Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2016-02-08
Peržiūrėta
391
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Aviakompanija „Belavia“ Lietuvos pajūryje įžvelgia patrauklias rinkas

Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybėje aviakompanijos „Belavia“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Igoris Tcherginetsas ir Lietuvos oro uostų Palangos filialo direktorius Marius Gelžinis pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią Baltarusijos oro vežėjas įsipareigojo nuo birželio atidaryti naują reisą, į Lietuvos pajūrį ir didžiausią mūsų šalies kurortą skraidinsiantį ne tik kaimyninės šalies turistus, bet ir tranzitinius keleivius, kuriems verslo reikalais aktualu patekti į Klaipėdos apskritį.
„Mums malonu matyti kurorte savo artimiausius kaimynus. Džiaugiamės, kad atidarius naują reisą turistai į Palangą galės atvykti ne tik autobusais ar geležinkelio, bet ir oro transportu. Tai yra gerokai patogesnis kelionės būdas, keliaujantiems nereikės gaišti laiko pasienyje, sutrumpės ir atvykimo laikas. Pastebime, kad mūsų pajūryje nuolatos auga keliautojų iš Baltarusijos srautai, ir tai mus labai džiugina. Tikimės, jog naujasis reisas bei Palangoje vykdomi aktyvūs kurorto infrastruktūros plėtros dabai pritrauks dar daugiau norinčiųjų atostogas praleisti saugiame Lietuvos kurorte“, – prieš pasirašant sutartį kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Didžiausios Baltarusijos aviakompanijos „Belavia“ generalinio direktoriaus pavaduotojas I. Tcherginetsas akcentavo, jog skeptikams, teigusiems, jog toks naujas reisas galimai nebus perspektyvus ir rentabilus, jau dabar būtų galima pasakyti, kad bilietų pardavimo srautai viršijo visus lūkesčius. „Bilietai parduodami jau pusantro mėnesio. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su turizmo operatoriais. Vien Minsko turizmo agentūra „Vokrug sveta“ kiekviename reise rezervavo didžiąją dalį vietų. Tai, kad žmonės skraidys į Palangą lėktuvais, nereiškia, jog jų mažiau keliaus sausumos transportu. Mes tikimės ir prognozuojame, kad turistų iš Baltarusijos srautai į Lietuvos pajūrį augs, ir mūsų reisas sudarys galimybes keliautojui rinktis jam patogiausią kelionės būdą“, – kalbėjo vienas iš aviakompanijos „Belavia“ vadovų.
Skrydžiai bus vykdomi nuo birželio 19 d. iki rugsėjo 4 d. kartą per savaitę – sekmadieniais. Iš Minsko lėktuvai pakils 10.15 val. ir Palangoje nusileis po 1.10 val. Keleiviai bus skraidinami „Boeing 737-500“ lėktuvais, kuriuose įrengta nuo 125 iki 150 vietų. Jau dabar 90 vietų kiekviename reise nupirko turizmo operatoriai, manoma, jog parduoti likusias laisvas vietas vežėjui nesudarys didelių sunkumų. Bilietas skristi į vieną pusę kainuos 55 eurus, į abi puses – 99 eurus, sutartis pasirašę turizmo operatoriai įgijo papildomų nuolaidų. Baltarusiai tyrinėja ir tranzitinių keleivių rinką, jau dabar akivaizdi tendencija, jog šios aviakompanijos skrydžius į Vilnių renkasi Kazachstano verslo žmonės.
Lietuvos oro uostų Palangos filialo direktorius M. Gelžinis, kalbėdamas apie nuveiktą derybų su „Belavia“ darbą, teigė, jog šis procesas užtruko ketverius metus, tačiau pavyko pasiekti abi puses tenkinančio rezultato. Didžiausio Baltarusijos oro vežėjo atstovo teigimu, subalansuoti kainodarą pavyko ir padedant Palangos savivaldybei, kuri padėjo derybose su Lietuvos susisiekimo ministerija, o tai leido dalyvauti konkurse ir gauti valstybės dalinę dotaciją naujam maršrutui atidaryti. Didelių nuolaidų pasiūlė ir Palangos oro uostas.
Pasirašius sutartį su Baltarusijos oro vežėju, atsiveria dar didesnės galimybės keleiviams iš Palangos oro uosto pasiekti įvairias pasaulio kryptis. Nuo kovo pabaigos bus vykdomi net dviejų pigių skrydžių bendrovių „WizzAir“ bei „Ryanair“ tiesioginiai skrydžiai į Londoną. Į Varšuvą gabens lenkų „LOT“. Taip pat galima vykti į Kopenhagą, Oslą.

Palangos savivaldybės inf.

Seminaras Europos paveldo dienų koordinatoriams

Vasario 3 d. Vilniuje Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos surengė seminarą Europos paveldo dienų koordinatoriams miestų ir rajonų savivaldybėse. Jame dalyvavo ir Palangos m. sav. administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Kristina Litvinienė. Seminare pristatyta 2016 m. Europos paveldo dienų tema „Kultūros paveldas ir bendruomenės“. Europos paveldo dienos rugsėjo 16-18 dienomis vyks visoje Lietuvoje. Svarbia Europos paveldo dienų iniciatyva norima atkreipti visuomenės dėmesį į šalia mūsų esantį kultūros paveldą, atskleidžiant jo vertes ir išsaugojimo svarbą.

Palangoje įsikurs vienas didžiausių ir garsiausių viešbučių tinklų
Visame pasaulyje garsus „Marriott“ viešbučių tinklas netrukus gali atsirasti ir Lietuvoje, tiksliau – Palangoje. Tai būtų pirmasis šio tinklo viešbutis Baltijos šalyse, nes artimiausi „Marriott“ šiuo metu – Baltarusijoje ir Lenkijoje. Planuojama, kad 2018 m. kurortas jau galės svečius kviesti į naująjį 4 aukštų viešbutį, kuriame bus įrengta 150 numerių, o bendras viešbučio plotas sieks 14 tūkst. kv. m. Jis atitiks keturių žvaigždučių standartą. Naujasis objektas turėtų stovėti visai šalia jūros, buvusiame „Jūratės“ baseino sklype. Palanga vis bando mažinti sezoniškumą, tad šis viešbutis turėtų padėti išspręsti šią problemą, nes nemaža dalis viešbučio – iki 3 tūkst. kv. m – bus skirta sveikatinimo paslaugoms. Dėl ketinamo statyti viešbučio valdymo tariamasi su „SPA Vilnius“ grupe, kuriai sveikatingumo centrai priklauso Druskininkuose, Anykščiuose ir Vilniuje.

Koncertų salė savaitgalį bus vėl pilna
Nuo pat atidarymo Palangos koncertų salė stovėjo tuščia, bet ramybės laikas, panašu, baigėsi. Jau šį savaitgalį Koncertų salėje karaliaus Klaipėdos Valstybinis muzikinis teatras. Miesto gyventojai galės pasinaudoti proga ir lankytis vienuose geriausių šio teatro spektaklių. Vasario 12 d. bus rodomas šokio spektaklis „Altorių šešėly“, o vasario 13 d. – operetė „Vienos kraujas“. Salė buvo projektuota būtent profesionaliam scenos menui, tad pirmą kartą po atidarymo salės galimybėmis galės įsitikinti tie, kurie dar neturėjo progos.

Stasio Vainiūno mokykla kviečia į diskusiją
Vasario 9 d. 18 val. Stasio Vainiūno meno mokykloje vyks diskusija apie istorinės atminties stiprinimą, kaip vieną iš būdų kovoti su propaganda. Diskusijoje dalyvaus Seimo narys Paulius Saudargas, politologai Laurynas Kasčiūnas ir Linas Kojala.

„Nykštukas“ Lietuvos Nepriklausomybės dieną švęs visą savaitę
Estetinės-meninės krypties Palangos lopšelis-darželis „Nykštukas“ Vasario 16-ąją pradeda išradingai švęsti jau šią savaitę. „Palangos keramikai Ineta ir Vytautas Šypaliai praves edukacines pamokėles 5-7 metų vaikams, svečiuosis Kretingos medžio drožėjas Raimondas Puškorius, o tėveliai savo vaikams siūs skudurines Onytes ir Jonukus bei surengs senovinių, tautiškų lėlyčių parodą, visi žiūrės filmą apie Lietuvą ir Palangą, vyks vaikų šventiniai rytmečiai ir popietės su senoliais. Visą savaitę pasipuošime lietuviško gintaro dirbiniais ir baltomis prijuostėmis, tokiu būdu puoselėdami ir lietuvybę, ir to mokydami mažuosius“, – renginių gausa dalijosi darželio direktorė Biruta Mazrimienė.

Palangos santarvės pirmininkas išliko tas pats
Vasario 4 d. vyko bendruomenės „Palangos santarvė“ ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas, kurio metu buvo naujai renkamas ir bendruomenės pirmininkas. Pirmininkauti ir toliau liko Daina Eimanavičienė, jai talkins pavaduotojas, Virbališkės-Medvalakio seniūnaitis Saulius Bagdonas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius