Mirtis fotografą Eugenijų Macių netikėtai užklupo penktadienio vakarą Palangoje, per savo paties nuotraukų parodos “Susitikimai” pristatymą Palangoje

Palangos tiltas, 2021-10-16
Peržiūrėta
2157
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Eugenijus Macius, asmeninė nuotrauka
Eugenijus Macius, asmeninė nuotrauka

Eidamas 82-uosius gyvenimo metus mirė staiga Palangoje, per savo parodos pristatymą, mirė puikiai pajūryje žinomas fotožurnalistas, kino ir televizijos operatorius, neblėstančiu optimizmu ir gera nuotaika visada pasižymėjęs Eugenijus Macius.

Mirtis E. Macių netikėtai užklupo penktadienio vakarą Palangoje, per savo paties nuotraukų parodos “Susitikimai” pristatymą.

Jis netikėtai susmuko ant žemės ir galiausiai ištiko staigi mirtis.

Žurnalistų bendruomenė dėl šios netekties gedi ir siunčia nuoširdžią užuojautą E. Maciaus artimiesiems.

Simboliška, kadangi E. Macius gimė būtent Palangoje.

E. Macius Klaipėdos istoriją fiksavo daugiau nei 50 metų: nufilmavo per 100  dokumentinių, mokslo-populiarinimo, informacinių ir reklaminių filmų, virš keturių tūkstančių siužetų ir laidų kino žurnalams ir televizijai, sukūrė per 15 videofilmų apie Klaipėdos miesto įmones.

E. Macius gimė 1940 m. sausio 9 d. Palangoje. Daug metų dirbo Lietuvos kino studijoje. 1967 m. dirbo TSRS ryšių priemonių pramonės ministerijos kino centre operatoriumi, vyriausiu operatoriumi, viršininku Vilniuje.

1976 m. baigė Sąjunginį valstybinį kinematografijos institutą (VVKI ) Maskvoje ir apgynė diplomą dokumentiniu filmu ,,Meilė pražydo sekmadienį“ ( režisierius Robertas Verba ir Laima Pangonytė).

1988 m. persikėlė gyventi į Klaipėdą ir iki 2002 m. dirbo operatoriumi Lietuvos televizijos Klaipėdos korespondentų punkte.

Lietuvos televizijoje E.Maciui buvo suteikta aukščiausia operatoriaus kategorija.

Nuo 2002 m. iki 2009 m. jis dirbo  LKAB „Klaipėdos Smeltė” atstovu spaudai.

Per savo kūrybinės veiklos laiką kaip operatorius E. Macius nufilmavo per 80  dokumentinių, mokslo-populiarinimo, informacinių ir reklaminių filmų, virš penkių tūkstančių siužetų ir laidų kino žurnalams „Tarybų Lietuva“, „Lietuvos pionierius” ir Lietuvos televizijai.

Nemažai E.Maciaus nuotraukų spausdino Lietuvos dienraščiai ir žurnalai.

Eugenijus fotografavo nuo 13 metų, kai tėvai nupirko fotoapatatą „Liubitel“. Vėliau aparatai keitėsi ir paraleliai su filmavimais jis fotografuodavo savo malonumui, ko pasekoje susikaupė nemažas kiekis foto negatyvų.

Už savo darbus E. Macius apdovanotas visasąjunginiais ir tarptautiniais diplomais ir garbės raštais.

Už filmus, atrinktus  ir demonstruotus visasąjunginėje ūkio pasiekimų parodoje Maskvoje, apdovanotas bronzos ir sidabro medaliais. Už filmą ,,Kospas-Sarsat- kosminės gelbėjimo sistemos“ kaip filmo režisierius-operatorius, apdovanotas specialiu tarptautinės parodos Ženevoje prizu.

2012 metais apdovanotas medaliu ,,Už nuopelnus žurnalistikai“.

Pagal ve.lt

Jūsų komentaras:

Architektas 2021-10-17 15:14 (IP: 162.158.222.134)
Te būnie lengva...

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius