Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-07-13
Peržiūrėta
401
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Padėka Palangos policijos pareigūnams

Ponia Simona prašo per „Palangos tiltą“ iš visos širdies padėkoti Palangos miesto policijos komisariato budinčios dalies kolektyvui, jauniesiems tyrėjams Robertui ir jo kolegai, taip pat pagalbos 112 kolektyvui, budėjusiems naktį iš liepos 5-osios į 6-ąją ir aktyviai padėjusiems ieškoti Alzheimerio liga sergančios ir iš namų netikėtai išėjusios mamos. „Maloniai nustebino darbuotojų operatyvumas, nuoširdumas ir pasiaukojimas“, – sako moteris.

R. Seibučio krepšinio stovyklą paliko pirmoji pamaina

Stovykloje dalyvavo nuo 10 iki 14 metų vaikai. Krepšinio stovykla labai domėjosi tiek vaikai iš Lietuvos, tiek ir iš kaimyninių valstybių. Pagrindinis stovyklos tikslas buvo skirti kuo didesnį dėmesį vaikų individualiam meistriškumui. Vaikai liko sužavėti R. Seibučiu, kuris jiems padėjo treniruočių metu mokytis krepšinio paslapčių. Laisvu nuo treniruočių metu jaunieji krepšininkai vakarojo su R. Seibučiu. Susitikimo metu Renaldas papasakojo apie savo kaip krepšininko karjerą ir atsakė į vaikų užduotus klausimus. „Per dešimt stovyklos dienų vaikai galbūt netapo daug geresniais krepšininkais, tačiau išmoko daug krepšinio naujovių“, – teigė stovyklos vadovas A. Vaitulionis. Kita stovyklos pamaina startuos liepos 14-23 dienomis. Joje dalyvaus 15-18 metų krepšininkai.

Lenktynėse – garsios pavardės

„General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos naujokas Jeroenas Bleekemolenas pavardę paveldėjo iš savo tėčio Michaelio, praeityje garsaus F-1 piloto. Kitą savaitę tituluotas olandų pilotas atvyks į Lietuvą ir debiutuos Palangos „Eneos 1000 km lenktynėse“. Prestižiniame Lietuvos autosporto renginyje „Porsche 911 GT3 Cup“ bolido vairą Jeroenas dalinsis su savo broliu Sebaastianu ir lietuviu, komandos lyderiu Benediktu Vanagu.

Šventojoje klientus vilioja didžiausia Radžio gerbėja

Bene didžiausia dainininko Radžio gerbėja Raisa Šarkienė sezono metu uždarbiauja Šventojoje. Ji garsina vienos kavinės vardą – čia ji dirba administratore, o vakarais dainuoja ir šoka. Egzotiškai atrodančiu džipu po gatves važinėjanti ponia Raisa kartu su lietuviškai kalbančiu juodaodžiu, kurį visi vadina Jamaika, kviečia poilsiautojus apsilankyti jų kavinėje. Raisa buvo „apsiginklavusi“ garsiakalbiu, šalia jos Radžio nesimatė, tik egzotiškai bindzinėjo atrodantis augintinis šunelis Lordas.

Oro uostai: Vilnius – į priekį, Kaunas ir Palanga – vietoje

Pasibaigus pirmajam šių metų pusmečiui šalies oro uostai skaičiuoja, kad keleivių srautas Vilniuje, Kaune ir Palangoje, palyginti su tuo pačiu 2014-ųjų laikotarpiu, išaugo daugiau nei 10 proc. Per šešis mėnesius treji oro vartai aptarnavo daugiau nei 1,9 mln. keleivių. Praėjusiais metais tokiu metu keleivių srautas siekė 1,7 mln. Vilniaus oro uostas per pusmetį aptarnavo 80 proc. visų Lietuvos oro uostų keleivių (1,5 mln.), Kaune aptarnauta 17 proc. viso keliautojų srauto (330 tūkst.), Palangoje – 3 proc. (63 tūkst.). Vilniaus oro uoste keleivių skaičius, palyginti su 2014 m. pirmuoju pusmečiu, išaugo beveik 14 proc., Palangoje jis padidėjo 1 proc., Kaune išliko stabilus.
Iš Lietuvos oro uostų reguliarius skrydžius vykdo 17 oro bendrovių, jos skraidina į 48 miestus (61 oro uostą). Rudenį skrydžių žemėlapis pasipildys dar keliomis kryptimis – iš Vilniaus planuojama skraidinti į Glazgą, Memingeną (vakarinis Miunchenas), Berlyną, Bilundą, iš Kauno – į Eilatą Izraelyje (Ovda oro uostą), taip pat turėtų padaugėti skrydžių iš Vilniaus į Briuselį, Paryžių, Stokholmą (Bromma ir Skavsta oro uostus), Oslą, Varšuvą, Helsinkį.
Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos oro uostai aptarnavo beveik 24 tūkst. skrydžių – t.y. 6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu.

Rusijos turistams Palanga – per brangi

Palangos viešbučių savininkai tvirtina, kad šiemet, ko gero, jie patirs nuostolių: rusų turistai, pamėgę Palangą, šiemet į ją neatvyksta. „Lagūna“ savininkė Rasa Petrūnienė skaičiuoja, kad per šį sezoną patirs didelių nuostolių. Pirma prasto sezono priežastis – neskaitant kelių dienų, labai šalta vasara. Antra priežastis – nebeatvyksta turistai iš Rytų. „Lietuviai atvažiuoja atostogauti neilgam – tik dviem ar trims dienoms. Ir labai derasi – numuša kainą apie 30 procentų. O rusai atvažiuodavo bent mėnesiui ir jiems tikdavo tokia kaina, kokią pasakydavai, – sakė R. Petrūnienė. – Visiškai nebėra skambučių. Niekas nesidomi poilsiu Palangoje – to nėra buvę. Jeigu ne nuolatiniai klientai, kitų ir nebūtų“. Anot jos, rusai nebeturi pinigų, Lietuvoje jiems brangu.

Prašmatni sovietinė valgykla – benamių irštva
Anot lrytas.lt, J. Basanavičiaus gatvėje 47-uoju numeriu pažymėtame dabar apgriuvusiame pastate sovietmečiu įsikūrusi valgykla viliojo savo didybe ir geru maistu. Dabar apgriuvęs, išdaužytais langais ir pridergtu vidumi pastatas tapo benamių prieglauda. Įėjimas iš paradinės pusės – neužkaltas, o ir galinės durys atrakintos. Iš skarmalų guolių akivaizdu, kad čia apsistoję Palangos benamiai. Mažuose pastato kambariuose smarkiai trenkia išmatomis – matyt, benamiai kai kuriose vietose pasidarę išvietes. Buvusią prabangą išduoda tik erdvioje salėje esančios kolonos, įmantri sienų ir lubų puošyba ir lipdiniai. Geros kokybės parketas iki pat šių dienų likęs tvirtas.

Rinktinės kandidatų sąraše – ir palangiškis R. Seibutis
J. Kazlauskas paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą, kuriame 18 pavardžių, tarp jų – ir palangiškio Renaldo Seibučio. Sąraše ir viena nauja pavardė – Mariaus Runkausko, neseniai sudariusio sutartį su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Tuo tarpu vietos rinktinėje neliko Martynui Gecevičiui, Gediminui Orelikui, Mindaugui Girdžiūnui, Vaidui Kariniauskui ir Edgarui Ulanovui. Jau anksčiau pareiškė, kad dėl įvairių priežasčių rinktinėje nežais Donatas Motiejūnas, rungtyniaujantis JAV, NBA, Linas Kleiza, vienas brolių Lavrinovičių.

Neįprasta trijulė Šventojoje

Juos pamatę žmonės krinta nuo dviračių, vaikai sprunka į krūmus, o moterėlės pamaldžiai žegnojasi, anot vieno šalies dienraščio žurnalisto. Tai nutinka, kai buvę maskviečiai Jana Zotova (35 m.), Aleksandras Gubanovas (45 m.) ir liūto dydžio vilkogaudis šuo Griša (6 m.), laimėjęs visus įmanomus medalius Rusijoje, išeina pasivaikščioti po ramias Šventosios gatveles.
„Mes čia gyvename. Tai fantastiškas miestas“, – gyrė Šventąją Jana ir Aleksandras, prieš dvejus metus atsikėlę iš Maskvos.
Ji – profesionali žurnalistė, dirbusi didžiausiuose Rusijos TV naujienų kanaluose, jis – optikos inžinierius, Rusijos „Mercedes“ visureigių klubo prezidentas, turintis servisą, kuriame automobiliai rengiami varžyboms.
„Nėra geresnės vietos nei Šventoji. Toks nuostabus klimatas: žiemą – ne per šalta, vasarą – ne per karšta“, – džiaugėsi maskviečiai.

T. J. Žulkus – laikinas „Pušyno“ direktorius

Tomas Julius Žulkus paliko Palangos vandens motociklų klubo direktoriaus pareigas ir tapo laikinuoju poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“, kuris priklauso Vidaus reikalų ministerijai, direktoriumi. Vincas Nesteckis iki šiol turi ligos biuletenį. Manoma, kad T. J. Žulkus bus patvirtintas „Pušyno“ direktoriumi rugsėjį.

Paplūdimys – radiofikuotas

Palangiškis ponas Antanas „Palangos tiltui“ rašo, kad paplūdimyje iki šiol nėra garsiakalbių, tai yra, kad paplūdimys neradiofikuotas. „Juk nuo sezono atidarymo praėjo beveik du mėnesiai, o tai nėra padaryta“, – rašo skunde palangiškis. Bet tai – netiesa: Palangos paplūdimys yra radiofikuotas. „Palangoje yra radiofikuota 10 kilometrų paplūdimio – iki pat Mėlynosios vėliavos pliažo, o Šventojoje – 5 kilometrai. Mes nuolat pranešinėjame aktualią informaciją“, – „Palangos tiltui“ sakė Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.

Pageidauja, kad paštas dirbtų ilgiau

Palangiškis A. Bartkus pageidauja, kad Lietuvos paštas vasarą dirbtų ilgiau. „Paštas dirba tik nuo 9 valandos, šeštadienį – trumpiau nei įprastą darbo dieną, o pagrindinėse gatvėse tėra tik du spaudos kioskai, savaitgalį dirba tik vienas spaudos kioskas Vytauto gatvėje. Senjorai poilsiautojai, norėdami parašyti laišką ar išsiųsti sveikinimą, neturi kur nusipirkti voką ar rašiklį“, – rašo jis. Palangiškis taip pat atkreipia dėmesį, kad mieste beveik nebeliko pašto dėžučių. Senjoras apgailestauja, kad Palangoje nebeliko dalijamų leidinių. „Anksčiau jie buvo populiarūs, o dabar išnyko. Gaila“, – sakė vyras.

Pasigedo vėliavų per Valstybės dieną

Palangiškis (redakcijai pavardė žinoma) daugelyje restoranų, kavinių ir poilsio namų pasigedo tautinės trispalvės liepos 6-ąją – Valstybės dieną.
„Nuo „Gabijos“ iki J. Basanavičiaus gatvės suskaičiavau tik dvi iškeltas vėliavas, o J. Basanavičiaus gatvėje – tik 5. Keista buvo matyti, kad per oficialų renginį buvo nešama promenada kilometrinė vėliava, tačiau niekas nepasirūpino, kad jos iškiltų ir prie kiekvieno kurorto namo, maitinimo įstaigos ar poilsio namų“, – pastebėjo palangiškis.

Dėl STT tyrimo Konstantinas Skierus atsipirko išgąsčiu

Praėjusių metų vasario pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), pradėjusi tyrimą pagal skundą, kuriuo teigiama, kad UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus namuose Kretingoje ir sodyboje Plateliuose darbo valandomis talkina jo vadovaujamo „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojai.
Anot STT, kai kuriems darbams buvo naudojama įmonės technika. Vykstant tyrimui, K. Skierus prisipažino, kad jo namuose ir sodyboje dirbo trys jam pavaldūs kretingiškiai, tačiau tai jie esą daro po darbo valandų, taip pat per poilsio ir švenčių dienas. Savo pavaldiniams K. Skierus esą už darbus mokėjo iš savo kišenės po 50 litų.
K. Skierui buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, taip pat dėl buhalterinio dokumento suklastojimo. Bet praėjusią savaitę K. Skierus lengviau atsipūtė: jam atitinkamai pagal Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 2 dalį bei 300 straipsnio 1 dalį pareikšti kaltinimai subliuško.
„Ką ir šnekėti, mane stipriai išgąsdino STT tyrimas, bet visada tikėjau, kad tiesa nugalės. Atkreipsiu dėmesį, kad STT tyrimą pradėjo prieš pat rinkimus į savivaldybių Tarybas (K. Skierus dalyvavo rinkimuose į Kretingos rajono tarybą – aut.). Laimei, kad man tie pareikšti kaltinimai nepakenkė“, – „Palangos tiltui“ sakė K. Skierus.
STT sprendimas įsigalios liepos 21-ąją.
Neoficialiai kalbama, kad pastaruoju metu meras Š. Vaitkus UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui turėjo daug pretenzijų – net buvo kalbama, kad ilgamečio komunalininkų vado kėdė susvyravo, bet, regis, kol kas viskas lieka taip pat.
„Dirbu, kaip ir anksčiau, miesto labui labai daug. Su meru nuolat keičiamės informacija, reaguoju į jo pastabas“, – sakė K. Skierus.

Kvies žinomų šalies žmonių skulptūros

Šį ketvirtadienį, 16 val., Palangoje, smėlio skulptūrų paviljone (J. Basanavičiaus g. 5B) skulptorius Andrius Petkus pristatys savo naujausią darbą, kurio „herojais“ tapo žinomi Lietuvos žmonės. Atidengiant smėlio skulptūrą dalyvaus ir vienas iš joje įamžintų asmenų – verslininkas Žilvinas Grigaitis.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį penktadienį, spalio 1 d., miesto meras Šarūnas Vaitkus Šiandien ir vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas pasveikino Palangos miesto policijos pareigūnus profesinės šventės – Angelų sargų dienos – proga. Visų palangiškių vardu kurorto vadovai padėkojo pareigūnams, už nelengvą, bet visuomenei labai svarbų darbą bei palinkėjo sėkmės tieks...


Palangos policija džiagiasi sulaukusi iš užsienio grįžusių žmonių padėkos Palangos oro uoste dirbusiems policijos pareigūnams, kuriems vadovavo Palangos m. PK Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus.


Jurgita ir Nijolė nuoširdžiai dėkoja Palangos m. PK Reagavimo skyriaus viršininkui Donatui Mockaičiui ir vyriausiajam patruliui Limvydui Galdikui už suteiktą pagalbą sugedus automobiliui.


Angelų sargų dienos proga Palangos miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė¬ – vakar, pirmadienį, apsilankė Palangos policijos komisariate, pasveikino miesto policijos pareigūnus bei padėkojo jiems už nuoširdų darbą bei rūpestį visų miesto gyventojų bei svečių saugumu. Profesinės šventės proga...


Šiandien, tarp 11 ir 12 valandos, į kavinę "Armėniški šašlykai" (J. Basanavičiaus g. 27, Palanga) atvykus FNTT pareigūnams, kavinės savininkas Darius Miklovas, kuris yra ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas, pareigūnams pasipriešino. Sutramdyti D. Miklovą pavyko jį paguldžius ant promenados grindinio ir...


Tradiciškai spalio 2-ąją minint Angelų sargų dieną, Palangos miesto policijos komisariate vyko minėjimas, skirtas policijos pareigūnams.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai birželio mėnesį gyventojams padedant atskleidė keturis nusikaltimus. Sulaikyti keturi įtariamieji.


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.


Antradienį, Angelų sargų dieną, Palangos policijos komisariato salėje susirinkusiems kurorto pareigūnams skambėjo nuoširdžios padėkos už jų sunkų ir pasiaukojamą darbą. Profesinės šventės proga policininkus sveikino ir miesto pasaulietinės, ir dvasinės valdžios atstovai bei kolegos.


Pradėjo dirbti naujasis policijos vadovas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 06 | Rubrika: Miestas

Prieš praėjusį savaitgalį kurorto policijos pareigūnams pristatytas naujasis jų vadas Jurgis Kažys, iki šiol dirbęs Kretingos rajono policijos komisariato vadovu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius