Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2016-06-30
Peržiūrėta
505
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Klausimas, kas svarbiau: reklama ar takas, išspręstas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi skaitytojai, pamatę, jog dviratininkams trukdo ant jiems skirto tako pastatytas reklaminis stendas. „Kas svarbiau: dviračių takas ar reklama?“ – klausė jie.
Gavę informaciją, „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojai netruko šią problemą išspręsti – patraukė stendą nuo dviračių tako.

Sėkmingai įveikė pirmuosius egzaminus

Nacionalinis egzaminų centras paskelbė pirmuosius valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Šiais metais užsienio kalbų brandos egzaminai buvo vykdomi pagal sudėtingesnę, 2014 metais patvirtintą egzaminų programą. Pirmą kartą užsienio kalbos egzaminą sudarė keturios dalys – kovo mėnesį kandidatai atliko kalbėjimo dalies, gegužės mėnesį – klausymo, skaitymo ir rašymo dalių egzamino užduotis. Pagal valstybinių brandos egzaminų kriterinio vertinimo nuostatus užsienio kalbų egzaminų išlaikymo riba yra 16 proc. visų galimų surinkti VBE užduoties taškų.
Palangos senosios gimnazijos bendruomenė džiaugiasi sėkmingais užsienio kalbų rezultatais: iš anglų kalbos valstybinio egzamino abiturientai pelnė penkis šimtukus, dar 35-ių abiturientų žinios įvertintos aukščiausiu lygmeniu (86-100), tai sudaro net 30 procentų visų laikiusiųjų moksleivių. Šalyje anglų k. valstybinį brandos egzaminą išlaikė 97,9 proc., Senojoje gimnazijoje minėtą egzaminą laikė 138 abiturientai, išlaikiusiųjų procentas sudaro 98,6.
Rusų kalbos egzaminą laikė dvi abiturientės, abiejų žinios ir gebėjimai įvertinti aukščiausiu šimto balų įvertinimu. Vokiečių kalbos valstybinį brandos egzaminą laikė vienas mokinys ir buvo įvertintas 97.
„Šie išskirtinai aukšti užsienio kalbų valstybinio brandos egzamino abiturientų pasiekimai yra ir jų mokytojų bei visos gimnazijos darbo išskirtinai aukštas įvertinimas“, – teigė Senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.

Palangos šauliai paminėjo Rainių žudynių 75-metį

Birželio 23 dieną Palangos šaulių kuopa lankėsi Telšiuose, kur buvo minimos žiauriųjų Rainių miškelio žudynių 75-osios metinės. Vyko iškilmingos ceremonijos prie Telšių kalėjimo, kur telšiškiai mokinukai inscenizavo kalinių gyvenimą, skaitė patriotines eiles. Minėjimas vyko ir senosiose Telšių kapinėse, kur perlaidota daugelis žudynių aukų, o koplyčioje buvo aukojamos mišios už žuvusius, perskaitytos visų aukų pavardės. Palangos šauliai minėjime dalyvavo kaip šalies gynėjai ir patriotai, parodydami, kad jiems nesvetimi praeities įvykiai.

Keičiasi autobusų į oro uostą maršrutas

Autobusai iš Klaipėdos į tarptautinį Palangos oro uostą kursuos rečiau ir kitokia trasa nei anksčiau. Jie nebeužsuks ir į kurorto autobusų stotį. To pareikalavo Palangos miesto savivaldybė, rašo kl.lt.
100 numeriu pažymėto autobuso Klaipėda–Palangos oro uostas tvarkaraštis ir maršrutas pakeisti nuo sekmadienio. Vietoj buvusių 34 reisų nuo šiol bus kursuojama 29 kartus per savaitę.
Atkreipiamas dėmesys, kad mažiau populiarių lėktuvų reisų keleiviams teks ilgiau palaukti autobuso. Naktimis kursuos mažesnė transporto priemonė.
Pakeista ir maršruto trasos dalis Klaipėdoje. Autobusas riedės nebe Liepų, o Liepojos gatve. Pradinis taškas nesikeis. Kaip ir iki šiol, autobusas išvažiuos iš Klaipėdos autobusų stoties.
Keleivių prašymu iš Palangos grįžtantis autobusas stos „Ligoninės“, „Liepojos“, „Universiteto“ stotelėse. Tačiau jis nebeužsuks į kurorto autobusų stotį.
Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus tvirtino, kad to pareikalavo Palangos miesto savivaldybė. Maršruto organizatoriai pabrėžė, kad turi paisyti šio prašymo.
„Šio maršruto autobuso tvarkaraštį, grafikus turime derinti ir su Klaipėdos, ir su Palangos savivaldybėmis. Pastaroji nuogąstauja, kad šis maršrutas gali pakenkti jų vietiniams vežėjams. Tad sutarėme, kad 100 numeriu pažymėtas autobusas nebesustos Palangos autobusų stotyje“, – komentavo R. Mockus.
Anot jo, reisų skaičius sumažintas, atsižvelgiant į lėktuvų skrydžių tvarkaraštį. „Derinamės su Palangos oro uostu. Viskas priklauso nuo skrydžių tvarkaraščių. Pastarasis kinta, koreguojamas ir 100 numeriu pažymėto autobuso grafikas“, – komentavo vedėjas.
Paklaustas, ar autobuso maršrutas Klaipėda–Palangos oro uostas pasiteisino, R. Mockus atsakė: „Į šį maršrutą labiau žiūrime kaip į socialinę paslaugą. Jis nėra pelningas. Bilieto kaina taip pat nėra didelė. Svarbiausia, kad žmonės pasiekia oro uostą“.
Jau iš anksto prognozuota, kad savivaldybė turės dotuoti šį maršrutą. „Važiuojančių žmonių tikrai yra. Daugiausia šia paslauga naudojasi pigių skrydžių keleiviai. Tuščias autobusas nevažiuoja“, – tvirtino vedėjas.

Startuoja LRT Opus transliacijos iš Palangos

Nuo trečiadienio jau trečiąjį sezoną iš eilės LRT Opus radijas pradeda tiesiogines transliacijas iš kultūros pievos „I love Palanga“.
Kaip ir pernai, visa vasarą LRT Opus eteryje bus jaučiamas Palangos kultūrinio gyvenimo pulsas: intriguojančius pokalbius ir susitikimus su kurorto bendruomenės atstovais, atlikėjais bei menininkais rengs charizmatiški radijo laidų vedėjai – Richardas Jonaitis ir Sakalas Čumačenko.
Šviežia muzika ir įkvepiančiais pašnekesiais kultūros pievoje „I love Palanga“ įsikūrusi LRT Opus terasa pulsuos šiokiadieniais – nuo 17 iki 20 val., tačiau kultūrinis veiksmas tuo nesibaigs.
Šiandien, po radijo transliacijos, į Europos futbolo čempionato ketvirtfinalio varžybas palydės JAMA&W koncertas, šeštadienį į sceną kops grupės „Wild Reason“ ir „D‘Mask“.
Kultūros pievos „I love Palanga“ lankytojų šią vasarą laukia dešimtys gyvo garso koncertų, prancūziško kino seansai, svarbiausių pasaulio sporto įvykių transliacijos, sportas ir užsiėmimai vaikams, mados stovykla bei gatvės maisto kultūra – penktąją vasarą kurorte pasitinkanti kultūros erdvė kviečia pažinti atvirą, žaismingą, kūrybingą Palangą.

Palanga – nauja turizmo kryptis japonų turistams

Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda su žmona Palangoje ieško patogiai pasiekiamų, įdomių bei turiningų vietų, kurios į Baltijos pajūrį pritrauktų turistus iš Japonijos.
Anot ambasadoriaus T. Shigeedos, vis daugiau japonų turistų atvyksta į Lietuvą, tačiau daugiausiai turizmo galimybių jie kol kas randa tik dviejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune. Važinėdamas po mažesnius miestus, Japonijos ambasadorius pats išbando viešojo transporto – traukinių, autobusų – susisiekimo patogumą, turizmo traukos centruose teikiamų paslaugų kokybę.
Savo įspūdžius ir rekomendacijas ambasadorius pateiks turizmo agentūroms Japonijoje ir, bendradarbiaudamas su jomis, populiarins įdomias, naudingas ir patrauklias vietas, kurias verta aplankyti ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Palangos koncertų salėje atgims opera „Bohema“

Rugpjūčio 5-6 dienomis Palangos koncertų salėje atgims vienas sėkmingiausių „Vilnius City Opera“ operos pastatymų – G. Puccini „Bohema“. Režisierė - Dalia Ibelhauptaitė.
Šiuo spektakliu Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato 2016-ųjų „Muzikinį rugpjūtį pajūryje“.

Kas laimės riedlenčių parką

Šią vasarą Palangos gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas“ ir laimėti savo bendruomenei riedlenčių parką. Pernai riedlenčių parkas atiteko Raudondvario bendruomenei, surinkusiai 298 narius. Šiemet įmonė „Amway“ ir „Velomaratonas“ konkursą skelbia antrą kartą ir suteikia galimybę mažesnių miestų ir miestelių bendruomenėms laimėti 5000 JAV dolerių riedlenčių parkui įrengti.
Konkurse dalyvauti ir paramą riedlenčių parkui laimėti gali miestas ar miestelis, kuriam „Velomaratone“ pavyks suburti didžiausią „Nutrilite“ pavadinimo komandą. Varžytis dėl prizo negali praėjusių metų nugalėtojai bei miestai ir miesteliai, turintys daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų.
„Velomaratonas“ šiemet vyks rugpjūčio 21 dieną Vilniuje, kada ir bus paskelbtas nugalėjęs miestelis. Renginio organizatoriai patys kreipsis į laimėjusio miesto valdžios institucijas ir aptars visus riedlenčių parko įrengimo aspektus. Planuojama, kad riedlenčių parkas laimėjusiai bendruomenei bus atidarytas 2017 pavasarį.
Miestelių gyventojai, norintys laimėti 5000 JAV dolerių riedlenčių parkui įrengti, turi registruotis „Velomaratono“ renginio puslapyje (www.velomaratonas.lt) ir priimti „Nutrilite“ iššūkį.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius