Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-02-02
Peržiūrėta
1358
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Įamžinti S. Povilaičiui – 20 idėjų

Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuojamam dainininko Stasio Povilaičio atminimo įamžinimo Palangoje idėjos projekto konkursui (toliau – Konkursas) iš viso pateikta 20 idėjos projektų. Šie projektai eksponuojami Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 61 (III aukštas) iki vasario 11 d. Kviečiame visus įvertinti pateiktus idėjos projektus bei pateikti pastabas ir pasiūlymus. I-III vietas laimėjusiems projektams bus skiriamos piniginės premijos: I vieta – 3000 Eur, II vieta – 2000 Eur, III vieta – 1000 Eur.Konkurso koordinatorius – Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė, tel. (8 460) 48 557, el. p. [email protected] Daugiau informacijos apie visus idėjų projektus rasite adresu http://www.palanga.lt/index.php?2653791691.

STT Palangai dėmesio neskyrė

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškime spaudai skelbia, kad korupcijos pasireiškimo tikimybės išvadas 2016 metais pateikė beveik visos savivaldybės, tačiau, nors dauguma savivaldybių tinkamai nustato ir įvertina korupcijos rizikos veiksnius, kai kurios išvados nėra išsamios, atliktos nepakankamai įsigilinus į analizuojamą sritį, trūksta konkrečių priemonių nustatytiems korupcijos rizikos veiksniams valdyti.
Anot STT,Širvintų ir Šilalės rajono savivaldybės buvo pavyzdinės. Jų pateiktose išvadose labai išsamiai nurodyti savivaldybės atliekami veiksmai, vertintose srityse nustatyti galimi korupcijos rizikos veiksniai.Korupcijos prevencijos pareigūnų teigimu, Elektrėnų savivaldybė taip pat išsiskiria iš 57 savivaldybių, kurios pateikė informaciją STT, nes kasmet atlieka visų savivaldybei pavaldžių įstaigų korupcijos pasireiškimo tikimybės vertinimą. Šioje savivaldybėje korupcijos pasireiškimo tikimybę vertina kiekvienas darželis, mokykla, ligoninė, o daugiau nei pusė Lietuvos savivaldybių galimas rizikas nustato tik savivaldybių administracijose. Palanga STT pareiškime išvengė dėmesio.

Palangos koncertų salėje – griežtesnė tvarka

Palangos koncertų salėje organizuojami renginiai, ne paslaptis, labai populiarūs. Į juos gausiai renkasi ne tik palangiškiai, bet ir aplinkinių miestų gyventojai. O ten, kur daug žmonių, natūralu, daugiau ir suirutės. Šiemet renginiuose apsilankę žmonės negalėjo nepastebėti sustiprintos apsaugos. Kiekvienas į salę žengęs su rankine rankoje ar prikimštomis kišenėmis, sulaukė patikrinimo, ar nieko nelegalaus nebus įsinešta.
Kaip papasakojo jau buvęs Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorius Artūras Butkus, tokių priemonių imtasi po naujametinio koncerto. Tuomet darbuotojai sulaukė nusiskundimų, jog per mažai tvarkos.
„Sulaukėme priekaištų dėl apsaugos, dėl valymo, dėl susidariusių eilių prie įėjimo, rūbinėje, įsinešamų gėrimų. Tuomet susėdome su visomis tarnybomis, aptarėme situaciją ir paskatinome susikoncentruoti į darbą. Nieko keisto, jog kyla nesklandumų, kai žmonių srautai tokie dideli. Tad dabar tarnybos kibo į konkrečius darbus, dėl to atvykę į renginius žmonės ir sulaukia patikrinimo“, – pasakojo A. Butkus.
Kultūros ir jaunimo centro vadovas atskleidė, jog patys su darbuotojais apžiūrėjo salę, apsvarstė visus variantus, kaip būtų galima išvengti keblumų, kuriuos įvardijo žmonės, ypač dėl susidarančių eilių. „Pagalvojome, gal mažiau žmonės grūstųsi, jeigu įėjimas būtų apačioje, ten kur rūbinė ir parteris, tuomet nereiktų vieniems su kitais prasilenkinėti, mažiau būtų maišaties. Bet nežinia, gal tai problemos neišspręstų. Įteikėme visus savo pasiūlymus Savivaldybei, bus matyti, ar į juos sureaguos. Žinoma, pastatas – dar naujas, nieko keisto, jog kyla visokių išbandymų“, – sakė A. Butkus.

Atminimo koncertai Palangą aplenkė

Sausio 15 d. maestro Stasys Povilaitis būtų šventęs 70-metį. Jo atminimui vasario 4 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje ir 5 d. Klaipėdoje „Švyturio“ arenoje įvyks iškilmingi koncertai „Mūsų legenda – Stasys Povilaitis“. Paskutiniais metais S. Povilaitis gyveno ir kūrybą plėtojo Palangoje, tad dainininko gerbėjams kilo klausimas, kodėl koncerto nebus Palangoje.
Kaip teigė koncertą organizuojančios VšĮ „Muzikos dienos“ vadovas Egidijus Juzikis, apie koncertus su maestro žmona Birute kalbėta jau seniai, jis gerai net nepamenąs, kodėl būtent šiuose miestuose nuspręsta organizuoti koncertus.
„Mes neplanavome didelio grandiozinio turo, tad pakalbėjome apie simbolinius koncertus ir tiek“, – sakė E. Juzikis.
Darbą Palangoje jau baigęs Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorius Artūras Butkus patvirtino, jog apie koncertą Palangoje S. Povilaičiui atminti su juo nebuvo kalbėta. „Bet nežinia kokių tikslų turi organizatoriai. Gal šie koncertai – tik pradžia, paskui gal driokstelės koncertai visoje Lietuvoje“, – šypsojosi direktorius.

Kas žinotina apie gripą?

Anot Palangos miesto savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojos Irmos Babičaitės-Kučinskienės, gripas – sezoninis virusinis susirgimas, nepaprastai pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Kasmet gripu suserga 5-10 proc. gyventojų. Gripas plinta oro lašeliniu būdu, todėl prasidėjus ligos pikui patartina vengti sąlyčio su sergančiais asmeninis, kosint ir čiaudint prisidengti burną, neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, gerai vėdinti patalpas, vengti masinio žmonių susibūrimo vietų. „Gripui būdinga staigi ligos pradžia, aukšta temperatūra, raumenų skausmai, sausas kosulys, bendras silpnumas, nuovargis, sloga, gerklės skausmas, apetito sumažėjimas. Pajutus pirmuosius gripo simptomus rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Dažniausiai gydymui yra naudojami antivirusiniai vaistai, kurie gali padaryti lengvesnius ligos simptomus ir padėti greičiau pasveikti“, – sakė I.Babičaitė-Kučinskienė.

Oro uoste tartasi keleivių saugumo klausimais

Penktadienį, sausio 27 d., Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus Palangos oro uoste kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Renatu Požėla, Viešojo saugumo tarnybos vadu Ričardu Pociumi, pareigūnais bei oro uosto vadovybe aptarė klausimus, kaip pagerinti keleivių aptarnavimą bei saugumą. Pasitarimo metu buvo apsispręsta iki birželio papildomai įrengti dvi darbo vietas pasieniečiams, kad jie galėtų greičiau patikrinti keleivių dokumentus. Oro uostas iki vasaros įrengs dar vieną terminalą automobiliams. Pastaruoju metu itin sparčiai skrydžių geografiją plečiantis Palangos oro uostas 2015 metais aptarnavo 140 tūkst. keleivių, 2016 metais – 232 tūkst. keleivių, o 2017 metais prognozuojama aptarnauti apie 260 tūkst. keleivių.

Tarp geriausių šalies merų Š. Vaitkaus nėra

2016-ųjų geriausių merų reitinge šiemet ant aukščiausios pakylos užlipo Akmenės rajono vadovas socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas. „Veido“, ir Laisvosios rinkos instituto (LLRI) savivaldybių reitinguose antrojoje dešimtuko vietoje – pernykštis sąrašo lyderis, Kauno miesto meras, „Vieningo Kauno“ lyderis Visvaldas Matijošaitis, trečiojoje vietoje, kaip ir pernai – buvęs LLRI vadovas, Vilniaus meras liberalas Remigijus Šimašius. Toliau rikiuojasi Neringos meras socialdemokratas Darius Jasaitis, Klaipėdos miesto meras liberalas Vytautas Grubliauskas, Druskininkų meras, judėjimo „Už Druskininkus“ vadovas Ričardas Malinauskas, konservatorius Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Kauno rajono vadovas socialdemokratas Valerijus Makūnas, Birštono merė socialdemokratė Nijolė Dirginčienė, „valstiečių“ atstovas Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Šiandien Palangoje vyksta taktinės pratybos

Šiandien Palangos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje bus vykdomos taktinės pratybos (žygis pėsčiomis), kuriose dalyvaus Lietuvoje dislokuoti Čekijos Respublikos rotacinių pajėgų kariai. Pratybų metu Palangos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje Čekijos Respublikos rotacinių pajėgų kariai atliks žygį pėsčiomis bei judės karine technika. Pratybų rajone bus laikomasi gamtos apsaugos taisyklių ir civilių kasdienė veikla nebus trikdoma. Pirotechnika ir imitaciniai šaudmenys naudojami nebus. Kontaktinis asmuo pratybų klausimais – Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono III motorizuotosios pėstininkų kuopos vadas kpt. Justinas Bolys (8 678 38804, el.p. [email protected]).

Bus galima paremti GPM menininkus

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad nuo šių metų gyventojai paramos tikslu galės skirti iki 2 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) meno kūrėjams (rašytojams, dailininkams, kompozitoriams, kt.), turintiems meno kūrėjo statusą bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (toliau – Kultūros ministerija) suteiktą paramos gavėjo statusą. Tokia parama nebus apmokestinama, ji privalės būti naudojama meno kūrybai ir turės būti apskaitoma.

Bendradarbiavimo su policijos veteranais sutartis

Sausio 27 d. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos Palangos filialo. Sutarties tikslas – šalių bendradarbiavimo aktyvinimas, siekiant baigusiųjų tarnybą policijoje sklandaus reintegravimo į visuomenei naudingą veiklą, ryšių su policijos bendruomene stiprinimo, profesinės patirties ir žinių perteikimo jauniems pareigūnams, Lietuvos policijos sistemos ir policijos profesijos populiarinimo, policijos tradicijų ir istorijos puoselėjimo, socialinių garantijų tobulinimo.

Šviečia gyventojus filmukais

Praėjusiais metais Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos iniciatyva buvo sukurtas edukacinis projektas – interneto svetainė www.energetikosabc.lt, skirta gerinti vartotojų žinias energetikos srityje. Šiais metais pristatomas naujas Komisijos edukacinis projektas.Atsakymą į klausimą „Iš kur ir kaip elektra atkeliauja iki kiekvieno iš mūsų?“ galėsite sužinoti pažiūrėję Komisijos iniciatyva sukurtą animacinį edukacinį filmuką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius