Į hamletišką klausimą – būti ar nebūti – Šventoji dėl uniformų atsakė: „Taip!”

Palangos tiltas, 2016-04-15
Peržiūrėta
570
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į hamletišką klausimą – būti ar nebūti – Šventoji dėl uniformų atsakė: „Taip!”

Idėja Šventosios pagrindinėje mokykloje įvesti vienodą mokyklinę aprangą subrandinta visai neseniai, nors svarstymai apie tokią galimybę sklandė jau kelerius metus. Tačiau šių metų rudenį privalomos uniformos įvedimas tapo ypač aktyviu diskusijų objektu klasių, visuotinių tėvų susirinkimų, mokyklos ir mokytojų tarybų posėdžių metu. Vasario-kovo mėnesiais atliktos apklausos rezultatai parodė, kad didžioji dauguma (80 proc.) mokyklos bendruomenės narių pritaria šiam mokyklos atributui. Galutinis sprendimas priimtas kovo 30 d. visuotinio tėvų susirinkimo metu, kuomet buvo nuspręsta, jog 2016 m. rugsėjo 1-ąją pasitiksime su mokyklinėmis uniformomis.
Kitais mokslo metais pradinių klasių mergaitės pasipuoš dvispalviais sarafanais (viršutinė dalis – tamsiai mėlynas trikotažas, apatinė – rausvai languotas audinys), berniukai – tamsiai mėlynais švarkais ir juodomis kelnėmis ar džinsais. Vyresniųjų, 5-10 klasių mokiniai, privalės vilkėti tamsiai mėlynus švarkus, juodas kelnes ar džinsus. Visi švarkai ir sarafanai turės būti paženklinti mokykline emblema, kurios simboliai – knyga, jūra, gintaras, laivelis.
Mokyklinė uniforma – ne vien aprangos kodas. Tai mokyklos įvaizdžio, kultūros ugdymo dalis, kuri atlieka ir svarbią psichologinę bei socialinę funkciją: mažina socialinę atskirtį, perdėtą konkurencingumą, patyčių tikimybę, taip pat formuoja sutelktumo, komandos dvasią, atsakomybės bei pareigos jausmą. Vienoda mokyklinė apranga išsprendžia ir rytinį galvos skausmą, kuo šiandien apsirengti, bei, ko gero, tikrai leidžia sutaupyti, nes nereikia kasdien ir kasmet keisti aprangos kodo. Saviraiškai ir individualumui atsiskleisti visada padės jaunatviška fantazija – smulkių aksesuarų, detalių (šalikėlių, kaklaskarių, segių, peteliškių ir pan.) derinimas bei „laisvieji penktadieniai“, kai į mokyklą bus leidžiama ateiti apsirengus laisvu stiliumi.
Taigi, į hamletišką klausimą „Būti ar nebūti“ Šventosios pagrindinėje mokykloje mokyklinėms uniformoms, šiandien turime atsakymą – būti!

Valda ŠARKIENĖ
Direktorė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius