Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2016-06-13
Peržiūrėta
502
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Kviečia į knygos pristatymą

Palangiškis publicistas Tomas Viluckas kviečia į savo naujos knygos „Laikas po dangumi“ pristatymą. Tomas Viluckas – religinio, visuomeninio ir politinio gyvenimo apžvalgininkas, daugelio tekstų šalies žiniasklaidoje autorius, tinklaraštininkas.
Jo knygoje „Laikas po dangumi“ siekiama nušviesti krikščioniškų švenčių, liturginių laikų prasmę ir turinį šiuolaikiniam žmogui suprantama kalba, skatinamas šių švenčių kultūros puoselėjimas, sąmoningas laiko išgyvenimas. Knygos pagrindą sudaro tekstai skelbti žurnaluose „Artuma“, „Tapati“, interneto portaluose „15min.lt“, „Bernardinai.lt“, „Lrytas.lt“.
„Knyga, kurios Lietuvoje reikėjo. Ši knyga apie laiką – ne chronologinį, išmatuojamą fizikiniais dydžiais, o turintį prasmę ir vertę. Ji atskleidžia, kad metai yra ne pašėlusios skubos kalendorinis įrėminimas, o prasmingų laikų ir dienų visuma su advento laukimu, Kalėdų šventimu, gavėnios susitelkimu, Velykų džiaugsmo išsiliejimu, šventųjų draugyste, mirusiųjų atminimu“, – taip knygos pratarmėje rašo Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas.
„Ši knyga pakvies pamatyti nuostabų kasdieninį žemės gyvenimą žvelgiant į konkrečius įvykius, sunkius ir džiaugsmingus, ir atpažinti, kaip jie darniai įsipina į visą išganymo istorijos planą“, – sako Palangos dekanas Marius Venskus.
Pristatymas vyks birželio 17 d. 20 val. „Ramybės KC” (Vytauto g. 35).
Pristatyme taip pat dalyvaus mūsų parapijos klebonas dr. Marius Venskus ir dainų autorė bei atlikėja Angelė Joknytė.


Nemokama vakcinacija nuo pasiutligės

Birželio 16 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai Šventosios seniūnijoje organizuoja nemokamą šunų ir kačių vakcinaciją nuo pasiutligės.
Vakcinacija bus atliekama: 14-15val. prie Šventosios seniūnijos administracinio pastato. 15.30-16.30 val. Būtingės sodų bendrijoje (aikštelėje įvažiavus nuo Liepojos plento).

Įvyko avarija

Savaitės pabaigoje Vytauto gatvėje, ties klubu „Ramybė“ praeinančiuosius išgąsdino įvykusi avarija. Išvažiavęs į priešingą pusę automobilio savininkas taranavo du kitus automobilius. Laimei, didesnių bėdų, be sumaitotų automobilių, išvengta – nukentėjusiųjų nebuvo. Kaip teigė Palangos miesto policijos komisariato Kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Ričardas Vinciūnas, avarija įvyko dėl vairuotojo sutrikusios sveikatos.


Vėl kviečia „Dūdų vasara“

Jau daugiau nei šimtmetį Palangoje gyvuojanti tradicija – pučiamųjų muzikos koncertai parke vasaros sezono metu – vėl kviečia visus Palangos miesto svečius ir palangiškius. Kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį nuo 18.30 val. kurorto svečiai ir visi pučiamųjų muzikos mylėtojai gali pasiklausyti klasikinės, populiariosios bei originalios pučiamųjų muzikos koncertų Palangos Birutės parke.
Šį mėnesį pučiamųjų muzikos pasiklausyti bus galima 16, 17, 18, 23 ,24, 25, 30 dienomis.
Organizatorius – Palangos kultūros ir jaunimo centras.

Paminėtas kunigystės jubiliejus

Sekmadienį pasveikintas Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčios kunigas Ferdinandas Žilys, šventęs 40 metų kunigystės sukaktį. Beje, jis prieš 40 metų pirmąsias Mišias aukojo Palangos bažnyčioje.
Kunigas Ferdinandas vadovavo iškilmingai sumos šv. Mišių aukai. Su juo drauge šv. Mišias aukojo ir už jį meldėsi kunigai svečiai: kun. teol. mgr. Stanislav Švaikovskij, Klaipėdos šv. Brunono parapijos klebonas, kun. teol. lic. Vaidotas Vitė, Šilalės parapijos vikaras, kun. Česlovas Degutis, Švėkšnos parapijos altarista, ir mūsų parapijos kunigai: klebonas kun. Vilius Viktoravičius, bei kun. Valerijonas Rima.
Kunigą Ferdinandą sveikino visi iškilmėje dalyvavę ir parapijos kunigai, šv. Mišių patarnautojai, gausus būrys parapijiečių ir draugų, bičiulių, linkėdami nuoširdžių darbų. Sveikinimus, aidint „ilgiausių metų“, apvainikavo choristai.

Šiemet Lietuvos gyventojai skolinosi aktyviau

Lietuvos bankų asociacija skelbia, kad gyventojai iš bankų šiais metais skolinosi kur kas aktyviau nei pernai. Taip pat pranešama, kad Lietuvoje aktyviau naudojamos mokėjimų kortelės. Tačiau grynieji pinigai vis dar populiaresni.
Pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, vartojimų kreditų išaugo daugiau kaip dešimtadaliu, padaugėjo ir imančių būsto paskolas.
Rekordiškai išaugo ir lizingas – sudarytų sutarčių skaičius penktadaliu didesnis. Ekspertai tikina, kad tai rodo didėjančias verslo apimtis.
Taip pat juntama, kad įmonės orientuojasi į paslaugų savikainos mažinimą, nes populiarėja turto nuoma.
Tuo metu šalies gyventojai kur kas aktyviau už pirkinius atsiskaito mokėjimo kortelėmis. Apyvarta šioje srityje padidėjo penktadaliu. Tačiau Lietuvos bankų asociacijos vadovas Stasys Kropas sako, kad grynieji pinigai vis dar išlieka populiarūs, nors jais naudojantis sunkiau apsisaugoti vagysčių atvejais.

Nereikalaus visiško blaivumo

Vidaus reikalų ministerija (VRM) atsisako siūlymo, kad visiems vairuotojams būtų taikomas visiško blaivumo – nulio promilių – reikalavimas.
VRM nurodo, kad praėjusių metų pabaigoje pateikto siūlymo dėl nulio promilių visiems vairuotojams atsisako atsižvelgdama į Susisiekimo ministerijos pastabas.
Pasiūlęs pataisą tuometinis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sakė, kad šiuo metu galiojanti 0,4 promilių riba leidžia žmonėms patiems apsispręsti – vairuoti išgėrus, ar ne, todėl kartais vairuotojai rizikuoja, tinkamai neįvertinę situacijos. Tačiau, Susisiekimo ministerijos teigimu, didžiausią pavojų kelia vairuotojai, kuriems nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo laipsnis, todėl keisti šiuo metu nustatytą teisinį reguliavimą dėl leistinos alkoholio koncentracijos vairuotojų biologinėse organizmo terpėse netikslinga.
Kartu pažymima, kad esamas reguliavimas atitinka Europos Komisijos rekomendacijas, siūlančias maksimalią leistiną motorinių transporto priemonių vairuotojų alkoholio kiekio kraujyje ribą nustatyti ne daugiau kaip 0,5 promilės, o kitoms eismo dalyvių grupėms (nepatyrusiems vairuotojams, dviračių motorinių transporto priemonių vairuotojams, didelių gabaritų transporto priemonių ir vežančių pavojinguosius krovinius vairuotojams) sumažinti iki 0,2 promilės ar mažiau.

Kretinga šventė 763-iąjį gimtadienį

Savaitgalį Kretingoje šurmuliavo tautodailės ir amatų mugė, koncertai ir miesto globėjo šv. Antano atlaidai.
Nors šventę protarpiais skalavo lengvas lietus, žmonių netrūko – vieni klausėsi folkloro festivalio „Pastauninko pintinis“ dalyvių, kiti dairėsi po prekybininkų palapines.
Bažnyčios šventoriuje po šv. Mišių vyko šv. Antano atlaidų koncertas, o Kretingos miesto estradoje koncertavo auksinis duetas – Irūna ir Marius Jampolskis, Martynas Levickis ir styginių kvartetas, dainininkė Mia su grupe, vakarą užbaigė svečių iš Latvijos – grupės „Big Al & The Jokers“ pasirodymas bei šventinis fejerverkas.
Sekmadienį buvo kviečiama į šv. Antano atlaidus – nuo 8 val. ryto vyko šv. Mišios ir šv. Antano litanija bažnyčioje. Pirmadienį šv. Mišių metu buvo šventinama duona.
Miestą aplankė Latvijos, Estijos, Lenkijos miestų, su kuriais Kretinga giminiuojasi, delegacijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius