„Mylėti meną savyje…” tiesė tiltus ir tarp kartų

Palangos tiltas, 2016-11-28
Peržiūrėta
1600
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Mylėti meną savyje…” tiesė tiltus ir tarp kartų

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija lapkričio mėnesį visus kvietė burtis į XVII suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokymosi spalvos”, kuri skirta mokymosi visą gyvenimą idėjos sklaidai, praktiniam jos taikymui ir suaugusiųjų mokymosi galimybėms atskleisti. Kretingos rajono švietimo centro direktorės pavaduotoja Aurelija Jedenkienė ragino ir kvietė susiburti draugėn socialinius partnerius, siekiant vieno tikslo – padėti žmogui įsitvirtinti, pritapti, turėti veiklos, kad jis galėtų gyventi visavertį gyvenimą, patirtų mokymosi visą gyvenimą malonumą, pasinaudotų įvairių užimtumą organizuojančių institucijų teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis, nepraleistų progos pabendrauti, sužinoti ką nors naujo.
Kretingos meno mokykla, bendradarbiaudama su Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriumi bei Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla, visus kvietė dalyvauti edukaciniame meninės raiškos projekte-festivalyje „Mylėti meną savyje...”. Juk ir meninės raiškos tikslas – ugdyti laisvą, kūrybišką asmenybę, suprantančią ir mokančią vertinti meną. Šio projekto-festivalio metu jo dalyviams suteiktos galimybės realizuoti savo talentą, ugdyti ir pristatyti kalbinius įgūdžius, mokytis bendrauti ir bendradarbiauti su įvairių kartų atstovais, lavinti savo kūrybinę vaizduotę, kurti ir stebėti estetinę aplinką, išreikšti ir pristatyti save bei pasitikėjimą savo jėgomis, dalintis pozityvumu ir turima įgyta patirtimi, atrasti dvasinę ramybę. Čia ieškota sąsajų su muzikos, literatūros, dailės, video siužetų menais...
Organizuodama edukacinį meninės raiškos projektą-festivalį „Mylėti meną savyje...” Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriuje siekiu atrasti kuo stipresnį ryšį tarp jaunosios ir vyresniosios kartos, ugdyti meninę, kultūrinę, dvasinę saviraišką, skatinti kūrybiškumą, savęs vertinimą, gerinant tiek kiekvieno asmens, tiek ir visų renginio dalyvių savijautą. Tai faktoriai, kurie neatsiejami nuo kiekvienos asmenybės augimo. Džiaugiuosi, kad šis tradiciniu tapęs projektas-festivalis kasmet draugėn suburia didelį būrį žmonių ne tik iš Rūdaičių, bet ir Palangos, Šventosios, Kretingos bei viso rajono. Šįkart savo meninius gebėjimus pristatė ne tik Kretingos ir Palangos meno mokyklų daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai – akordeonistai Rugilė Staponkutė, Ovidijus Miežetis (mokyt. Sigita Šimkutė), Mantas Leonardo Lizzi, Algirdas Benetis (mokyt. Nijolė Daukšienė), bet ir kaip lygiaverčiams partneriams suteiktos galimybės esantiems ieškojimo kelio pradžioje. Literatūrinius skaitinius susirinkusiems dovanojo KC Rūdaičių skyriaus skaitovė, rajoninių skaitovų konkursų laureatė Gytė Pušinskaitė kartu su šio meno ja mokančia projekto-festivalio organizatore bei šių eilučių autore Sigita Šimkute. Dvasingumo ir gerų emocijų pliūpsnį pažėrė klebonas Karolis Petravičius, skyręs savo atliekamas dainas ir subūręs visus tą vakarą buvusius kartu bendrai dainai. Edukacinio meninės raiškos projekto-festivalio „Mylėti meną savyje ...” metu suburtas jungtinis Kretingos ir Palangos meno mokyklų akordeonistų orkestras (vadovės – S. Šimkutė ir N. Daukšienė), pritariant Palangos S. Vainiūno meno mokyklos smuikininkų ansambliui (mokyt. S. Čilinskaitė), atlikdamas kūrinius nepaliko abejingų klausytojų, kurie nepagailėjo gausių aplodismentų projekto-festivalio dalyviams.
Malonu, kad į šį projektą-festivalį, skatinantį bendruomenių kultūrą per jaunimą ir vaikus, aktyviai įsijungė įvairių švietimo įstaigų pedagogai: Nijolė Daukšienė, Elena Šimkuvienė, Roma Kusienė, Ramūnas Šlepavičius, Jelena Kravcova, Skaistė Čilinskaitė, Vincas Paulauskas.
Kiekvienas iš mūsų esame kelyje į pažinimą, išmintį, atradimus, vienatvę, bičiulystę, kūrybą... Ir nuo to, kaip mes visa tai kuriame, priklauso kiekvieno mūsų gyvenimo kokybė: ne nuo finansinių galimybių, užimamų pareigų, o nuo sugebėjimo kurti šeimą, aplinką, pasitikėjimą, santarvę, meną...

Sigita ŠIMKUTĖ
Projekto-festivalio organizatorė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas