad V. Skeberdytės kandidatūrą palaiko ir „tam tikri“ žmonės konservatorių partijos vadovybėje.
„Pasakysiu taip: ją palaiko tiek, kiek tai reikalinga ne jai, o visų pirmiausia Agnei Bilotaitei. Tik Veronika, matyt, to nesupranta,“ – sakė D. Želvys. „Gaila, kad skirtingose patalpose sėdintys žmonės vienas kito negirdi,“ – pridūrė.
Anot pašnekovo, TS-LKD Prezidiumas A. Bilotaitės ir V. Skeberdytės kandidatūras paliko „kaboti ore.“
„Aš neatmetu, kad prie jų kandidatūrų bus grįžta. Bet kaip, sakykime, Agnė Bilotaitė save įsivaizduoja kaip kandidate, jeigu jos neremia mūsų Palangos skyrius. Kas norės eiti į jos – ar bet kurio kito, partijos „mums“ nuleisto kandidato – rinkimų štabą? Kas norės skirti tokiam savo kandidatui laiką ir lėšas?“- svarstė D. Želvys.
Anot jo, Palangos konservatoriai su savo kandidato išrinkimu „baisiai“ dar nevėluoja: ir kitose apygardose, net Klaipėdos apygardose, konservatoriai dar neturi kandidatų į Seimą.
Mėguvos rinkimų apygardoje Kretingos rinkėjai sudaro apie 15-17 procentų, Klaipėdos rinkėjai – apie 30 procentų – Klaipėdos rajone, daugiausiai Kalotėje, kiti – Palangoje.
Mindaugas Skritulskas, vienas kurorto konservatoriaus skyriaus įtakingiausių žmonių, „Palangos tiltui“ sakė, kad „greičiausiai“ šį pirmadienį įvyks skyriaus Tarybos posėdis.
„Manau, kad kalbėsime ir apie naujus savo vietinius kandidatus, ir svarstysime partijos siūlymus, jei jų bus,“ – sakė M. Skritulskas.
Paklaustas, ar skyriaus pirmininkas Š. Vaitkus bandė jį pakeisti savo nuomonę dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose – M. Skritulskas, teisindamasis didele šeima, žinia, atsisakė kandidatuoti – Mindaugas sakė, kad, kadangi iš TS-LKD Prezidiumo posėdžio Vilniuje namo į Palangą grįžo viename automobilyje su Š. Vaitkumi, tai buvo laiko „apie viską“ su juo pasikalbėti.
„Buvo ir kalbų dėl mano dalyvavimo rinkimuose. Daug ką turiu iš naujo dabar persvarstyti, nors savo sprendimo nedalyvauti rinkimuose nelinkęs keisti,“ – sakė M. Skritulskas.
Jis sakė, kad yra „mažai tikėtina“, jog bus vėl siūloma G. Valinevičiaus kandidatūra. „Reikia gerbti partijos Prezidiumo sprendimą,“ – sakė M. Skritulskas.
Paklaustas apie V. Skeberdytę, jis sakė, kad jai „šiek tiek“ trūksta politinės brandos. „Demokratija tokiu būdu, kokį ji pasirinko, nėra daroma,“ – pridūrė.
M. Skritulskas sakė „abejojantis“, ar partijos vadovybė „primygtinai“ siūlys jos kandidatūrą Mėguvos rinkimų apygardoje.
„Ne man vienam keistai nuskambėjo, kad ji partijos Prezidiumo posėdyje išreiškė pageidavimą kandidatuoti ir kitose rinkimų apygardose, kurios dar neturi konservatorių kandidatų,“ – pabrėžė M. Skritulskas.
„Bet palaukime pirmadienio,“ – pabrėžė M. Skritulskas. „Tuomet galbūt turėsime ir kokių nors sprendimų“

 

Jūsų komentaras:

Pukuotas 2020-05-30 13:41 (IP: 172.69.190.9)
o kas jeigu konservatoriai visai nekeltu kandidato cia?

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius