Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2016-02-04
Peržiūrėta
385
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Naujas „Bočių“ bendrijos pirmininkas
Daug metų Palangos pensininkų draugijai „Bočiai“ pirmininkavo Elena Baliūnienė, tačiau šių pareigų moteris prieš porą savaičių atsisakė: „Šioms pareigoms atidaviau net 12 metų. Tai, manau, pakankamai ilgas laiko tarpas, tad jau užleidžiu vietą kitam. Tačiau pagrindinė pasitraukimo priežastis – sveikatos problemos. Bet kokiu atveju, nors ir nebepirmininkausiu „Bočių“ draugijai, pagal galimybes stengsiuosi kiek įmanoma įsitraukti į miesto gyvenimą“. Šiuo metu draugija jau turi naująjį patvirtintą pirmininką – Pranciškų Samauską.

Vienur šviesa dega visą parą, kitur – tamsu
„Palangos tilto“ redakcija sulaukė pasipiktinimo dėl kurorto apšvietimo. Gyventojas skundėsi, kad važiuojant į Nemirsetos pusę pro senąjį policijos komisariato pastatą tamsu lyg maiše: „Šalikelėje nėra nė vieno apšvietimo stulpelio, tad tamsiuoju paros metu važiuoti darosi gana sudėtinga, o jei dar sąlygos ne pačios geriausios – ir pavojinga. Taip pat nedega nė vienas apšvietimo žibintas. Toks jausmas, kad ten – negyvenama zona“. O kitur, anot „Palangos tilto“ skaitytojo, šviesa „pleškinama“ visą parą: „Medvalakio, Sodų g. ir kitose šio rajono gatvėse tamsiuoju paros metu nuo 22 val. galėtų būti įjungiamas tikrai ne kiekvienas žibintas, užtektų, kad degtų bent jau kas antras. Manau, nesame tokie turtingi, kad galėtume taip švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus“. UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoja Kristina Viščiūnienė apšvietimu susidomėjusiam palangiškiui atsako: „Vytauto g. nuo senojo policijos komisariato į Klaipėdos pl. pusę kai kuriose atkarpose yra sugedusi kabelinė linija, ir reikia kiekvienoje atkarpoje pakeisti naujus šviestuvus. Šios apšvietimo kabelinės linijos atkarpa neveikia nuo tarybinių laikų, šviestuvai yra nebetinkami naudoti, todėl reikalingas šios atkarpos apšvietimo linijos ir šviestuvų atnaujinimas. Šiuo metu apšvietimo atnaujinimo projektui yra ruošiamos techninės sąlygos. Dėl Medvalakio ir Sodų g. apšvietimo sumažinimo tam tikru paros metu, tai šiuo metu nėra techninių galimybių šiam projektui įvykdyti“.

Poilsio namai Palangoje pirkėjų nedomina
Jau ketvirtą kartą skelbiamas Vilniaus savivaldybei priklausančių poilsio namų Palangoje pardavimo aukcionas. Statinys yra netoli Tiškevičiaus rūmų parko, šalia Meilės alėjos. Šis turtas Vilniaus savivaldybei priklauso nuo praėjusių metų kovo. Iki tol jis priklausė UAB „Start Vilnius“. 2015 m. rugsėjį rengto aukciono metu pradinė poilsio namų kaina buvo 5,8 mln. eurų. Vasarį skelbiamo aukciono kaina jau mažesnė – 5,3 mln. eurų. Objektas apima 3148 kv. m. Tai 4 aukštų mūrinis pastatas su 78 poilsio kambariais. Naujajam savininkui priklausytų ir 73,5 arų žemės sklypas su galimybe plėsti statybas. Kainos mažėja, tačiau norinčių įsigyti šį statinį niekaip neatsiranda.

Nukrito nuo namo stogo ir žuvo
Praėjusios savaitės sausio 26-osios naktį (apie 2 val.) nuo Kretingos g. esančio keturaukščio namo stogo nukrito vyras (gim. 1990 m.). Policija įvykį tiria ir komentuoti kol kas nieko negali, tačiau neoficialiai kalbama, kad vyras galėjo būti nustumtas tyčia.

Gražiausia knyga
Knyga „Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai“ išrinkta gražiausia 2015 metų knyga teminėje grupėje – grožinė literatūra ir eseistika.

Gimnazistai dalyvavo konferencijoje
Sausio 27 dieną Palangos senosios gimnazijos III klasių mokiniai Rosita Vaičiūnaitė, Ieva Venckutė ir Renatas Birštonas dalyvavo Ariogalos gimnazijoje įvykusioje nacionalinėje moksleivių konferencijoje „Kito žmogaus gelbėjimas – aukščiausia žmogiškumo vertybė", kuri buvo skirta Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti. Šią konferenciją, kurioje dalyvavo daugiau nei 150 dalyvių iš 21 Tolerancijos ugdymo centro, organizavo Tarptautinė istorinio teisingumo komisija ir Ariogalos gimnazija. Jos tikslas – puoselėti istorinę atmintį, prisiminti klestėjusias Lietuvos žydų bendruomenes, jų kultūrinį, ekonominį ir socialinį palikimą bei tragišką likimą Holokausto metu. Renginio metu buvo pagerbtos Holokausto Lietuvoje ir visoje Europoje aukos, moksleiviai pristatė savo veiklas, spektaklius, menines inscenizacijas, skaitė pranešimus, dalinosi idėjomis ir gerąja patirtimi. Palangos gimnazistai parengė pranešimą „Išgelbėjęs vieną gyvybę – išgelbėja visą pasaulį“. Mokinius ruošė istorijos mokytoja metodininkė Rima Dargienė ir pavaduotoja neformaliajam ugdymui Aurelija Jazbutienė. Renginyje autentiškais atsiminimais apie savo išsigelbėjimą dalijosi žydų bendruomenių atstovai iš įvairių Lietuvos miestų. Dalyvius sveikino Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijų atstovai.
Palangos senosios gimnazijos pavaduotoja neformaliajam ugdymui Aurelija Jazbutienė
Nuotrauka: Dalyvavimas šioje konferencijoje – tai galimybė mokiniams tiesiogiai prisiliesti prie istorijos ir būdas gaivinti istorinę atmintį, kad tragiški įvykiai nepasikartotų.

Palangos koncertų salė sulauks įžymybės
Kurortas šių metų rudenį sulauks pasaulinio lygio žvaigždės. Jau pasirašyta sutartis su vienu žymiausių šių dienų kompozitoriumi, amerikiečiu Philipu Glassu, kuris į savo koncertinio turo maratoną įtraukė ir Palangą. Kartu atvyks ir pagrindinė kompozitoriaus muzikos atlikėja japonė Maki Namekawa. Be pagrindinio renginio Koncertų salėje, kur planuojama surengti 2-3 koncertus, kurorte visą savaitę vyks P. Glasso muzikos festivalis: visą savaitę bus rengiami kompozitoriaus muzikos kameriniai koncertai Kurhauze, su jo kūryba susijusios parodos, seminarai, meistriškumo pamokos.

Kur dėti senosios Vasaros estrados likučius?
Kuomet pagaliau baigta naujoji Palangos koncertų salė, valdininkai jau trečius metus neranda atsakymo, kur dėti senosios Vasaros estrados vietoje stovėjusį turtą – išsaugotus medinius žiūrovų suolus, pastatą juosusią metalinę tvorą, kuri siekia 200 ilgio ir yra 3 m aukščio. Šis turtas šiuo metu saugomas UAB „Palangos komunalinio ūkio“ teritorijoje, kol savivaldybė nuspręs, kaip elgtis toliau.

Palangos ir aviakompanijos „Belavia“ bendradarbiavimas sutvirtinamas sutartimi
Šią vasarą Palanga turėtų sulaukti didesnio turistų iš Baltarusijos srauto – tiesioginius skrydžius į Lietuvos pajūrį iš Minsko birželio mėnesį pradės vykdyti aviakompanija „Belavia“. Šiandien, (vasario 5 d.) 11 val. Palangos savivaldybėje bus pasirašoma oficiali sutartis tarp oro linijų ir Palangos oro uosto. Skrydžiai bus vykdomi nuo birželio 19 d. iki rugsėjo 4 d. kartą per savaitę – sekmadieniais. Sutarties pasirašyme dalyvaus Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, „Belavia“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Igoris Tcherginetsas, kelionių agentūros „Vokrug sveta“ direktorė Marina Kondrašova ir Palangos oro uosto direktorius Marius Gelžinis.

Šventosios laukia permainos – pradedamas centrinės aikštės projektavimas
Antradienį Savivaldybėje pasirašyta Šventosios centrinės aikštės rekonstrukcijos projektavimo sutartis. Dokumentą parašais patvirtino Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Nemuno deltos projektai“ direktorius Vytautas Adamonis. Projektuotojai įsipareigojo per pusę metų parengti Šventosios miestelio centrinės aikštės rekonstrukcijos techninį projektą.
Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė pabrėžė, jog ši sutartis – šventojiškių ilgai lauktas dokumentas. „Šventoji niekada neturėjo patrauklaus centro, todėl centrinės aikštės rekonstrukcija vietos gyventojams yra labai svarbi. Pagrindinis uždavinys, kurį keliame projektuotojams – suformuoti naują miestelio simbolį – Šventosios miestelio reprezentacinę aikštę, kuri būtų daugiafunkcinė, gyvybinga miesto erdvė, tinkama organizuoti oficialius ir kultūrinius renginius, taip pat – aktyviam ir pasyviam poilsiui. Šventosios bendruomenė to seniai laukia“, – kalbėjo A. Kilijonienė.
Kurdami Šventosios centro veidą, projektuotojai pasiūlys architektūrinius bei kraštovaizdžio projektavimo sprendinius, pabrėžiančius vietos charakterį, savitumą ir išskirtinumą, taip pat – atspindinčius miestelio istorinę raidą ir suteikiančius aikštei daugiafunkcinį panaudojimą.
Kad aikštėje būtų galima organizuoti įvairus renginius, čia bus numatyta vieta scenai, vėliavų stovams. Kad Šventosios centre patogiai jaustųsi įvairaus amžiaus bei pomėgių miestiečiai ir svečiai, čia bus numatyta vaikų žaidimo aikštelė, lauko treniruokliai suaugusiesiems.
Aikštę papuoš ir mažosios architektūros elementai, bus išspręsti ir apšvietimo, apželdinimo klausimai.
Nors aikštėje prioritetas bus teikiamas pėstiesiems, projektuotojai taip pat numatys autotransporto, dviračių ir pėsčiųjų takų tinklo pertvarkymo sprendinius, transporto priemonių stovėjimo organizavimą.
Parengus rekonstrukcijos projektą, nedelsiant bus skelbiamas konkursas rangos darbams. Jei nekils nesklandumų, planuojama aikštės rekonstrukciją pradėti dar šiais metais.

Jūsų komentaras:

sos 2016-02-05 13:41 (; / IP: 78.57.226.210)
del aikstes, tai minciu konkursa reikejo, db. ka sugimdys, tas tiks

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius