Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-09-07
Peržiūrėta
400
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Į Palangą atvyksta BrassBandDeWaldsang

Palangos miesto savivaldybė ir VšĮ „Palangos orkestras“ kviečia į vieno geriausių Europos varinių pučiamųjų orkestrų iš Nyderlandų Karalystės –BrassBandDeWaldsangkoncertą Palangos koncertų salėje rugsėjo 24 d. 19 val.BrassBandDeWaldsangoficialiai įkurtas 1977-aisiais ir pelnytai tituluojamas vienu žymiausių Nyderlandų Karalystės orkestrų. Per 40 veiklos metų BrassBandDeWaldsang sugrojo daugybę koncertų, sukūrė puikių įrašų, daug gastroliavo Europoje ir pelnė titulų įvairiuose konkursuose. Negana to, BrassBandDeWaldsang Nyderlanduose pripažintas XX amžiaus orkestru. Renginys nemokamas. Bilietus-kvietimus platina http://www.bilietai.lt

Mankštos nėščiosioms

Nėščios moterys kviečiamos į nemokamas nėščiųjų mankštas. Fizinis aktyvumas nėštumo metu – nauda būsimai mamai ir kūdikiui. Pirmas užsiėmimas – rugsėjo 13 d. 17 val. Vieta: Palangos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“, Plytų g. 35.
Su savimi reikia turėti mankštos kilimėlį.
Būtina išankstinė registracija tel.: 8 624 57997 (skambutis ar SMS žinutė), el. paš[email protected]

Didės pensijos

Vyriausybė šią savaitę pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo nuo šių metų spalio valstybinė socialinio draudimo bazinė pensija didės 10 eurų (nuo 120 Eur iki 130 Eur). Vadinasi, jau spalį vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, padidės apie 13 eurų. „Padidinus valstybinę socialinio draudimo bazinę pensiją bei nuo naujų metų indeksavus pensijas, vidutinė senatvės pensija šalies senjorui turėtų didėti iš viso 42 eurais, palyginti su šio rugsėjo ir 2017 m. sausio dydžiais“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Dėl ko liūdėtų lietuviai?

Lietuvos gyventojai labiausiai liūdėtų, jei vagys iš namų išneštų juose laikomus grynuosius pinigus. Antroje vietoje – galimos naminių gyvūnų vagystės, aplenkusios neatsiejamus šiuolaikinio gyvenimo atributus – mobiliuosius telefonus bei televizorius.
Draudimo bendrovės BTA užsakymu rugpjūtį tyrimų bendrovės RAIT atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė, kad vertindami vagysčių nuostolius penkiabalėje sistemoje, grynųjų pinigų vagystę žmonės vertina kaip galinčią juos nuliūdinti labiausiai – vidutiniškai 4,61 balo iš 5-ių, o naminių gyvūnų – 4,39. Į brangiausio namų turto penketuką taip pat patenka mobilieji telefonai (4,30), televizoriai (4,23) bei juvelyriniai dirbiniai (4,23).
Pinigų vagystė daugiausiai nuliūdintų finansiškai pažeidžiamiausius žmones: bedarbius, moksleivius ir studentus.

Lyčių nelygybė

Bendrovė „Spinter“ atliko tyrimą apie tai, kaip dažnai namuose maistą gamina vyrai, kodėl jie to nedaro dažniau, ir ar pačios moterys norėtų, kad jų vyrai virtuvėje praleistų daugiau laiko.
Tyrimoduomenimis, 75 proc.moterųnorėtų, kad vyrai gamintų dažniau. 13 proc.mūsųvisuomenėsvis dar mano, kad maisto gaminimas iš esmės yra moterų rūpestis. Beje, jei vyrai imtųsi dažniau šeimininkautivirtuvėje, net 23 proc.moterųskubėtųjiems į pagalbą.

Palangiškiai geriausiai virė žuvienę

Rugsėjo 2 d. Šilutės mažųjų laivų uoste vyko tarptautinis žuvienės virimo čempionatas, sulaukęs ypatingo dalyvaujančių komandų ir žmonių antplūdžio.Jungtinė Palangos turizmo informacijos centro ir Stintų ordino komanda dalyvavo „IX Tarptautiniame Žuvienėsvirimočempionate 2017“.Palangos komanda tapo žuvies sriubos I vietos nugalėtoja.

Žuvo palangiškis

Trečiadienio rytą Palangoje rastas, kaip manoma, per balkoną iškritęs ir žuvęs vyras. Policijos departamentas pranešė, kad apie 7.20 val. Vytauto gatvėje, Palangoje, prie namo rastas 1967 metais gimusio vyro lavonas su įvairiais išoriniais sužalojimais.

Palangos moksleivių klube– Atvirų durų diena

Rugsėjo 12 d. nuo 16 iki 18 val. Palangos moksleivių klube (Vasario 16-osios g. 6) vyks atvirų durų dienos, kurių metu visi norintieji turės galimybę susipažinti su visais siūlomų užsiėmimų vadovais, aptarti veiklas, pamatyti nuveiktus darbus, susitarti dėl užsiėmimų lankymo.

Dragūnų bataliono karių lauko taktinės pratybos

Rugsėjo 12, 14, 15, 27 ir 28 dienomis Lietuvos kariuomenės Motorizuotos pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai Palangos, Padumblės, Ganyklos, Begėdžių, Piliakalnio, Aisėnų, Bilveišio, Parubežio, Jomantų, Katališkės, Trako, Upitėnų, Kelmynės, Jurkiškės, Kankaičių, Liepaičių, Bareikių, Medžioklės, Kalnų, Stanaičių, Mataičių, Žąsyčių ir Dauskių miškuose vykdys lauko taktines pratybas. Pratybų metu nebus naudojamos mūšio imitacinės priemonės (mokomieji šoviniai ir pirotechnika). Apkasų įrengimo ir kiti kasimo darbai taip pat nebus vykdomi.

Kas matė katiną?

Palangoje dingo Bengalijosveislėskatinas. Čiponeturi.Jįpriglaudusiusarpastebėjusiussavininkaiprašopranešti tel. +370 (683) 06 198 arba +370 (683) 06 246.Dosniaiatsilygins.

Ne vietojekonteineris

Aušra Šileikaitė socialiniame tinkle „Facebook“, įkėlusi geltonojo šiukšlių konteinerio nuotrauką, parašė: „Taip dirba Palangoje, konteinerius mėto kur papuola. Sunku į vietą 3 metrus nustumti“.

„Auksinio proto“ žaidimai sugrįžta

Svarbiausia – daug gero laiko kiekvieną antradienio vakarą,galimybė susirungti, azartas ir intriga bei netikėčiausių klausimų ir rungčių įvairovė! Kviečiame registruotis: [email protected] 2-9 žmonių komandas ir pavienius žaidėjus, kurie galės sudaryti naują komandą arba prisijungti prie jau esamų! Primename, kad žaidimo metu galima naudotis tik savo žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos palengvinimo priemonės negalimos! Su nekantrumu laukiame ne tik registracijos pradžios, bet ir jūsų šypsenų bei protingų minčių rugsėjo 19-ąją Palangos miesto viešojoje bibliotekoje.

,,Vasaros atgarsiai“ bibliotekos interneto skaitykloje

Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje eksponuojama Palangos miesto socialinių paslaugų centro jaunimo su negalia kūrybinių darbų paroda „Vasaros atgarsiai“. Šio centro jaunuolių ir socialinių darbuotojų pačių sukurta ir laikoma paslapty spalvoto smėlio technika nubarstytuose paveiksluose – jūra ir gėlės, gamtos vaizdai – nostalgiškas atsisveikinimas su žydinčia vasara, jos spalvomis. Už kompiuterių ekranų – kelios, kruopščiai įveikiant nerimą, iš popieriaus lankstytos, tarsi į mandalą sudėtos didžiulės aplikacijos: margaspalvis gėlynas-karuselė ir saulėgrąža, kvepianti kava. Nepastovumo ir laiko nykimo alegorija – išbertas spalvoto smėlio valandų stiklainis, kurį apversti, gal ir vasarą sustabdyti iki spalio 2 dienos, kviečia ši jaunimo „Vasaros atgarsių“ paroda.

Biblioteka kviečia keliauti kartu

Vasarai suskaičiavus paskutines dienas Palangos viešosios bibliotekos kraštotyrininkių Bronislavos Spevakovienės ir Linos Šilgalytės parengti du nauji Krašto paveldo gido maršrutai neleis nuobodžiauti. Pristatomi du maršrutai: Žymių žmonių atminties ženklai Palangoje ir Maldos vietos Palangoje, Būtingėje ir Šventojoje, kurie siūlo palangiškiui ar miesto svečiui šiuolaikišką pagalbininką susipažinti su vietos istorija bei turiningai praleisti rudeniškas popietes kurorte.
Visame pasaulyje paplitę išmanieji įrenginiai suteikia visiškai naujas informacijos pateikimo galimybes, o interaktyvieji gidai yra šiuolaikiškas keliavimo būdas, pripažinta ir nepakeičiama priemonė, atverianti krašto lobynus kiekvienam. Krašto paveldo gido maršrutus bei interaktyvų laisvai prieinamą visuomenei žemėlapį su buvusių ir esamų kultūros paminklų, pastatų, gatvių, statinių, aikščių, skulptūrų ir kitų lankytinų objektų nuotraukomis bei jų aprašymais rasite interneto svetainėje www.krastogidas.lt
Žymių žmonių atminties ženklai Palangoje supažindins su tais, kurie paliko savo pėdsakus gintariniame pajūryje: rašytojais, politikais, ekonomistais, dailininkais ir kompozitoriais. Dalis jų turi atminimo ženklus – pastatyti paminklai, pritvirtintos memorialinės lentelės ant namų ar stelos prie vilų. Eidami pėsčiomis, aplankysite 17 objektų, trumpai susipažinsite su 22 asmenų biografijomis. Keliauti šiuo pėsčiųjų pažintiniu maršrutu po Palangą pradėsite nuo dailininkų Uogintų sodybos, aplankysite net trijų žymių muzikų vasarnamius: B. Dvariono, J. Karoso ir J. Bendoriaus. Toliau – J. Basanavičiaus gatvė, kurioje pirmas pėsčiųjų tiltelis nuo jūros pusės per Rąžę pavadintas Nobelio premijos laureato, poeto J. Brodskio vardu. Šalia – dailininko A. Žmuidzinavičiaus namas, taip pat „Baltoji“ vila, kurioje poilsiaudavo Lietuvos Respublikos prezidentas A. Smetona. Pakeliui J. Basanavičiaus gatve link Palangos miesto centro turėsite galimybę pasidairyti po grafų Tiškevičių laikus menančias vilas. Simboliška – šalia Vytauto ir Vasario 16-osios gatvių sankirtos stovi J. Basanavičiaus biustas. Apžiūrėję jį, vedini išmaniojo pagalbininko, J. Piktuižio gatvėje rasite 13-uoju numeriu pažymėtą namą, menantį čia gimus ekonomistą V. Jurgutį. Grįžus į Vytauto gatvę, skvere priešais bažnyčią matysite paminklą partizanų vadui J. Žemaičiui. Šalia atkurto kurhauzo pastato – Tiškevičių alėja ir grafams Tiškevičiams skirta skulptūrinė kompozicija – naujausia miesto puošmena. Einant tolyn Vytauto gatve link parko, kairėje gatvės pusėje įkurtas skverelis, kuriame įrengti memorialai primins, kad šioje vietoje stovėjo Liudo ir Stasės Vaineikių namas. Sekdami interaktyvų žemėlapį lengvai surasite Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjo J. P. Aleksos, kompozitoriaus E. Balsio, rašytojos S. Čiurlionienės-Kymantaitės ir muziko, dailininko M. K. Čiurlionio viešnagę menančius namus, pirmojo Palangos burmistro dr. J. Šliūpo biustą ir memorialinę sodybą, o žengus pro pagrindinius Palangos botanikos parko vartus jus pasitiks skulptūra parko įkūrėjui E. Andrė. Žymių žmonių įamžinimo Palangoje vietoms apžiūrėti jums prireiks apie 1,5-2 val., nueisite apie 6 km.
Keliauti Maldos vietomis Palangoje, Būtingėje ir Šventojoje prireiks ne vien patogių batų ar malonios kompanijos. Aplankyti įvairių tikėjimų – katalikų, stačiatikių ir evangelikų-liuteronų – maldos vietas, esančias Palangoje ir už jos ribų, pažinti pajūrio krašto religinę įvairovę teks keliauti automobiliu arba minti dviračio pedalus. Apžvelgti Palangoje esančias maldos vietas: neogotikinę koplyčią ant Birutės kalno, parko įkūrėjo F.Tiškevičiaus įrengtą Lurdo grotą, prieš daugiau nei šimtą metų statytą Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, traukiančią kone kiekvieną praeivį užsukti į vidų, modernią evangelikų-liuteronų bažnyčią ir ortodoksų (stačiatikių) Iveros Dievo Motinos ikonos cerkvę užtruks apie 1 val. 30 min., nužingsniavus apie 3,5 km. Rekomenduojame rasti galimybę ir laiko aplankyti toliau nuo Palangos (Būtingėje ir Šventojoje) esančius maldos vietų maršruto objektus: seniausią Palangos savivaldybės teritorijoje ir į kultūros vertybių registrą įrašytą Būtingės evangelikų-liuteronų bažnyčią, Švč. Marijos, Jūrų žvaigždės koplyčią (lot. Stella Maris) ir Šventosios Švč. Marijos, Jūrų žvaigždės, katalikų bažnyčią. Važiuodami dviračių taku ar keliaudami automobiliu, užtruksite apie 40 min., nuvažiuosite apie 22 km.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius