Kretingoje palangiškiai aplink ieškojo… baroko

Palangos tiltas, 2016-05-02
Peržiūrėta
2044
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kretingoje palangiškiai aplink ieškojo… baroko

Tiek daug baroko vienoje vietoje dar nesame matę ir girdėję. Kretingos meno mokykloje vyko metodinė diena „Paieškokime aplink baroko!“, į kurią susirinko Palangos, Kretingos, Tauragės ir Mažeikių muzikos ir meno mokyklų akordeonistai, vieningai nusiteikę pasidalinti žiniomis apie baroką. Visi grojo baroko epochos kompozitorių kūrinius.
Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokiniai: Dovydas Udalcovas (mokytoja Jelena Kravcova), Domas Burba, Mantas Leonardo Lizzi, Algirdas Benetis (mokytoja Nijolė Daukšienė) atliko G. F. Hendelio, Ch. G. Neefe, J. S. Bacho, A. Vivaldžio kūrinius. Klausėme Kretingos solistų Rugilės Staponkutės ir Ovidijaus Miežečio atliekamų kūrinių, juos parengė mokytoja Sigita Šimkutė. Tauragiškių ansamblis atliko preliudą klasikiniame stiliuje. Jų mokytojas – Tomas Altaravičius. Jonas Vozbutas ir Vilius Mažeika atvažiavo iš Mažeikių Klovos muzikos mokyklos. Jie sudomino klausytojus D. Scarlatti ir J. S. Bacho muzika. Jų mokytoja – Vaida Mikalauskienė. Akordeonistai, susibūrę į bendrą orkestrą, atliko G. Caccini „Ave Maria“.
Teorinę seminaro dalį užpildė mokytojai savo iliustruotais pranešimais apie baroką. Dailės mokytoja Dovilė Oškinytė užbūrė visus savo žiniomis apie baroko kelią Žemaitijoje. Ir ne tik. Įdomiu jos pasakojimu ir vaizdais per visą Lietuvą nukeliavome net iki Romos. Visus maloniai nuteikė pranciškono vienuolio brolio Bernardo Sauliaus Belicko OFM eilės ir pažintinė ekskursija po Kretingos Viešpaties Apsireiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią. Mantui L. Lizzi teko pagroti J.S. Bacho preliudą vienoje iš gražiausių bažnyčios menių su nuostabia akustika. Nepatingėję užlipti į bažnyčios bokštą, mėgavomės ne tik gražia Kretingos panorama, bet ir džiaugėmės išvydę Palangos bažnyčią. Grįžome praturtėję žiniomis ir muzika apie baroką.

Akordeono mokytoja Nijolė DAUKŠIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius