„Jaunimo linija”: jausti baimę ir nerimą šiuo metu yra natūralu

Palangos tiltas, 2022-02-24
Peržiūrėta
1669
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Jaunimo linija”: jausti baimę ir nerimą šiuo metu yra natūralu

Jausti karo baimę ir nerimą dėl ateities šiandien yra natūralu, reiktų kuo daugiau kalbėtis tarpusavyje ir „išventiliuoti“ šiuos jausmus, taip pat koncentruotis į dalykus, kuriuos galime pakeisti, bei kasdienių darbų rutinoje rasti stabilumą – taip pataria emocinės paramos tarnybos „Jaunimo linija“ savanoriai ir specialistai. 

„Jaunimo linijai“ ir toliau galima prisiskambinti visą parą veikiančiu nemokamu telefonu  8 800 28888, bendrauti pokalbiais internetu kiekvieną dieną nuo 18 iki 22 val.

„Jaunimo linijos“ specialistai pataria: 

Visų pirma, natūralu jausti baimę ir nerimą šiandien, kuomet sužinojome apie netoli mūsų, Europoje, prasdėjusį karą. Mes bijome karo, tai natūralu. Mes nerimaujame dėl neapibrėžtos situacijos ir nežinome, kas bus ateityje, tai irgi yra natūrali būsena. Priimkime šiuos jausmus. 

Antra, svarbu šiandien yra apie šiuos jausmus kalbėti, išreikšti juos, o neneigti. Raskite su kuo apie kylančią baimę pakalbėti, pasidalinkite su draugais ir artimaisiais, dėl ko labiausiai nerimaujate. Taip pat labai svarbu kalbėtis su vaikais ir senyvais žmonėmis, paklausti, kaip jie jaučiasi. Jei neturite su kuo pasikalbėti, „Jaunimo linija“ ar bet kuri kita emocinės paramos linija visuomet išklausys, linijos veikia visą parą, telefonai nemokami, pagalba anoniminė. 

Trečia, svarbu suvokti, kad to, kas vyksta, mes negalime kontroliuoti, niekas nežinome, kaip bus ir kas bus toliau. Todėl labai svarbu susikoncentruoti į tai, ką galima kontroliuoti, ką galima pakeisti ir kaip galima bent iš dalies prisidėti prie padėties gerinimo. Galbūt galite paremti Ukrainos labdaros organizaciją, galbūt sudalyvauti Ukrainos palaikymo akcijoje? Darykite tai. Tai mažas veiksmas, bet jis svarbus. 

Taip pat labai svarbu tęsti kasdienę veiklą – darbus, mokslus, būrelius, sportą ir veiklas. Įprasta rutina suteikia stabilumo, nukreipia mintis nuo neapibrėžtos situacijos. Tai daugiausiai, ką galime padaryti. 

Prisiminkite pamokas, kurias išmokome jau pandemijos metu: „išvėdinti“ nerimą padeda fizinis judėjimas, mankšta. Nusiraminti padeda meditacija, malda, humoras.

 

Daugiau informacijos:

Komunikacijos vadovė

Rita Stanelytė

Tel. 8 607 86 698 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius